:: 18 Nisan 2021 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ağaçlandırma hizmet içi eğitimleri tamamlandı

Ağaçlandırma hizmet içi eğitimleri tamamlandı
03 Mart 2021
Çarşamba 12:56

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü 2021 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında ağaçlandırma faaliyetleriyle ilgili eğitim Bölge Müdürlüğümüz merkezinde Bölge Müdür Yardımcımız Yusuf Karartı’ nın nezaretinde gerçekleştirildi.

Eğitime şube müdürleri, Mersin, Tarsus, Mut, Silifke, Erdemli, Anamur, Bozyazı ve Gülnar Orman işletme müdürlüklerinden işletme müdür yardımcıları, ağaçlandırma ve toprak muhafaza şefleri, teknik elemanlar, orman muhafaza memurları, özel bütçe sayman mutemetleri ve ATM şeflikleri mutemetleri katıldı. Eğitim alanı, makine ekipman tedariki  Mersin Orman İşletme Müdürlüğünce koordine edildi.

Eğitimin açılışında Bölge Müdür Yardımcısı Karartı yaptığı konuşmada, her geçen gün ağaçlandırmada faaliyetleri kapsamında yaptığımız işin öneminin arttığını ifade ederek işlerin zamanında, tekniğine ve mevzuata uygun olarak yapılmasının yanı sıra yapılan her işte niteliğin artırılması konusunda çaba gösterilmesine dikkat çekti.

Eğitimde Ağaçlandırma Şube Müdürü Rıza Güleç, Şubesi Mühendisleri Mehmet Can Yüksel, Musa Küreksiz ve Hüseyin Ali Şahin eğitimci olarak katıldılar. Eğitim özel bütçe, birim fiyat ve ihaleli işler uygulamaları, arazi hazırlığı, fidan dikimi ve bakımı konuları kapsamında gerçekleştirildi.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google