:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AHMET BURAK İLE SÜMEYYE DÜNYA EVİNE GİRDİLER

AHMET BURAK İLE SÜMEYYE DÜNYA EVİNE GİRDİLER
13 Ekim 2021
Çarşamba 09:05

Şehrimizin tanınmış simalarından Tarsus Ashab-ı Kehf Platformu başkanı ve Tarsus Anadolu İmam Hatip Lisesi müdür yardımcısı Hilmi Tuzcu’nun oğlu Ahmet Burak ile Hüseyin Palancı’nın kızları Sümeyye gerçekleştirilen bir merasimle dünya evine girdi.

Toy bahçesinde gerçekleştirilen merasimde Alkışlar eşliğinde mekana  giren çiçeği burnunda çift nikah töreni için yerlerini aldılar.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan nikahta damdın babası Hilmi Tuzcu hocaefendi bir teşekkür konuşması yaptı.Tarsus  Müftüsü Ali Can   tarafından kıyılan nikahta  Ahmet Burak ile Sümeyye çifti çifti  bir ömür boyu sürecek mutlulukları için davetlilerin ve nikah şahitlerinin huzurunda ‘Evet’ dediler.Tarsus Müftüsü Ali Can   her iki aileye de hayırlı olmasını temenni ederek, öncelikle saygı ve sevgide kusur edilememesi tavsiyesinde bulundu.

Müftü Can , "Güler yüzünüz daim olsun. Hayırlı olsun. Bir yastıkta kocayın" diyerek, aile cüzdanını geline verdi. Gelin ve damat daha sonra nikah şahitleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Nikah merasimin ardından ilahi dinletisi ile devam etti.

Merasim İlçenin emektar imamlarından  Selahattin Dinsever hoca’nın yaptığı dua ile sona erdi.

Merasime Ak parti Tarsus İlçe başkanı Hasan Podak,CHP Tarsus İlçe başkanı av.Ozan Varal,Saadet Partisi Tarsus  ilçe başkanı Hüsamettin Alınmış, bazı belediye meclis üyeleri Adana, Mersin ve Erzurum da çok sayıda davetli icabet etti.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google