:: 16 Ekim 2018 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı

Hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleridir
Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı
03 Ocak 2018
Çarşamba 15:43

AK Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül basınla aylık buluşma toplantısını yaptı.

Parti binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu üyeleri de katılırken başkan Gül, Tarsus’ta başlatılan projeler ve tamamlananlar hakkında bilgi verdi. Basının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz gün Mersin Antalya arasında yapılan bazı yolların açıldığını ve ulaşımın kolaylaştığını belirten, Gül, aynı zamanda Tarsus-Çamlıyayla yolunun da birçok bölümünün tamamlandığını, bu yolun tamamlanması ile yaylaya gidiş ve gelişin 45’er dakikada gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Konuşmasını slayt eşliğinde yapan Gül “Bizim hükümet olarak yaptığımız bazı yolları belediyeye mal edenler var. Bazılarının hayal  dediği yapılamaz dediği birçok hizmeti başlattık, birçoğu bitti, devam edenlerde var. Ak Parti’nin eli mersin ve Tarsus gibi yerelde de değdiği zaman bu bölge ayağa kalkacaktır. Çamtepe otoban girişi yeniden düzenleniyor. Biz hükümetimizin başlattığı  hizmetlerin ve projelerin takipçisiyiz. Ayrıca bölgemize ve kentimize yeni başka nasıl hizmetler yapabiliriz, onun çabası içindeyiz. Mesela başlayan ve devam eden hizmetlerden Fen lisesi inşaatı ile birlikte yanına birde yurt yaptırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda burası bitirilip hizmete açılacak.

Tarsus Devlet Hastanesi yapımının sürecini takip ediyoruz. 15 Aralık tarihinde ihale için teklif alındı. Teklifler inceleniyor. Yakında ihale edilecek ve ihaleye itiraz olup olmaması konusu da 3-4 aylık süreden sonra netlik kazanacak. Ardından temel atılacak. Bakın Mersin’e Şehir Hastanesini hükümetimiz 1.5 yılda bitirip 1200 yataklı hastane olarak Mersin halkına kazandırdı. Darısı Tarsus Devlet Hastanesine olsun.

Tarsus’un en büyük sorunlarının başında işsizlik g eliyor.  Tarsus’a iki Organize Sanayi Bölgesi yapılacak birincisi Tarıma dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ikincisi Makine Tarım Sanayi bölgesi. Bunlar hayata geçirildiğinde 10 bin hatta 15 bine yakın insan iş sahibi olacak ekmek sahibi olacak. Türkiye’de işsizler kenti olarak  adı duyulan Tarsus, bu OSB’ler yapılınca işsizliği yenecek. 2019 yılında yapılacak seçimlerde  Belediye başkanlığını kazanırsak,  yerel yönetim olarak da en büyük hedeflerimizden birisi İşsizliği çözmek olacaktır. Bu kentte daha önceki yerel yönetimler döneminde girişimciler kaçırıldı. Sanayi bitti, Tarsus, emekli, memur kenti haline getirildi.  Araç Muayene istasyonu Tarsus’a kurulacaktı, yine önceki yerel yönetimin başındaki başkan Tarsus idmanyurdu’na bağışlar istedi girişimcilerde kaçtı, gitti  tesisi başka yere kurdu. Bunun cezasını tüm Tarsus halkı çekiyor.

Çukurova Bölgesel Hava Alanı yapımı hızla devam ediyor. Altyapı ihalesini alan firma pist ve bağlantı yolları, otoban bağlantısı yolları çalışmalarını yapıyor.

Sahil bandı yolunun Çukurova fabrikasının çıkışına kadar olan bağlantısı çalışmaları da hızla devam ediyor. Kısa bir süre sonra sahil bandı yolu da tamamlanmış olacak.

Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımıza TOKİ tarafından ucuz konut yapımı için Kaleburcu mahallesinde TOKİ yetkilileri tarafından yer incelemesi başlatıldı. İnşallah kısa bir süre sonra emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza bu hizmeti de getiriyoruz.

Biz Tarsus’un büyümesi için çalışıyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz devam ediyor. Şimdi hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleri. Biz, Tarsus’un merkezi dahil her mahallesine hizmet edebilmemiz için 2019 yerel seçimlerinde belediyeyi kazanıp Tarsus’u Ak belediyecilikle buluşturmak istiyoruz. Hükümetimizin desteğini alarak belediye yetki ve imkanları ile Tarsus’u ayağa kaldırmak istiyoruz Ak parti olarak  önümüzdeki yerel ve genel seçimlere partimizi hazırlıyoruz. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Tarsus’ta nasıl bir sorumluluk altına girdiğimizi biliyoruz. Öncelikle Mersin Büyükşehir belediyesini kazanmak için önce Tarsus belediyesinin alınması gerektiğini biliyoruz. Biz Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatı olarak Tarsus’ta belediyeyi kazanıp, Mersin Büyükşehir belediyesinin önünü açacağız inşallah” dedi.

İbrahim Gül, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk’i de eleştirerek “Artık CHP Tarsus ilçe teşkilatına da önemli görevler düşüyor. Geçen seçimlerde CHP’den bazı isimlerin  başka adaya örtülü destek verdiklerini ve belediyeyi kazandırdıklarını biliyoruz. CHP’liler örtülü  destek vermek yerine kendi seçmenini başkalarına yönlendirmeden bağımsız hareket etmeli demiştik. Buna CHP ilçe başkanı Ali İlk cevap vermiş, oysa CHP’nin oylarının artmadığı ve düştüğü rakamlarla sabit. Ak Partinin oyları ise sürekli artmıştır. CHP’nin aldığı oylara bakarsanız nasıl yönlendirmeler yapıldığını görebilirsiniz. Zaten CHP’li olan Mersinli Vahap Şehitoğlu’nun gazetelerde yazdığı haberler ve iddiaları da ortaya koyuyor. CHP’ de  Fikri Sağlar ve İstemihan Talay Büyükşehire aday gösterilmeyince MHP’yi desteklemiştir diyor. Ona cevap veremiyorlar. Talay’ın yeğeni bile MHP’den Meclis üyesi yapılmadı mı? Bunu nasıl açıklayacaklar? CHP’li bazı aday adaylarının geçen seçimlerde kime nasıl örtülü destek verdikleri gün gibi aşikar. Bizler bunları rakamlarla ispat ettik, ediyoruz. Sayın Ali İlk, sen önce kendi olan CHP’li gazeteci Vahap  Şehitoğlu’nu dinle, onun iddialarına cevap ver. Bunlar kirli siyaset yapıyor. Biz temiz ve dürüst siyasetten yanayız.

Ak Parti 2019 yerel ve genel seçimlerini kazanmak için gümbür gümbür geliyor. Ak Partiyi alt edemeyenler ise kirli ittifaklar peşindeler”

KALKINMA BAKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gül konuşmasının son bölümünde Mersin milletvekili ve   Kalkınma bakanı Lütfi Elvan’a hizmet ve destekleri için teşekkür etti. “Tarsus ve Mersin Lütfi Elvan gibi bir bakanımız olduğu için çok şanslı. Bu şansı en iyi şekilde kullanırken sayın bakanımızda projelere ve bizlere, hizmetlere gösterdiği yakınlık ve ilgi ile takdir toplamaktadır. Kendisine hizmet ve çalışmaları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gül,son bölümde ise basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Çıkışta ise basın ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Gül, bu tür toplantıların artık aylık olarak  yapılıp basının ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP'Lİ HARPUTLUOĞLU,PARTİSİN İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ
SİYASET

02 Ekim 2018 Salı 08:34

CHP'Lİ HARPUTLUOĞLU,PARTİSİN İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu, CHP Tarsus İlçe teşkilatını ziyaret etti.
08:34
CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu
SİYASET

01 Ekim 2018 Pazartesi 11:19

CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu

CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu, CHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret etti.
11:19
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu
SİYASET

29 Eylül 2018 Cumartesi 08:56

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu

Kuyucuoğlu, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı ve Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı ve Esnaf Kefalet Başkanı Sabit Yelkovan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların sorunlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
08:56
Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz
SİYASET

26 Eylül 2018 Çarşamba 08:42

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz

Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'yı makamında ziyaret etti.
08:42
BAŞKAN TUNA, ESNAF VE VATANDAŞ ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
SİYASET

26 Eylül 2018 Çarşamba 08:37

BAŞKAN TUNA, ESNAF VE VATANDAŞ ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin kent merkezinin yanı sıra 13 ilçe ve İlçelere bağlı mahallelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.
08:37
Faruk Şimşekkaya Ak Partiden Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
SİYASET

24 Eylül 2018 Pazartesi 11:45

Faruk Şimşekkaya Ak Partiden Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Geçen dönem Ak Partiden milletvekili aday adayı olan Faruk Şimşekkaya, bu kez Tarsus belediye başkan aday adayı oldu.
11:45
İyilik Kervanı Anamur'da
SİYASET

22 Eylül 2018 Cumartesi 17:10

İyilik Kervanı Anamur'da

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in talimatı doğrultusunda Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve Milletvekilleri'nden oluşan heyet, yaklaşan Yerel Seçimler öncesi vatandaşlarla buluşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere ilk etapta 32 ili kapsayacak ziyaret programları için dün dualarla yola çıktı.
17:10
İYİ PARTİ'DEN MEDYAD'A ZİYARET
SİYASET

21 Eylül 2018 Cuma 08:48

İYİ PARTİ'DEN MEDYAD'A ZİYARET

İyi Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, Mersin'in iki Milletvekili İle birlikte Tarsus'taydı.
08:48
Seçer'den İnteraktif Çalışma
SİYASET

21 Eylül 2018 Cuma 08:43

Seçer'den İnteraktif Çalışma

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den adı öne çıkan Vahap Seçer, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
08:43
CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 09:51

CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar

CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar, kente hayat verecek projelerle göreve talip olduğunu bildirdi.
09:51
İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 09:00

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik,yazılı bir açıklama yaparak, Yerel seçimlerle ilgili İyi Parti Türkiye genelinde çok iddialı olarak sahaya iniyor... Bu konuda sloganımız ''İyi Belediyecilik Türkiye'ye örnek olacak.''dedi.
09:00
Büyükşehir Adayı Başkan Tuna'dan, İl ve İlçe Teşkilatlarına Ziyaret
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 08:42

Büyükşehir Adayı Başkan Tuna'dan, İl ve İlçe Teşkilatlarına Ziyaret

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulunmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl ve İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.
08:42
KUYUCUOĞLU İLÇE ÖRGÜTLERİNİ ZİYARET ETTİ
SİYASET

15 Eylül 2018 Cumartesi 13:16

KUYUCUOĞLU İLÇE ÖRGÜTLERİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu, partisinin Akdeniz ve Mezitli ilçe örgütlerini ziyaret ederek partililerle yerel seçimler üzerine sohbet etti
13:16