:: 24 Ocak 2018 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı

Hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleridir
Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı
03 Ocak 2018
Çarşamba 15:43

AK Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül basınla aylık buluşma toplantısını yaptı.

Parti binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu üyeleri de katılırken başkan Gül, Tarsus’ta başlatılan projeler ve tamamlananlar hakkında bilgi verdi. Basının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz gün Mersin Antalya arasında yapılan bazı yolların açıldığını ve ulaşımın kolaylaştığını belirten, Gül, aynı zamanda Tarsus-Çamlıyayla yolunun da birçok bölümünün tamamlandığını, bu yolun tamamlanması ile yaylaya gidiş ve gelişin 45’er dakikada gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Konuşmasını slayt eşliğinde yapan Gül “Bizim hükümet olarak yaptığımız bazı yolları belediyeye mal edenler var. Bazılarının hayal  dediği yapılamaz dediği birçok hizmeti başlattık, birçoğu bitti, devam edenlerde var. Ak Parti’nin eli mersin ve Tarsus gibi yerelde de değdiği zaman bu bölge ayağa kalkacaktır. Çamtepe otoban girişi yeniden düzenleniyor. Biz hükümetimizin başlattığı  hizmetlerin ve projelerin takipçisiyiz. Ayrıca bölgemize ve kentimize yeni başka nasıl hizmetler yapabiliriz, onun çabası içindeyiz. Mesela başlayan ve devam eden hizmetlerden Fen lisesi inşaatı ile birlikte yanına birde yurt yaptırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda burası bitirilip hizmete açılacak.

Tarsus Devlet Hastanesi yapımının sürecini takip ediyoruz. 15 Aralık tarihinde ihale için teklif alındı. Teklifler inceleniyor. Yakında ihale edilecek ve ihaleye itiraz olup olmaması konusu da 3-4 aylık süreden sonra netlik kazanacak. Ardından temel atılacak. Bakın Mersin’e Şehir Hastanesini hükümetimiz 1.5 yılda bitirip 1200 yataklı hastane olarak Mersin halkına kazandırdı. Darısı Tarsus Devlet Hastanesine olsun.

Tarsus’un en büyük sorunlarının başında işsizlik g eliyor.  Tarsus’a iki Organize Sanayi Bölgesi yapılacak birincisi Tarıma dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ikincisi Makine Tarım Sanayi bölgesi. Bunlar hayata geçirildiğinde 10 bin hatta 15 bine yakın insan iş sahibi olacak ekmek sahibi olacak. Türkiye’de işsizler kenti olarak  adı duyulan Tarsus, bu OSB’ler yapılınca işsizliği yenecek. 2019 yılında yapılacak seçimlerde  Belediye başkanlığını kazanırsak,  yerel yönetim olarak da en büyük hedeflerimizden birisi İşsizliği çözmek olacaktır. Bu kentte daha önceki yerel yönetimler döneminde girişimciler kaçırıldı. Sanayi bitti, Tarsus, emekli, memur kenti haline getirildi.  Araç Muayene istasyonu Tarsus’a kurulacaktı, yine önceki yerel yönetimin başındaki başkan Tarsus idmanyurdu’na bağışlar istedi girişimcilerde kaçtı, gitti  tesisi başka yere kurdu. Bunun cezasını tüm Tarsus halkı çekiyor.

Çukurova Bölgesel Hava Alanı yapımı hızla devam ediyor. Altyapı ihalesini alan firma pist ve bağlantı yolları, otoban bağlantısı yolları çalışmalarını yapıyor.

Sahil bandı yolunun Çukurova fabrikasının çıkışına kadar olan bağlantısı çalışmaları da hızla devam ediyor. Kısa bir süre sonra sahil bandı yolu da tamamlanmış olacak.

Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımıza TOKİ tarafından ucuz konut yapımı için Kaleburcu mahallesinde TOKİ yetkilileri tarafından yer incelemesi başlatıldı. İnşallah kısa bir süre sonra emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza bu hizmeti de getiriyoruz.

Biz Tarsus’un büyümesi için çalışıyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz devam ediyor. Şimdi hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleri. Biz, Tarsus’un merkezi dahil her mahallesine hizmet edebilmemiz için 2019 yerel seçimlerinde belediyeyi kazanıp Tarsus’u Ak belediyecilikle buluşturmak istiyoruz. Hükümetimizin desteğini alarak belediye yetki ve imkanları ile Tarsus’u ayağa kaldırmak istiyoruz Ak parti olarak  önümüzdeki yerel ve genel seçimlere partimizi hazırlıyoruz. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Tarsus’ta nasıl bir sorumluluk altına girdiğimizi biliyoruz. Öncelikle Mersin Büyükşehir belediyesini kazanmak için önce Tarsus belediyesinin alınması gerektiğini biliyoruz. Biz Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatı olarak Tarsus’ta belediyeyi kazanıp, Mersin Büyükşehir belediyesinin önünü açacağız inşallah” dedi.

İbrahim Gül, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk’i de eleştirerek “Artık CHP Tarsus ilçe teşkilatına da önemli görevler düşüyor. Geçen seçimlerde CHP’den bazı isimlerin  başka adaya örtülü destek verdiklerini ve belediyeyi kazandırdıklarını biliyoruz. CHP’liler örtülü  destek vermek yerine kendi seçmenini başkalarına yönlendirmeden bağımsız hareket etmeli demiştik. Buna CHP ilçe başkanı Ali İlk cevap vermiş, oysa CHP’nin oylarının artmadığı ve düştüğü rakamlarla sabit. Ak Partinin oyları ise sürekli artmıştır. CHP’nin aldığı oylara bakarsanız nasıl yönlendirmeler yapıldığını görebilirsiniz. Zaten CHP’li olan Mersinli Vahap Şehitoğlu’nun gazetelerde yazdığı haberler ve iddiaları da ortaya koyuyor. CHP’ de  Fikri Sağlar ve İstemihan Talay Büyükşehire aday gösterilmeyince MHP’yi desteklemiştir diyor. Ona cevap veremiyorlar. Talay’ın yeğeni bile MHP’den Meclis üyesi yapılmadı mı? Bunu nasıl açıklayacaklar? CHP’li bazı aday adaylarının geçen seçimlerde kime nasıl örtülü destek verdikleri gün gibi aşikar. Bizler bunları rakamlarla ispat ettik, ediyoruz. Sayın Ali İlk, sen önce kendi olan CHP’li gazeteci Vahap  Şehitoğlu’nu dinle, onun iddialarına cevap ver. Bunlar kirli siyaset yapıyor. Biz temiz ve dürüst siyasetten yanayız.

Ak Parti 2019 yerel ve genel seçimlerini kazanmak için gümbür gümbür geliyor. Ak Partiyi alt edemeyenler ise kirli ittifaklar peşindeler”

KALKINMA BAKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gül konuşmasının son bölümünde Mersin milletvekili ve   Kalkınma bakanı Lütfi Elvan’a hizmet ve destekleri için teşekkür etti. “Tarsus ve Mersin Lütfi Elvan gibi bir bakanımız olduğu için çok şanslı. Bu şansı en iyi şekilde kullanırken sayın bakanımızda projelere ve bizlere, hizmetlere gösterdiği yakınlık ve ilgi ile takdir toplamaktadır. Kendisine hizmet ve çalışmaları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gül,son bölümde ise basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Çıkışta ise basın ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Gül, bu tür toplantıların artık aylık olarak  yapılıp basının ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı Vahap Seçer
SİYASET

27 Aralık 2017 Çarşamba 10:02

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı Vahap Seçer

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı Vahap Seçer, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
10:02
CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk
SİYASET

27 Aralık 2017 Çarşamba 09:59

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk dün ilçe binasında bir basın toplantısı düzenledi.
09:59
Ak Parti Çamlıyayla İlçe Kongresi Yapıldı
SİYASET

25 Aralık 2017 Pazartesi 10:09

Ak Parti Çamlıyayla İlçe Kongresi Yapıldı

AK Parti Çamlıyayla 6. Olağan İlçe Kongresinde ilçe başkanlığına Mehmet Yetiş seçildi.
10:09
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

19 Aralık 2017 Salı 16:57

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde; Tapu Kadastro çalışanlarının yaşadığı sorunları dile getirdi.
16:57
Seçer,Mersin'de Muhtarları Ziyaret Etti
SİYASET

19 Aralık 2017 Salı 16:53

Seçer,Mersin'de Muhtarları Ziyaret Etti

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı Vahap Seçer, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
16:53
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

18 Aralık 2017 Pazartesi 08:37

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bütçe görüşmelerinde taşeron yasasını eleştirerek; belediyelerde çalışan işçilere de kadro verilmesi gerektiğini bildirdi.
08:37
İyi Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Özdemir Oldu
SİYASET

18 Aralık 2017 Pazartesi 08:33

İyi Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Özdemir Oldu

İYİ Parti Çamlıyayla İlçe Başkanlığı'na Kudret Özdemir getirildi.
08:33
Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı İstemihan Talay
SİYASET

12 Aralık 2017 Salı 20:50

Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı İstemihan Talay

Mersin'de sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız
20:50
CHP Mersin Büyükşehir Belediye başkan a.adayı Seçer
SİYASET

11 Aralık 2017 Pazartesi 10:17

CHP Mersin Büyükşehir Belediye başkan a.adayı Seçer

Mersin bölgesinde seçim çalışmalarının aralıksız sürdürüyor
10:17
AK Parti Çamlıyayla İlçe Kongresi 22 Aralık'ta yapılacak
SİYASET

11 Aralık 2017 Pazartesi 10:12

AK Parti Çamlıyayla İlçe Kongresi 22 Aralık'ta yapılacak

AK Parti Çamlıyayla İlçe kongresin 22 Aralık'ta yapılacağı bildirildi.
10:12
CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay
SİYASET

04 Aralık 2017 Pazartesi 01:34

CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay

CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay,çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor
01:34
CHP Tarsus ilçe yönetim kurulu
SİYASET

30 Kasım 2017 Perşembe 07:39

CHP Tarsus ilçe yönetim kurulu

CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret etti.
07:39
İstemihan Talay Mersin'de STK, İş ve Bilim İnsanlarıyla Buluştu
SİYASET

27 Kasım 2017 Pazartesi 01:56

İstemihan Talay Mersin'de STK, İş ve Bilim İnsanlarıyla Buluştu

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, Mersin'de STK, Meslek Odası Temsilcileri, İş ve Bilim dünyasından oluşan çok sayıda kanaat önderiyle bir araya geldi.
01:56