:: 24 Ocak 2019 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı

Hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleridir
Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı
03 Ocak 2018
Çarşamba 15:43

AK Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül basınla aylık buluşma toplantısını yaptı.

Parti binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu üyeleri de katılırken başkan Gül, Tarsus’ta başlatılan projeler ve tamamlananlar hakkında bilgi verdi. Basının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz gün Mersin Antalya arasında yapılan bazı yolların açıldığını ve ulaşımın kolaylaştığını belirten, Gül, aynı zamanda Tarsus-Çamlıyayla yolunun da birçok bölümünün tamamlandığını, bu yolun tamamlanması ile yaylaya gidiş ve gelişin 45’er dakikada gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Konuşmasını slayt eşliğinde yapan Gül “Bizim hükümet olarak yaptığımız bazı yolları belediyeye mal edenler var. Bazılarının hayal  dediği yapılamaz dediği birçok hizmeti başlattık, birçoğu bitti, devam edenlerde var. Ak Parti’nin eli mersin ve Tarsus gibi yerelde de değdiği zaman bu bölge ayağa kalkacaktır. Çamtepe otoban girişi yeniden düzenleniyor. Biz hükümetimizin başlattığı  hizmetlerin ve projelerin takipçisiyiz. Ayrıca bölgemize ve kentimize yeni başka nasıl hizmetler yapabiliriz, onun çabası içindeyiz. Mesela başlayan ve devam eden hizmetlerden Fen lisesi inşaatı ile birlikte yanına birde yurt yaptırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda burası bitirilip hizmete açılacak.

Tarsus Devlet Hastanesi yapımının sürecini takip ediyoruz. 15 Aralık tarihinde ihale için teklif alındı. Teklifler inceleniyor. Yakında ihale edilecek ve ihaleye itiraz olup olmaması konusu da 3-4 aylık süreden sonra netlik kazanacak. Ardından temel atılacak. Bakın Mersin’e Şehir Hastanesini hükümetimiz 1.5 yılda bitirip 1200 yataklı hastane olarak Mersin halkına kazandırdı. Darısı Tarsus Devlet Hastanesine olsun.

Tarsus’un en büyük sorunlarının başında işsizlik g eliyor.  Tarsus’a iki Organize Sanayi Bölgesi yapılacak birincisi Tarıma dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ikincisi Makine Tarım Sanayi bölgesi. Bunlar hayata geçirildiğinde 10 bin hatta 15 bine yakın insan iş sahibi olacak ekmek sahibi olacak. Türkiye’de işsizler kenti olarak  adı duyulan Tarsus, bu OSB’ler yapılınca işsizliği yenecek. 2019 yılında yapılacak seçimlerde  Belediye başkanlığını kazanırsak,  yerel yönetim olarak da en büyük hedeflerimizden birisi İşsizliği çözmek olacaktır. Bu kentte daha önceki yerel yönetimler döneminde girişimciler kaçırıldı. Sanayi bitti, Tarsus, emekli, memur kenti haline getirildi.  Araç Muayene istasyonu Tarsus’a kurulacaktı, yine önceki yerel yönetimin başındaki başkan Tarsus idmanyurdu’na bağışlar istedi girişimcilerde kaçtı, gitti  tesisi başka yere kurdu. Bunun cezasını tüm Tarsus halkı çekiyor.

Çukurova Bölgesel Hava Alanı yapımı hızla devam ediyor. Altyapı ihalesini alan firma pist ve bağlantı yolları, otoban bağlantısı yolları çalışmalarını yapıyor.

Sahil bandı yolunun Çukurova fabrikasının çıkışına kadar olan bağlantısı çalışmaları da hızla devam ediyor. Kısa bir süre sonra sahil bandı yolu da tamamlanmış olacak.

Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımıza TOKİ tarafından ucuz konut yapımı için Kaleburcu mahallesinde TOKİ yetkilileri tarafından yer incelemesi başlatıldı. İnşallah kısa bir süre sonra emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza bu hizmeti de getiriyoruz.

Biz Tarsus’un büyümesi için çalışıyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz devam ediyor. Şimdi hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleri. Biz, Tarsus’un merkezi dahil her mahallesine hizmet edebilmemiz için 2019 yerel seçimlerinde belediyeyi kazanıp Tarsus’u Ak belediyecilikle buluşturmak istiyoruz. Hükümetimizin desteğini alarak belediye yetki ve imkanları ile Tarsus’u ayağa kaldırmak istiyoruz Ak parti olarak  önümüzdeki yerel ve genel seçimlere partimizi hazırlıyoruz. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Tarsus’ta nasıl bir sorumluluk altına girdiğimizi biliyoruz. Öncelikle Mersin Büyükşehir belediyesini kazanmak için önce Tarsus belediyesinin alınması gerektiğini biliyoruz. Biz Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatı olarak Tarsus’ta belediyeyi kazanıp, Mersin Büyükşehir belediyesinin önünü açacağız inşallah” dedi.

İbrahim Gül, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk’i de eleştirerek “Artık CHP Tarsus ilçe teşkilatına da önemli görevler düşüyor. Geçen seçimlerde CHP’den bazı isimlerin  başka adaya örtülü destek verdiklerini ve belediyeyi kazandırdıklarını biliyoruz. CHP’liler örtülü  destek vermek yerine kendi seçmenini başkalarına yönlendirmeden bağımsız hareket etmeli demiştik. Buna CHP ilçe başkanı Ali İlk cevap vermiş, oysa CHP’nin oylarının artmadığı ve düştüğü rakamlarla sabit. Ak Partinin oyları ise sürekli artmıştır. CHP’nin aldığı oylara bakarsanız nasıl yönlendirmeler yapıldığını görebilirsiniz. Zaten CHP’li olan Mersinli Vahap Şehitoğlu’nun gazetelerde yazdığı haberler ve iddiaları da ortaya koyuyor. CHP’ de  Fikri Sağlar ve İstemihan Talay Büyükşehire aday gösterilmeyince MHP’yi desteklemiştir diyor. Ona cevap veremiyorlar. Talay’ın yeğeni bile MHP’den Meclis üyesi yapılmadı mı? Bunu nasıl açıklayacaklar? CHP’li bazı aday adaylarının geçen seçimlerde kime nasıl örtülü destek verdikleri gün gibi aşikar. Bizler bunları rakamlarla ispat ettik, ediyoruz. Sayın Ali İlk, sen önce kendi olan CHP’li gazeteci Vahap  Şehitoğlu’nu dinle, onun iddialarına cevap ver. Bunlar kirli siyaset yapıyor. Biz temiz ve dürüst siyasetten yanayız.

Ak Parti 2019 yerel ve genel seçimlerini kazanmak için gümbür gümbür geliyor. Ak Partiyi alt edemeyenler ise kirli ittifaklar peşindeler”

KALKINMA BAKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gül konuşmasının son bölümünde Mersin milletvekili ve   Kalkınma bakanı Lütfi Elvan’a hizmet ve destekleri için teşekkür etti. “Tarsus ve Mersin Lütfi Elvan gibi bir bakanımız olduğu için çok şanslı. Bu şansı en iyi şekilde kullanırken sayın bakanımızda projelere ve bizlere, hizmetlere gösterdiği yakınlık ve ilgi ile takdir toplamaktadır. Kendisine hizmet ve çalışmaları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gül,son bölümde ise basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Çıkışta ise basın ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Gül, bu tür toplantıların artık aylık olarak  yapılıp basının ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Akdeniz Seçim İletişim Merkezi'nin açılışı
SİYASET

22 Ocak 2019 Salı 08:57

Akdeniz Seçim İletişim Merkezi'nin açılışı

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Akdeniz Seçim İletişim Merkezi'nin açılışını yoğun bir katılım ve coşkuyla gerçekleştirdi.
08:57
AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Yetiş göreve başladı
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 09:13

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Yetiş göreve başladı

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanlığı görevine atanan Mehmet Yetiş mazbatasını alarak göreve başladı.
09:13
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 09:10

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, İstiklal Caddesi'nde esnaf gezisine çıktı, esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti.
09:10
BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 08:57

BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Seçimlere Damgasını Vuracak Gelişme', ‘FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan Yakalandı' ve ‘İYİ Partili Burhanettin Kocamaz Kaçtı Mı?' gibi başlıklarla kamuoyunu yanıltmak amacıyla servis edilen yalan haberler dolayısıyla sosyal medyadan açıklama yaptı
08:57
İYİ PARTİ ÇAMLIYAYLA'DA MEHMET FATİH SOFU DEDİ
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 08:53

İYİ PARTİ ÇAMLIYAYLA'DA MEHMET FATİH SOFU DEDİ

İYİ Parti'nin Çamlıyayla Belediye başkan adayının Mehmet Fatih Sofu olduğu bildirildi.
08:53
MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

18 Ocak 2019 Cuma 18:34

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek TBMM genel kurulunda Tarsus'ta Mersin'de yaşanan sel felaketinden söz eden Baki Şimşek, yaşanan sel felaketinin Mersin ve ilçelerinde büyük hasarlara yol açtığını ve bu hasarlarının giderilmesi için hükümet yetkililerinin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
18:34
CHP'Lİ SEÇER, FIRTINADAN VE YAĞIŞTAN ETKİLENEN BÖLGELERİ İNCELEDİ
SİYASET

18 Ocak 2019 Cuma 18:25

CHP'Lİ SEÇER, FIRTINADAN VE YAĞIŞTAN ETKİLENEN BÖLGELERİ İNCELEDİ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin'de etkili olan kuvvetli fırtına ve sağanak yağış nedeniyle hasar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.
18:25
CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer 'Mersin'de kutuplaşma ve gerginlik var' iddialarını boşa çıkardı
SİYASET

16 Ocak 2019 Çarşamba 17:10

CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer 'Mersin'de kutuplaşma ve gerginlik var' iddialarını boşa çıkardı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer , Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulund
17:10
BAŞKAN CAN VE BAŞKAN TUNA'YA KIRSAL MAHALLELERDEN TAM DESTEK
SİYASET

15 Ocak 2019 Salı 10:43

BAŞKAN CAN VE BAŞKAN TUNA'YA KIRSAL MAHALLELERDEN TAM DESTEK

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ziyarete gittikleri Yeniköy, Gömmece, Sanlıca, Keşli, Eminlik, Kuşçular, Emirler, Kuzoluk, Çokak, Çavuşlu, Koçmarlı ve Yanıkkışla mahallelerinde alkışlarla karşılandı.
10:43
Mersin'de Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna
SİYASET

15 Ocak 2019 Salı 10:41

Mersin'de Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi MHP ve AK Parti tarafından yapılan Cumhur İttifakı, Türkiye genelinde açıklanan Belediye Başkan Adayları ile netleşiyor. MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'nın Mersin'deki ilk seçim ofisi açılışı Türkiye'de ilk kez Cumhur İttifakı'nın taraflarını buluşturdu.
10:41
BİZİM İŞİMİZ HİZMET,SEVDAMIZ MERSİN
SİYASET

14 Ocak 2019 Pazartesi 10:25

BİZİM İŞİMİZ HİZMET,SEVDAMIZ MERSİN

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz Böğrüeğri, Boztepe, Tepetaşpınar, Dorak, Kaklıktaşı, Pirömerli, Belen, Karadiken,Çakırlı,Ulaş ve Takbaş mahallelerini ziyaret etti.
10:25
MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER
SİYASET

10 Ocak 2019 Perşembe 12:50

MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER

Allah'ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım
12:50
AK PARTİ TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVZAT ÇETİN
SİYASET

09 Ocak 2019 Çarşamba 09:29

AK PARTİ TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVZAT ÇETİN

Ak Parti Tarsus Belediye başkan aday adayı Nevzat Çetin, siyasete heyecan ve hareket getirdi.
09:29