:: 26 Nisan 2018 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı

Hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleridir
Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı
03 Ocak 2018
Çarşamba 15:43

AK Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül basınla aylık buluşma toplantısını yaptı.

Parti binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu üyeleri de katılırken başkan Gül, Tarsus’ta başlatılan projeler ve tamamlananlar hakkında bilgi verdi. Basının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz gün Mersin Antalya arasında yapılan bazı yolların açıldığını ve ulaşımın kolaylaştığını belirten, Gül, aynı zamanda Tarsus-Çamlıyayla yolunun da birçok bölümünün tamamlandığını, bu yolun tamamlanması ile yaylaya gidiş ve gelişin 45’er dakikada gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Konuşmasını slayt eşliğinde yapan Gül “Bizim hükümet olarak yaptığımız bazı yolları belediyeye mal edenler var. Bazılarının hayal  dediği yapılamaz dediği birçok hizmeti başlattık, birçoğu bitti, devam edenlerde var. Ak Parti’nin eli mersin ve Tarsus gibi yerelde de değdiği zaman bu bölge ayağa kalkacaktır. Çamtepe otoban girişi yeniden düzenleniyor. Biz hükümetimizin başlattığı  hizmetlerin ve projelerin takipçisiyiz. Ayrıca bölgemize ve kentimize yeni başka nasıl hizmetler yapabiliriz, onun çabası içindeyiz. Mesela başlayan ve devam eden hizmetlerden Fen lisesi inşaatı ile birlikte yanına birde yurt yaptırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda burası bitirilip hizmete açılacak.

Tarsus Devlet Hastanesi yapımının sürecini takip ediyoruz. 15 Aralık tarihinde ihale için teklif alındı. Teklifler inceleniyor. Yakında ihale edilecek ve ihaleye itiraz olup olmaması konusu da 3-4 aylık süreden sonra netlik kazanacak. Ardından temel atılacak. Bakın Mersin’e Şehir Hastanesini hükümetimiz 1.5 yılda bitirip 1200 yataklı hastane olarak Mersin halkına kazandırdı. Darısı Tarsus Devlet Hastanesine olsun.

Tarsus’un en büyük sorunlarının başında işsizlik g eliyor.  Tarsus’a iki Organize Sanayi Bölgesi yapılacak birincisi Tarıma dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ikincisi Makine Tarım Sanayi bölgesi. Bunlar hayata geçirildiğinde 10 bin hatta 15 bine yakın insan iş sahibi olacak ekmek sahibi olacak. Türkiye’de işsizler kenti olarak  adı duyulan Tarsus, bu OSB’ler yapılınca işsizliği yenecek. 2019 yılında yapılacak seçimlerde  Belediye başkanlığını kazanırsak,  yerel yönetim olarak da en büyük hedeflerimizden birisi İşsizliği çözmek olacaktır. Bu kentte daha önceki yerel yönetimler döneminde girişimciler kaçırıldı. Sanayi bitti, Tarsus, emekli, memur kenti haline getirildi.  Araç Muayene istasyonu Tarsus’a kurulacaktı, yine önceki yerel yönetimin başındaki başkan Tarsus idmanyurdu’na bağışlar istedi girişimcilerde kaçtı, gitti  tesisi başka yere kurdu. Bunun cezasını tüm Tarsus halkı çekiyor.

Çukurova Bölgesel Hava Alanı yapımı hızla devam ediyor. Altyapı ihalesini alan firma pist ve bağlantı yolları, otoban bağlantısı yolları çalışmalarını yapıyor.

Sahil bandı yolunun Çukurova fabrikasının çıkışına kadar olan bağlantısı çalışmaları da hızla devam ediyor. Kısa bir süre sonra sahil bandı yolu da tamamlanmış olacak.

Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımıza TOKİ tarafından ucuz konut yapımı için Kaleburcu mahallesinde TOKİ yetkilileri tarafından yer incelemesi başlatıldı. İnşallah kısa bir süre sonra emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza bu hizmeti de getiriyoruz.

Biz Tarsus’un büyümesi için çalışıyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz devam ediyor. Şimdi hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleri. Biz, Tarsus’un merkezi dahil her mahallesine hizmet edebilmemiz için 2019 yerel seçimlerinde belediyeyi kazanıp Tarsus’u Ak belediyecilikle buluşturmak istiyoruz. Hükümetimizin desteğini alarak belediye yetki ve imkanları ile Tarsus’u ayağa kaldırmak istiyoruz Ak parti olarak  önümüzdeki yerel ve genel seçimlere partimizi hazırlıyoruz. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Tarsus’ta nasıl bir sorumluluk altına girdiğimizi biliyoruz. Öncelikle Mersin Büyükşehir belediyesini kazanmak için önce Tarsus belediyesinin alınması gerektiğini biliyoruz. Biz Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatı olarak Tarsus’ta belediyeyi kazanıp, Mersin Büyükşehir belediyesinin önünü açacağız inşallah” dedi.

İbrahim Gül, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk’i de eleştirerek “Artık CHP Tarsus ilçe teşkilatına da önemli görevler düşüyor. Geçen seçimlerde CHP’den bazı isimlerin  başka adaya örtülü destek verdiklerini ve belediyeyi kazandırdıklarını biliyoruz. CHP’liler örtülü  destek vermek yerine kendi seçmenini başkalarına yönlendirmeden bağımsız hareket etmeli demiştik. Buna CHP ilçe başkanı Ali İlk cevap vermiş, oysa CHP’nin oylarının artmadığı ve düştüğü rakamlarla sabit. Ak Partinin oyları ise sürekli artmıştır. CHP’nin aldığı oylara bakarsanız nasıl yönlendirmeler yapıldığını görebilirsiniz. Zaten CHP’li olan Mersinli Vahap Şehitoğlu’nun gazetelerde yazdığı haberler ve iddiaları da ortaya koyuyor. CHP’ de  Fikri Sağlar ve İstemihan Talay Büyükşehire aday gösterilmeyince MHP’yi desteklemiştir diyor. Ona cevap veremiyorlar. Talay’ın yeğeni bile MHP’den Meclis üyesi yapılmadı mı? Bunu nasıl açıklayacaklar? CHP’li bazı aday adaylarının geçen seçimlerde kime nasıl örtülü destek verdikleri gün gibi aşikar. Bizler bunları rakamlarla ispat ettik, ediyoruz. Sayın Ali İlk, sen önce kendi olan CHP’li gazeteci Vahap  Şehitoğlu’nu dinle, onun iddialarına cevap ver. Bunlar kirli siyaset yapıyor. Biz temiz ve dürüst siyasetten yanayız.

Ak Parti 2019 yerel ve genel seçimlerini kazanmak için gümbür gümbür geliyor. Ak Partiyi alt edemeyenler ise kirli ittifaklar peşindeler”

KALKINMA BAKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gül konuşmasının son bölümünde Mersin milletvekili ve   Kalkınma bakanı Lütfi Elvan’a hizmet ve destekleri için teşekkür etti. “Tarsus ve Mersin Lütfi Elvan gibi bir bakanımız olduğu için çok şanslı. Bu şansı en iyi şekilde kullanırken sayın bakanımızda projelere ve bizlere, hizmetlere gösterdiği yakınlık ve ilgi ile takdir toplamaktadır. Kendisine hizmet ve çalışmaları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gül,son bölümde ise basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Çıkışta ise basın ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Gül, bu tür toplantıların artık aylık olarak  yapılıp basının ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP'den oturma eylemi
SİYASET

17 Nisan 2018 Salı 08:58

CHP'den oturma eylemi

Cumhuriyet Halk Partisince (CHP) olağanüstü hal (OHAL) uygulamasına tepki amacıyla Tarsus'ta oturma eylemi yapıldı.
08:58
Selçuk Dereli CHP'yi ziyaret etti
SİYASET

16 Nisan 2018 Pazartesi 09:27

Selçuk Dereli CHP'yi ziyaret etti

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Selçuk Dereli CHP Tarsus ilçe başkanlığını ziyaret etti.
09:27
CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk
SİYASET

12 Nisan 2018 Perşembe 16:04

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk

Başkan İlk, beraberinde CHP Belediye Meclis üyeleriyle basın toplantısı düzenledi
16:04
Tarsus Ekspres'e saadet geldi
SİYASET

09 Nisan 2018 Pazartesi 09:37

Tarsus Ekspres'e saadet geldi

Saadet Partisi Tarsus İlçe başkanı Hüsamettin Alınmış, gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak,Yazı İşleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan'la görüştü.
09:37
Ak Parti'den Ziraat Odası'na Ziyaret
SİYASET

03 Nisan 2018 Salı 12:20

Ak Parti'den Ziraat Odası'na Ziyaret

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül ve bazı yönetici arkadaşları Ziraat Odasını ziyaret etti.
12:20
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,TBMM'de Tarsus'ta yaşnan su taşkınına dikkat çekti
SİYASET

02 Nisan 2018 Pazartesi 12:04

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,TBMM'de Tarsus'ta yaşnan su taşkınına dikkat çekti

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,TBMM'de Tarsus'ta yaşnan su taşkınına dikkat çekti
12:04
İYİ Parti'den tanışma ve kaynaşma yemeği
SİYASET

26 Mart 2018 Pazartesi 09:16

İYİ Parti'den tanışma ve kaynaşma yemeği

İYİ Parti Tarsus ilçe teşkilatınca tanışma-kaynaşma yemeği düzenlendi
09:16
MHP Tarsus İlçe Teşkilatı,bir basın bülteni yayınladı
SİYASET

20 Mart 2018 Salı 06:38

MHP Tarsus İlçe Teşkilatı,bir basın bülteni yayınladı

MHP Tarsus İlçe Teşkilatı,bir basın bülteni yayınlayarak,'' Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus İlçe Teşkilatı olarak Kurultayımızdan aldığımız direktifler neticesinde; dün olduğu gibi bugün de gündüz yorulmadan gece uyumadan yerelden genele, Tarsus'dan Tüm Mersin sınırına kadar var gücümüzle üç hilalli sancağımızı dikme azim ve kararlılığında olacağız''dedi.
06:38
Saadet Partisi Tarsus ilçe başkanı Hüsamettin Alınmış
SİYASET

15 Mart 2018 Perşembe 09:16

Saadet Partisi Tarsus ilçe başkanı Hüsamettin Alınmış

Saadet Partisi Tarsus ilçe başkanı Hüsamettin Alınmış,İstiklal Marşı'nın kabulünü 97. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak, “Milli marşımız olan İstiklal marşı zihinlere yerleştirilmelidir” dedi.
09:16
Büyük Kurultaya Davet
SİYASET

15 Mart 2018 Perşembe 09:11

Büyük Kurultaya Davet

MHP 12.Olağan Büyük Kurultayı 18 Mart 2018 Pazar günü gerçekleştirecek.
09:11
İyi Parti Tarsus ilçe başkanı M. Tekin Çelik
SİYASET

15 Mart 2018 Perşembe 09:05

İyi Parti Tarsus ilçe başkanı M. Tekin Çelik

İyi Parti Tarsus ilçe başkanı M. Tekin Çelik, “Şeker fabrikalarından 14'ünün özelleştirilmesi ile şekerin tadı acıyacak” dedi.
09:05
CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'nın Mahalle Ziyareti
SİYASET

15 Mart 2018 Perşembe 09:02

CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'nın Mahalle Ziyareti

CHP Tarsus İlçe Teşkilatı mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
09:02
İYİ Parti Tarsus İlçe teşkilatı
SİYASET

14 Mart 2018 Çarşamba 09:03

İYİ Parti Tarsus İlçe teşkilatı

İYİ Parti Tarsus İlçe başkanı Tekin Çelik ve bazı yönetim kurulu üyeleri gazetemiziz ziyaret etti.
09:03