:: 18 Temmuz 2018 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı

Hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleridir
Ak Parti İlçe Başkanı Gül Basın Toplantısı Yaptı
03 Ocak 2018
Çarşamba 15:43

AK Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül basınla aylık buluşma toplantısını yaptı.

Parti binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu üyeleri de katılırken başkan Gül, Tarsus’ta başlatılan projeler ve tamamlananlar hakkında bilgi verdi. Basının sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz gün Mersin Antalya arasında yapılan bazı yolların açıldığını ve ulaşımın kolaylaştığını belirten, Gül, aynı zamanda Tarsus-Çamlıyayla yolunun da birçok bölümünün tamamlandığını, bu yolun tamamlanması ile yaylaya gidiş ve gelişin 45’er dakikada gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Konuşmasını slayt eşliğinde yapan Gül “Bizim hükümet olarak yaptığımız bazı yolları belediyeye mal edenler var. Bazılarının hayal  dediği yapılamaz dediği birçok hizmeti başlattık, birçoğu bitti, devam edenlerde var. Ak Parti’nin eli mersin ve Tarsus gibi yerelde de değdiği zaman bu bölge ayağa kalkacaktır. Çamtepe otoban girişi yeniden düzenleniyor. Biz hükümetimizin başlattığı  hizmetlerin ve projelerin takipçisiyiz. Ayrıca bölgemize ve kentimize yeni başka nasıl hizmetler yapabiliriz, onun çabası içindeyiz. Mesela başlayan ve devam eden hizmetlerden Fen lisesi inşaatı ile birlikte yanına birde yurt yaptırıyoruz. İnşallah en kısa zamanda burası bitirilip hizmete açılacak.

Tarsus Devlet Hastanesi yapımının sürecini takip ediyoruz. 15 Aralık tarihinde ihale için teklif alındı. Teklifler inceleniyor. Yakında ihale edilecek ve ihaleye itiraz olup olmaması konusu da 3-4 aylık süreden sonra netlik kazanacak. Ardından temel atılacak. Bakın Mersin’e Şehir Hastanesini hükümetimiz 1.5 yılda bitirip 1200 yataklı hastane olarak Mersin halkına kazandırdı. Darısı Tarsus Devlet Hastanesine olsun.

Tarsus’un en büyük sorunlarının başında işsizlik g eliyor.  Tarsus’a iki Organize Sanayi Bölgesi yapılacak birincisi Tarıma dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, ikincisi Makine Tarım Sanayi bölgesi. Bunlar hayata geçirildiğinde 10 bin hatta 15 bine yakın insan iş sahibi olacak ekmek sahibi olacak. Türkiye’de işsizler kenti olarak  adı duyulan Tarsus, bu OSB’ler yapılınca işsizliği yenecek. 2019 yılında yapılacak seçimlerde  Belediye başkanlığını kazanırsak,  yerel yönetim olarak da en büyük hedeflerimizden birisi İşsizliği çözmek olacaktır. Bu kentte daha önceki yerel yönetimler döneminde girişimciler kaçırıldı. Sanayi bitti, Tarsus, emekli, memur kenti haline getirildi.  Araç Muayene istasyonu Tarsus’a kurulacaktı, yine önceki yerel yönetimin başındaki başkan Tarsus idmanyurdu’na bağışlar istedi girişimcilerde kaçtı, gitti  tesisi başka yere kurdu. Bunun cezasını tüm Tarsus halkı çekiyor.

Çukurova Bölgesel Hava Alanı yapımı hızla devam ediyor. Altyapı ihalesini alan firma pist ve bağlantı yolları, otoban bağlantısı yolları çalışmalarını yapıyor.

Sahil bandı yolunun Çukurova fabrikasının çıkışına kadar olan bağlantısı çalışmaları da hızla devam ediyor. Kısa bir süre sonra sahil bandı yolu da tamamlanmış olacak.

Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımıza TOKİ tarafından ucuz konut yapımı için Kaleburcu mahallesinde TOKİ yetkilileri tarafından yer incelemesi başlatıldı. İnşallah kısa bir süre sonra emeklilerimize ve dar gelirli vatandaşlarımıza bu hizmeti de getiriyoruz.

Biz Tarsus’un büyümesi için çalışıyoruz. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz devam ediyor. Şimdi hedefimiz 2019 yılı yerel seçimleri. Biz, Tarsus’un merkezi dahil her mahallesine hizmet edebilmemiz için 2019 yerel seçimlerinde belediyeyi kazanıp Tarsus’u Ak belediyecilikle buluşturmak istiyoruz. Hükümetimizin desteğini alarak belediye yetki ve imkanları ile Tarsus’u ayağa kaldırmak istiyoruz Ak parti olarak  önümüzdeki yerel ve genel seçimlere partimizi hazırlıyoruz. Bunun için çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Tarsus’ta nasıl bir sorumluluk altına girdiğimizi biliyoruz. Öncelikle Mersin Büyükşehir belediyesini kazanmak için önce Tarsus belediyesinin alınması gerektiğini biliyoruz. Biz Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatı olarak Tarsus’ta belediyeyi kazanıp, Mersin Büyükşehir belediyesinin önünü açacağız inşallah” dedi.

İbrahim Gül, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk’i de eleştirerek “Artık CHP Tarsus ilçe teşkilatına da önemli görevler düşüyor. Geçen seçimlerde CHP’den bazı isimlerin  başka adaya örtülü destek verdiklerini ve belediyeyi kazandırdıklarını biliyoruz. CHP’liler örtülü  destek vermek yerine kendi seçmenini başkalarına yönlendirmeden bağımsız hareket etmeli demiştik. Buna CHP ilçe başkanı Ali İlk cevap vermiş, oysa CHP’nin oylarının artmadığı ve düştüğü rakamlarla sabit. Ak Partinin oyları ise sürekli artmıştır. CHP’nin aldığı oylara bakarsanız nasıl yönlendirmeler yapıldığını görebilirsiniz. Zaten CHP’li olan Mersinli Vahap Şehitoğlu’nun gazetelerde yazdığı haberler ve iddiaları da ortaya koyuyor. CHP’ de  Fikri Sağlar ve İstemihan Talay Büyükşehire aday gösterilmeyince MHP’yi desteklemiştir diyor. Ona cevap veremiyorlar. Talay’ın yeğeni bile MHP’den Meclis üyesi yapılmadı mı? Bunu nasıl açıklayacaklar? CHP’li bazı aday adaylarının geçen seçimlerde kime nasıl örtülü destek verdikleri gün gibi aşikar. Bizler bunları rakamlarla ispat ettik, ediyoruz. Sayın Ali İlk, sen önce kendi olan CHP’li gazeteci Vahap  Şehitoğlu’nu dinle, onun iddialarına cevap ver. Bunlar kirli siyaset yapıyor. Biz temiz ve dürüst siyasetten yanayız.

Ak Parti 2019 yerel ve genel seçimlerini kazanmak için gümbür gümbür geliyor. Ak Partiyi alt edemeyenler ise kirli ittifaklar peşindeler”

KALKINMA BAKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gül konuşmasının son bölümünde Mersin milletvekili ve   Kalkınma bakanı Lütfi Elvan’a hizmet ve destekleri için teşekkür etti. “Tarsus ve Mersin Lütfi Elvan gibi bir bakanımız olduğu için çok şanslı. Bu şansı en iyi şekilde kullanırken sayın bakanımızda projelere ve bizlere, hizmetlere gösterdiği yakınlık ve ilgi ile takdir toplamaktadır. Kendisine hizmet ve çalışmaları için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gül,son bölümde ise basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Çıkışta ise basın ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi. Gül, bu tür toplantıların artık aylık olarak  yapılıp basının ve kamuoyunun bilgilendirilmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanlarıyla Biraraya Geldi
SİYASET

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:03

Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanlarıyla Biraraya Geldi

Ak parti Tarsus ilçe Teşkilatı'nca Mahalle komisyon başkanlarıyla seçim sonrası istişare ve değerlendirme toplantımızı gerçekleştirildi.
10:03
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür
SİYASET

07 Temmuz 2018 Cumartesi 16:44

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin bir açıklama yaptı
16:44
Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı
SİYASET

05 Temmuz 2018 Perşembe 09:56

Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, CHP'den Mersin Milletvekili seçilen av.Ali Mahir Başarır, TBMM'ye giderek, kayıt işlemlerini yaptırdı
09:56
Baki Şimşek, mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:09

Baki Şimşek, mazbatasını aldı

MHP'den yeniden Mersin Milletvekili seçilen Baki Şimşek, mazbatasını aldı
09:09
CHP'li Başarır mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:08

CHP'li Başarır mazbatasını aldı

CHP'den Mersin Milletvekili seçilen Ali Mahir Başarır mazbatasını aldı
09:08
Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
SİYASET

02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:58

Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Mersin'de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın da aralarında olduğu AK Parti Mersin milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan mazbatalarını aldı
14:58
CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı
SİYASET

30 Haziran 2018 Cumartesi 16:34

CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Mersin milletvekili adayı Cavidan Demirağ, seçim kampanyasında kendisine güç ve moral verenlere teşekkür ederek, “Bu ülke bizim. Mücadelem, mücadeleniz olmaya devam edecektir” dedi.
16:34
Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür
SİYASET

29 Haziran 2018 Cuma 10:53

Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür

Ak Parti Mersin milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Ak parti Tarsus ilçe Başkanlığı ziyaret ederek, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
10:53
Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:24

Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür

Ak Parti Çamlıyayla Belediye meclis üyesi Ramazan İrişik Çamlıyayla halkına teşekkür etti.
10:24
Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:11

Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarının ardından açıklama yapan Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül, ‘'Bu seçimlerde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı” dedi.
10:11
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:48

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür

27.Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinden yeniden MHP Mersin Milletvekili olarak meclise giren Baki Şimşek, sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayınladı.
08:48
Ak Parti'de Seçim Kutlaması
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:46

Ak Parti'de Seçim Kutlaması

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sonuçların belli olmasının ardından Tarsus'ta sevinç gösterisi yapıldı
08:46
Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi
SİYASET

25 Haziran 2018 Pazartesi 09:01

Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi

Yurtdışı oyların dağıtılmasıyla Mersin'de milletvekili dağılımı değişti
09:01