:: 24 Eylül 2021 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz'le Söyleşi

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Av.Hakkı Meniz 30 Mart yerel seçimlerine iddialı olarak hazırlanırken, kendisi ile A'dan Z'ye her konuda bir söyleşimi yaptık.
Ak Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz'le Söyleşi
23 Mart 2014
Pazar 18:24

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan adayı  Av.Hakkı Meniz 30 Mart yerel seçimlerine iddialı olarak hazırlanırken, kendisi ile  A’dan Z’ye her konuda bir söyleşimi yaptık...

Meniz “Sevgiyle, saygıyla Tarsus aşkıyla Tarsus’a hizmet üretmeye ve halkımıza hizmet vermeye talibiz” dedi.

Meniz, yılan hikayesine dönen Çukurova Havaalanının temelinin atılması ve şu an yüzde 40’ının bitme noktasına gelmesinin ilçe başkanlığ ıdöneminde gerçekleştiğini, bunda milletvekillerininde büyük katkısı olduğunu söyledi. Ayrıca ilçe başkanlığı döneminde Tarsus’a modern bir Adliye sarayının kazandırılması, yeni Sosyal Güvenlik Kurumu binasının yapımı ve tamamlanması, Diş hastanesinin inşaatının yapımı ve hizmete açılması, sahil bandı  yolunun hızlandırılması gibi konularının gerçekleştirildiğininde amltını çizerek belediye başkanı olduğunda gerçekleştireceği yeni projelerini de anlattı.

Meniz “Ak Parti iktidarı ve ilçe yönetimi olarak Tarsus’a ciddi yatırımlarg elmesine imza attık, öncü olduk. Bunlarla yetinmedik. Genel iktidarın gücünü ilçe yönetimi olarak koordine edip Tarsus’a hizmet getirmeye arkadaşlarımızla birlikte ant içtik” diyerek  gazetemiz sütunlarını kendisine açtığımız için teşekkür ettik.

İŞTE SORULAR VE CEVAPLAR..

-HAKKI BEY, AK PARTİ TARSUS İLÇE YÖNETİCİSİ OLARAK GİRDİĞİNİZ SİYASETTE, İLÇE BAŞKANI OLARAK KENDİNİZİ GELİŞTİRDİNİZ. ŞİMDİ İSE PARTİNİZİN TARSUS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDUNUZ. SEÇİM ÇALIŞMALARI NASIL GİDİYOR?

-Mustafa bey, objektif gazetecilik yaparak gazetenizin sayfalarını bana da açmanız ve fikirlerimi kamuoyu ile paylaşmanız nedeniyle teşekkür ederim. Seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Tüm köylerimizi ve mahallelerimizi gezdik. İkinci turu yapıyoruz. Seçime kadar çalmadık kapı görüşmedik insan, sıkmadık el bırakmayacağız. Vatandaşlarımızında bize karşı ilgisi çok güzel.

-HAKKI BEY, PROJELERİNİZE BİR GÖZATTIĞIMIZDA ÇOK DEĞİŞİK VE İLGİNÇ PROJELERİNİZ VAR. BU KONULARI BİZE BİRAZ AÇAR MISINIZ?

-Mustafa bey. Tarsus geçmişi 10 bin yıla dayanan tarihi ve turistik bir kent. Bu nedenle biz tarihide, turizmide çok önemsiyoruz. O yüzden bu konuylarla anlatmaya başlayayım. Tarihi dokunun yer aldığı Kızılmurat, Şehitkerim ve Caminur Mahallelerindeki tarihi sokakların ve evlerin restorasyonu belediyece teşvik edilecek, cephe düzenlemeleri ve kazı çalışmalarına  devam edilerek bölge turizmine kazandırılacaktır. Berdan Nehri ve çevresinin ıslah  edilerek, yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve park alanları şeklinde düzenlenecektir. Şelale bölgesinin rekreasyon, rezidans ve oteller bölgesi olarak düzenlenerek, Kazanlı Turizm Bölgesi, Karboğazı Kayak ve Dağ Turizmi ve Havaalanı Entegrasyonu sağlanarak Turizme açılacaktır. Berdan Nehrinin ıslahı yapılarak Fuar alanı  yeşil alan olarak düzenlenecek ve içerisinde Park alanları, Piknik alanları, Spor alanları, tenis alanları, Yüzme Havuzu gibi fonksiyonlar için kullanımı sağlanacaktır.

TARİHİ KAZI ALANINDAKİ KALINTILAR ORTAYA ÇIKARILACAK...

Şehrimizin 27 Aralık Stadyumunun bulunduğu bölgede  Pazar yeri yapımı sırasında  çıkan kalıntılar kazı yapılarak tamenen ortaa çıkarılacak ve alanın Tarsus turizmine kazandırılması sağlanacaktır.

Tekke Mahallesi ve 82 Evler mahallesindeki Sanayi Sitesinin D-400 yönündeki Vakıf arazileri ile birleştirilerek genişletilecek ve Çevre Düzenlemesi yapılarak sanayi sitesinin genişletilmesi sağlanacaktır.

-HAKKI BEY, BÖLGEMİZDE İŞSİZLİĞİN AZALTILMASI İÇİN BİR YENİ HAL VE  ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İLE TARIM ORGANİZE BÖLGESİ PROJENİZ VAR. BU KONULARDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

- Mustafa bey.  Öncelikle Oraganize sanayi  bölgesi ve Tarım Organize Bölgesi Kurulması projemize büyük önem veriyoruz. Eski Ankara yolu ile Sağlıklı Otoyol bağlantısının bulunduğu bölgeye 3. Organize Sanayi Bölgesi, Topçu köyündeki Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ait olan 327 Parsel’e Tarım Organize Sanayi olarak  projelendirdik.  Aynı zamanda  yeni bir halk kompleksi projemizi hazırlatırken, bu Yeni hal kompleksi içerisinede Modern bir  soğuk hava deposu yaptıracağız.”

-TÜM ADAYLAR GİBİ SİZİNDE TARSUS’A BİR ÜNİVERSİTE KURULMASINA ÖNCÜLÜK ETME PROJENİZ VAR. BU NASIL OLACAK?

-Tarsus Bir ünivertiseyi hakediyor. Bunun öncesinde Tarsus Teknik Eğitim Fakültesi içerisindeki  kamulaştırma  problemi çözülüp mülkiyeti üniversiteye geçmesi sağlanacak ve Üniversite alanı genişletilerek kampüs oluşturulacaktır. Eshabı Kehf Üniversitesinin kurulması ve Tarsus’a kazandırılması için büyük gayret gösterceğiz.”

 

-DİĞER ÖNEMLİ PROJELERİNİZDE BİR KİTAPÇIK HALİNDE YAYINLANDI. BUNLARI ANA BAŞLIK HALİNDE AÇIKLARMISINIZ?

-ESHAB-I KEHF ÇEVRESİ  ve MEZARLIĞI’NIN DÜZENLENMESİ...

-Mustafa bey,  halen metruk halde olan Eshab-ı Kehf mezarlığı etrafındaki hazine arazileri, özel mülkiyetler kamulaştırılmak suretiyle genişletilecek ve şehir mezarlığı olarak  tüm halkımızın defin yapması sağlanacaktır. Oto yoldan giriş çıkış bağlantısı yapılarak, Eshab-ı Kehf’e ve Tarsus - Çamlıyayla yoluna ulaşım kolaylığı sağlayacağız.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ

İsmetpaşa, Yenimahalle, Cetvel ve  Gaziler mahallelerini bekleyen İmar problemi çözülecek kentsel dönüşüm bölgede yaşayan Halk ve Bölgeyi inşaa edecek olan özel sektöründe katılımıyla birlikte kimsenin mağdur edilmeden dönüşümü sağlanacaktır.

ÇEVRE YOLLARI

Takbaş Kaleburcu arasında otoyol ile Çamlıyayla Yolu bağlantısı açılacak, Şehitler Tepesinin Kuzeyinden başlayıp Demiryolu Paralelinden Ankara Yoluna yeni bir çevre yolu açılarak kentin doğu batı yönünde bağlantısı sağlanacaktır.

TAKBAŞ DERESİ ISLAH EDİLECEKTİR

Şehrimizin Şehitler Tepesinden itibaren Takbaş deresi Kaleburcu-Takbaş güzergahına kadar ıslah edilecek. Çevresi Park alanları, bisiklet yolları, yaya yolları olarak düzenlecektir.

TARİHİ TARSUS PARKI PROJESİ

Tarsus’umuzun en eski parklarından biri olan Tarihi Tarsus Parkının beton yığını ve hayvanat bahçesinden kalan kötü görüntüsü yapılacak düzenleme ile ortadan kaldırılacak, hastane alanıda parka dahil edilerek parkın büyütülmesi sağlanacaktır.

MAHALLE ve KÖY PROJELERİMİZ

Tarsus yoğun göç alan ve her geçen gün büyüyen bir kentimiz. Bu nedenle  her mahallede yaşayanlar için spor yapabileceği Basketbol, Voleybol, Futbol gibi spor kompleksleri oluşturulacaktır. Köylerimizin imar planı ve alt yapılarının yapacağız. Merkezi köylerimize düğün salonları ve sağlak merkezleri yapacağız. Köylerimiz için tip projeler geliştirip ruhsat harcı haricinde bedel almayacağız. Köyler için belediyemiz bünyesinde Ziraat Mühendisi ve veteriner hekim bulunduracağız. Halkımıza ücretsiz hizmet vereceğiz. Canlı Hayvan Satış Merkezi kuracağız? Köy Minibüsleri şehir içine kadar gelecek. Köylümüze yakışır köylü garajı  yapılacak. Ova köylerindeki mevsimlik işçilerin elektrik ve  su problemlerini çözeceğiz. Yapı kullanma izin belgesini ucuzlatacağız. Tüm kullanma izin belgesini ucuzlatacağız. Tüm emeklerimiz için park içerisine lokal yapılacak ve  ücretsiz kültür  turu  düzenlenecektir.

PARK AYDINLATMA PROJESİ

Şehir içerisinden geçen Kanallardaki düşüleri  ve güreş potansiyelinden faydalanılarak enerji üretilecek ve bu enerji ile parkların ve  yolların aydınlatılmasında kullanılacaktır.

D-400 ALTYAPI ve ÜST GEÇİT PROJELERİ

Nota yolunun kuzeyi ile güneyini birleştiriyoruz. Halk kavşgağı, Çardak kavşağı, Gözlükule Kavşağı SSK Güney Mezarlığı Kavşağı ve Şahin Mezarlığı Kavşağı ve Şahin Mahallesi Yeni Hastane kavşaklarına alt geçit ve üst geçit projeleri.

600 YATAKLI DEVLET HASTANESİ

Tarsus hergeçen gün nüfus bakımından büyüyen bir kent.  Mevcut hastaneler yetersiz gelmeye başladı. Sağlıkta ileride bir sorun yaşanmaması için  yeni bir Devlet Hastanesi projesi hazırladık.  Bunun için 120 Milyon TL para ayrıldı. Bu para ile 600 yatak kapasiteli  yeni bir Hastaneyi  Tarsusumuza kazandırıyoruz. Projesi hazır temelini en kısa zamanda atacağız.

DEMİRYOLUNUN YERALTINA ALINMASI PROJESİ

Demiryolu 1. Etapta istasyon ve Mersin İstikametinde otoyol bağlantı güzergahına kadar yer altına alınarak, yerleşimin Kuzey-Güney yönünde bağlantısı sağlanacak ve demiryolu üzeri yol, park, yürüyüş yolları ve  rekreasyon alanları olarak düzenlenecektir.

**

-Evet Hakkı bey, bunlarıda önümüzdeki günlerde bir fırsatımız daha olursa yeni  bir ropörtaj daha yaparak konuşuruz. Bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

-Asıl ben teşekkür ederim Mustafa Bey. Tarsus Ekspres gazetesinin sayfalarını bize açtınız. Zamanınızı bize ayırdınız.. Karşılık beklemeden bizi konuk ettiniz. Bu nedenle başta sizin şahsınız olmak üzere tüm Tarsus Ekspres gazetesi yazı ailesine teşekkür ederim.

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Belediye Başkanı Şevket Can ile mini söyleşi
RÖPORTAJ

26 Şubat 2015 Perşembe 20:02

Belediye Başkanı Şevket Can ile mini söyleşi

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ile gazetemiz kurucusu Mustafa Erdoğan mini bir söyleşi yaptı.
20:02
TSO Başkanı Ruhi Koçak hizmet Kalitesini Artırmaya çalıştıklarını belirtti.
RÖPORTAJ

15 Aralık 2014 Pazartesi 20:34

TSO Başkanı Ruhi Koçak hizmet Kalitesini Artırmaya çalıştıklarını belirtti.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak ile başkan yardımcısı Fuat Togo,Kurcumuz Mustafa Erdoğan'ın canlı yayın konuğu oldu.
20:34
TARSUS ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN MUVAFFAK UYGUR'UN OĞLU TURHAN UYGUR'LA SÖYLEŞİ
RÖPORTAJ

17 Ağustos 2014 Pazar 21:10

TARSUS ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN MUVAFFAK UYGUR'UN OĞLU TURHAN UYGUR'LA SÖYLEŞİ

Tarsus eski Belediye Başkanlarından Muvaffak Uygur'un oğlu Turhan Uygur'u 200 yıllık tarihi konakta ziyaret ettik.
21:10
Kaymakam Hasan Göç ile Röportaj
RÖPORTAJ

24 Mayıs 2014 Cumartesi 19:02

Kaymakam Hasan Göç ile Röportaj

Tarsus Kaymakamı Hasan Göç ile makamında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Öncelikle Tarsus Kaymakamı Hasan Göç'e sorularımıza büyük bir içtenlikle yanıtladıkları için çok teşekkür ediyoruz. İlçemizi bir Kaymakam gözüyle görmek isteyenleri röportajımızı dikkatle okumaya davet ediyoruz.
19:02
MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can ile Söyleşi
RÖPORTAJ

27 Mart 2014 Perşembe 08:50

MHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can ile Söyleşi

30 Mart yerel seçimleri öncesinde MHP Tarsus Belediye başkan adayı Şevket Can ile söyleşiyoruz. 20 yıla yakındır Tarsus Belediyesinin çeşitli birimlerinde görev yapan ve halkın her kesimiyle iyi ilişkiler içerisinde olan Şevket Can“45 mahallemiz, 5 beldeniz ve 129 köyümüzle BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”diyor
08:50
Ak Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz'le Söyleşi
RÖPORTAJ

23 Mart 2014 Pazar 18:24

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Hakkı Meniz'le Söyleşi

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Av.Hakkı Meniz 30 Mart yerel seçimlerine iddialı olarak hazırlanırken, kendisi ile A'dan Z'ye her konuda bir söyleşimi yaptık.
18:24
CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan'la söyleşi
RÖPORTAJ

20 Mart 2014 Perşembe 14:07

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan'la söyleşi

30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak yerel seçimlere çok kısa bir süre kalan Tarsus Belediye Başkan adayları ile A'dan Z'ye bir söyleşi yaptık. Gazetemiz ofisinde konuk ettiğimiz Belediye Başkan adaylarından ilki CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan oldu.
14:07
Dünya Kur'an-ı Kerim Güzel okuma birincisi hafız Ali Tel ile söyleşi
RÖPORTAJ

25 Ekim 2013 Cuma 14:25

Dünya Kur'an-ı Kerim Güzel okuma birincisi hafız Ali Tel ile söyleşi

Evrensel Hafızlar Derneği Mersin İl Başkanı Bülent Acun sordu, Dünya Kur'an-ı Kerim Güzel okuma birincisi hafız Ali Tel yanıtladı
14:25