::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara'da Okuyan Tarsuslu Gençler

Ankara Tarsuslular Derneği, Ankara'da okuyan Üniversiteli gençlerle, bir araya geldi.
Ankara'da Okuyan Tarsuslu Gençler
Haber Giriş:
28 Şubat 2014 Cuma 18:49

TADER, Kadın Komisyonu ve Öğrenci Gençlik Komisyonunu kısa bir süre önce kurmuştu. Öğrenci gençlik komisyonu ilk etkinliğini Ankara’da gerçekleştirdi.

Ankara Tarsuslular Derneği, Ankara’da okuyan Üniversiteli gençlerle, bir araya geldi.Tader tarafından 100 kişiyi aşkın öğrencinin ve Tarsuslularında  katılımıyla yaklaşık 200 kişilik düzenlenen yemekli toplantıya, hemşerilerimiz  Yargıtay üyesi Mustafa Ateş ve Danıştay Hakimi Mehmet Aydın, Tarsuslu Milletvekilleri Emine Ülker Tarhan, Vahap Seçer ve Ankara Vali yardımcısı Mehmet Seyman’da  katılarak gençlerimizi yalnız bırakmadı.

Mersin Milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun ve Mehmet Şandır başka bir programları nedeniyle katılamadıkları toplantının başında, Üniversiteli öğrenciler ve gençler adına bir konuşma yapan,

ÖGK Başkanı Ufuk Ateşli  ;‘’Tader’in bizlere verdiği önem ve ilgiden dolayı çok mutluyuz. Ailelerimizden sonra güvenerek kapısını çalabildiğimiz derneğimizin tüm yöneticileri, bizlere gönül kapısını açmıştır.Tader hem biz gençler, hem de tüm Tarsuslular için gerçek bir dost kapısıdır.Her türlü sorunumuzla yakından ilgilenerek , öğrencilik yaşantımızın kolaylaşması için yaptıkları çalışmalardan ve katkılarından dolayı başta Genel başkanımız Semih Özsu olmak üzere, yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyoruz’’dedi.

Tader Genel Başkanı Semih Özsu’da yaptığı konuşmada ;’’Tader olarak amacımız  gençlerimizi, Ankara’da Tader çatısı altında toplamak, birbirleriyle tanışmalarını sağlayarak, yaşamları boyunca dayanışma ve yardımlaşma içerisinde olmalarını ve hemşerilik bilincini yüreklerinde şimdiden hissederek,Tarsus’a nasıl faydalı işler yapabilecekleri düşüncesini yerleştirmektir.Dernek olarak çalışmalarımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmek ve öğrencilerimizin maddi ve manevi sorunlarına çözüm üretebilmek için, Tarsuslu işadamlarımızın desteğine her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu belirterek,bizlere bu konuda destek olmalarını bekliyoruz’’dedi.

Özsu ;‘’Bu akşamki toplantının düzenlenmesinde sponsor olarak katkı veren,Yönetim kurulu üyemiz, Aykut Yıldırım’a ve toplantımıza katılımlarından dolayı hemşerilerimize ve öğrencilerimize yönetim kurulumuz olarak çok teşekkür ediyoruz’’.dedi

Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan konuşmasında ;’’ Anayurt olarak kabul ettiğimiz Tarsus’a olan özlemimiz Tader’in bizleri bir araya getiren organizasyonları sayesinde gidermeye çalışıyoruz. Öğrencilik yaşamının zorluklarını çeken biri olarak çok iyi biliyorum.Zorluklarla mücadeleden yılmayın,doğruları söylemekten korkmayın,bizlerde her zaman her konuda yanınızda olacağız’’dedi.

Milletvekili Vahap Seçer ise;’’ Bu gün siz gençlerimizle birlikte olmaktan dolayı çok memnunum.Bir büyüğünüz olarak her zaman size yardımcı olmaya hazırım.Ülkemiz için,geleceğimiz için çok çalışmamız gerekiyor,sizler de bu çalışmaların en önemli unsurlarısınız’’dedi.

Ankara Vali yardımcısı Mehmet Seyman’da yaptığı konuşmada; ‘’Tader kuruluşunda ki amaçlarının bir çoğunu kısa sürede gerçekleştirme başarısını gösteriyor.Bu anlamda siz öğrencilerimizi bizlerle bir araya getirerek ve sizlerin sorunlarını bizlere ulaştırarak önemli bir etkinliği daha gerçekleştirmiştir.Sizlerin sorunlarınıza yardımcı olmak boynumuzun borcudur.Kapılarımız her zaman sizlere açık olacak ve sorunlarınıza yardımcı olacağız‘’diyerek sözlerini bitirdi..  

Öğrencilerin sorunlarının da konuşulduğu yemekte, Ankara’da okuyan öğrenciler keyifli bir akşam geçirdikten sonra Tader’in ‘’Gençlik ve Sanat’’ projesi kapsamında, 2 Mart Pazar günü Devlet Opera ve Balesi Ankara Müdürlüğünce sahneye konulan ‘’SESLERLE ANADOLU’’adlı temsilde buluşmak üzere ayrıldılar.

TADER Dünya Kadınlar Günü kutlaması kapsamında da 5 Mart’ta Tarsus ‘tan gidecek olan 50 kişilik Tarsuslu kadın grubunu Ankara’da konuk edecek.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Diğer Fotoğraflar
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57