:: 18 Haziran 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN BOZDOĞAN; KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR

Tarsus Belediye Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, 3 yıl içerisinde 4 mahallede kentsel dönüşümü başlatacaklarını belirterek, Duatepe, Gaziler, Bağlar ve Cetvel'de kentsel dönüşümü mutlaka ama mutlaka yapacağız. Bunu yapmak boynumuzun borcudur dedi.
BAŞKAN BOZDOĞAN; KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR
12 Haziran 2019
Çarşamba 10:28

Tarsus Belediyesi 2019 yılı Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nın birinci birleşimi gerçekleşti. Tarsus Belediye Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, 3 yıl içerisinde 4 mahallede kentsel dönüşümü başlatacaklarını belirterek, “Duatepe, Gaziler, Bağlar ve Cetvel’de kentsel dönüşümü mutlaka ama mutlaka yapacağız. Bunu yapmak boynumuzun borcudur” dedi.

“Çukurova Belediyeler Birliği Üyeliği İptal Edildi”

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştiren olağan meclis toplantısı açılış, yoklama ve saygı duruşu ile başladı. Daha sonra gündemde yer alan raporların madde madde görüşülmesine geçildi. Komisyon ile müdürlüklerden gelen maddelerin görüşüldüğü toplantıda, Çiftçi Malları Mukarebe Heyetine ile Çiftçi Malları Koruma Meclisine ve Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi bölgesi Müteşebbis Heyetine üyeler seçildi. Mecliste Çukurova Belediyeler Birliği üyeliği, organizasyon ve projelerde yeterli verim alınmadığı gerekçesiyle oy çokluğuyla iptal edilirken, Fen İsleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere 2 adet  Greyder’in satın alınmasına ilişkin İller Bankası’ndan 3 Milyon 750 bin kredi kullanılması üyelerce oy birliğiyle kabul edildi.

“Pazarcı Esnafına Tahsis Ücret İndirimi” 

Gündem maddelerinde yer alan, Tarsus Seyyar Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Oktay’ın pazar tahsis ücretlerinin düşürülmesi talebi oy birliğiyle kabul edildi. Böylece pazarcı esnafından aylık 200 lira tahsis ücretleri 01.07.2019 tarihi itibarıyla 135 liraya düşürüldü. Konuyla ilgili Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, yaşanan ekonomik bunalım nedeniyle esnafın zor zamanlar geçirdiğini belirterek, bir nebze de olsa esnafa destek olma gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

“Kentsel Dönüşümde Verdiğimiz Sözleri Tutacağız”

Dilek ve temenni bölümünde söz alan meclis üyeleri alınana kararların kent için hayırlı olmasını diledi. Başkan Bozdoğan ise 3 yıl içerisinde 4 mahallede kentsel dönüşümü başlatacaklarını söyledi. Bozdoğan; “Duatepe, Gaziler, Bağlar ve Cetvel’de kentsel dönüşümünü mutlaka ama mutlaka yapacağız bu boynumuzun borcu, bunu mutlaka başaracağız. Şu an en büyük yoğunluğumuz belki de hepimizin tartışması gereken en önemli olay stratejik plan, yani Tarsus’un kentsel hizmet planı ve bununla ilgili olarak ta zaten yasa şöyledir; Her seçimden sonra altı ay içerisinde bu plan bir an önce hazırlanır ve bakanlığa bildirilir. Bununla ilgili de gerçekten çok değerli arkadaşlarımız var. Belediye Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız, müdürlerimiz, çok kıymetli bir ekip var. Deyim yerindeyse ağaç dallarıyla gürler. Her katıldığım toplantıda, her gece toplantısında bu stratejik planı tek tek ortaya koyuyoruz. Elbette ki bu stratejik plan Tarsus’un her tarafında, her mahallesinde, her caddesinde yaşayan, her köyünde yaşayan insanların sesi olması ve onların göstergesi olması gerekiyor. Bununla ilgili yapılan çalışmalarımıza elbette ki akademik çalışmada üzerine katıyoruz. Bunlar eskiden çok önemsenmeyen daha detaylı yapılan planlardı ama son yıllar baktığınız zaman öylesine önem taşımaya başladı ki yarın Sayıştay ya da bir denetim olayı geldiği zaman ilk olarak sizin bu planınıza bakacaklar. Ne kadar başarılısınız, birlikte ne başarıyorsunuz bunu ortaya koyacaklar. Eğer planınızda bir başarısızlık varsa sizi direk olarak başarısız bir belediye olarak lanse edecekler. Bizim böyle bir planda başarısız olma gibi bir durumumuz asla olamaz. 400 bine yaklaşan bir nüfusu yönetiyoruz. Hani elbette bizlerde dar gelen yüzüğü parmağımıza takmıyoruz. Elbette işimizi çok iyi biliyoruz. Kentin sorunlarını iyi biliyoruz. Özellikle dört başlık altına koyduğumuz. Üreten, eğiten, sağlıklı ve kültürlü Tarsus’u bu plan içerisinde her madde de tek tek tüm halkımın görmesi için her şeyi yapacağım. Biz bu planda ne kadar başarılı olursak, beş yıl sonrasında bilin ki hem meydanlarda verdiğimiz sözleri tam tutmuş olacağız, hem de o çağdaş Tarsus’un görüntüsünü ortaya koymuş olacağız” dedi.

“Bozdoğan MHP İlçe Başkanının Sosyal Medyada Linç Edilmesine Tepki Gösterdi“

Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan bayram ziyaretleri kapsamında, Kenzin Mahallesi’nde halkla bir araya gelirken, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur birlikte çekilen fotoğraf üzerine yapılan olumsuz eleştiri ve yorumlara sert tepki gösterdi. Bozdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Benim bayramda çok üzüldüğüm sadece bir konu oldu. Çok değerli ilçe başkanımızla bir köyde karşılaştık, birlikte bir masaya oturduk. Sayın Bodur, benim otuz yıllık bir dostum. Dostluklar öyle kolay değil. George Washington’un dediği gibi dostluk yavaş büyüyen ağaca benzer der, bizdeki dostluklar da öyle. Siyasi olarak farklılığımız olabilir, ideolojik olarak ta farklılığımız olabilir ama dostluk kavramında siyasi olarak her şeyi koymamanız gerekir. Aynı masaya oturduğumuz ilçe başkanımız için çok ağır laflar söylendi. Değerli dostlarım şiddeti reddetmek, sevginin yasasına boyun eğmek, bakın o zaman işte Tarsus’u Tarsus yapar. Sosyal medya üzerinde yıllardır var olan ve emek veren o insanlar bir görüntüyle, bir resimle alaşağı ediliyorsa yazıklar olsun. Ben haddimi de bilirim, haklarımı da bilirim. Kendi yakınımdaki arkadaşlarıma çok değer veririm, yoldaşlarıma değer veririm çünkü bunlar dostluktur. Ama bazı insanları lütfen eleştirirken, hele hele yerin dibine batırırken lütfen onların ne yaptıklarını, nasıl çalıştıklarını bir sorgulayın”

Konuşmalarının ardından MHP’li meclis üyeleri adına söz alan Ali Şimşek, “Sayın Başkanımızın demokratik ve katılımcı tavırlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra da bu katılımcı ve istişareli şekilde verilecek kararların Tarsus’a çok daha hayırlı olacağı kanaatini taşıyorum. Ben gurubum adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TARSUS'TA HEM YILSONU SERGİSİ AÇILDI
VİDEO

11 Haziran 2019 Salı 09:45

TARSUS'TA HEM YILSONU SERGİSİ AÇILDI

Tarsus Halk Eğitim Merkezinin 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı “Öğrenme Şenliği ve Yıl sonu sergisi” törenle açıldı
09:45
AK PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA YAPILDI
VİDEO

10 Haziran 2019 Pazartesi 09:09

AK PARTİ'DE BAYRAMLAŞMA YAPILDI

Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatında bayramlaşma töreni düzenlendi
09:09
HZ. DANYAL MAKAMI ŞERİFİ İÇİNDE NAMAZ KILANLARIN İSTEĞİ
VİDEO

08 Haziran 2019 Cumartesi 14:01

HZ. DANYAL MAKAMI ŞERİFİ İÇİNDE NAMAZ KILANLARIN İSTEĞİ

Tarsus'ta bulunan Hz. Danyal (A.S.) kabrinin yer aldığı makamı Şerif Cami, içinde namaz kılanların istekleri var
14:01
TAŞYAD, SEZONU 14 HAZİRAN'DA TAMAMLAYACAK
VİDEO

07 Haziran 2019 Cuma 15:01

TAŞYAD, SEZONU 14 HAZİRAN'DA TAMAMLAYACAK

Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği (Taşyad) , 2019 yılı faaliyetlerini bu ayın 14'ünde tamamlayacak
15:01
TARSUS EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNE İFTAR YEMEĞİ VERDİ
VİDEO

31 Mayıs 2019 Cuma 10:26

TARSUS EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ ÜYELERİNE İFTAR YEMEĞİ VERDİ

Tarsus Emlak Müşavirleri(Tem Der) Derneği üyelerine iftar yemeği verdi
10:26
HASAN ALİ YÜCEL ORTAOKULUNDA GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ
VİDEO

29 Mayıs 2019 Çarşamba 10:49

HASAN ALİ YÜCEL ORTAOKULUNDA GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

Tarsus'taki güzide eğitim kurumlarından Hasan Ali Yücel Ortaokulunda geleneksel iftar yemeği düzenlendi
10:49
DOMATES FİYATI 2.5 TL'YE DÜŞTÜ
VİDEO

28 Mayıs 2019 Salı 13:30

DOMATES FİYATI 2.5 TL'YE DÜŞTÜ

Sofralarımızın en çok aranılan sebzeleri arasında yer alan domates üretimi çoğaldıkça fiyatları ucuzlamaya başladı
13:30
DURAKLAR GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE NEDEN OLUYOR
VİDEO

27 Mayıs 2019 Pazartesi 09:05

DURAKLAR GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE NEDEN OLUYOR

Tarsus Hükümet Konağının bulunduğu Kaymakamlık karşısındaki alanda bulunan otobüs duraklarına çeki düzen verilmesi istendi
09:05
BAŞKAN SEÇER SÖZÜNÜ TUTTU, ULAŞIM İNDİRİMİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
VİDEO

25 Mayıs 2019 Cumartesi 14:27

BAŞKAN SEÇER SÖZÜNÜ TUTTU, ULAŞIM İNDİRİMİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ulaşımda indirim sözünü tuttu
14:27
TARSUS DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNDEN AÇIKLAMA
VİDEO

24 Mayıs 2019 Cuma 10:57

TARSUS DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNDEN AÇIKLAMA

DEVLET HASTANESİNDE BULAŞICI HASTALARLA NORMAL HASTALARIN AYNI ODADA KALMASI MÜMKÜN DEĞİL
10:57
Tarsus viraneye döndü
VİDEO

23 Mayıs 2019 Perşembe 10:54

Tarsus viraneye döndü

Şehrimizin hemen her mahallesinde bulunan terk edilmiş çoğu yıkık binalar, başta mahalle sakinleri olmak üzere, bir çok kişinin tepkisini çekiyor
10:54
TARSUSTA DOKTORA YAPILAN SALDIRI KINANDI
VİDEO

22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:11

TARSUSTA DOKTORA YAPILAN SALDIRI KINANDI

Medical Park Tarsus Hastanesi'nde, Çocuk hastalıkları uzmanı Dr. Tarık Ersöz'ün bir hasta yakınının saldırısına uğradığı bildirildi
10:11
Tarsus'ta boğulma
VİDEO

21 Mayıs 2019 Salı 10:06

Tarsus'ta boğulma

Tarsus'ta bir kişi serinlemek için girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti.
10:06