:: 08 Aralık 2016 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başkan Kocamaz'ın ev toplantıları

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Mersin'in her hangi bir bölgesini değil, her bölgesini cazibe merkezi haline getirmenin boyunlarının borcu olduğunu söyledi.
Başkan Kocamaz'ın ev toplantıları
21 Aralık 2013
Cumartesi 17:51

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Mersin’in her hangi bir bölgesini değil, her bölgesini cazibe merkezi haline getirmenin boyunlarının borcu olduğunu söyledi.Seçim çalışmaları kapsamında dur durak bilmeyen Başkan Kocamaz, Mezitli’de ev toplantısına katıldı.

Oldukça samimi ve sıcak karşılamanın ardından Başkan Kocamaz, Mersin genelinde yapacağı projeleri anlattı.Özellikle kadınların çoğunluğu oluşturduğu toplantıda Başkan Kocamaz, Mersin’i bir huzur, bir barış ve bir kardeşlik kenti yapacaklarını aktardı.

Seçim çalışmaları kapsamında dur durak bilmeyen Başkan Kocamaz, Mezitli’de ev toplantısına katıldı.Başkan Kocamaz, “İnşallah Mersin’in sadece bir bölgesini değil her bölgesini cazibe merkezi haline getirmek bizim boynumuzun borcu olacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz, “Mersinliler olarak şehitlerimize, gazilerimize ve geleceğimizi emanet edeceğimiz, bizden sonraki nesillere karşı sorumluluğumuz var. Aziz Atatürk 17 Mart 1923’de Mersin’e geldiğinde “Mersinliler Mersin’e sahip çıkınız.” demiş ama biz herhalde sıcak iklim kuşağında olduğumuz için, biraz rahat davranmışız ve Mersin’e yeterince sahip çıkamamışız. Mersin mademki bugünkü konumunu hak etmiyor, şikayet edenlerin Mersin konusunda birleşmesi gerekiyor. Bu seçim belki bir yerel seçim gibi görülüyor ama yerel seçim ötesinde özelliklere sahip. Bu seçim bir dizi seçimin ilk ayağıdır. 30 Mart’ta yerel seçim, Ağustos ayında Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2015 baharında bir genel seçim heyecanı yaşayacak Türkiye. Bu arada anayasayı kararlaştırabilirlerse birde halk oylaması ayağı var ki, böylesine birbirini takip eden bir seçim zinciri önümüzde.” dedi.

Herkesin evinin önünü temizlemesi gerektiğini vurgulayan Başkan Kocamaz, “En son hadiseleri de televizyonlarda görüyoruz ve bundan rahatsızlık duymayan tek Türk vatandaşı olduğunu zannetmiyoruz. Böyle bir ortamda şikayetlerin de arttığı bir ortamda ben bunu ceketin düğmelerine benzetiyorum.  Ceketin ilk düğmesini düzgün iliklersek ondan sonrakileri de düzgün ilikleme şansımız var ama ilk düğmeyi yanlış iliklerseniz ondan sonraki düğmelerinde doğru iliklenme şansı ortadan kalkıyor. Genel sıkıntıları dışında biz diyoruz ki herkes kendi evinin önünü temizleyecek” ifadesini kullandı.

Projelerinin hazır olduğunu altını çizen Başkan Kocamaz, “Projelerimizi hazırladık ve kamuoyunun bilgisine sunduk. Bunlar nihai projeler değil belki bunlara yeni projeler eklenecek ama bu bir özet olarak halkımızın beğenisine sunuldu. Hizmeti yapmak elbette önemli ama hizmetten daha önemlisi yaptığınız hizmeti o kentte yaşayan bütün insanlara kullandırabilmek. Huzur içerisinde, güven içerisinde hiçbir endişe taşımadan herkesin birbirine saygı, sevgi çerçevesinde, geleceğinden emin olarak yaşamasını sağlamak. Tarsus, Mersin’den farklı değil. Demografik yapısı, insani yapısı Mersin’deki kozmopolit yapı Tarsus’ta da var. Ama Tarsus Allah’a çok şükür 20 yıldır bir barış, bir huzur, bir kardeşlik kenti. Girilemeyen, gidilemeyen hiçbir mahalle yok, semt yok, sokak yok ama hemen bu tarafa geçtiğinizde insanlar endişe taşıyor. Böyle bir ortamda bu vatanı, bu bayrağı, bu milleti herkesten daha fazla sevdiğini iddia edenlerin de birleşmesi lazım, bütünleşmesi lazım. Bu işin particiliğinde ötesinde bir memleket sevdası olarak değerlendirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Başkan Kocamaz, konuşmasının ardından gelen soruları cevapladı.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Diğer Fotoğraflar
Saadet Partisi Tarsus İlçe Başkanı Alınmış
SİYASET

16 Kasım 2016 Çarşamba 08:13

Saadet Partisi Tarsus İlçe Başkanı Alınmış

Saadet Partisi Tarsus İlçe Başkanı Alınmış ,gazetemizi ziyaret etti
08:13
Başkan Cereci İl Danışma toplantısına katıldı
SİYASET

16 Kasım 2016 Çarşamba 08:12

Başkan Cereci İl Danışma toplantısına katıldı

Ak Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Hakkı Cereci,partisinin Mersin İl danışma toplantınsa katıldı
08:12
Baki Şimşek Ankara'da Mersin'in Sesi
SİYASET

14 Kasım 2016 Pazartesi 08:03

Baki Şimşek Ankara'da Mersin'in Sesi

MHP Mersin Milletvekili hemşehrimiz Baki Şimşek, Mecliste kürsüye her çıktığında Tarsus'un ve bölgenin sorunlarını dile getiren bir Milletvekili olarak dikkati çekiyor.
08:03
Mehmet Yıldız,Ak Parti Tarsus İlçe Başkanlığı Görevinden istifa etti
SİYASET

27 Ekim 2016 Perşembe 09:03

Mehmet Yıldız,Ak Parti Tarsus İlçe Başkanlığı Görevinden istifa etti

2 yıldan fazla Ak Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Yıldız,ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini ve istifa dilekçesini Ak parti teşkilat başkanı Mustafa Ataş'a sunduğunu bildirdi.
09:03
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

16 Ekim 2016 Pazar 20:20

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek , katıldığı televizyon programından Akkuyu Nükleer Santraline ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
20:20
CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr.Aytuğ Atıcı
SİYASET

21 Eylül 2016 Çarşamba 18:53

CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr.Aytuğ Atıcı

CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr.Aytuğ Atıcı,Tarsus'taki balık ölümleriyle ilgili TBMM'ne araştırma önergesi verdi.
18:53
CHP'de Bayramlaşma Töreni
SİYASET

18 Eylül 2016 Pazar 15:27

CHP'de Bayramlaşma Töreni

CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'nda Kurban bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.
15:27
MHP'de Bayramlaşma
SİYASET

18 Eylül 2016 Pazar 15:25

MHP'de Bayramlaşma

MHP Tarsus ilçe teşkilatında Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma yapıldı.
15:25
İstemihan Talay CHP Kurultay Delegesi Hakan Canan Can'ı Ziyaret Etti.
SİYASET

13 Eylül 2016 Salı 13:30

İstemihan Talay CHP Kurultay Delegesi Hakan Canan Can'ı Ziyaret Etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi başdanışmanı İstemihan Talay, CHP'nin Tarsus'taki tek kurultay delegesi Hakan Canan Can'ı ziyaret etti.
13:30
CHP'li Vekil Atıcı Tüm Emek Der Tarsus Şubesine Üye Oldu
SİYASET

10 Eylül 2016 Cumartesi 11:55

CHP'li Vekil Atıcı Tüm Emek Der Tarsus Şubesine Üye Oldu

CHP Mersin Milletvekili Prof Dr. Aytuğ Atıcı, Tüm Emekliler, Dul ve Yetimleri Derneği Tarsus Şubesine üye oldu.
11:55
AK Parti'den CHP'ye ziyaret
SİYASET

05 Eylül 2016 Pazartesi 20:00

AK Parti'den CHP'ye ziyaret

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Tarsus İlçe teşkilatını ziyaret etti.
20:00
CHP'den MHP'ye Ziyaret
SİYASET

24 Ağustos 2016 Çarşamba 09:40

CHP'den MHP'ye Ziyaret

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Kadın Kolları ile birlikte MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettiler.
09:40
CHP Tarsus ilçe teşkilatından AK Parti'ye anlamlı ziyaret
SİYASET

19 Ağustos 2016 Cuma 08:54

CHP Tarsus ilçe teşkilatından AK Parti'ye anlamlı ziyaret

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Kadın Kolları ile birlikte AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Yıldız ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
08:54