:: 23 Ocak 2019 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN MAHMUT ŞAHİN'DEN ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE VE 2018 YILI DEĞERLENDİRMESİ

Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Mahmut Şahin 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve 2019 yılı için Esnaf ve Sanatkarlara önemli müjdeler açıkladı.
BAŞKAN MAHMUT ŞAHİN'DEN ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE VE 2018 YILI DEĞERLENDİRMESİ
11 Ocak 2019
Cuma 10:27

Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatif Başkanı Mahmut Şahin 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi  ve 2019 yılı için Esnaf ve Sanatkarlara önemli müjdeler açıkladı.

 

Başkan Mahmut Şahin,yazılı açıklamasında

‘’2018 yılında  670      esnaf ve sanatkara toplam 55.789.610,00  TL kredi verdik. Göreve geldiğimiz 2005 yılından bugüne kadar 7143      esnaf ve sanatkara toplam 280.833.912,00  TL kredi vermiş olduk.’’“Bir yılı daha başarıyla geride bırakmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Yüce Allaha ne kadar şükretsek azdır. 2018 yılı Milletimiz ve tabiki Esnaf ve Sanatkarlarımız için zor bir yıl oldu. Dünyada  yaşanan dövizdeki yükselme başta olmak üzere ekonomik kriz ve siyasi çatışmaların ülkemiz ekonomisine bir çok olumsuz etkisi oldu. Ülkemize dönük düşmanca girişimler Devlet ve milletin işbirliği ve uyumu ile çok şükür bertaraf edildi. Bütün bu zorluklara rağmen, Kooperatiflerimiz tüm yurt çapında ve elbette Tarsusumuzda Esnaf ve Sanatkarlara % 5 gibi bir faiz oranı üzerinden kredi kullandırmaya devam etti ki böyle bir faiz oranı belki de dünyayı gezseniz bulamazsınız. Zaman zaman küçük aksamalar olmadı değil tabii ki fakat tüm dünyada yaşanan az evvel bahsettiğimiz çalkantılar ve ülkemize dönük maksatlı ve kötü niyetli , düşmanca girişimlere rağmen Devletimiz Esnaf ve Sanatkarını korumayı bildi. Biz Tarsus kooperatifi olarak   % 5 faizle ve 5 yıla varan vadelerde, 200.000 TL üst limitle aylık,üç aylık ve altı aylık geri ödemeli bu kredilerden yasal şartları taşıyan her Esnafımızı yararlandırdık. Göreve geldiğimiz 2005 yılında yüzde 25 olan kredi faizlerinin bugün yüzde 5 ve Yüzde 60 olan temerrüt faizi bugün yüzde 20. Allaha binlerce şükür olsun ki Esnaf ve Sanatkarlarımızın bizlere emaneti olan bu güzide kurum, yine bölgemizde kurulu bulunan 53 kooperatifin içinde ilk iki dedir.

 

 

 

2019 yılı Ülkemiz, Milletimiz ve Devletimiz için Allah’ın izniyle çok daha güzel bir yıl olacak. Dün itibarıyle yılın ilk kredilerini kullandırdık ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendisi açıklayarak tüm Esnaf ve Sanatkarlara bir çok müjdeli haber verdi. Tüm yurt çapında ki ve Tarsusumuzda ki  Esnaf ve Sanatkarlarımız ve Kooperatiflerimiz kefaletiyle 2019 yılında  22 milyar Türk Lirasına kadar kredi kullanabilecekler Halk Banktan. 2018 yılının son 3-4 ayında yaşanan plasman sıkıntıları da göz önüne alınarak bu bütçenin 10 milyar liralık kısmı yılın ilk üç ayında  Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılacak. Esnaf ve Sanatkarlarımız yıllık % 5 gibi bir faiz oranı üzerinden 200 bin TL ye varan limitlerde ve 5 yıla kadar vadelerle bu kredileri kullanabilecek. Tarsus Esnaf ve Sanatkarları da bu oranlar üzerinden  ilçemizde kurulu bulunan iki Esnaf Kefalet Kooperatifinden kredi kullanabilecek. Kredi şart ve koşulları aynı her iki kooperatifte de aynı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı ettiği her dönemde  Esnaf ve Sanatkarlarımıza gereken önemi gösterdi.  Esnaf ve Sanatkarların temsilcisi olan biz Kooperatif ve  Oda başkanlarına programının en yoğun olduğu dönemlerde  dahi zaman ayırdı ve dertlerimizi, isteklerimizi dinledi; bu sorunların çözümü için samimi çabalar harcadı. Kendisine ve şahsında bu devlete , millete, Esnaf ve sanatkara emeği geçen tüm büyüklerimize şahsım ve temsil ettiğim Esnaf ve Sanatkarlar adına ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Burada biz kooperatif başkanlarının Ankara’da ki eli, gözü, aklı olan başı olan kıymetli büyüğümüz,  Sayın Merkez Birlik başkanımız Abdulkadir Akgül’e ve onun şahsında Merkez Birlik çalışanlarımızı da ayrıca şükranlarımı sunuyorum şahsım ve temsil ettiğim Tarsus Esnaf ve Sanatkarları adına. Sayın Merkez Birlik başkanımız Abdulkadir Akgül’ün Esnaf Kefalet Kooperatifçiliği üzerinde ki hak ve emekleri ödeşilmez, Esnaf ve Sanatkarlara ettiği hizmetler saymakla bitmez. Bölge Birlik Başkanımız Muhammet Yalçın önderliğinde- Birlik Başkanımızda bizler için bir şanstır ona da ayrıca teşekkür ediyor saygılar sunuyorum- kendisine ne zaman başvursak bizleri kabul etti ve elinden gelen gayreti göstererek dertlerimizi çözmeye uğraştı.

 

Burada, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan  başta olmak üzere  Tarsus Şube Müdürü Hüseyin Kahveci ve  Halk Bank Tarsus Şubesi çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı işler bereketli kazançlar diliyorum. Yeni yılın Ülkemize, Milletimize, Devletimize hayırlı olmasını Yüce Allahtan diliyorum. Vatan, Millet ve Devlet savunması esnasında şehit olanlara Allahtan rahmet; ailelerine sabır ve başsağlığı; gazilerimize acil şifalar diliyorum. Devlet Millet işbirliği ve uyumu ile evvel Allah tüm dertlerin üstesinde geleceğiz ve 2019 yılında Yönetim ve Denetim kurullarımla, personellerimle bu kooperatifte nice güzel çalışmalara , başarılara imza atacağız. ‘’(kaynak:Tarsus Esnaf Kefalet Kooepratifi)

 


 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
En büyük sorun kalifiye eleman sorunu
EKONOMİ

05 Ocak 2019 Cumartesi 16:48

En büyük sorun kalifiye eleman sorunu

MTSO 13 No'lu Ulaşım Araçları İmalat, Satış ve Onarımı Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Kisin, otomotiv sektöründe kalifiye eleman ve çırak bulamamaktan şikayetçi oldu.
16:48
Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Kaya
EKONOMİ

04 Ocak 2019 Cuma 09:10

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Kaya

Daha Çok Çalışmaya, Daha Çok Üretmeye Devam Edeceğiz
09:10
EMEKLİ AYLIKLARINA YÜZDELİ ZAMLAR YERİNE SEYYANEN ZAMLARIN YAPILMASI DAHA ADİL OLUR
EKONOMİ

04 Ocak 2019 Cuma 09:06

EMEKLİ AYLIKLARINA YÜZDELİ ZAMLAR YERİNE SEYYANEN ZAMLARIN YAPILMASI DAHA ADİL OLUR

Türkiye Emekliler Derneği Genel mali sekreteri ve Tarsus şube başkanı Ömer Kurnaz, Ocak 2019 emekli zammı, yüzde 10,19 olarak açıklandığını bildirdi.
09:06
Mersin'de Yaş Meyve Sebze İhracat Şampiyonları Ödülleri verildi
EKONOMİ

01 Ocak 2019 Salı 16:29

Mersin'de Yaş Meyve Sebze İhracat Şampiyonları Ödülleri verildi

Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) 2017 Yılı Yaş Meyve Sebze İhracat Şampiyonları Ödül Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
16:29
TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ'NDEN 2018 YILINDA 42 MİLYON 750 BİN TL KREDİ
EKONOMİ

21 Aralık 2018 Cuma 09:49

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ'NDEN 2018 YILINDA 42 MİLYON 750 BİN TL KREDİ

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2018 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde 560 esnafa toplam 42 milyon 750 bin TL kredi dağıttıklarını bildirdi.
09:49
BAKKALLAR ODASI BAŞKANI YALÇIN SİGORTA PRİM YÜZDESİ AŞAĞI ÇEKİLMELİ
EKONOMİ

20 Aralık 2018 Perşembe 10:05

BAKKALLAR ODASI BAŞKANI YALÇIN SİGORTA PRİM YÜZDESİ AŞAĞI ÇEKİLMELİ

Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın,sigorta prim yüzdelerin aşağıya çekilmesi gerektiğini bildirdi.
10:05
MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş Çukurova Bölgesel Havalimanı durma noktasına geldi
EKONOMİ

19 Aralık 2018 Çarşamba 09:36

MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş Çukurova Bölgesel Havalimanı durma noktasına geldi

Mersin Yatırım Dış Ticaret ve Markalaşma Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, Tarsus'ta yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın durma noktasına geldiğini belirterek, projenin tamamlanması için lobi faaliyetlerinde bulunulması gerektiğini belirterek, “tek yürek” olma çağrısı yaptı.
09:36
Başkan Dinçer'den sahte alkolü içecek uyarısı
EKONOMİ

19 Aralık 2018 Çarşamba 09:33

Başkan Dinçer'den sahte alkolü içecek uyarısı

Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, yaklaşan yeni yıl öncesi esnaf ve sanatkarları kaçak, sahte ve kayıt dışı alkollü içecekleri alıp satmamaları; üketicileri de hayatlarını tehlikeye atmamaları adına sorgulayıcı olmaları konusunda uyardı.
09:33
E-ticaret, KOBİ'leri dijital çağa hazırlıyor
EKONOMİ

08 Aralık 2018 Cumartesi 17:57

E-ticaret, KOBİ'leri dijital çağa hazırlıyor

Dijital çağın popüler kavramlarından olan, ticaretin elektronik versiyonu da denilen e-ticaret, KOBİ'lerin dijital dönüşüme ayak uydurabilmelerinin en temel yolu. Bütünleşik pazarlama yöntemleri içeren e-ticaret, firmalara zamandan maliyet tasarrufuna, müşteri potansiyelini arttırmadan, ürünlerin satılabileceği yeni bir kanal oluşumuna kadar birçok alanda fayda sağlıyor.
17:57
Tarsus Bakkallar ve Bayiler odası başkanı Erdoğan Yalçın
EKONOMİ

06 Aralık 2018 Perşembe 09:13

Tarsus Bakkallar ve Bayiler odası başkanı Erdoğan Yalçın

Tarsus Bakkallar ve Bayiler odası başkanı Erdoğan Yalçın,2018'in 11 aylık döneminde en çok açılışı yapılan meslek kolunun bakkallık olduğunu bildirdi.
09:13