:: 26 Mart 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN MAHMUT ŞAHİN'DEN ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE VE 2018 YILI DEĞERLENDİRMESİ

Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Mahmut Şahin 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi ve 2019 yılı için Esnaf ve Sanatkarlara önemli müjdeler açıkladı.
BAŞKAN MAHMUT ŞAHİN'DEN ESNAF VE SANATKARLARA MÜJDE VE 2018 YILI DEĞERLENDİRMESİ
11 Ocak 2019
Cuma 10:27

Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooperatif Başkanı Mahmut Şahin 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgiler verdi  ve 2019 yılı için Esnaf ve Sanatkarlara önemli müjdeler açıkladı.

 

Başkan Mahmut Şahin,yazılı açıklamasında

‘’2018 yılında  670      esnaf ve sanatkara toplam 55.789.610,00  TL kredi verdik. Göreve geldiğimiz 2005 yılından bugüne kadar 7143      esnaf ve sanatkara toplam 280.833.912,00  TL kredi vermiş olduk.’’“Bir yılı daha başarıyla geride bırakmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Yüce Allaha ne kadar şükretsek azdır. 2018 yılı Milletimiz ve tabiki Esnaf ve Sanatkarlarımız için zor bir yıl oldu. Dünyada  yaşanan dövizdeki yükselme başta olmak üzere ekonomik kriz ve siyasi çatışmaların ülkemiz ekonomisine bir çok olumsuz etkisi oldu. Ülkemize dönük düşmanca girişimler Devlet ve milletin işbirliği ve uyumu ile çok şükür bertaraf edildi. Bütün bu zorluklara rağmen, Kooperatiflerimiz tüm yurt çapında ve elbette Tarsusumuzda Esnaf ve Sanatkarlara % 5 gibi bir faiz oranı üzerinden kredi kullandırmaya devam etti ki böyle bir faiz oranı belki de dünyayı gezseniz bulamazsınız. Zaman zaman küçük aksamalar olmadı değil tabii ki fakat tüm dünyada yaşanan az evvel bahsettiğimiz çalkantılar ve ülkemize dönük maksatlı ve kötü niyetli , düşmanca girişimlere rağmen Devletimiz Esnaf ve Sanatkarını korumayı bildi. Biz Tarsus kooperatifi olarak   % 5 faizle ve 5 yıla varan vadelerde, 200.000 TL üst limitle aylık,üç aylık ve altı aylık geri ödemeli bu kredilerden yasal şartları taşıyan her Esnafımızı yararlandırdık. Göreve geldiğimiz 2005 yılında yüzde 25 olan kredi faizlerinin bugün yüzde 5 ve Yüzde 60 olan temerrüt faizi bugün yüzde 20. Allaha binlerce şükür olsun ki Esnaf ve Sanatkarlarımızın bizlere emaneti olan bu güzide kurum, yine bölgemizde kurulu bulunan 53 kooperatifin içinde ilk iki dedir.

 

 

 

2019 yılı Ülkemiz, Milletimiz ve Devletimiz için Allah’ın izniyle çok daha güzel bir yıl olacak. Dün itibarıyle yılın ilk kredilerini kullandırdık ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizzat kendisi açıklayarak tüm Esnaf ve Sanatkarlara bir çok müjdeli haber verdi. Tüm yurt çapında ki ve Tarsusumuzda ki  Esnaf ve Sanatkarlarımız ve Kooperatiflerimiz kefaletiyle 2019 yılında  22 milyar Türk Lirasına kadar kredi kullanabilecekler Halk Banktan. 2018 yılının son 3-4 ayında yaşanan plasman sıkıntıları da göz önüne alınarak bu bütçenin 10 milyar liralık kısmı yılın ilk üç ayında  Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılacak. Esnaf ve Sanatkarlarımız yıllık % 5 gibi bir faiz oranı üzerinden 200 bin TL ye varan limitlerde ve 5 yıla kadar vadelerle bu kredileri kullanabilecek. Tarsus Esnaf ve Sanatkarları da bu oranlar üzerinden  ilçemizde kurulu bulunan iki Esnaf Kefalet Kooperatifinden kredi kullanabilecek. Kredi şart ve koşulları aynı her iki kooperatifte de aynı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı ettiği her dönemde  Esnaf ve Sanatkarlarımıza gereken önemi gösterdi.  Esnaf ve Sanatkarların temsilcisi olan biz Kooperatif ve  Oda başkanlarına programının en yoğun olduğu dönemlerde  dahi zaman ayırdı ve dertlerimizi, isteklerimizi dinledi; bu sorunların çözümü için samimi çabalar harcadı. Kendisine ve şahsında bu devlete , millete, Esnaf ve sanatkara emeği geçen tüm büyüklerimize şahsım ve temsil ettiğim Esnaf ve Sanatkarlar adına ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Burada biz kooperatif başkanlarının Ankara’da ki eli, gözü, aklı olan başı olan kıymetli büyüğümüz,  Sayın Merkez Birlik başkanımız Abdulkadir Akgül’e ve onun şahsında Merkez Birlik çalışanlarımızı da ayrıca şükranlarımı sunuyorum şahsım ve temsil ettiğim Tarsus Esnaf ve Sanatkarları adına. Sayın Merkez Birlik başkanımız Abdulkadir Akgül’ün Esnaf Kefalet Kooperatifçiliği üzerinde ki hak ve emekleri ödeşilmez, Esnaf ve Sanatkarlara ettiği hizmetler saymakla bitmez. Bölge Birlik Başkanımız Muhammet Yalçın önderliğinde- Birlik Başkanımızda bizler için bir şanstır ona da ayrıca teşekkür ediyor saygılar sunuyorum- kendisine ne zaman başvursak bizleri kabul etti ve elinden gelen gayreti göstererek dertlerimizi çözmeye uğraştı.

 

Burada, Halk Bankası Genel Müdürü Osman Arslan  başta olmak üzere  Tarsus Şube Müdürü Hüseyin Kahveci ve  Halk Bank Tarsus Şubesi çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı işler bereketli kazançlar diliyorum. Yeni yılın Ülkemize, Milletimize, Devletimize hayırlı olmasını Yüce Allahtan diliyorum. Vatan, Millet ve Devlet savunması esnasında şehit olanlara Allahtan rahmet; ailelerine sabır ve başsağlığı; gazilerimize acil şifalar diliyorum. Devlet Millet işbirliği ve uyumu ile evvel Allah tüm dertlerin üstesinde geleceğiz ve 2019 yılında Yönetim ve Denetim kurullarımla, personellerimle bu kooperatifte nice güzel çalışmalara , başarılara imza atacağız. ‘’(kaynak:Tarsus Esnaf Kefalet Kooepratifi)

 


 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TARİHİ TEŞVİKLERDEN FAYDALANIN
EKONOMİ

06 Mart 2019 Çarşamba 11:28

TARİHİ TEŞVİKLERDEN FAYDALANIN

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak ile Tarsus Ticaret Borsası başkanı Murat Kaya ‘'istihdam seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde.'dediler
11:28
ÜRETEREK KAZANABİLİRİZ
EKONOMİ

02 Mart 2019 Cumartesi 19:43

ÜRETEREK KAZANABİLİRİZ

Üretimde ana noktanın dünya pazarında talebi olanı, dünya kalitesi ve dünya fiyatıyla üretebilmektir diyen Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, üreterekk kazanabileceklerini bildirdi
19:43
BAŞKAN KOCAMAZ'DAN İŞÇİYE MÜJDE
EKONOMİ

02 Mart 2019 Cumartesi 19:34

BAŞKAN KOCAMAZ'DAN İŞÇİYE MÜJDE

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile belediye işçilerine seslenerek sendika üyesi olabilmelerinin önünün açıldığını kaydetti
19:34
ÜRETİCİ ÜRETTİĞİNİN DEĞERİNİ ALACAK
EKONOMİ

28 Şubat 2019 Perşembe 09:25

ÜRETİCİ ÜRETTİĞİNİN DEĞERİNİ ALACAK

Tarsus Eshab-ı Kehf Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Sayköy muhtarı Mehmet Keven gazetemizi ziyaret etti
09:25
YAVUZ ''PÜİS ÜLKE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR''
EKONOMİ

28 Şubat 2019 Perşembe 09:18

YAVUZ ''PÜİS ÜLKE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR''

Püis yöneticileri Ankara genel merkezde İmran Okumuş başkanlığında toplandı
09:18
ÜYE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDECEK
EKONOMİ

27 Şubat 2019 Çarşamba 12:49

ÜYE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDECEK

Tarsus Ticaret Borsası başkanı Murat Kaya, üyelerine yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerin devam edeceğini bildirdi
12:49
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi'nden Hisarcıklıoğlu'na ziyaret
EKONOMİ

25 Şubat 2019 Pazartesi 08:34

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi'nden Hisarcıklıoğlu'na ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi üyesi olan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Osman İnandıoğlu,icra kömitesi üyeleriyle beraber TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştü.
08:34
TARSUS'TA ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK
EKONOMİ

22 Şubat 2019 Cuma 12:06

TARSUS'TA ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK

Tarsus'ta Çiftçiye 2018 yılı destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren 14 milyon 683 bin 834 TL tarımsal destek ödemesi yapılacak
12:06
ÜRETMEYE VE DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA MECBURUZ
EKONOMİ

22 Şubat 2019 Cuma 12:00

ÜRETMEYE VE DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA MECBURUZ

Tarsus Ticaret Borsası Murat Kaya, özel sektör olarak ticari ve ekonomik süreçte zor bir dönemi geride bırakmak için ilk hedefin daha çok üretmekle ve daha çok çalışmakla başlayacağına belirtti
12:00
Tarsus'ta Girişimci İstihdam Atağı
EKONOMİ

22 Şubat 2019 Cuma 11:45

Tarsus'ta Girişimci İstihdam Atağı

Girişimcilik eğitimlerini 2015 yılından bu yana Tarsus İŞKUR ile birlikte sürdüren Tarsus Ticaret Borsası bu süre boyunca 52 eğitim yaparak 1300 'ü aşkın kişiyi sertifikalandırarak, işyerlerini açmalarına öncü oldu.
11:45
TSO'DAN SANAYİ SİCİL BELGELİ ÜYELERE DUYURU
EKONOMİ

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:54

TSO'DAN SANAYİ SİCİL BELGELİ ÜYELERE DUYURU

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası sanayi sicil belgeli üyelerimize yıllık işetme cetveli duyurusunda bulundu
10:54
TSO BAŞKANI KOÇAK , ICC TÜRKİYE TAHKİM GÜNÜ TOPLANTISINA KATILDI
EKONOMİ

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:47

TSO BAŞKANI KOÇAK , ICC TÜRKİYE TAHKİM GÜNÜ TOPLANTISINA KATILDI

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak,Milletlerarası Ticaret Odası – ICC Türkiye Milli Komitesi, ICC Milletlerarası Tahkim Divanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde, İstanbul'da Wyndham Grand Otel'de düzenlenen “ICC Türkiye Tahkim Günü toplantısına katıldı.
10:47