:: 17 Ocak 2022 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAŞKAN SEÇER, TARSUS'TA YAPILACAK BAZI ÇALIŞMALARA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ

BAŞKAN SEÇER, TARSUS'TA YAPILACAK BAZI ÇALIŞMALARA İLİŞKİN BİLGİ VERDİ
29 Kasım 2021
Pazartesi 09:27

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’ta düzenlenen  Tarsus Maratonu öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantıda  kentimizin sorunları ile ilgili bilgiler verdi.

Gazetemizin de sürekli olarak gündeme getirdiği konulardan olan Kaplan petrolden Takbaş’a kadar olan  bölümdeki yolun genişletilmesinin en kısa zamanda başlayacağını belirten Seçer “Dar olan yolu genişleteceğiz. Burası proğrama alındı. Takbaş’a kadar olan bölge için kamulaştırma ve örtü bedelleri bitirildi. Trafiğin rahatlaması sağlanacak” dedi.

Başkan Seçer  Yeni Devlet Hastanesi kavşağının tehlike saçtığı sorusu üzerine de “Kavşak düzenlemesini biz yapmadık. Orası Karayollarına ait. Sıkıntıları anlattık. Karayolları yetkilileri “Burada yeni düzenleme yapmak için ödeneğimiz” yok. dedi.  Bizim yapmamıza izin verin dedik. Karayolları da olumlu cevap verdi. Biz burısı  için yeni proje hazırlatıyoruz. Sıkıntıyı ortadan kaldıracağız”

Başkan Seçer trafiği rahatlatma adına da   Halk Eğitim merkezi ile  Park kavşağında düzenleme yapılarak, İstiklal caddesinin çift şerit haline getirilmesini düşündüklerini söyledi.

Seçer “Tarsus İdmanyurdu ambleminin bulunduğu dönel kavşağı kaldırıp yeniden düzenleme yapacağız.  Buradan İstiklal caddesini takiben Yeşilyol kavşağı ve oradan Eskiömerli mahallesine girişe kadar birleşecek yol çift şeritli gidiş geliş olacak” dedi.

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google