:: 17 Ocak 2022 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BİRİKETÇİLER KONGRESİNDE ERDAL TURGUT GÜVEN TAZELEDİ

BİRİKETÇİLER KONGRESİNDE ERDAL TURGUT GÜVEN TAZELEDİ
14 Ocak 2022
Cuma 09:50

Tarsus Biriketçiler, Karocular, Büzcüler, Mermerciler, Mozaikçiler ve Büz borucuları esnaf odasının genel kurulu yapıldı. Mevcut başkan Erdal Turgut yeniden seçilerek güven tazeledi.

Esnaf Kefalet Kooperatifi Toplantı salonunda Açılış ve yoklama ile başlayan genel kurulda oy birliğiyle Divan Başkanlığına Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer getirilirken, divan heyetine ise Duran Şen, Erdoğan Yalçın ve Cumali Taş getirildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması sonrası oda başkanı Erdal Turgut tarafından açılış konuşması yapıldı ve çalışma raporu okundu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından, oda başkanı Erdal Turgut  tarafından açılış konuşması yapıldı. Odanın geçmiş dönem çalışma ve hesap raporları ile denetim kurulu raporlarının okunup oy birliğiyle kabul edildiği genel kurulda, daha sonra ise gelecek dönem çalışma ve hesap raporları ile tahmini bütçe okunarak oylamaya sunuldu ve raporlar oy birliğiyle kabul gördü.

Başkan Erdal Turgut yaptığı konuşmada,   Pandemi döneminde esnafların sıkıntılı ve zor bir dönemden geçtiğini belirterek “Pandemi döneminde bizlerin yanında olan, desteğini esirgemeyen halkımıza ve  kentimizin yöneticilerine teşekkür ederim” dedi.

Genel kurulda gündem dışı söz alan Divan ve Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer esnaf ve sanatkarları ilgilendiren gelişmelerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu. Dinçer, esnaf sanatkarların pandeminin izlerini hala taşıdığını, borçlarını, vergilerini ve sgk’sını ödemekte zorlandığını, bu durumun hafifletilmesi amacıyla sıfır faizli, uzun dönemlere yapılan ödeme planıyla bütün esnaf sanatkarlara finansal destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Tek liste ile yapılan seçimlerde Erdal Turgut Başkanlığındaki yeni yönetim güven oyu aldı.

Asil üyeliklere Ramazan Cuci, Halil Yıldırım, Sevilcan Bal, Özkan Gülbahar, Namık Kemal Çoban, Osman Karakulak seçilirken Denetim kuruluna ise Ali Keser, Ramazan Yıldırım ve Hilmi Özer seçildi.

Tarsus Esnaf Kefalet Kooperatifi  toplantı salonunda yapılan genel kurula Mersin ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Tüed Tarsus Şube başkanı ve genel merkez genel mali sekreteri Ömer Kurnaz,Tarsus 1.nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanı Mahmut Şahin, Tarsus 2 Nolu Esnaf Kefalet Kooperatifi  Başkanı Bektaş Aslan ,Tarsus Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, Tarsus Bakkallar Ve Bayiler Odası Başkanı Erdoğan Yalçın, Tarsus Tuhafiyeciler Ve Züccaciyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Tarsus Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak, Lokantacılar Odası Başkanı Ali Tavman, Kahveciler Odası Başkanı Halil Şekerci, Tarsus Tenekeciler Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, ,Tarsus Terziler odası başkanı Nevzat Topacık sivil toplum kuruluş yöneticileri, meclis üyeleri ve oda üyeleri katılım gösterdi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google