:: 07 Temmuz 2022 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİNİN ÇAMLIYAYLA'DA KARLA MÜCADELESİ SÜRÜYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİNİN ÇAMLIYAYLA'DA KARLA MÜCADELESİ SÜRÜYOR
31 Ocak 2022
Pazartesi 11:55

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bölge genelinde kardan kapanan yolları açma çalışmaları devam ediyor. Özellikle son 10 günden bu yana teyakkuz halinde olan Büyükşehir Belediyesi, kurduğu onlarca ekiple kritik noktalarda 7/24 çalışma yürütüyor.

Yoğun kar yağışı alan Çamlıyayla’da da Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ulaşımda sorun yaşanmaması için özverili şekilde mesai harcıyor. Çamlıyayla genelinde ana arter yolların tamamını kardan temizleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda mahsur kalan vatandaşların yardımına da koşuyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Sebil Mahallesi Güzel mevkii, Hopa Kayası bölgesinde bulunan ve hayvancılıkla uğraşan Yörüklerin kardan kapanan yollarını açtı. Ağır işmakinasının kullanıldığı çalışmada yaklaşık 10 kilometrelik yolda kar küreme işlemi uygulandı. Aşırı yağış nedeniyle özellikle sıkıntı yaşadıklarını kaydeden vatandaşlar ise yollarının açılmasından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e ve ekiplere teşekkürlerini ilettiler.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri Çamlıyayla’nın yanı sıra Tarsus’un yüksek kesimlerinde yer alan Ardıçlı Mahallesi Ayvalı mevkiinde ve Boğazpınar Mahallesi Alan mevkiinde de kar nedeniyle bulundukları yerde mahsur kalan vatandaşlara ulaştı. Ekiplerin bölge genelinde tuzlama işlemleri de sürüyor.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google