:: 06 Temmuz 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BÜYÜKŞEHİR'DEN TARSUS MİTHATPAŞA MAHALLESİ'NDE LGS HAZIRLIK KURSU

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'na bağlı olarak Tarsus merkez Mithatpaşada LGS'ye yönelik olarak 8. sınıf öğrencileri için Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi açılıyor.
BÜYÜKŞEHİR'DEN TARSUS MİTHATPAŞA MAHALLESİ'NDE LGS HAZIRLIK KURSU
15 Aralık 2021
Çarşamba 19:46

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin eğitimde fırsat eşitliği yaratabilmek için sosyal projeleri ve yatırımları hızla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak Tarsus merkez Mithatpaşa Mahallesi’nde LGS’ye yönelik olarak 8. sınıf öğrencileri için Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi açılıyor. Şehitler Caddesi üzerinde bulunan kurs merkezi önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

 

Muhtarların katılımı ile toplantı yapıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi ve İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan ile Koordinasyon Şube Müdürü Soner Yetgin, Mithatpaşa Mahallesi’nde açılacak kurs merkezinde, çevre mahalle muhtarları, idareciler ve öğretmenlerle toplantıda bir araya geldi.

 

Tarsus-Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı-Anıt Mahallesi Muhtarı Mustafa Naci Güllü, Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Muhittin Borlukan, Bağlar Mahallesi Muhtarı Ahmet Altundağ, Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Ayhan Kızıltaş, Öğretmenler Mahallesi Muhtarı Vedat Sarı, Tekke Mahallesi Muhtarı Cevdet Akkaya ve Kumdere Mahallesi Muhtarı Yakup Alışkan’ın katıldığı toplantıda konuşan İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, “Başkanımız sayın Vahap Seçer, çocuklarımızı ve gençlerimizi oldukça önemsemekte, bu doğrultu da eğitime sürekli olarak destek olmaktadır.

 

İçinde bulunduğumuz LGS hazırlık kursumuzda, hem Mithatpaşa Mahallemizde bulunan çocuklarımıza, hem de çevre mahallelerde de bulunan çocuklarımızın eğitimlerine büyük katkı sağlayacaktır. Ülkemiz zor günler yaşıyor. İçinde bulunduğumuz durumda dahi iyi eğitim almış gençlerimizin güzel yerlere geldiklerini görüyoruz. Bu eğitim kurumlarından faydalanacak çocuklarımızın da ileri de iyi mevkilere geleceklerine gönülden inanıyorum. Pırıl pırıl öğretmenlerimiz burada hizmet verecekler. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Yenice’de geçtiğimiz yıl LGS hazırlık kursu açan Büyükşehir Belediyesi, Mithatpaşa’da ki kursun ardından yine önümüzdeki günlerde Eski Ömerli Mahallesi’nde de LGS hazırlık kursları açacak. 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERSİN BÜYÜKŞEHİR'DEN TARSUS'TA ENERJİSİ YÜKSEK ETKİNLİK
KÜLTÜR - EĞİTİM

27 Haziran 2022 Pazartesi 18:55

MERSİN BÜYÜKŞEHİR'DEN TARSUS'TA ENERJİSİ YÜKSEK ETKİNLİK

BÜYÜKŞEHİR'İN DÜZENLEDİĞİ GENÇ FEST'TE RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANDI. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DÜZENLEDİĞİ EĞLENCELERLE DE FARK YARATIYOR
18:55
MERSİN BÜYÜKŞEHİR'İN KREŞLERİNDE MİNİKLER KARNE HEYECANI YAŞADI
KÜLTÜR - EĞİTİM

17 Haziran 2022 Cuma 16:20

MERSİN BÜYÜKŞEHİR'İN KREŞLERİNDE MİNİKLER KARNE HEYECANI YAŞADI

ADİLE TEYZE VE MÜNİR ÖZKUL KREŞLERİNDE EĞİTİM ALAN MİNİKLER KARNELERİNİ ALDI
16:20
MERSİN BÜYÜKŞEHİR KENT ORKESTRASI MEZİTLİ DENİZCİLER KAMPI'NDA
KÜLTÜR - EĞİTİM

17 Haziran 2022 Cuma 16:17

MERSİN BÜYÜKŞEHİR KENT ORKESTRASI MEZİTLİ DENİZCİLER KAMPI'NDA

‘YAZA MERHABA' KONSERİ VERDİ DENİZCİLER KAMPI'NDA KADIN ÜRETİCİ STANTLARI DA KURULDU
16:17
MERSİN ŞEHİR TİYATROSUNA 7 ÖDÜL
12:27
MERSİN BÜYÜKŞEHİR, GAGAUZ MİLLİ TİYATROSUNU AĞIRLADI
KÜLTÜR - EĞİTİM

01 Haziran 2022 Çarşamba 14:49

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, GAGAUZ MİLLİ TİYATROSUNU AĞIRLADI

GAGAUZ MİLLİ TİYATROSU, ‘KÖRLERİN DÜNYASI' OYUNU İLE MERSİNLİLERLE BULUŞTU
14:49