:: 17 Şubat 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'de adı öne çıkan Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalarını sürdüren ve CHP'de adı öne çıkan Vahap Seçer, Mersin'i en iyi tanıyan, kentin dinamiklerini en iyi bilen, enerjik bir belediye başkanı adayıyla CHP'nin Mersin'de seçimi kazanacağını söyledi
CHP'de adı öne çıkan Vahap Seçer
04 Eylül 2018
Salı 09:06

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalarını sürdüren ve CHP’de adı öne çıkan Vahap Seçer, Mersin’i en iyi tanıyan, kentin dinamiklerini en iyi bilen, enerjik bir belediye başkanı adayıyla CHP’nin Mersin’de seçimi kazanacağını  söyledi

Seçer, “Benim Mersin’e ilişkin hayallerim var.  Ortaya koyacağım projelerle, hangi dünya görüşünden olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun tüm hemşehrilerim kendini çok iyi hissedecek. ‘Vahap Başkan oradaysa, sorun yok’ diyecekler” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalarını sürdüren ve CHP’de adı öne çıkan Vahap Seçer, katıldığı radyo programında önemli açıklamalar yaptı.

 

CHP’li Seçer, Kent Radyo’da Mirza Turgut’un hazırlayıp sunduğu “Kent Söyleşileri” programının konuğu oldu ve önemli açıklamalar yaptı. Kişi olarak her işlerin etkin ve verimli yürütülmesini çok önemsediğini belirten Seçer, bu anlamıyla icra makamında görev almayı çok önemsediğini belirtti. Turgut’un “Son bir yıldır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adınız yakıştırılıyor. İsterseniz milletvekili olabilirdiniz ama “Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım’ dediniz. Niye?” sorusu üzerine, “İşte belirttiğim sebeplerden dolayı. Bizatihi icra makamında olmak ve Mersin’e yönelik projeleri hayata geçirebilmek için. Belediye Başkanlığı milletvekilliğinden çok farklı bir görev alanı ben iş insanı ve siyasetçim benim zihniyetim çok sözden ziyade çok iş yapmaktır. Belediye başkanlığı makamı bu fırsatı size veriyor. Bir fidan dikip onu yetiştirme, büyümesini görme, bununla gurur duyma imkanı veriyor bu nedenle belediye başkanı olmak istiyorum” dedi.

İş dünyasından gelen bir kişi olarak, iş ve aş sağlamanın ne anlama geldiğini bildiğini belirten Seçer, üretimi ve hakça paylaşımı çok önemsediğini söyledi. 20’li yaşlarda kurduğu işletmesinde bugün yüzlerce insanın çalıştığını ve işletmesinin Mersin ve ülke ekonomisine katkı sağladığını anlatan Seçer, “Ben, ranta dayalı değil üretime dayalı bir şirketi işletiyorum. Kriz yönetimini, çalışanın derdini, sorununu bileceksiniz. Ancak, bütün bunlar bir günde değil, yıllar içinde öğrenilebilecek şeyler. İşte bunları deneyiminizle örtüştürdüğünüz zaman çok iyi bir belediye başkanı profili ortaya çıkar diye düşünüyorum” dedi.

 

Doğru karar alma, görev ve projeleri verimli bir şekilde ortaya koyma ve alınan kararları hayata geçirme sürecinde üretimden gelen bir yöneticinin öneminin daha net olarak ortaya çıktığını belirten Seçer, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na dair ilk çalışmalarımı saha çalışması ile başlattım. Mersin’de 200’e yakın sivil toplum kuruluşunun başkanı, yöneticisi ve üyelerinin yanı sıra muhtarlarımızı ziyaret ederek kentimize dair talep ve önerilerini dinledim. Yaklaşık 6 ay önce de bir proje masası oluşturduk. Bu proje ekibimizin içinde akademisyenler, emekli bürokratlar, partimize emek ve gönül vermiş bazı kişiler yer alıyor. Oluşturduğumuz ekiple beraber; kanaat önderlerini, sivil toplum örgütlerinin, ilgili oda veya sendika başkanlarını, kentimize dair söyleyecek sözü olan tüm kişileri düzenli olarak dinliyoruz ve geliştirdiğimiz projeleri daha da zenginleştirip, çözüm odaklı sağlayacak hale getiriyoruz” diye konuştu.

ZAMANI İYİ KULLANMAK LAZIM

“Ön seçim olursa, tercihiniz yine adaylık tercihiniz olur mu?” sorusu üzerine Seçer, CHP’nin yetkili kurullarının vereceği her karara saygı duyacağını belirtti. Seçer, “Ancak, önseçim takviminin, aday belirleme sürecinde zaman anlamında sıkıntı çıkaracağını düşünüyorum. Çünkü aday belirlendikten sonra kampanya için kalan gün sayısı yeterli olmayacaktır. Zamanı etkin kullanmak, örgütleri Anamur’dan Tarsus’a hem kırsal hem merkez mahallelerinde etkin kullanmak lazım, sandık güvenliğini sağlamak, ilçe belediye başkan adaylarından belediye meclis üyelerine kadar etkin kadroları aday göstermek lazım. İyi bir takım kurmak lazım” yanıtını verdi.

2014’ÜN HATALARI BU KEZ OLMAYACAK

 “Biz seçimi kazanmak istiyoruz. İşinin ehli, değerli insanlar belediye başkanı ve meclis üyesi olsun istiyoruz” diyen Seçer, şu ifadeleri kullandı:

“CHP, Mersin’de güçlüdür. Güçlü olan Vahap Seçer veya bir başka kimse değildir. Güçlü olan partimizdir. Biz, sadece bu güce katkı sunarak ve her kesimin oyunu almaya talip olacağız. Başkanlık için bütün aday adayları değerlidir ama, adaylar açıklandıktan sonra seçime kadar o süreci en iyi performansla götürecek bir adayı CHP açıklamak zorundadır. CHP olarak Tarsus’ta da güçlüyüz ve Tarsus kritik bir öneme sahip. Tarsus’u da alabiliriz. Hiç kuşkusuz; Tarsus’un Belediye Başkan adayı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayının da kaderini belirleyecek durumda olacaktır. İl başkanı ve yönetimi sürecin amiral gemisi olacaktır. Aynı zamanda 13 ilçe başkanımız ve yöneticileri de bu takım oyununun içinde olacaklardır. Bu süreçte, duygusallığa yer yoktur. 2014’ün hataları bu seçimde tekrarlanmayacaktır. Güçlü belediye başkan adayları bunlara müsaade etmeyecektir”

ADAY OLMAK DEĞİL; SEÇİMİ KAZANMAK İSTİYORUM

Mersin’i en iyi tanıyan, Mersin’in dinamiklerini en iyi bilen, enerjik bir belediye başkanı adayıyla CHP’nin seçimi kazanacağına olan inancını dile getiren Seçer, “Ben sadece belediye başkan adayı olmak istemiyorum. Ben bu seçimi kazanmak istiyorum. Kazanmak için ne gerekiyorsa, kentin tüm bileşenlerine gelin hep beraber yapalım diyorum” dedi.  24 Haziran’dan sonra CHP’ye kırgın ve küskünlerin olduğunun hatırlatılması üzerine Seçer, “Elbette o vatandaşlarımızı da anlamak zorundayız ve biz o birikime, o deneyime sahibiz. Sorunlar varsa oturup konuşmalı, gerekiyorsa öz eleştirimizi yapmamız lazım. Kendi içimizdeki tartışmaları, kavgaları da bitirmemiz lazım. Ben de bu durumdan son derece rahatsızım. Herkesin aklını başına devşirmesi lazım. CHP, 100 yıla yaklaşan tarihiyle toplumun her kesiminin partisidir. Kimsenin kişisel ikbali için partimizi kaosa sürükleme lüksü yoktur. Kurultayın nasıl ve hangi koşullarda yapılacağı tüzüğümüzde bellidir” diye konuştu.

MERSİN’E YATIRIMI BEN ÇEKERİM

Partisine, partililerine ve tüm Mersin halkına güvendiğini belirten Seçer, şöyle dedi:

“Benim Mersin’e ilişkin büyük hayallerim var, düşüncelerim var, projelerim var. Mersin büyük bir kent ve önemli dinamikleri var. Çok değerli tarım toprakları, önemli bir stratejik konumu ve insan potansiyeli.. Ama hepsinin yanında, neredeyse her ailenin karşı karşıya olduğu bir sorunu da var: işsizlik... Böylesine birikimi olan, potansiyeli olan bir kente bu sorun yakışmıyor. O nedenle bu sorunu çözmek bize düşen sorumluluktur. Bu sorunu en iyi çözecek olan kişi ise benim. İş insanıyım, yatırımcıyım, sanayiciyim. Doğru yatırım, işsizliğin kökünü kurutur. Yatırımı iş insanı yapar, yatırımcıyı da ancak benim gibi iş dünyasından gelen bir belediye başkanı Mersin’e çekebilir. Benim ortaya koyacağım projelerle, hangi dünya görüşünden olursa olsun, hangi inançtan olursa olsun tüm hemşehrilerim kendini çok iyi hissedecek. ‘Vahap Başkan oradaysa, sorun yok’ diyecekler” dedi.(kaynak:Vahap Seçer)

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Seçer, 36 derneğin oluşturduğu Mersin Dernekler Platformu üyeleriyle buluştu
SİYASET

15 Şubat 2019 Cuma 09:25

Seçer, 36 derneğin oluşturduğu Mersin Dernekler Platformu üyeleriyle buluştu

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Doğu ve Güneydoğu illeri hemşehri dernekleri üyeleriyle buluştu
09:25
BAŞKAN KOCAMAZ'A COŞKULU KARŞILAMA
SİYASET

15 Şubat 2019 Cuma 09:21

BAŞKAN KOCAMAZ'A COŞKULU KARŞILAMA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Altaylılar Mahallesi'nde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.
09:21
ESİN ERKOÇ ''TARSUSUN KAYBEDECEK ZAMANI YOK''
SİYASET

14 Şubat 2019 Perşembe 09:54

ESİN ERKOÇ ''TARSUSUN KAYBEDECEK ZAMANI YOK''

İyi Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Esin Erkoç, “mutfakta yangın var, çiftçi bitme noktasında, esnaf siftahsız günü geçirirken, kaybedecek zamanımız yok” dedi.
09:54
BAŞKAN TUNA ''MİLLETİMİZİN YÜZÜ BİZE DÖNÜK''
SİYASET

14 Şubat 2019 Perşembe 09:53

BAŞKAN TUNA ''MİLLETİMİZİN YÜZÜ BİZE DÖNÜK''

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Yenişehir İlçesinde bulunan Forum Mersin Alışveriş Merkezi'ni ziyaret ederek, mağaza çalışanları ve alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi.
09:53
BOZDOĞAN KÖY ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ
SİYASET

14 Şubat 2019 Perşembe 09:37

BOZDOĞAN KÖY ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan köy ziyaretleri gerçekleştirdi
09:37
ÇİFTÇİ DOSTU BAŞKAN OLACAĞIM
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 11:14

ÇİFTÇİ DOSTU BAŞKAN OLACAĞIM

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, çiftçi dostu bir belediye başkanı olacağını söyledi.
11:14
CHP'Lİ BOZDOĞAN'DAN ESNAF GEZİSİ
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 10:56

CHP'Lİ BOZDOĞAN'DAN ESNAF GEZİSİ

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Dr.Haluk Bozdoğan pazarı gezerek esnaflarla ve burada alış veriş yapan vatandaşlarla görüştü.
10:56
CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ A.ADAYI CAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 10:51

CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ A.ADAYI CAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Geçmiş dönemlerde CHP'de Kurultay delegeliği yönetim kurulu üyeliği yapan oldukça kültürlü ve sosyal yönü kuvvetli olan Hakan Canan Can tabandan ve partililerden büyük ilgi görüyor.
10:51
DP ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI YILDIZ PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 10:50

DP ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI YILDIZ PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

Demokrat Parti Çamlıyayla ilçe başkanı Bayram Yıldız görevinden ve partisinden istifa etti
10:50
VAHAP SEÇER, ANAMUR'DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 09:15

VAHAP SEÇER, ANAMUR'DA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Gülnar'ın ardından Anamur'da da yüzlerce araçlık konvoyla gövde gösterisi yaptı.
09:15
AKDENİZ İLÇESİNDE HİZMET ATAĞI DEVAM EDİYOR
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 09:14

AKDENİZ İLÇESİNDE HİZMET ATAĞI DEVAM EDİYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hayata geçirdiği hizmet açılışlarına dur durak bilmeden devam ediyor.
09:14
BAŞKAN TUNA MERSİNDEKİ İŞ KAYGISINA SON VERECEĞİZ
SİYASET

13 Şubat 2019 Çarşamba 09:12

BAŞKAN TUNA MERSİNDEKİ İŞ KAYGISINA SON VERECEĞİZ

Huzurkent'ten, hemşehrilerine seslenen Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Yatırım, Üretim ve İstihdamla Mersindeki iş kaygısına son vereceğiz” dedi.
09:12
İYİ PARTİ ADAYI ERKOÇ,PARTİLİLERLE BİRARAYA GELDİ
SİYASET

12 Şubat 2019 Salı 16:58

İYİ PARTİ ADAYI ERKOÇ,PARTİLİLERLE BİRARAYA GELDİ

İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, “parti binasında partililerle bir araya geldi.
16:58