::
21 Şubat 2024 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Filiz Partililerle Buluştu

CHP'li Filiz Partililerle Buluştu
Haber Giriş:
18 Aralık 2023 Pazartesi 09:45

CHP Tarsus Belediye Başkan aday adaylarından Abdulkadir  Filiz, parti binasında halkla ve partililerle bir araya geldi, başkan aday adaylığı ve yapacağı projelerle ilgili bilgi verdi. Tarsus için hedeflerini anlattı.

CHP Tarsus İlçe başkanı Selahattin Şahin’in de hazır bulunduğu tanıtım ve sohbet toplantısında yapacaklarını slayt eşliğinde anlatan Filiz, Tarsus’ta yeşilin azaldığını, parklarında eskisi gibi güzel olmadığını, bu nedenle kendisinin en çok yeşile ve modern bir Tarsus’a önem verdiğini söyledi.

Filiz şunları söyledi:

“ Parklarımız daha yeşil ve  daha güzel olacak.  Şehir içinden  geçen, ancak şu anda içinde su olmayan  kanallarda eskiden olduğu  gibi yine sular akacak. Bu kentte yeşilin yanı sıra, otopark sorunu, işsizlik sorunu ve konut sorunu var.Biz yönetime geldiğimizde dar gelirliler için ucuz konut projelerine ağırlık vereceğim. Akıllı kent yaratacağız.

Bu kentte engellilerinde çalışma ve yaşama hakkı var. Avrupa gibi olmadığı için Tarsus’ta imar planında düzenlemeler yapılacaktır. Ulaşımda engellileri daha çok gözeteceğiz. Toplu taşıma özendirilecek. En büyük sorun otopark sorunu.. Birçok yerde yeni otoparklar yapacağım.  Yer altında otoparklar olacak. Çevreye önem vereceğim , hava kirliliğinin önlenmesi için mücadele edeceğim. Baç köprüsünün yanındaki alan Üniversiteye verilmek istenmişti. Bu olmaz, Halkın en değerli kullanım alanı halka açılacak ve modern bir kültür merkezi açılması için çalışacağım...”

“YEŞİL BİR TARSUS YARATACAĞIZ”

Filiz “ Tarsus şu an beton kent haline geldi.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kentte biz yeşili artırıp gölgelendirmeler yapacağız . Bugüne kadar  CHP’li belediyelerden önce yeşil alanlar hep katledilmiş. Biz her yere begonviller ekeceğiz . Çöp bidonları yer altına alınacak.

Örgütümüzle  el ele kol kola  çalışacağım . Hep halkın içinde olacağım. Güzel bir ekiple hizmet edeceğiz.  Kentin tarih ve dokusunu koruyup restoresini sağlayacağız. Yapacağım hizmetlerin korunmasını sağlayacağım. Tarsus gerçek bir açık hava müzesi olacak. Tarsus neden bir Safranbolu gibi olmasın ki.. Tarsus daha yaşanabilir bir yer olacak. Kleopatra kapısına,  Eshab-ı Kehf’e el atacağız. Bu kentte otel yok. Kentimize gelenlerin konaklayabileceği oteller mutlaka yapılacak.

Yaşlı ve engelliler için yeni yaşam alanları yapacağız.

Eski beldelerde belediye birimleri kurup hizmeti daha seri yapacağım. Üniversite ile kentin entegrasyonunu sağlayacağım. Eski  Boya fabrikasının içindeki eski binalar atıl kaldı, şimdiki belediye içindeki binalar sağlam. Bu binalar ya yurt ya da misafirhane haline getirilecek. Üniversiteyi kucaklamak zorundayız ve şehri öğrenciler için cazip hale getireceğiz. Tarsus’ta sanat üreten ve sanatsever toplum oluşturacağız . İşsizlikle mücadele aslında hükümet sorunu ama biz iş alanları açacak iş adamlarının  önünü açacağız. Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde belediye aldığı yerin parasını ödemeyince 5 dönüm yer elden gitti. Yeni iş alanları  açılırken belediye mutlaka yer alacak ve buralarda küçük sanayicilerin iş birliği içinde olup iş alanları açılmasını sağlayacağız. Kırsal alandaki insanların ekonomik olarak iyileşmesini sağlayacağız.. Köylü kente gelmeden kendi üretecek. Tarsus’a bağlı önceki eski beldelerde bir veteriner görevlendireceğiz. Belediye bir insanın doğumundan ölümünde kadar her alanda var olacak.. İhtiyacı olana sosyal yardımları hak edene vereceğim  . Can dostlarımızı gözeterek yeni barınakları yapacağım,  mevcut barınaklar iyileştirilecek.. Can dostlarımızı sahiplendireceğiz. İmar planını baştan sona değiştireceğim. Şehir plancılarına yeni proje hazırlatacağım. Büyükşehir Belediyesi ile el ele vermezseniz istediğiniz işleri yapamazsınız.. Biz Büyükşehir beledisi ile e uyum içinde çalışıp daha çok hizmet yapılmasını sağlayacağız” dedi.

Son bölümde ise Filiz, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP TARSUS BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE BAŞVURAN YUSUF TIBIK
SİYASET

27 Kasım 2023 Pazartesi 11:29

CHP TARSUS BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE BAŞVURAN YUSUF TIBIK

'''HİZMETE DEVAM''
11:29
BBP TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI ATAY
SİYASET

27 Kasım 2023 Pazartesi 11:27

BBP TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI ATAY

''BOŞA GİDECEK BİR 5 YILIMIZ DAHA YOK''
11:27
AHMET ŞEN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI
SİYASET

17 Kasım 2023 Cuma 14:08

AHMET ŞEN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

MHP Tarsus Belediye Başkan a.adayı Şen''Tarsus'a ve hemşehrilerimize hizmet etme arzusuyla yola çıktık''
14:08
MHP Tarsus İlçe Başkanı Yıldırım
SİYASET

17 Kasım 2023 Cuma 09:52

MHP Tarsus İlçe Başkanı Yıldırım

‘'Hedefimiz Yerel Seçimleri Kazanmak''
09:52
CHP Tarsus Belediye başkan aday adayı Opr.Dr. Vedat Günyar
SİYASET

17 Kasım 2023 Cuma 09:18

CHP Tarsus Belediye başkan aday adayı Opr.Dr. Vedat Günyar

''Partimin ve Halkımın Desteği ile Belediye Başkanı olacağım''
09:18
UYSAL DEVAM EDEN PROJELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTI
SİYASET

14 Kasım 2023 Salı 10:16

UYSAL DEVAM EDEN PROJELER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPTI

MHP Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal, Mersin'de yapımı devam eden projelerle ilgili bilgiler verdi
10:16
CHP'li Vedat Günyar, Yarenlik Alanı'nda Vatandaşlarla Buluştu
SİYASET

14 Kasım 2023 Salı 10:03

CHP'li Vedat Günyar, Yarenlik Alanı'nda Vatandaşlarla Buluştu

Vedat Günyar, Yarenlik Alanı'nda çalışma arkadaşları ve sevenleriyle birlikte esnaf ziyaretinde bulunup, vatandaşları selamladı.
10:03
MHP TARSUS İLÇE BAŞKANI FATİH YILDIRIM
SİYASET

01 Kasım 2023 Çarşamba 09:20

MHP TARSUS İLÇE BAŞKANI FATİH YILDIRIM

‘'MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ, SAYIN HALUK BOZDOĞAN'IN OPERASYON ÇEKECEĞİ BİR PARTİ DEĞİL''
09:20
Genç'den MHP lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret
SİYASET

01 Kasım 2023 Çarşamba 08:56

Genç'den MHP lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret

MHP Çamlıyayla önceki dönem İlçe Başkanı ve MHP Çamlıyayla Belediye Başkan Aday Adayı Ali Rıza Genç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti.
08:56
CHP'li Varal TSO'yu ziyaret etti
SİYASET

30 Ekim 2023 Pazartesi 09:19

CHP'li Varal TSO'yu ziyaret etti

09:19