:: 14 Aralık 2017 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay

CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay,çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor
CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay
04 Aralık 2017
Pazartesi 01:34

 

CHP  Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, 2019’da CHP’nin yerel ve genel seçimlerde iktidara geleceğini, CHP iktidarında işsizliğin de, sıkıntıların da sona ereceğini söyledi.

 

Talay’ın iletişim biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre

Liman İş Sendikası Mersin Şubesini ziyaret eden CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimlerinden CHP’nin büyük bir zaferle çıkacağını, halkın AKP’yi iktidardan göndermek için 2019 yerel ve genel seçimlerini iple çektiklerini ifade etti.

Talay, bazı ekip arkadaşlarıyla birlikte, Liman İş Sendikasında şube Başkanı Savaş Karakaya ve Yönetim Kurulu ile üyeler tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

CHP’nin emek ve emekçiden yana sosyal demokrat bir parti olduğunu ve Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında işsizliğin geldiğinin altını çizen Talay, Türkiye’de işçi hakları ve sendikalaşma denildiği zaman akla CHP’nin geldiğini vurguladı.

 

Talay, “CHP, yolsuzluğu, yoksulluğu, işsizliği bitirecek, soygun düzenini değiştirecek, bu tür düzeni yaratanlardan, çıkar sağlayanlardan hesap soracaktır. CHP iktidarında işçi hakları en üst düzeyde korunacaktır. CHP iktidarında halkımız yoksulluktan kurtarılacak, yolsuzluklar ve talanlar önlenecek, sağlık, eğitim ve işsizlik gibi sorunlar kökünden çözülecek, tarımda, sanayide üretim arttırılarak hakça paylaşım sağlanacaktır” dedi.

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin, aynı yılın Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimlerinin alt yapısını oluşturacağını ve bu nedenle yerel seçimlerin çok büyük önem arz ettiğinin altını çizen Talay, Mersin’in de yerel seçimlerde çok önemli bir kent olduğunu, bu nedenle aylardan bu yana Mersin’in en ücra köşelerine kadar giderek CHP’nin yerel ve genel iktidarında yapacakları hizmet çalışmalarını ve hedef projelerini anlatmakta olduklarını ifade etti.

Artık Mersin’in herkesi kucaklayan, birleştirici, haktan ve halktan yana, halktan aldığı, halktan topladığı kaynakları yine halkın hizmetine adil bir şekilde sunan, çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri doğrudan doğruya vatandaşlara sunacak olan CHP’li çağdaş bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini dile getiren Talay, “Mersin Büyükşehir Belediyesi 2019 seçimlerinde hizmetlerin Mersin’in en ücra köşesine adil bir şekilde gittiği, özgürlükçü, barışçı bir yönetim anlayışını hayata geçirecek olan CHP’li yönetime kavuşacaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesinin burcuna CHP’nin 6 oklu bayrağını dikeceğiz. Bizim yönetimimizde adil hizmet anlayışı hayata geçirilecektir. CHP’li yönetimlerde barış var, özgürlük var, demokrasi var, huzur var, adil ve eşit bir şekilde hizmet götürme anlayışı var. CHP’nin Sosyal demokrat yerel yönetim anlayışı sizlerin de desteğiyle Mersin’imizde iktidar olacaktır.” Diye konuştu.

Seçimlere yönelik çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini ifade eden Talay, gittikleri her yerde vatandaşlardan gördükleri yoğun ilgi ve alakadan dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirterek, “Mersinli hemşehrilerimiz CHP yönetimini sabırsızlıkla bekliyor. Yönetimimizde Mersin’imizin dört bir yanını üretim merkezleriyle donatacağız. Türkiye’nin en önemli tarım havzalarının başında gelen bölgemizde tarımı da, tarıma dayalı sanayiyi de en üst düzeyde geliştireceğiz. Gittiğimiz, görüştüğümüz tüm vatandaşlarımız, işçilerimiz, esnaflarımız 2019 yerel ve genel seçimlerinde iktidar yapmak için sabırsızlıkla bekliyor.” şeklinde sözlerini tamamladı.

İstemihan Talay’ın Milletvekilliği ve Bakanlığı dönemindeki çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirten Liman İş sendikası üyeleri, seçimlerde tüm güçleriyle destek olacaklarını söylediler.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

27 Kasım 2017 Pazartesi 01:35

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; her geçen yıl azalan köy nüfusunun artması ve köyde yaşamayı cazip hale getirebilmek için köyde ve beldede yaşayan vatandaşlardan su ve elektrik parasının alınmaması gerektiğini söyledi.
01:35
MHP'den Karadirlik-İbrişim Gezisi
SİYASET

27 Kasım 2017 Pazartesi 01:30

MHP'den Karadirlik-İbrişim Gezisi

MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve teşkilatı, Karadirlik ve İbrişim Mahallesi Sakinleri ile bir araya geldi.
01:30
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

20 Kasım 2017 Pazartesi 08:52

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti
08:52
İstemihan Talay'a Mersin'de Sevgi Seli
SİYASET

13 Kasım 2017 Pazartesi 00:29

İstemihan Talay'a Mersin'de Sevgi Seli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay'a Mersin'in her yerinde yoğun sevgi gösteriliyor
00:29
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

13 Kasım 2017 Pazartesi 00:26

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM bütçe komisyonu görüşmelerinde; hükümeti eleştirerek yerli otomobil fabrikalarından bir tanesinin Mersin'e açılması gerektiğini söyledi
00:26
CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay
SİYASET

07 Kasım 2017 Salı 07:03

CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay

Hedefimiz Önce Yerel, Sonra Genelde İktidar Olmak
07:03
CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı M. İstemihan Talay
SİYASET

30 Ekim 2017 Pazartesi 08:43

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı M. İstemihan Talay

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı M. İstemihan Talay, Mersin'in dört bir yanını karış karış dolaşıyor
08:43
Saadet Partisi Tarsus 6. Olağan İlçe Kongresi
SİYASET

30 Ekim 2017 Pazartesi 08:31

Saadet Partisi Tarsus 6. Olağan İlçe Kongresi

Tek listeyle gidilen seçimlerde Hüsamettin Alınmış tekrar ilçe başkanı seçildi
08:31
Ayfer Yılmaz İyi Parti'yle siyasete döndü
SİYASET

27 Ekim 2017 Cuma 11:11

Ayfer Yılmaz İyi Parti'yle siyasete döndü

Aktif siyasete dönen hemşehrimiz eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz, İyi Parti'de yer aldı
11:11
CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu
SİYASET

26 Ekim 2017 Perşembe 18:59

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak ve CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk ile birlikte Uluslararası Çukurova Havalimanı sahasında incelemelerde bulundu
18:59
Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatı
SİYASET

26 Ekim 2017 Perşembe 18:49

Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatı

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül beraberinde yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek kurucumuz Mustafa Erdoğan ve Yazı işleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan'la görüştü.
18:49
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

23 Ekim 2017 Pazartesi 13:02

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada, sosyal medyanın amacına uygun şekilde kullanılmadığını ifade ederek ; hakaret ve tehdit içeren sayfaların kapatılmasını istedi.
13:02
Biz Eserlerimizle Konuşuruz
SİYASET

19 Ekim 2017 Perşembe 19:28

Biz Eserlerimizle Konuşuruz

AK Parti İlçe Başkanı Gül Tarsus-Çamlıyayla karayolunu direk otoban gişelerine bağlayacak yolun yapım işlemi tamamlandı
19:28