:: 18 Temmuz 2018 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay

CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay,çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor
CHP Mersin Büyükşehir Beleidye başkan a.adayı Talay
04 Aralık 2017
Pazartesi 01:34

 

CHP  Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, 2019’da CHP’nin yerel ve genel seçimlerde iktidara geleceğini, CHP iktidarında işsizliğin de, sıkıntıların da sona ereceğini söyledi.

 

Talay’ın iletişim biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre

Liman İş Sendikası Mersin Şubesini ziyaret eden CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimlerinden CHP’nin büyük bir zaferle çıkacağını, halkın AKP’yi iktidardan göndermek için 2019 yerel ve genel seçimlerini iple çektiklerini ifade etti.

Talay, bazı ekip arkadaşlarıyla birlikte, Liman İş Sendikasında şube Başkanı Savaş Karakaya ve Yönetim Kurulu ile üyeler tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

CHP’nin emek ve emekçiden yana sosyal demokrat bir parti olduğunu ve Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında işsizliğin geldiğinin altını çizen Talay, Türkiye’de işçi hakları ve sendikalaşma denildiği zaman akla CHP’nin geldiğini vurguladı.

 

Talay, “CHP, yolsuzluğu, yoksulluğu, işsizliği bitirecek, soygun düzenini değiştirecek, bu tür düzeni yaratanlardan, çıkar sağlayanlardan hesap soracaktır. CHP iktidarında işçi hakları en üst düzeyde korunacaktır. CHP iktidarında halkımız yoksulluktan kurtarılacak, yolsuzluklar ve talanlar önlenecek, sağlık, eğitim ve işsizlik gibi sorunlar kökünden çözülecek, tarımda, sanayide üretim arttırılarak hakça paylaşım sağlanacaktır” dedi.

2019 yılının Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerin, aynı yılın Kasım ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi seçimlerinin alt yapısını oluşturacağını ve bu nedenle yerel seçimlerin çok büyük önem arz ettiğinin altını çizen Talay, Mersin’in de yerel seçimlerde çok önemli bir kent olduğunu, bu nedenle aylardan bu yana Mersin’in en ücra köşelerine kadar giderek CHP’nin yerel ve genel iktidarında yapacakları hizmet çalışmalarını ve hedef projelerini anlatmakta olduklarını ifade etti.

Artık Mersin’in herkesi kucaklayan, birleştirici, haktan ve halktan yana, halktan aldığı, halktan topladığı kaynakları yine halkın hizmetine adil bir şekilde sunan, çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri doğrudan doğruya vatandaşlara sunacak olan CHP’li çağdaş bir yönetim anlayışını hayata geçireceklerini dile getiren Talay, “Mersin Büyükşehir Belediyesi 2019 seçimlerinde hizmetlerin Mersin’in en ücra köşesine adil bir şekilde gittiği, özgürlükçü, barışçı bir yönetim anlayışını hayata geçirecek olan CHP’li yönetime kavuşacaktır. Mersin Büyükşehir Belediyesinin burcuna CHP’nin 6 oklu bayrağını dikeceğiz. Bizim yönetimimizde adil hizmet anlayışı hayata geçirilecektir. CHP’li yönetimlerde barış var, özgürlük var, demokrasi var, huzur var, adil ve eşit bir şekilde hizmet götürme anlayışı var. CHP’nin Sosyal demokrat yerel yönetim anlayışı sizlerin de desteğiyle Mersin’imizde iktidar olacaktır.” Diye konuştu.

Seçimlere yönelik çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini ifade eden Talay, gittikleri her yerde vatandaşlardan gördükleri yoğun ilgi ve alakadan dolayı büyük bir gurur duyduklarını belirterek, “Mersinli hemşehrilerimiz CHP yönetimini sabırsızlıkla bekliyor. Yönetimimizde Mersin’imizin dört bir yanını üretim merkezleriyle donatacağız. Türkiye’nin en önemli tarım havzalarının başında gelen bölgemizde tarımı da, tarıma dayalı sanayiyi de en üst düzeyde geliştireceğiz. Gittiğimiz, görüştüğümüz tüm vatandaşlarımız, işçilerimiz, esnaflarımız 2019 yerel ve genel seçimlerinde iktidar yapmak için sabırsızlıkla bekliyor.” şeklinde sözlerini tamamladı.

İstemihan Talay’ın Milletvekilliği ve Bakanlığı dönemindeki çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirten Liman İş sendikası üyeleri, seçimlerde tüm güçleriyle destek olacaklarını söylediler.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanlarıyla Biraraya Geldi
SİYASET

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:03

Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanlarıyla Biraraya Geldi

Ak parti Tarsus ilçe Teşkilatı'nca Mahalle komisyon başkanlarıyla seçim sonrası istişare ve değerlendirme toplantımızı gerçekleştirildi.
10:03
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür
SİYASET

07 Temmuz 2018 Cumartesi 16:44

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin bir açıklama yaptı
16:44
Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı
SİYASET

05 Temmuz 2018 Perşembe 09:56

Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, CHP'den Mersin Milletvekili seçilen av.Ali Mahir Başarır, TBMM'ye giderek, kayıt işlemlerini yaptırdı
09:56
Baki Şimşek, mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:09

Baki Şimşek, mazbatasını aldı

MHP'den yeniden Mersin Milletvekili seçilen Baki Şimşek, mazbatasını aldı
09:09
CHP'li Başarır mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:08

CHP'li Başarır mazbatasını aldı

CHP'den Mersin Milletvekili seçilen Ali Mahir Başarır mazbatasını aldı
09:08
Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
SİYASET

02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:58

Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Mersin'de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın da aralarında olduğu AK Parti Mersin milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan mazbatalarını aldı
14:58
CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı
SİYASET

30 Haziran 2018 Cumartesi 16:34

CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Mersin milletvekili adayı Cavidan Demirağ, seçim kampanyasında kendisine güç ve moral verenlere teşekkür ederek, “Bu ülke bizim. Mücadelem, mücadeleniz olmaya devam edecektir” dedi.
16:34
Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür
SİYASET

29 Haziran 2018 Cuma 10:53

Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür

Ak Parti Mersin milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Ak parti Tarsus ilçe Başkanlığı ziyaret ederek, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
10:53
Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:24

Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür

Ak Parti Çamlıyayla Belediye meclis üyesi Ramazan İrişik Çamlıyayla halkına teşekkür etti.
10:24
Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:11

Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarının ardından açıklama yapan Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül, ‘'Bu seçimlerde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı” dedi.
10:11
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:48

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür

27.Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinden yeniden MHP Mersin Milletvekili olarak meclise giren Baki Şimşek, sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayınladı.
08:48
Ak Parti'de Seçim Kutlaması
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:46

Ak Parti'de Seçim Kutlaması

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sonuçların belli olmasının ardından Tarsus'ta sevinç gösterisi yapıldı
08:46
Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi
SİYASET

25 Haziran 2018 Pazartesi 09:01

Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi

Yurtdışı oyların dağıtılmasıyla Mersin'de milletvekili dağılımı değişti
09:01