::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç'ın Proje Tanıtım Toplantısı

SEÇER''5 YILLIK SÜREÇTE ALİ BOLTAÇ'IN VE TARSUSLULARIN YANINDA OLACAĞIZ''
CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç'ın Proje Tanıtım Toplantısı
Haber Giriş:
14 Mart 2024 Perşembe 09:03

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç’ın ‘Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

 

Tarsus’ ta düzenlenen programda Başkan Seçer toplantı girişinde gençler tarafından ‘Geleceği gençler seçer, yanındayız Vahap Seçer’ sloganları ve büyük bir coşku ile karşılandı.

 

Seçer: “Ali Boltaç; Tarsus’un beklentilerini iyi tespit etmiş”

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç’ın proje sunumunu değerlendiren Başkan Seçer, “5 yıl bizimle beraber mücadele eden, yol arkadaşlığı yapan Ali Boltaç Belediye Meclis üyeliği sürecini dolu dolu geçirmiş. Bu projeleri de Tarsus’a uygun, uygulanabilir, işlevsel, toplum tarafından kabul gören projelere dönüştürmüş. Tarsus’u, beklentileri iyi tespit etmiş, neler yapabileceğini çalışmış ve bu projeleri burada bizlere aktardı. Tarsus’a sahip çıkacağız. Tarsus’u çok daha iyi yerlere getireceğiz” dedi. “Ali Boltaç’ı Tarsus’a başkan yapacağız” diyen Seçer, “Bunu sizlerin desteğiyle yapacağız. Ali Boltaç’ı Tarsus’ta seçtireceğiz, sonra da Vahap Seçer’i Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ikinci kez başkan yapacağız” diye konuştu.

 

Seçer, Ali Boltaç’ın genç bir siyasetçi olmasına rağmen iyi bir deneyime sahip olduğunu vurgulayarak, “Bu kardeşimize Tarsus halkının bir şans vermesi lazım. Sadece 31 Mart’ta o desteği istiyorum. Ondan sonrası Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Tarsus’lu Vahap Seçer’e ait” dedi.

 

“Biz herkesi kucaklıyoruz, herkesi ailemizden biliyoruz”

Sadece Türkiye Cumhuriyeti kimliği değil; Afgan, Rus, Ukraynalı, Kuzey Iraklılarda dahil olmak üzere, kentte yaşayan 2,5 milyon insanın gönlüne girdiğini belirten Seçer, “Biz herkesi kucaklıyoruz, herkesi ailemizden biliyoruz. Biz büyük bir aileyiz” dedi. CHP’li olmaktan övünç duyduklarını ancak buna karşın hizmet yaparken parti gözetmediklerini söyleyen Seçer, “Hizmet yaparken bütün yurttaşlarımızı ayrım yapmadan kucaklarız, herkese sıcak elimizi uzatırız. Herkesin oyuna talibiz. AK Partili, MHP’li, Saadet Partili, Yeniden Refah Partili, İYİ Partili, hangi partili olursa olsun bütün hemşehrilerimizin desteğini istiyoruz, onlara hizmet, ayrımcılık yapmayacağımızın, herkesi kucaklayacağımızın, herkese sevgi ve saygılı olacağımızın sözünü veriyoruz” diyerek 5 yıllık uygulamalarında da bu sözü yerine getirdiklerini hatırlattı.

 

“5 yıllık süreçte Ali Boltaç’ın ve Tarsusluların yanında olacağız”

1 Nisan’dan sonra Ali Boltaç ile uyum içerisinde Tarsus’a hizmet edeceklerini söyleyen Seçer, “Ali Boltaç’a destek istiyorsak merak etmeyin, 5 yıllık süreçte geleceğiz Ali Boltaç’ın ve Tarsusluların yanında olacağız” dedi. Yerel seçimlerde en yüksek farkın Mersin’den çıkacağını da vurgulayan Seçer, “Çalışan kazanır. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Çalışacaksınız, azmedeceksiniz, sonuç alacaksınız. İnsanları sevecek, insanlara gidecek, nezaketli olacaksınız. Siyasette böyle başarılı olunur. Biz bunları başardık. Lafla haramilerin saltanatı yok edilmiyor, icraatla oluyor” diye konuştu. Bugüne kadar girilmeyen her sokağa girdiklerini ve her kesime dokunduklarını belirten Seçer, “Her yere gidiyoruz. Bugüne kadar bize oy çıkmamış köylere gidiyoruz, herkes bizi evlatları gibi sarıp sarmalıyorlar” ifadelerine yer verdi.

 

“Biz biriz, beraberiz, büyük bir aileyiz”

Gençlere seslenen ve onların vizyon ortaya koyan yöneticilerin peşinden gitmelerini isteyen Seçer, gençlere Ali Boltaç’ı desteklemenin yaraşacağını söyledi. Gençlerin çağı yakaladığını kaydeden Seçer, “Gençler, daha güzel Türkiye’de yaşamak istiyor. Çocuklar ve gençler Vahap Başkanlarını seviyor. Yolda, sokakta, çarşıda, pazarda bunu görüyoruz. Bize Mersin’de oy artıracak olan gençlerimizdir. Gençlerimizin telkiniyle de anneleri, babaları, büyükanneleri, büyükbabaları CHP’yi ve adaylarını destekleyecek. Biz biriz, beraberiz, büyük bir aileyiz” diye konuştu.

 

Boltaç: “CHP’in yönetim anlayışı Tarsus’ta tarihi bir iz bırakmalı”

Salonda bulunan davetlilerin alkışları eşliğinde kürsüye gelen CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ise Tarsus’un gelişmesi için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Tarsus bir okul gibidir. Birçok dersliği, sınıfı, medeniyeti, tarihi, turizmi, tarımı, üniversitesi, gastronomisi var. Sırtında Toroslar’ı, ufkunda Akdeniz’i var. Ne yazık ki son döneme kadar bu kenti yönetenler hep sınıfın arka sıralarından çıktı. Her dönem bütünlemeye kaldılar, birçoğu da sınıfta kaldı. Artık bu devran bitmeli. CHP’nin yönetim anlayışı Tarsus’ta tarihi bir iz bırakmalı. Bize büyük emeği olan bu okulu artık parlak dönemlerine kavuşturma zamanı geldi. Bu okulu seviyoruz. Bize verdiği bilgiyi, emeği, sevgiyi biliyoruz. Tarsus’a borçluyuz. Borcumuzu ödemek için de sizden bir fırsat bekliyoruz” dedi. Tarsus’ta hayata geçirecekleri projeleri duyuran Boltaç, bu projeleri hayata geçirirken Büyükşehir Belediyesi ile uyum içerisinde çalışacaklarını belirtti.

 

7/24 yaşayan Tarsus için projeleri olduğunu belirten Boltaç, tıpkı Başkan Seçer’in Tarsus’u hareketlendirdiği gibi Tarsus’a hareket ve canlılık getireceklerini ifade etti.

 

“Biz büyük ve güçlü Tarsus ittifakıyız”

31 Mart seçimlerinde tarih yazacaklarını söyleyen Boltaç, “Biz her kökenden, hayat tarzından, siyasi görüşten büyük bir Tarsus’uz. Biz büyük ve güçlü Tarsus ittifakıyız. Gençlerin, kadınların ve emeklilerin ittifakıyız. Tarsus ittifakı ve adaletten yana olanların ittifakıdır ve hiç merak etmeyin 31 Mart 2024’te Tarsus ittifakı kazanacak” sözlerine yer verdi.

 

Kış: “İki Tarsus sevdalısı Tarsus için projeleri uyum içinde hayata geçirecek”

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Tarsus’a gereken değerin 2019 yılında yapılan yerel seçimlerin ardından verilmeye başlandığını kaydetti. Hak ettiğini alamayan Tarsus’un Başkan Seçer ile yeniden hak ettiği değere kavuşmaya başladığını kaydeden Kış, “Tarsus; Başkanımız Seçer sayesinde artık tramvay projelerini, festivalleri, kaliteli bulvarları, köylerde üretimi konuşuyor. Adayımız Ali Boltaç ile birlikte Tarsus altın çağını yaşayacak, Tarsus’u bilen Tarsus’u tanıyan Tarsus sevdalısı Vahap Seçer ve Ali Boltaç ince eleyip sık dokudukları projelerini el birliğiyle uyum içinde hayata geçirecek” diyerek, Seçer’e yaptıkları hizmetler için teşekkür etti. 

 

Dinçer: “Başkanımız sosyal belediyeciliği Türkiye’ye tanıttı”

CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Mersin’de tarih yazacağını belirterek, “Buna yürekten inanıyorum. Büyükşehir Başkanımız Mersin’in en ücra köşesine kadar girmiş. Köylere gidiyoruz fide, hayvan, yem desteği vermiş. Ürünlerin toplanması adına makina ekipman da vermiş. Sosyal belediyeciliği Türkiye’ye tanıtan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İşimizi çok kolaylaştırdı” dedi. Ali Boltaç’a da başarılar dileyen Dinçer, “Tarsus’ta insanlarıyla, çalışanlarıyla emeklisiyle emekçisiyle büyük bir potansiyel var. Ali Boltaç Büyükşehir’in desteğini alarak, 31 Mart’tan sonra başkan olacak ve kente hizmet edecek” diye konuştu.

 

Ömür: “Sosyal belediyeciliğin Türkiye’deki en iyi örneğini sergileyen bir başkanımız var”

Konuşmasına 2019 seçimlerinde 25 yıl sonra Tarsus Belediyesi’nin kazanılmasını sağlayan CHP Tarsus İlçe Örgütü’ne teşekkür ederek başlayan CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çekti. Ömür, “Tabi bu seçimde şartlar ne kadar zor olsa da aslında Tarsus’ta ve Mersin’de daha güçlüyüz. Çünkü 2019 yılından bugüne sosyal belediyeciliğin Türkiye’deki en iyi örneğini sergileyen bir başkanımız var. Tarsus dâhil Mersin’in her yanına eşit ve ayrımsız hizmet götüren, memleketin her köşesinde örgütün rahat rahat çalışmasını sağlayan bir belediye başkanımız var” dedi. Ömür, CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeni dönemde uyum içerisine çalışacaklarının da altını çizdi.

 

Şahin: “Vahap Başkanımız sosyal belediyecilikte tüm Türkiye’ye model oldu”

CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin, Başkan Seçer’in halkçı ve sosyal belediyecilikte Türkiye’ye adeta bir model oluşturduğunu belirterek, “Başarısından dolayı değerli Başkanımı kutluyorum” dedi. CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç’ın da aynı belediyecilik anlayışını Tarsus’a kazandıracağını söyleyen Şahin, “Bölünmeden, ayrışmadan, kırmadan, kırılmadan, ötekileştirmeden bunu hep birlikte başaracağız. Biz belediyelerimizle uyumlu olacağız, sizler huzurlu olacaksınız” diye konuştu.

 

Program toplu fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
ABDURRAHMAN ALTINSUCU'NUN YENİ YÖNETİM KURULU ONAYLANDI
SİYASET

20 Mart 2024 Çarşamba 17:33

ABDURRAHMAN ALTINSUCU'NUN YENİ YÖNETİM KURULU ONAYLANDI

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı Av.Abdurrahman Altınsucu'nun yeni yönetim kurulu onaylandı
17:33
CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç'ın Proje Tanıtım Toplantısı
SİYASET

14 Mart 2024 Perşembe 09:03

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Ali Boltaç'ın Proje Tanıtım Toplantısı

SEÇER''5 YILLIK SÜREÇTE ALİ BOLTAÇ'IN VE TARSUSLULARIN YANINDA OLACAĞIZ''
09:03
MERSİN'İN HİZMETKARI OLMAYA GELİYORUZ”
SİYASET

10 Mart 2024 Pazar 11:18

MERSİN'İN HİZMETKARI OLMAYA GELİYORUZ”

Başkan Serdar Soydan, 100 Projesini kamuoyu ile paylaştı: “100 projemiz ve %100 belediyecilik anlayışımızla harekete geçiyoruz”
11:18