:: 15 Aralık 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP TARSUS İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Danışma toplantısında konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı İlk ‘Sorumluluğumuzun bilincindeyiz' derken, Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Seçer ise '''artık senin adamın, benim adamım dönemi kapandı'' ifadelerini kullandı
CHP TARSUS İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI
05 Ağustos 2019
Pazartesi 09:20

CHP Tarsus İlçe teşkilatı danışma kurulu toplantısı yapıldı.

Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen, Cengiz Gökçel,Ali Mahir Başarır,CHP Mersin il başkanı Av.Adil Aktay,CHP Tarsus İlçe başkanı Ali İlk,Tarsus Belediye başkan yardımcısı av.Ali Dinsever, Belediye Meclis üyeler, Kadın  ve Gençlik kolları ile partililer katıldı.

CHP Tarsus İlçe başkanı Ali İlk,yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

‘’Tarsus’ta 25 yıllık bir hayali gerçekleştirdik.

Mersin’de ise hak ettiğimiz belediyeyi 5 yıl aradan sonra tekrar kazandık. İlimiz genelinde başta il örgütümüz, ilçe örgütlerimiz, adaylarımız ve demokrasi güçlerinin büyük gayreti ile gidilmedik mahalle, uğranmadık köy, geçilmedik yol, girilmedik sokak ve çalınmadık kapı bırakmadık.

Kısacası bu üç ilçemiz ve büyükşehirde kazanılan zafer kolektif bir emeğin sonucunda ortaya çıkan bir zaferdir.

Şimdiye kadar belediyeleri yağmalayan ve kendi ifadeleri ile kentlerimize ihanet eden siyasetçi ve belediye başkanlarından kurtulduk ama belediyelere çöreklenmiş kadrolardan, belediyeleri ve halkın parasını yağmalayan, tarihi kalıntılarımızı, ormanlarımızı, yeşil alanlarımızı talan eden anlayıştan sıyrılmak daha zor ve çetin bir mücadeleyi gerektireceğe benziyor.

Şimdi belediye başkanlarımız bu süreci işletmeye gayret ediyorlar.

Halkımıza vaad edilen halkçı ve demokratik belediyecilik programını hayata geçirebileceğimiz yeni kadrolara ihtiyaç var. Bu kadrolar her şeyden evvel bu programa inanmış liyakat sahibi ehil kadrolar olmalıdır.

Bunca yıldır belediyelerde adeta yuvalanmış unsurlarla bu programı hayata geçirmek mümkün değildir. Bir diğer mesele ise çalışmayan, üretmeyen ve tamamen siyasi gerekçelerle işe alınmış halk arasındaki deyimi ile bankamatikçilerden de bir an önce kurtulmak şarttır.

Genel başkanımızın da sık sık ifade ettiği üzere hakkı ile işini yapan, halka hizmet götüren emekçi kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yoktur, olamaz da. Bizim sözümüz açıktır ve adresi de bellidir. Benim bu sözlerimden rahatsız olanların neden rahatsız oldukları çok açıktır.

Mazbatasını alıp göreve başlayan başkanlarımız, geldikleri yeri unutmamalı, örgütlerini, kendilerini bu göreve taşıyan parti organlarını, üyelerimizi, oy veren hemşerilerimizi, demokratik kitle örgütlerini ve onların temsilcilerini, muhtarlarımızı yok saymamalı, seçim öncesi verdikleri sözlerin gereğini yerlerine getirmeleri önemlidir.

Partimizin onurla ve gururla taşıdığım bir ilçe başkanı olarak söylüyorum ki aslolan örgüttür. Önemli olan parti programı, parti tüzüğü ve ilkelerimizdir. Kişiler gelip geçicidir.

Bu gerçekliği kesinlikle aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Belediye başkanının başarısı da başarısızlığıda hem kendisine hem de partisine yazar.

Halkımızın da kentimizin de sorunları büyüktür. Bizimde sorumluluğumuz ve sırtımıza binen yük hayli fazladır. Bunun bilincindeyiz. Devasa sorunları bir çırpıda bitirmek mümkün değildir. Ancak, umuda, enerjiye ve hatta sinerjiye ihtiyacımız vardır.

Adam eksilterek çoğalma ve büyüme şansımız yoktur. Kimseyi kaybetme lüksümüz de yoktur. Herkesin aklını başına alması gerekmektedir.

Parti içinde tehdite, göz dağına, dedikoduya ve kazandığımız bu devasa zafere gölge düşürecek hiçbir davranışa izin verilmemeli ve herkes haddini de hakkını da bilerek hareket etmelidir.

Birbirimizle iletişim kanallarımızı sonuna kadar açık tutmak, sorunları büyütmeden, biriktirmeden sıcağı sıcağına konuşup halletmeliyiz. Sevgi her daim rehberimiz olmalıdır.

Dedim ya yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyüktür. Ben hepinizi çok seviyorum. Partimi çok seviyorum. Ülkemi ve halkımı çok seviyorum. ‘’

SEÇER’DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantılarında önemli açıklamalarda bulundu.

Seçer, “Bizler deneyimli, iyi, asaletli, onurlu ve şerefli insanlarız. Bizler bu ülkeyi düşünüyoruz. O eski çamlar bardak oldu. Senin adamın, benim adamım, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim benden hesap sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz”  diye konuştu.

Başkan Seçer, yaptığı konuşmada başarı noktasında kimsenin kerameti kendinde aramaması gerektiğini, asıl başarının CHP’nin başarısı olduğunu vurguladı. Başkan Seçer, “Biz bu başarıya 100 yıllık bir siyasi kurumun çatısı altında imza attık, bunu herkes iyi bilmeli. Başarı varsa bu CHP’nin kurumsal kimliğinin başarısıdır. Elbette ki bu daha sonradan kurumsal kimliği sevk ve idare edenlerin üstün performansı, feraseti, zekası, azmi ve stratejisi sonucunda elde edilen bir başarıdır. Dolayısıyla bu başarıdan kimse bir başına pay çıkarma yanlışına düşmesin. Bu başarı başta Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve herkesin başarısıdır. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bizim artık bugünden sonra devraldığımız bayrağı daha ne kadar yükseğe taşıyabiliriz konusunu düşünmemiz lazım.Herkes kendi kafasına göre gittiği zaman kurum başarısından söz etmek mümkün değil.  Bu seçimi CHP kazandı. Ben bir başıma kazanmadım” dedi.

Vahap Seçer, partisinin il ve ilçe örgütlerinin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve etmeye de devam edeceğini söylerken, yapılan tüm toplantılara katılmak istediğini vurguladı. Seçer, “Biz partilerimizin desteğiyle bir makam elde ediyoruz. Tabii ki toplantılara geleceğiz, onlarla beraber olacağız.  Partinin içinde olacağız ama elimiz partinin içini karıştırmak için olmayacak.  Bir belediye başkanına yakışmaz. Biz her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Partililerin şikayetlerini bildiğini ifade eden Seçer, “Sabır, sebat, istikrar, başarı çok önemlidir. Bize sahip çıksınlar. Her hizmetimizi vatandaşımıza anlatsınlar. Partililerimiz bizim vatandaşlarımızla irtibat kuran can damarlarımız” dedi.

Seçer, CHP ile yepyeni bir anlayışın hakim olduğunu ve daha önceki dönemlerde var olan adam kayırma ve rant anlayışının olmadığını vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 “Bizler deneyimli, iyi, asaletli, onurlu ve şerefli insanlarız. Bizler bu ülkeyi düşünüyoruz. İlk Meclis Toplantısı’nda ilk önergemiz, toplantıların herkes tarafından izlenmesi oldu. Bizim kimseden korkumuz, gizlimiz, saklımız yok. Artık, ‘Senin adamın, benim adamım’, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim bunun benden hesabını sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk, hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz. Partim beni denetleyecek, ben çalışanımı ve halk beni kontrol edecek”  

 

Seçer,  “Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları çok güzel hizmetler yapacak. Bunu bildikleri için böyle yapıyorlar. Biz bunların kuyruğuna takılıp gitmeyelim. Herkes aynaya, herkes kendisine baksın. Bizim belediye başkanlarımızın veremeyeceği hesap olmamalı. Vatandaşlar bize Türkiye’nin siyasi gelecek yol haritasını çizin diye oy verdi. Tüm belediye başkanları halk için, şehri için çalışacak. Yandaşlarının destekçilerinin cebini dolduran, sülalesini ihya eden belediye başkanı bizden değildir” dedi.

 

Seçer, idari ve mali krizlere rağmen halkçı belediyecilik anlayışından ödün vermeyerek kısa sürede çok güzel işlere imza attıklarını vurgulayarak, partililerin kendisine destek vermeye devam etmesini istedi. Seçer, “Meclisteki engellemeleri görüyorsunuz. Ona rağmen cesurca kararlar alıyoruz. Çok güzel hizmetler yaptık, çok daha iyisini yapacağız. Çalışan belediye başkanı var; yatan değil. Halkını düşünen belediye başkanları var; çalan değil. Aldığımız kararlar dar gelirlinin, kadının, çocuğun, öğrencinin lehine kararlar. Bunu idari ve mali krizlerin yaşandığı bir dönemde yapıyoruz. Hiç merak etmeyin yılbaşından sonra tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak. Her şey çok daha güzel olacak. Bize inanmanızı, güvenmenizi istiyorum” diye konuştu.

İl Başkanı Adil Aktay da konuşmasında  “Belediyeleri rant kapısı olarak görmedik, belediyelerde partizanlığa izin vermeyeceğiz. CHP’li belediyeler kazandıkları belediyelerde aydınlık yeni dönemlerin önünü açmıştır” dedi.

Daha sonra CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel  birer konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra verilen 10 dakikalık aranın ardından danışma kurulu toplantısına katılanların istek, sorun ve dilekleri dile getirildi, notlar alındı.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MHP MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK SANAYİ YATIRIMLARINA AĞIRLIK VERİLMELİ
SİYASET

28 Kasım 2019 Perşembe 10:00

MHP MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK SANAYİ YATIRIMLARINA AĞIRLIK VERİLMELİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek , bir kamyon domates satıp bir cep telefonu alarak ekonomiyi ayağa kaldıramayacaklarının altını çizerek, Mersin başta olmak üzere Adana, Niğde, Aksaray ve Konya gibi şehirlerde sanayi yatırımlarına ağırlık verilmesini istedi
10:00
ALİ İLK ''KONGREDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAHAP SEÇER'İN GÖSTERECEĞİ ADAYIN YANINDA YER ALACAĞIZ VE ONU DESTEKLEYECEĞİZ''
SİYASET

27 Kasım 2019 Çarşamba 15:13

ALİ İLK ''KONGREDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAHAP SEÇER'İN GÖSTERECEĞİ ADAYIN YANINDA YER ALACAĞIZ VE ONU DESTEKLEYECEĞİZ''

7 yıldır CHP Tarsus ilçe başkanlığı görevini sürdüren CHP Tarsus ilçe başkanı Ali ilk,14 Aralıkta yapılacak olağan genel kurulda aday olmayacağını söyledi
15:13
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NIN 2020 YILI BÜTÇESİ GÖRÜŞMELERİNE KATILDI
SİYASET

21 Kasım 2019 Perşembe 10:44

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI'NIN 2020 YILI BÜTÇESİ GÖRÜŞMELERİNE KATILDI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, son günlerde engelli bireylerle ilgili çok ciddi şikayetler aldıklarını belirterek, her engellinin birey başına sosyal haklarının ve yardımlarının verilmesini istedi
10:44
MİLLETVEKİLİ BAKİ ŞİMŞEK SEÇİM BÖLGESİNDE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU
SİYASET

20 Kasım 2019 Çarşamba 12:16

MİLLETVEKİLİ BAKİ ŞİMŞEK SEÇİM BÖLGESİNDE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, hafta sonu geldiği seçim bölgesinde birçok ziyaretlerde bulundu
12:16
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK'İN AÇIKLAMASI
SİYASET

18 Kasım 2019 Pazartesi 10:25

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK'İN AÇIKLAMASI

Mersin MHP Milletvekili Baki Şimşek TBMM 2020 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz aldı. Tarım ve Orman Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan Şimşek;” Çiftçilerin sorunları, yapımı tamamlanmamış baraj projeleri, çobanların sorunları, hayvancılıkla uğraşanlara yem ve mazot desteği verilmesi” gibi birçok farklı konuya değindi
10:25
CHP'Lİ GÖREN,ATEŞ VE ÜNLÜ'DEN GAZETEMİZE ZİYARET
SİYASET

11 Kasım 2019 Pazartesi 10:57

CHP'Lİ GÖREN,ATEŞ VE ÜNLÜ'DEN GAZETEMİZE ZİYARET

CHP Tarsus Belediye Meclis Üyeleri Cumali Gören, Ziya Ateş ile CHP Tarsus İlçe teşkilatı ilçe sekteri av.Kadir Ünlü, gazetemizi ziyaret etti
10:57
AK PARTİ'Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN KAYMAKAM OTCU'YA ZİYARET
SİYASET

09 Kasım 2019 Cumartesi 10:48

AK PARTİ'Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN KAYMAKAM OTCU'YA ZİYARET

Ak Parti Tarsus Belediye meclis üyeleri Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu'yu ziyaret etti
10:48
AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI NEVZAT ÇETİN ''ADIMA SAHTE HESAP AÇIP FİTNE ÇIKARANLAR VAR''
SİYASET

01 Kasım 2019 Cuma 22:00

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI NEVZAT ÇETİN ''ADIMA SAHTE HESAP AÇIP FİTNE ÇIKARANLAR VAR''

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı Nevzat Çetin yazılı bir açıklama yaparak, sosyal medyada adına sahte hesaplar açıldığını ve bu hesaplar üzerinden kesinlikle kendisine ait olmayan sözlerin, paylaşımların aktarıldığını kaydetti
22:00
Şimşek “Mersin Büyükşehir ‘deki işçi kıyımına son verilmelidir
SİYASET

25 Ekim 2019 Cuma 10:48

Şimşek “Mersin Büyükşehir ‘deki işçi kıyımına son verilmelidir

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK, “Mersin Büyükşehir ‘deki işçi kıyımına son verilmelidir
10:48
BAŞARIR'DAN MERSİN'DEKİ ORMAN YANGINLARIYLA İLGİLİ SORU ÖNERGESİ
SİYASET

17 Ekim 2019 Perşembe 12:07

BAŞARIR'DAN MERSİN'DEKİ ORMAN YANGINLARIYLA İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM'ne bir soru önergesi verdi
12:07
BAKİ ŞİMŞEK 2 TANE PKK'LI İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRANLAR NUSAYBİN'DE, MARDİN'DE PYD'NİN ATTIĞI HAVAN MERMİLERİYLE ŞEHİT OLDUĞUNDA İKİ KELİME LAF ETTİĞİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ? TÜRK MİLLETİ BUNLARA GEREKEN CEVABI VERECEKTİR
SİYASET

17 Ekim 2019 Perşembe 11:39

BAKİ ŞİMŞEK 2 TANE PKK'LI İÇİN ORTALIĞI AYAĞA KALDIRANLAR NUSAYBİN'DE, MARDİN'DE PYD'NİN ATTIĞI HAVAN MERMİLERİYLE ŞEHİT OLDUĞUNDA İKİ KELİME LAF ETTİĞİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ? TÜRK MİLLETİ BUNLARA GEREKEN CEVABI VERECEKTİR

TBMM genel kurulunda söz alan Mersin MHP milletvekili Baki Şimşek konuşmasında ; Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından yürütülen Barış Pınarı Operasyonu'na değindi
11:39
AK PARTİ TARSUS İLÇE TEŞKİLATI'NDAN MİLLETVEKİLİ TAŞKIN'A ZİYARET
SİYASET

09 Ekim 2019 Çarşamba 15:02

AK PARTİ TARSUS İLÇE TEŞKİLATI'NDAN MİLLETVEKİLİ TAŞKIN'A ZİYARET

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı Nevzat Çetin ,beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlik Ak Parti Mersin milletvekili Ali Cumhur Taşkın'i ziyaret etti
15:02
CHP İLÇE BAŞKANI ALİ İLK'DEN ZAM TEPKİSİ
SİYASET

07 Ekim 2019 Pazartesi 09:48

CHP İLÇE BAŞKANI ALİ İLK'DEN ZAM TEPKİSİ

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, son dönemde ardı ardına yapılan zamlarla halkın alım gücünün artık tükenme noktasına geldiğini bildirdi
09:48