:: 18 Ağustos 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP TARSUS İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Danışma toplantısında konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı İlk ‘Sorumluluğumuzun bilincindeyiz' derken, Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Seçer ise '''artık senin adamın, benim adamım dönemi kapandı'' ifadelerini kullandı
CHP TARSUS İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI
05 Ağustos 2019
Pazartesi 09:20

CHP Tarsus İlçe teşkilatı danışma kurulu toplantısı yapıldı.

Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Mersin milletvekilleri Alpay Antmen, Cengiz Gökçel,Ali Mahir Başarır,CHP Mersin il başkanı Av.Adil Aktay,CHP Tarsus İlçe başkanı Ali İlk,Tarsus Belediye başkan yardımcısı av.Ali Dinsever, Belediye Meclis üyeler, Kadın  ve Gençlik kolları ile partililer katıldı.

CHP Tarsus İlçe başkanı Ali İlk,yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

‘’Tarsus’ta 25 yıllık bir hayali gerçekleştirdik.

Mersin’de ise hak ettiğimiz belediyeyi 5 yıl aradan sonra tekrar kazandık. İlimiz genelinde başta il örgütümüz, ilçe örgütlerimiz, adaylarımız ve demokrasi güçlerinin büyük gayreti ile gidilmedik mahalle, uğranmadık köy, geçilmedik yol, girilmedik sokak ve çalınmadık kapı bırakmadık.

Kısacası bu üç ilçemiz ve büyükşehirde kazanılan zafer kolektif bir emeğin sonucunda ortaya çıkan bir zaferdir.

Şimdiye kadar belediyeleri yağmalayan ve kendi ifadeleri ile kentlerimize ihanet eden siyasetçi ve belediye başkanlarından kurtulduk ama belediyelere çöreklenmiş kadrolardan, belediyeleri ve halkın parasını yağmalayan, tarihi kalıntılarımızı, ormanlarımızı, yeşil alanlarımızı talan eden anlayıştan sıyrılmak daha zor ve çetin bir mücadeleyi gerektireceğe benziyor.

Şimdi belediye başkanlarımız bu süreci işletmeye gayret ediyorlar.

Halkımıza vaad edilen halkçı ve demokratik belediyecilik programını hayata geçirebileceğimiz yeni kadrolara ihtiyaç var. Bu kadrolar her şeyden evvel bu programa inanmış liyakat sahibi ehil kadrolar olmalıdır.

Bunca yıldır belediyelerde adeta yuvalanmış unsurlarla bu programı hayata geçirmek mümkün değildir. Bir diğer mesele ise çalışmayan, üretmeyen ve tamamen siyasi gerekçelerle işe alınmış halk arasındaki deyimi ile bankamatikçilerden de bir an önce kurtulmak şarttır.

Genel başkanımızın da sık sık ifade ettiği üzere hakkı ile işini yapan, halka hizmet götüren emekçi kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yoktur, olamaz da. Bizim sözümüz açıktır ve adresi de bellidir. Benim bu sözlerimden rahatsız olanların neden rahatsız oldukları çok açıktır.

Mazbatasını alıp göreve başlayan başkanlarımız, geldikleri yeri unutmamalı, örgütlerini, kendilerini bu göreve taşıyan parti organlarını, üyelerimizi, oy veren hemşerilerimizi, demokratik kitle örgütlerini ve onların temsilcilerini, muhtarlarımızı yok saymamalı, seçim öncesi verdikleri sözlerin gereğini yerlerine getirmeleri önemlidir.

Partimizin onurla ve gururla taşıdığım bir ilçe başkanı olarak söylüyorum ki aslolan örgüttür. Önemli olan parti programı, parti tüzüğü ve ilkelerimizdir. Kişiler gelip geçicidir.

Bu gerçekliği kesinlikle aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Belediye başkanının başarısı da başarısızlığıda hem kendisine hem de partisine yazar.

Halkımızın da kentimizin de sorunları büyüktür. Bizimde sorumluluğumuz ve sırtımıza binen yük hayli fazladır. Bunun bilincindeyiz. Devasa sorunları bir çırpıda bitirmek mümkün değildir. Ancak, umuda, enerjiye ve hatta sinerjiye ihtiyacımız vardır.

Adam eksilterek çoğalma ve büyüme şansımız yoktur. Kimseyi kaybetme lüksümüz de yoktur. Herkesin aklını başına alması gerekmektedir.

Parti içinde tehdite, göz dağına, dedikoduya ve kazandığımız bu devasa zafere gölge düşürecek hiçbir davranışa izin verilmemeli ve herkes haddini de hakkını da bilerek hareket etmelidir.

Birbirimizle iletişim kanallarımızı sonuna kadar açık tutmak, sorunları büyütmeden, biriktirmeden sıcağı sıcağına konuşup halletmeliyiz. Sevgi her daim rehberimiz olmalıdır.

Dedim ya yükümüz ağır, sorumluluğumuz büyüktür. Ben hepinizi çok seviyorum. Partimi çok seviyorum. Ülkemi ve halkımı çok seviyorum. ‘’

SEÇER’DEN ÖNEMLİ MESAJLAR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantılarında önemli açıklamalarda bulundu.

Seçer, “Bizler deneyimli, iyi, asaletli, onurlu ve şerefli insanlarız. Bizler bu ülkeyi düşünüyoruz. O eski çamlar bardak oldu. Senin adamın, benim adamım, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim benden hesap sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz”  diye konuştu.

Başkan Seçer, yaptığı konuşmada başarı noktasında kimsenin kerameti kendinde aramaması gerektiğini, asıl başarının CHP’nin başarısı olduğunu vurguladı. Başkan Seçer, “Biz bu başarıya 100 yıllık bir siyasi kurumun çatısı altında imza attık, bunu herkes iyi bilmeli. Başarı varsa bu CHP’nin kurumsal kimliğinin başarısıdır. Elbette ki bu daha sonradan kurumsal kimliği sevk ve idare edenlerin üstün performansı, feraseti, zekası, azmi ve stratejisi sonucunda elde edilen bir başarıdır. Dolayısıyla bu başarıdan kimse bir başına pay çıkarma yanlışına düşmesin. Bu başarı başta Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve herkesin başarısıdır. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bizim artık bugünden sonra devraldığımız bayrağı daha ne kadar yükseğe taşıyabiliriz konusunu düşünmemiz lazım.Herkes kendi kafasına göre gittiği zaman kurum başarısından söz etmek mümkün değil.  Bu seçimi CHP kazandı. Ben bir başıma kazanmadım” dedi.

Vahap Seçer, partisinin il ve ilçe örgütlerinin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve etmeye de devam edeceğini söylerken, yapılan tüm toplantılara katılmak istediğini vurguladı. Seçer, “Biz partilerimizin desteğiyle bir makam elde ediyoruz. Tabii ki toplantılara geleceğiz, onlarla beraber olacağız.  Partinin içinde olacağız ama elimiz partinin içini karıştırmak için olmayacak.  Bir belediye başkanına yakışmaz. Biz her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Partililerin şikayetlerini bildiğini ifade eden Seçer, “Sabır, sebat, istikrar, başarı çok önemlidir. Bize sahip çıksınlar. Her hizmetimizi vatandaşımıza anlatsınlar. Partililerimiz bizim vatandaşlarımızla irtibat kuran can damarlarımız” dedi.

Seçer, CHP ile yepyeni bir anlayışın hakim olduğunu ve daha önceki dönemlerde var olan adam kayırma ve rant anlayışının olmadığını vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 “Bizler deneyimli, iyi, asaletli, onurlu ve şerefli insanlarız. Bizler bu ülkeyi düşünüyoruz. İlk Meclis Toplantısı’nda ilk önergemiz, toplantıların herkes tarafından izlenmesi oldu. Bizim kimseden korkumuz, gizlimiz, saklımız yok. Artık, ‘Senin adamın, benim adamım’, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim bunun benden hesabını sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk, hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz. Partim beni denetleyecek, ben çalışanımı ve halk beni kontrol edecek”  

 

Seçer,  “Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları çok güzel hizmetler yapacak. Bunu bildikleri için böyle yapıyorlar. Biz bunların kuyruğuna takılıp gitmeyelim. Herkes aynaya, herkes kendisine baksın. Bizim belediye başkanlarımızın veremeyeceği hesap olmamalı. Vatandaşlar bize Türkiye’nin siyasi gelecek yol haritasını çizin diye oy verdi. Tüm belediye başkanları halk için, şehri için çalışacak. Yandaşlarının destekçilerinin cebini dolduran, sülalesini ihya eden belediye başkanı bizden değildir” dedi.

 

Seçer, idari ve mali krizlere rağmen halkçı belediyecilik anlayışından ödün vermeyerek kısa sürede çok güzel işlere imza attıklarını vurgulayarak, partililerin kendisine destek vermeye devam etmesini istedi. Seçer, “Meclisteki engellemeleri görüyorsunuz. Ona rağmen cesurca kararlar alıyoruz. Çok güzel hizmetler yaptık, çok daha iyisini yapacağız. Çalışan belediye başkanı var; yatan değil. Halkını düşünen belediye başkanları var; çalan değil. Aldığımız kararlar dar gelirlinin, kadının, çocuğun, öğrencinin lehine kararlar. Bunu idari ve mali krizlerin yaşandığı bir dönemde yapıyoruz. Hiç merak etmeyin yılbaşından sonra tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak. Her şey çok daha güzel olacak. Bize inanmanızı, güvenmenizi istiyorum” diye konuştu.

İl Başkanı Adil Aktay da konuşmasında  “Belediyeleri rant kapısı olarak görmedik, belediyelerde partizanlığa izin vermeyeceğiz. CHP’li belediyeler kazandıkları belediyelerde aydınlık yeni dönemlerin önünü açmıştır” dedi.

Daha sonra CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel  birer konuşma yaptı.

Konuşmalardan sonra verilen 10 dakikalık aranın ardından danışma kurulu toplantısına katılanların istek, sorun ve dilekleri dile getirildi, notlar alındı.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP TARSUS İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI
SİYASET

05 Ağustos 2019 Pazartesi 09:20

CHP TARSUS İLÇE TEŞKİLATI İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Danışma toplantısında konuşan CHP Tarsus İlçe Başkanı İlk ‘Sorumluluğumuzun bilincindeyiz' derken, Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Seçer ise '''artık senin adamın, benim adamım dönemi kapandı'' ifadelerini kullandı
09:20
CHP'DEN MEZİTLİ SOKAKLARINDA BİRLİK-BERABERLİK MESAJI
SİYASET

03 Ağustos 2019 Cumartesi 10:09

CHP'DEN MEZİTLİ SOKAKLARINDA BİRLİK-BERABERLİK MESAJI

CHP Mezitli İlçe Örgütü, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 26.Dönem Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak, Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Parti Üyeleri bir araya gelerek Mezitli sokaklarında ‘Biz Birlikte Güçlüyüz' mesajı verdiler
10:09
BAŞKAN ÇETİN VE YÖNETİMİNDEN ELVAN'A ZİYARET
SİYASET

02 Ağustos 2019 Cuma 11:40

BAŞKAN ÇETİN VE YÖNETİMİNDEN ELVAN'A ZİYARET

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı Nevzat Çetin beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle Ankara'ya giderek, Ak Parti Mersin milletvekili TBMM Plan ve Bütçe komisyonu başkanı Lütfi Elvan'ı ziyaret etti
11:40
CHP İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANACAK
SİYASET

01 Ağustos 2019 Perşembe 09:44

CHP İLÇE DANIŞMA KURULU TOPLANACAK

CHP Tarsus İlçe teşkilatı'nın İlçe Danışma Kurulu toplantısı yarın yapılacak
09:44
SUAT TUNÇ'A CHP'Lİ KADINLARDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
SİYASET

31 Temmuz 2019 Çarşamba 09:33

SUAT TUNÇ'A CHP'Lİ KADINLARDAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Cumhuriyet Halk Partili kadınlar, Tarsus Belediyesi yöneticisi Suat Tunç'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular
09:33
AKTAY: CHP OLARAK BOZDOĞAN VE İLK'İN YANINDAYIZ
SİYASET

30 Temmuz 2019 Salı 11:19

AKTAY: CHP OLARAK BOZDOĞAN VE İLK'İN YANINDAYIZ

CHP Mersin İl Başkanı Av.Adil Aktay, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı , tüm ilçe başkanlarımız ve milletvekillerimizle birlikte elbette Sayın İlk'in ve Sayın Tarsus Belediye Başkanımız Bozdoğan'ın yanındayız. dedi
11:19
DR.YUNUS SEVEN,MHP'DEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

29 Temmuz 2019 Pazartesi 09:37

DR.YUNUS SEVEN,MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Tarsus'un tanınmış ve sevilen simalarından Göz hastalıkları uzmanı Opr.Dr.Mehmet Yunus Seven, partisi MHP'den istifa ettiğini duyurdu
09:37
BAŞKAN BOZDOĞAN'IN 100 GÜNLÜK KARNESİ
SİYASET

26 Temmuz 2019 Cuma 10:08

BAŞKAN BOZDOĞAN'IN 100 GÜNLÜK KARNESİ

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan görev süresinde ilk 100 gününü geride kaldı. Yapılan tasarruflarla dikkat çeken Tarsus Belediyesi ilk 100 günde yaptığı hizmet ve çalışmaları açıkladı
10:08
MUHTAR, ODA VE STK'LARLA BULUŞAN ALİ BOLTAÇ YOL HARİTASINI ÇİZMEK VE SAĞLIKLI PLANLANAN PROGRAMLARI ORTAYA KOYMAK İSTİYORUZ
SİYASET

26 Temmuz 2019 Cuma 09:50

MUHTAR, ODA VE STK'LARLA BULUŞAN ALİ BOLTAÇ YOL HARİTASINI ÇİZMEK VE SAĞLIKLI PLANLANAN PROGRAMLARI ORTAYA KOYMAK İSTİYORUZ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinatörü ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ali Boltaç'ta her ortamda muhtarları dinleme hazır olduklarını bildirdi
09:50
DR.YUNUS SEVEN,MHP'DEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

26 Temmuz 2019 Cuma 09:12

DR.YUNUS SEVEN,MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Tarsus'un tanınmış ve sevilen simalarından Göz hastalıkları uzmanı Opr.Dr.Mehmet Yunus Seven, partisi MHP'den istifa ettiğini duyurdu
09:12
AK PARTİ TARSUS İLÇE YÖNETİMİNDEN MERSİN İL TEŞKİLATINA ZİYARET
SİYASET

24 Temmuz 2019 Çarşamba 11:27

AK PARTİ TARSUS İLÇE YÖNETİMİNDEN MERSİN İL TEŞKİLATINA ZİYARET

Ak Parti Tarsus ilçe yönetimi Başkan Nevzat Çetin'in başkanlığında Mersin İl Teşkilatı ziyaret etti
11:27
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TAŞKIN, TARSUS İLÇE YÖNETİMİNİ KUTLADI
SİYASET

23 Temmuz 2019 Salı 10:04

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TAŞKIN, TARSUS İLÇE YÖNETİMİNİ KUTLADI

Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, partisinin ilçe teşkilatına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
10:04