:: 23 Temmuz 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CUMHUR İTTİFAKINDA FİTNEYE GEÇİT YOK

Çamlıyayla'da Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP arasında,bazı çevrelerce ekilmek istenen fitne tohumları karşılık bulmadı.
CUMHUR İTTİFAKINDA FİTNEYE GEÇİT YOK
11 Şubat 2019
Pazartesi 09:55

Çamlıyayla’da  Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP arasında,bazı çevrelerce ekilmek istenen fitne tohumları karşılık bulmadı.

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Yetiş ve MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yaptıkları açıklamalarla  bu ittifaka fitne fesat sokmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini  ifade ettiler.

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Yetiş ve MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yaptıkları açıklamalarla Cumhur ittifakının korunacağını, bu ittifaka fitne fesat sokmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini  ifade ettiler kamuoyuna bir kez daha açıkladılar.

Ak Parti Çamlıyayla ilçe başkanı Mehmet Yetiş, parti binasında yaptığı ve sosyal medya ve basına yansıyan, konuşmasıyla ilgili olarak, ’’İstişare toplantısında, önümüzdeki yerel seçimlerde izlenecek yol, stratejiler ve seçimin önemine dair değerlendirmeler yapılmış, içinden geçtiğimiz sıkıntılı süreçte Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu gönül birliğinin ve cumhur ittifakının devlet ve millet için ne kadar mühim olduğuna dikkat çekilmiştir.’’dedi.

Başkan Yetiş,yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Bir takım zevat toplantıda konuşulan bazı meseleleri ya anlayamadığı için ya da bilinçli olarak (anlamadıklarını umuyoruz) çarpıtarak, konuşmadan bazı kısımları makaslayarak, eğip bükmek suretiyle ittifak adayımız İsmail Tepebağlı’ya bizim ifade etmek istemediğimiz bir takım yakıştırmaları yaftalamış ve bu minvalde bir algı oluşturmuşlardır.Ne söylediğimiz açıktır. Devlet bir takım odaklar tarafından tehdit altındayken, sınırlarımızda birtakım entrikalar döndürülürken, bizdenmiş gibi görünüp Türk Devletine diz çöktürmek için fırsat kollayanlar pusuda beklerken bu dar boğazdan selametle çıkmak adına Milliyetçi Hareket Partisi’yle yapmış olduğumuz ittifaka halel getirmemek adına, halk arasında dolaşan söylentilere kulak asılmaksızın tek yumruk halinde mücadele edilmesinin, fevri davranmadan, söylentilere kulak asmadan hareket edilmesinin elzem olduğu vurgulanmıştır.

Bu süreçte bu tip çarpıtmaların “cumhur ittifakı”na zarar vereceğini, bu gönül birliğini bozabileceklerini düşünenlere cevabımızı 31 Mart 2019 günün akşamında en sert şekilde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde bu tip durumlar vuku bulacaktır. Önemli olan tüm ilçede huzur, karşılıklı saygı ve aklıselim tavrın kaybedilmemesi için herkesin ve her kesimin azami gayet göstermesidir.Tüm bunlara rağmen ittifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren kardeşlerimizde ve belediye başkan adayımızda bir kırgınlık oluştuysa özür dilemekten de geri durmayacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz.’’

-MHP ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI  GENÇ-

MHP Çamlıyayla İlçe başkanı Ali Rıza Genç, de Ak Parti Çamlıyayla İlçe başkanı Mehmet Yetiş’in parti basında partilere yönelik yaptığı konuşmayla ilgili bir açıklama yaptı.Başkan Genç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Milliyetçi Hareket Partimizin 50. Yılına eriştiğimiz ve kutlama programlarının arifesine girdiğimiz şu günlerde Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin işaret buyurdukları üzere Adalet ve Kalkınma Partisi ile aramızda Memleketimizin Bekası ve geçtiğimiz zorlu süreçlerin istikrar ile tamamlanması adına gerek yurt genelinde gerekse ilçemizde gayet memnuniyet ile karşılık bulan cumhur ittifakı tekraren tesis edilmiştir . Bu cihetle aziz vatanın dört bir yanında adaylarımız belirlenerek Şirin İlçemiz Çamlıyaylamızda da Genel Başkanımızın Takdir ve teveccühleri ile Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı bey ile bir dönem daha devam etme kararı alınmıştır. Kararın alınması akabinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin Ortak adayları olarak Belediye başkanımız İsmail Tepebağlı Cumhur İttifakının adayı olarak hızla seçim çalışmalarına başlamıştır.

Çalışmalarımız iki siyasi parti arasında gayet uyum içerisinde devam etmektedir lakin 06.02.2019 cumartesi günü Adalet ve Kalkınma partisi kendi iç siyasi gündemleri gereği İlçe binalarında tertip ettikleri istişare toplantısında uzun yıllardır ilçemiz siyasetinde bulunan Ak Parti İlçe başkanı Sayın Mehmet Ali Yetiş’in kendi parti mensubu arkadaşlara seslendiği konuşması video aracılığı ile sosyal medya üzerinden paylaşılmıştır. Yalnız bu konuşmanın bazı bölümleri fitne odağı olan karanlık niyet sahiplerince kesilip biçilmek suretiyle ulusal basına servis edilmiştir. Cereyan eden talihsizlik üzere kendileri derhal Belediye Başkan adayımız ve teşkilatımız ile irtibata geçmiş hiçbir yanlış anlaşılmaya fırsat verilmemiştir. Kendisi bu durumun 30 yılını Türk silahlı kuvvetlerine vermiş şerefli bir Türk subayı olarak emekli olmuş 10 yıldır hiçbir şaibeye karışmaksızın memleketine hizmet veren belediye başkanımız ile arasındaki muhabbeti daha da artıracağını belirtmiştir.Neticede Adalet ve kalkınma partisinin ilçe başkanı yıllardır tanıdığımız uzun yıllardır çeşitli mertebelerde siyasetle meşgul olmuş bir hemşerimizdir. Art niyetli olduğunu düşünmek içerimize atılmak istenen fitne tohumuna filiz vermektir. Bizler açıklamamızı derin fitne kuyularının açılmasına engel olma ve ittifakımızın selahiyetinin sarsılmaması adına olabildiğinde ivedilikle yapma gereği duyduk. Aksi halde Çamlıyayla da iki siyasi partinin tabanı zaten tek vücut olmuş çalışmalarına aşkla, şevkle devam etmektedir. Yani el ovuşturan hokkabaz zihniyetli fitnebazlar bu ittifakın pazara kadar değil mezara kadar olduğunu bir kez daha anlayacaklardır.Son olarak olabildiğince net belirtmek isterim ki Cumhur ittifakımızın mayası Çamlıyayla da tutmuş tüm hemşerilerimizce sevinçle karşılanmıştır. Ezici bir oy oranıyla zafere giden yürüyüşümüzü Ak partili kardeşlerimizle tesis ettiğimiz muhabbetimizi hiçbir aklı evvel sarsılmayacak ve asla sinsi karanlık emellerine ulaşamayacaktırlar.Zafere 52 gün kalmıştır.’’(HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus'ta aşırı sıcaklarla birlikte baraj bölgesi adeta plaja döndü
SİYASET

11 Temmuz 2019 Perşembe 09:58

Tarsus'ta aşırı sıcaklarla birlikte baraj bölgesi adeta plaja döndü

Özellikle hafta sonlarında sıcaklardan kaçan vatandaşlar, şelale ve baraj bölgesinde serinlemeye çalıştı. kimisi park alanlarında ve ağaçlar altında dinlenmeye çalışırken kimisi ise özellikle baraj bölgesinde suya girerek serinlemeye çalıştı
09:58
HAYIRLI UĞURLU OLSUN
SİYASET

10 Temmuz 2019 Çarşamba 11:33

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin'in yeni yönetim kurulu onaylandı
11:33
HAYIRLI UĞURLU OLSUN
SİYASET

09 Temmuz 2019 Salı 14:59

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Nevzat Çetin başkanlığındaki Ak Parti Tarsus ilçenin yeni yönetim kurulu belirlendi
14:59
GENÇ PARTİ İLÇE BAŞKANI GÖNEN'DEN ZİYARET
SİYASET

09 Temmuz 2019 Salı 10:07

GENÇ PARTİ İLÇE BAŞKANI GÖNEN'DEN ZİYARET

Genç Parti Tarsus İlçe başkanı Can Mustafa Gönen, gazetemiziz ziyaret etti
10:07
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN TÜM EMEK-DER VE MİLLİ EĞİTİME ZİYARET
SİYASET

08 Temmuz 2019 Pazartesi 09:55

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN TÜM EMEK-DER VE MİLLİ EĞİTİME ZİYARET

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin'i ziyarette bulundu
09:55
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN TÜM EMEK-DER'İ ZİYARET ETTİ
SİYASET

08 Temmuz 2019 Pazartesi 09:21

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN TÜM EMEK-DER'İ ZİYARET ETTİ

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin Tüm Emekliler Derneği Tarsus Şubesini ziyaret ederek, Şube Başkanı Bülent Gözener ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi.
09:21
Mersin'in vekil sayısı 12'ye düştü
SİYASET

03 Temmuz 2019 Çarşamba 09:51

Mersin'in vekil sayısı 12'ye düştü

Mersin'in yeni hesapla milletvekili sayısı 13'den 12'ye düştü.
09:51
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VARAL HALKLA İÇİÇE
SİYASET

24 Haziran 2019 Pazartesi 10:23

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VARAL HALKLA İÇİÇE

CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi av.Ozan Varal vatandaşlarla içiçe
10:23
MERSİN'DE CHP'Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YEREL YÖNETİM EĞİTİMİNE KATILDILAR
SİYASET

19 Haziran 2019 Çarşamba 09:40

MERSİN'DE CHP'Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YEREL YÖNETİM EĞİTİMİNE KATILDILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı
09:40
Demokrat Parti Tarsus ilçe kongresi yapıldı
SİYASET

15 Haziran 2019 Cumartesi 15:58

Demokrat Parti Tarsus ilçe kongresi yapıldı

Demokrat Parti Tarsus ilçe Teşkilatının olağan genel kurul toplantısı yapıldı
15:58
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET
SİYASET

14 Haziran 2019 Cuma 09:25

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Ak Parti Tarsus ilçe gençlik kolları başkanı Erkan Yıldırım ve yönetimi gazetemizi ziyaret etti
09:25
Yeniden Refah partisi Tarsus'ta çığ gibi büyüyor
SİYASET

08 Haziran 2019 Cumartesi 13:58

Yeniden Refah partisi Tarsus'ta çığ gibi büyüyor

Yeniden Refah partisi Tarsus ilçe başkanı Ali Sarı “Partili partisiz tüm halkımızın Ramazan bayramını kutluyorum” dedi
13:58
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANAYASA KOMİSYONU ÜYESİ ALİ MAHİR BAŞARIR'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
SİYASET

03 Haziran 2019 Pazartesi 09:46

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANAYASA KOMİSYONU ÜYESİ ALİ MAHİR BAŞARIR'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

CHP Mersin Milletvekili Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır'ın Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı
09:46