:: 22 Şubat 2019 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CUMHUR İTTİFAKINDA FİTNEYE GEÇİT YOK

Çamlıyayla'da Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP arasında,bazı çevrelerce ekilmek istenen fitne tohumları karşılık bulmadı.
CUMHUR İTTİFAKINDA FİTNEYE GEÇİT YOK
11 Şubat 2019
Pazartesi 09:55

Çamlıyayla’da  Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP arasında,bazı çevrelerce ekilmek istenen fitne tohumları karşılık bulmadı.

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Yetiş ve MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yaptıkları açıklamalarla  bu ittifaka fitne fesat sokmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini  ifade ettiler.

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Yetiş ve MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yaptıkları açıklamalarla Cumhur ittifakının korunacağını, bu ittifaka fitne fesat sokmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini  ifade ettiler kamuoyuna bir kez daha açıkladılar.

Ak Parti Çamlıyayla ilçe başkanı Mehmet Yetiş, parti binasında yaptığı ve sosyal medya ve basına yansıyan, konuşmasıyla ilgili olarak, ’’İstişare toplantısında, önümüzdeki yerel seçimlerde izlenecek yol, stratejiler ve seçimin önemine dair değerlendirmeler yapılmış, içinden geçtiğimiz sıkıntılı süreçte Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu gönül birliğinin ve cumhur ittifakının devlet ve millet için ne kadar mühim olduğuna dikkat çekilmiştir.’’dedi.

Başkan Yetiş,yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Bir takım zevat toplantıda konuşulan bazı meseleleri ya anlayamadığı için ya da bilinçli olarak (anlamadıklarını umuyoruz) çarpıtarak, konuşmadan bazı kısımları makaslayarak, eğip bükmek suretiyle ittifak adayımız İsmail Tepebağlı’ya bizim ifade etmek istemediğimiz bir takım yakıştırmaları yaftalamış ve bu minvalde bir algı oluşturmuşlardır.Ne söylediğimiz açıktır. Devlet bir takım odaklar tarafından tehdit altındayken, sınırlarımızda birtakım entrikalar döndürülürken, bizdenmiş gibi görünüp Türk Devletine diz çöktürmek için fırsat kollayanlar pusuda beklerken bu dar boğazdan selametle çıkmak adına Milliyetçi Hareket Partisi’yle yapmış olduğumuz ittifaka halel getirmemek adına, halk arasında dolaşan söylentilere kulak asılmaksızın tek yumruk halinde mücadele edilmesinin, fevri davranmadan, söylentilere kulak asmadan hareket edilmesinin elzem olduğu vurgulanmıştır.

Bu süreçte bu tip çarpıtmaların “cumhur ittifakı”na zarar vereceğini, bu gönül birliğini bozabileceklerini düşünenlere cevabımızı 31 Mart 2019 günün akşamında en sert şekilde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde bu tip durumlar vuku bulacaktır. Önemli olan tüm ilçede huzur, karşılıklı saygı ve aklıselim tavrın kaybedilmemesi için herkesin ve her kesimin azami gayet göstermesidir.Tüm bunlara rağmen ittifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren kardeşlerimizde ve belediye başkan adayımızda bir kırgınlık oluştuysa özür dilemekten de geri durmayacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz.’’

-MHP ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI  GENÇ-

MHP Çamlıyayla İlçe başkanı Ali Rıza Genç, de Ak Parti Çamlıyayla İlçe başkanı Mehmet Yetiş’in parti basında partilere yönelik yaptığı konuşmayla ilgili bir açıklama yaptı.Başkan Genç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Milliyetçi Hareket Partimizin 50. Yılına eriştiğimiz ve kutlama programlarının arifesine girdiğimiz şu günlerde Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin işaret buyurdukları üzere Adalet ve Kalkınma Partisi ile aramızda Memleketimizin Bekası ve geçtiğimiz zorlu süreçlerin istikrar ile tamamlanması adına gerek yurt genelinde gerekse ilçemizde gayet memnuniyet ile karşılık bulan cumhur ittifakı tekraren tesis edilmiştir . Bu cihetle aziz vatanın dört bir yanında adaylarımız belirlenerek Şirin İlçemiz Çamlıyaylamızda da Genel Başkanımızın Takdir ve teveccühleri ile Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı bey ile bir dönem daha devam etme kararı alınmıştır. Kararın alınması akabinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin Ortak adayları olarak Belediye başkanımız İsmail Tepebağlı Cumhur İttifakının adayı olarak hızla seçim çalışmalarına başlamıştır.

Çalışmalarımız iki siyasi parti arasında gayet uyum içerisinde devam etmektedir lakin 06.02.2019 cumartesi günü Adalet ve Kalkınma partisi kendi iç siyasi gündemleri gereği İlçe binalarında tertip ettikleri istişare toplantısında uzun yıllardır ilçemiz siyasetinde bulunan Ak Parti İlçe başkanı Sayın Mehmet Ali Yetiş’in kendi parti mensubu arkadaşlara seslendiği konuşması video aracılığı ile sosyal medya üzerinden paylaşılmıştır. Yalnız bu konuşmanın bazı bölümleri fitne odağı olan karanlık niyet sahiplerince kesilip biçilmek suretiyle ulusal basına servis edilmiştir. Cereyan eden talihsizlik üzere kendileri derhal Belediye Başkan adayımız ve teşkilatımız ile irtibata geçmiş hiçbir yanlış anlaşılmaya fırsat verilmemiştir. Kendisi bu durumun 30 yılını Türk silahlı kuvvetlerine vermiş şerefli bir Türk subayı olarak emekli olmuş 10 yıldır hiçbir şaibeye karışmaksızın memleketine hizmet veren belediye başkanımız ile arasındaki muhabbeti daha da artıracağını belirtmiştir.Neticede Adalet ve kalkınma partisinin ilçe başkanı yıllardır tanıdığımız uzun yıllardır çeşitli mertebelerde siyasetle meşgul olmuş bir hemşerimizdir. Art niyetli olduğunu düşünmek içerimize atılmak istenen fitne tohumuna filiz vermektir. Bizler açıklamamızı derin fitne kuyularının açılmasına engel olma ve ittifakımızın selahiyetinin sarsılmaması adına olabildiğinde ivedilikle yapma gereği duyduk. Aksi halde Çamlıyayla da iki siyasi partinin tabanı zaten tek vücut olmuş çalışmalarına aşkla, şevkle devam etmektedir. Yani el ovuşturan hokkabaz zihniyetli fitnebazlar bu ittifakın pazara kadar değil mezara kadar olduğunu bir kez daha anlayacaklardır.Son olarak olabildiğince net belirtmek isterim ki Cumhur ittifakımızın mayası Çamlıyayla da tutmuş tüm hemşerilerimizce sevinçle karşılanmıştır. Ezici bir oy oranıyla zafere giden yürüyüşümüzü Ak partili kardeşlerimizle tesis ettiğimiz muhabbetimizi hiçbir aklı evvel sarsılmayacak ve asla sinsi karanlık emellerine ulaşamayacaktırlar.Zafere 52 gün kalmıştır.’’(HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
SEÇER'DEN SU FİYATLARINDA İNDİRİM SÖZÜ
10:30
Bahçeli'den Başkan Kocamaz'a davet
SİYASET

21 Şubat 2019 Perşembe 09:51

Bahçeli'den Başkan Kocamaz'a davet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'den aday gösterilemeyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı partisine davet etti
09:51
MERSİN'İ YÖNETMEK İLÇE BELEDİYESİ YÖNETMEYE BENZEMEZ
SİYASET

20 Şubat 2019 Çarşamba 11:28

MERSİN'İ YÖNETMEK İLÇE BELEDİYESİ YÖNETMEYE BENZEMEZ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, “Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni yönetmek ilçe belediyesi yönetmeye benzemez” dedi.
11:28
BAŞKAN TUNA; “YATIRIMCININ ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”
SİYASET

20 Şubat 2019 Çarşamba 11:27

BAŞKAN TUNA; “YATIRIMCININ ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”

Mersin Girişimci İş Adamları Derneği'nin (GİAD) konuğu olan Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna; “Kentin kalkınması ve gelişmesi için yatırım yapmak isteyen her insanın önünü açacağız” dedi.
11:27
MHP'NİN LİSTESİ BELLLİ OLDU
SİYASET

20 Şubat 2019 Çarşamba 10:56

MHP'NİN LİSTESİ BELLLİ OLDU

CHP Tarsus İlçe teşkilatı 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin Belediye Meclis Üyesi aday listesini dün ilçe seçim kuruluna teslim etti.
10:56
CHP'NİN LİSTESİ BELLİ OLDU
SİYASET

20 Şubat 2019 Çarşamba 10:48

CHP'NİN LİSTESİ BELLİ OLDU

CHP Tarsus İlçe teşkilatı 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin Belediye Meclis Üyesi aday listesini dün ilçe seçim kuruluna teslim etti.
10:48
İYİ PARTİ LİSTESİ BELLLİ OLDU
SİYASET

20 Şubat 2019 Çarşamba 10:36

İYİ PARTİ LİSTESİ BELLLİ OLDU

İYİ Parti Tarsus İlçe teşkilatı 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne ilişkin Belediye Meclis Üyesi aday listesini dün ilçe seçim kuruluna teslim etti.
10:36
MERSİN'İ BİRLEŞEREK BÜYÜTECEĞİZ, ÜRETEREK KALKINDIRACAĞIZ
SİYASET

19 Şubat 2019 Salı 11:39

MERSİN'İ BİRLEŞEREK BÜYÜTECEĞİZ, ÜRETEREK KALKINDIRACAĞIZ

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ilçelerde seçim ofislerini yoğun katılım ve büyük bir coşkuyla açmaya devam ediyor
11:39
CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. HALUK BOZDOĞAN HAFTA SONUNDA DA BOŞ DURMADI
SİYASET

19 Şubat 2019 Salı 11:35

CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. HALUK BOZDOĞAN HAFTA SONUNDA DA BOŞ DURMADI

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan hafta sonunda da boş durmadı
11:35
Birlikte çok güzel Tarsus inşa edeceğiz
SİYASET

19 Şubat 2019 Salı 11:34

Birlikte çok güzel Tarsus inşa edeceğiz

İyi Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Esin Erkoç ,beraberinde İyi Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, Meclis Üyeleri ve teşkilat yöneticileri ile Takbaş, Sucular, Ulaş, Çakırlı, Karadiken, Belen, Pirömerli, Dorak, Boztepe ve Böğrüeğri köylerini ziyaret etti.
11:34