:: 19 Nisan 2019 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CUMHUR İTTİFAKINDA FİTNEYE GEÇİT YOK

Çamlıyayla'da Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP arasında,bazı çevrelerce ekilmek istenen fitne tohumları karşılık bulmadı.
CUMHUR İTTİFAKINDA FİTNEYE GEÇİT YOK
11 Şubat 2019
Pazartesi 09:55

Çamlıyayla’da  Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP arasında,bazı çevrelerce ekilmek istenen fitne tohumları karşılık bulmadı.

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Yetiş ve MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yaptıkları açıklamalarla  bu ittifaka fitne fesat sokmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini  ifade ettiler.

AK Parti Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Yetiş ve MHP Çamlıyayla İlçe Başkanı Ali Rıza Genç yaptıkları açıklamalarla Cumhur ittifakının korunacağını, bu ittifaka fitne fesat sokmak isteyenlere asla fırsat verilmeyeceğini  ifade ettiler kamuoyuna bir kez daha açıkladılar.

Ak Parti Çamlıyayla ilçe başkanı Mehmet Yetiş, parti binasında yaptığı ve sosyal medya ve basına yansıyan, konuşmasıyla ilgili olarak, ’’İstişare toplantısında, önümüzdeki yerel seçimlerde izlenecek yol, stratejiler ve seçimin önemine dair değerlendirmeler yapılmış, içinden geçtiğimiz sıkıntılı süreçte Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu gönül birliğinin ve cumhur ittifakının devlet ve millet için ne kadar mühim olduğuna dikkat çekilmiştir.’’dedi.

Başkan Yetiş,yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Bir takım zevat toplantıda konuşulan bazı meseleleri ya anlayamadığı için ya da bilinçli olarak (anlamadıklarını umuyoruz) çarpıtarak, konuşmadan bazı kısımları makaslayarak, eğip bükmek suretiyle ittifak adayımız İsmail Tepebağlı’ya bizim ifade etmek istemediğimiz bir takım yakıştırmaları yaftalamış ve bu minvalde bir algı oluşturmuşlardır.Ne söylediğimiz açıktır. Devlet bir takım odaklar tarafından tehdit altındayken, sınırlarımızda birtakım entrikalar döndürülürken, bizdenmiş gibi görünüp Türk Devletine diz çöktürmek için fırsat kollayanlar pusuda beklerken bu dar boğazdan selametle çıkmak adına Milliyetçi Hareket Partisi’yle yapmış olduğumuz ittifaka halel getirmemek adına, halk arasında dolaşan söylentilere kulak asılmaksızın tek yumruk halinde mücadele edilmesinin, fevri davranmadan, söylentilere kulak asmadan hareket edilmesinin elzem olduğu vurgulanmıştır.

Bu süreçte bu tip çarpıtmaların “cumhur ittifakı”na zarar vereceğini, bu gönül birliğini bozabileceklerini düşünenlere cevabımızı 31 Mart 2019 günün akşamında en sert şekilde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.Seçim atmosferine girdiğimiz şu günlerde bu tip durumlar vuku bulacaktır. Önemli olan tüm ilçede huzur, karşılıklı saygı ve aklıselim tavrın kaybedilmemesi için herkesin ve her kesimin azami gayet göstermesidir.Tüm bunlara rağmen ittifak ortağımız Milliyetçi Hareket Partisine gönül veren kardeşlerimizde ve belediye başkan adayımızda bir kırgınlık oluştuysa özür dilemekten de geri durmayacağımızı tüm kamuoyuna duyuruyoruz.’’

-MHP ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI  GENÇ-

MHP Çamlıyayla İlçe başkanı Ali Rıza Genç, de Ak Parti Çamlıyayla İlçe başkanı Mehmet Yetiş’in parti basında partilere yönelik yaptığı konuşmayla ilgili bir açıklama yaptı.Başkan Genç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘’Milliyetçi Hareket Partimizin 50. Yılına eriştiğimiz ve kutlama programlarının arifesine girdiğimiz şu günlerde Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendinin işaret buyurdukları üzere Adalet ve Kalkınma Partisi ile aramızda Memleketimizin Bekası ve geçtiğimiz zorlu süreçlerin istikrar ile tamamlanması adına gerek yurt genelinde gerekse ilçemizde gayet memnuniyet ile karşılık bulan cumhur ittifakı tekraren tesis edilmiştir . Bu cihetle aziz vatanın dört bir yanında adaylarımız belirlenerek Şirin İlçemiz Çamlıyaylamızda da Genel Başkanımızın Takdir ve teveccühleri ile Belediye Başkanımız İsmail Tepebağlı bey ile bir dönem daha devam etme kararı alınmıştır. Kararın alınması akabinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin Ortak adayları olarak Belediye başkanımız İsmail Tepebağlı Cumhur İttifakının adayı olarak hızla seçim çalışmalarına başlamıştır.

Çalışmalarımız iki siyasi parti arasında gayet uyum içerisinde devam etmektedir lakin 06.02.2019 cumartesi günü Adalet ve Kalkınma partisi kendi iç siyasi gündemleri gereği İlçe binalarında tertip ettikleri istişare toplantısında uzun yıllardır ilçemiz siyasetinde bulunan Ak Parti İlçe başkanı Sayın Mehmet Ali Yetiş’in kendi parti mensubu arkadaşlara seslendiği konuşması video aracılığı ile sosyal medya üzerinden paylaşılmıştır. Yalnız bu konuşmanın bazı bölümleri fitne odağı olan karanlık niyet sahiplerince kesilip biçilmek suretiyle ulusal basına servis edilmiştir. Cereyan eden talihsizlik üzere kendileri derhal Belediye Başkan adayımız ve teşkilatımız ile irtibata geçmiş hiçbir yanlış anlaşılmaya fırsat verilmemiştir. Kendisi bu durumun 30 yılını Türk silahlı kuvvetlerine vermiş şerefli bir Türk subayı olarak emekli olmuş 10 yıldır hiçbir şaibeye karışmaksızın memleketine hizmet veren belediye başkanımız ile arasındaki muhabbeti daha da artıracağını belirtmiştir.Neticede Adalet ve kalkınma partisinin ilçe başkanı yıllardır tanıdığımız uzun yıllardır çeşitli mertebelerde siyasetle meşgul olmuş bir hemşerimizdir. Art niyetli olduğunu düşünmek içerimize atılmak istenen fitne tohumuna filiz vermektir. Bizler açıklamamızı derin fitne kuyularının açılmasına engel olma ve ittifakımızın selahiyetinin sarsılmaması adına olabildiğinde ivedilikle yapma gereği duyduk. Aksi halde Çamlıyayla da iki siyasi partinin tabanı zaten tek vücut olmuş çalışmalarına aşkla, şevkle devam etmektedir. Yani el ovuşturan hokkabaz zihniyetli fitnebazlar bu ittifakın pazara kadar değil mezara kadar olduğunu bir kez daha anlayacaklardır.Son olarak olabildiğince net belirtmek isterim ki Cumhur ittifakımızın mayası Çamlıyayla da tutmuş tüm hemşerilerimizce sevinçle karşılanmıştır. Ezici bir oy oranıyla zafere giden yürüyüşümüzü Ak partili kardeşlerimizle tesis ettiğimiz muhabbetimizi hiçbir aklı evvel sarsılmayacak ve asla sinsi karanlık emellerine ulaşamayacaktırlar.Zafere 52 gün kalmıştır.’’(HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TARSUS TİCARET BORSASINDAN BAŞKAN BOZDOĞANA ZİYARET
SİYASET

15 Nisan 2019 Pazartesi 09:31

TARSUS TİCARET BORSASINDAN BAŞKAN BOZDOĞANA ZİYARET

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, temsili değil, katılımcı bir belediye anlayışıyla Tarsus'u hak ettiği konuma getireceklerini söyledi.
09:31
ÇAMLIYAYLA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
SİYASET

11 Nisan 2019 Perşembe 09:09

ÇAMLIYAYLA BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Çamlıyayla Belediye Meclisi Belediye başkanıİsmail Tepebağlı'nın başkanlığında toplandı.
09:09
BAŞKAN İLK, MERSİN'DE SEÇER, TARSUS'TA BOZDOĞAN TARİH SAYFASINA ADLARINI YAZDIRMIŞLARDIR
SİYASET

11 Nisan 2019 Perşembe 08:42

BAŞKAN İLK, MERSİN'DE SEÇER, TARSUS'TA BOZDOĞAN TARİH SAYFASINA ADLARINI YAZDIRMIŞLARDIR

CHP Tarsus İlçe başkanı Ali İlk, Mersin'de Sayın Vahap Seçer, Tarsus'ta Sayın Haluk Bozdoğan'da umudun birer neferi olarak tarih sayfasına adlarını yazdırmışlardır dedi.
08:42
BAŞKAN SEÇER ROMAN KARDEŞLER İLE BİR ARAYA GELDİ
SİYASET

10 Nisan 2019 Çarşamba 10:08

BAŞKAN SEÇER ROMAN KARDEŞLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer mazbatasını alır almaz ayağının tozu ile 8 Nisan Dünya Romanlar Günü etkinliğine katıldı. Seçim öncesinde verdiği sözü tutarak Dünya Romanlar Günü etkinliğine katılan Başkan Seçer Roman vatandaşlarla keyifli bir gün geçirdi.
10:08
BAŞKAN YILMAZ, GÖREVİ BAŞKAN TUNA'DAN DEVRALDI
SİYASET

10 Nisan 2019 Çarşamba 10:06

BAŞKAN YILMAZ, GÖREVİ BAŞKAN TUNA'DAN DEVRALDI

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'dan görevi devir aldı
10:06
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER
SİYASET

09 Nisan 2019 Salı 08:56

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER

HERKESİN BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER DÖNEMİ BAŞLIYOR
08:56
TARSUS'TAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE GİDECEK İSİMLER BELLİ OLDU
SİYASET

08 Nisan 2019 Pazartesi 08:58

TARSUS'TAN BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNE GİDECEK İSİMLER BELLİ OLDU

Seçimlerin ardından Tarsus Belediye meclis üyelerinin belirlenmesinin ardından Belediye meclisinden Mersin Büyükşehir Belediye Meclisine gidecek isimlerde belli oldu
08:58
TARSUSLULAR VATANDAŞLIK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİ
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:38

TARSUSLULAR VATANDAŞLIK GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRDİ

1 Mart tarihinde tüm yurt genelinde yapılan yerel seçimler sırasında birçok vatandaş yağmura, hastalığa veya yaşlılığına aldırış etmeden sandık başına koştu.
09:38
SEÇER SEÇİM SONUÇLARINA YAPILAN İTİRAZLAR MESNETSİZ VE BEYHUDE
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:32

SEÇER SEÇİM SONUÇLARINA YAPILAN İTİRAZLAR MESNETSİZ VE BEYHUDE

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Vahap Seçer, mazbatasının verilmesinin geciktirilmesini yaptığı bir açıklamayla değerlendirdi.
09:32
TARSUS KAPALI CEZAEVİNDEN CHP ÇIKTI
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:31

TARSUS KAPALI CEZAEVİNDEN CHP ÇIKTI

Tarsus'ta cezaevine konulan sandıktan CHP birinci çıktı.
09:31
ALİFENDİOĞLU MAHALLESİ MUHTARI ORHAN CANBOLATTAN TEŞEKKÜR
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:29

ALİFENDİOĞLU MAHALLESİ MUHTARI ORHAN CANBOLATTAN TEŞEKKÜR

31 Mart'taki seçimlerde yeniden Alifendioğlu mahallesi muhtarı seçilen Orhan Canbolat, kendisine oy versin vermesin tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.
09:29
BAŞKAN BOZDOĞAN, MECLİS ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:21

BAŞKAN BOZDOĞAN, MECLİS ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Bozdoğan Bizim hiç kimse ile kavgamız yok, olmadı, olmayacakta. Bizim Tek kavgamız Tarsus için çalışmak olacaktır.
09:21
Başkan Tollu Mazbatasını Aldı
SİYASET

06 Nisan 2019 Cumartesi 09:17

Başkan Tollu Mazbatasını Aldı

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere MHP'den katılan Mükerrem Tollu mazbatasını alarak 3. hizmet yılına başladı
09:17