::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doç. Dr. Özbozkurt İstanbul Aydın Üniversitesi'ne konuk oldu

Doç. Dr. Özbozkurt İstanbul Aydın Üniversitesi'ne konuk oldu
Haber Giriş:
08 Kasım 2021 Pazartesi 09:17

Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, İstanbul Aydın Üniversitesi Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat Adil Salepçioğlu’nun moderatörlüğünde, İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencilerine çevrim içi ortamda “Kariyer Planlama ve Geliştirme Stratejileri” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Potansiyelimizi keşfetmek kariyer yolculuğumuza öncülük ediyor”

Gerçekleştirilen etkinliğin temel amacının, öğrencilerin iş dünyasına hazırlanması sürecinde kariyer planlama ve geliştirme stratejilerinin önemi hakkında bir farkındalık sağlamak olduğunu ifade eden Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt “Bireyler kendi içlerindeki potansiyeli ve cevheri bulup ortaya çıkarmalı. Bu doğrultuda öğrencilerimiz, kişisel durum analizi yaparak ilgi alanlarını ve bireysel yetenekleri keşfetmeli, güçlü ve güçlendirmesi gereken yönlerinin farkında olmalı. Ancak bu şekilde çevredeki fırsatlardan yararlanma şansına kavuşmak mümkün olabilir.” şeklinde konuştu.

Özbozkurt ayrıca, “Bugün kendi kariyer gelişimimiz için yaptığımız birçok girişim ve gayretin gelecekte nerede olacağımızı şekillendirecek kilit noktalar olduğunu unutmamalı, dolayısıyla bugünden başlayarak kendi geleceğimizi tasarlamaya başlamalı, kariyer yolculuğumuzda emin adımlarla ilerlemeliyiz.”  dedi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57