::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EĞİTİM İŞ CUMHURİYET COŞKUSUNA ORTAK OLDU

EĞİTİM İŞ CUMHURİYET COŞKUSUNA ORTAK OLDU
Haber Giriş:
03 Kasım 2021 Çarşamba 08:56

Eğitim İş Tarsus Şubesi Cumhuriyet'in 98.kuruluş yıl dönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusuna  ortak oldu.

Nitekim Eğitim İş Tarsus Şube başkanı Yunus Karamık ve sendika üyeleri  Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümünde Tarsus’ta çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Atatürk Anıtına çelenk sunup, saygı duruşunda bulundu.

Başkan Yunus Karamık ve beraberindeki sendika üyeleri  etkinlikler kapsamında CHP Tarsus İlçe Örgütü, ÇYDD, ADD, Eğitim-İş, PSAKD, Eğitim-Sen, Sivaslılar Derneği, TMMOB’a bağlı Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası ile EKO-DER ve Tarsus Folklor Araştırma Derneği’ninde destek verdiği   ‘’Cumhuriyet Yürüyüşü’’ne katıldı.

Eğitim Tarsus Şube başkanı Yunus Karmık,yürüyüş sonun da yaptığı konuşmada özetle şu görüşlere  ver verdi:

‘’Cumhuriyet sevdalıları, Atatürk sevdalıları hepinizin bayramı kutlu olsun.’’Türk milleti ebediyete akıp giden  her 10 senede bu büyük millet bayramını daha büyük şerefle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim. Ne mutlu Türk’üm diuyene!’’diyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98.kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz. Çağdaş, demokratik ve laik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Türk Ulusu’nun birliği, beraberliği, mücadele azmi ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle  yokluklar içinde verilen  bağımsızlık savaşının sonucunda kurulmuştur. Cumhuriyet ile birlikte  hanedan egemenliği yerine halk egemenliği, teokrasinin yerine laiklik, dikta rejimin yerine demokrasi uygulanmaya konmuştur.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘’Türkiye Cumhuriyeti her manasıyla  büyük Türk Milleti’nin  öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır.’’diyerek Cumhuriyete her koşulda sahip çıkması, Cumhuriyetin yeni başarılarla geleceğe  taşınması konusundaki sorumluluklarımızı anımsatmaktadır.’’

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57