::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURS MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ KAMPÜS HAVASI SOLUDU

EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ DESTEKLEME KURS MERKEZİ ÖĞRENCİLERİ KAMPÜS HAVASI SOLUDU
Haber Giriş:
31 Mart 2022 Perşembe 09:38

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi öğrencileri için üniversite tanıtım etkinliği düzenlendi. Mersin Üniversitesi’ni ziyaret eden yaklaşık 100 öğrenci, hem kampüs havası soludu hem de bölümler hakkında bilgi sahibi oldu.

Öğrenciler kentteki üniversiteleri geziyor

Büyükşehir Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde eğitim alan öğrenciler akademik olarak desteklenirken, sosyal faaliyetlerle de motivasyonları artırılıyor. Büyükşehir, öğrencilerin kentte yer alan 4 üniversiteyi tanımaları için bir tanıtım programı hazırladı. İlk adres olarak Mersin Üniversitesi’ne giden öğrenciler, Kültür Merkezi’nde üniversitenin tanıtım videosunu izledi. Öğrenciler, Mersin Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nde görev yapan Musavver Alageyik’in rehberliğinde kampüsteki tüm fakülteleri gezerek, bölümler hakkında bilgi aldı. Atölyeleri de gezen öğrencilerin son durağı ise çeşitli etkinlik, şenlik ve tiyatroların yapıldığı Amfi Tiyatro oldu.

Büyükşehir’in üniversite tanıtım etkinlikleri kapsamında öğrenciler ilerleyen günlerde, Tarsus Üniversitesi, Toros Üniversitesi ve Çağ Üniversitesi’ne de götürülecek.

“Öğrencilerimiz gelecek sene burada olmanın hayalini kurdu”

Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi'nde görev yapan rehber öğretmen Cansu Turan, “Bugün öğrencilerimizle Mersin Üniversitesi’ne ziyarette bulunduk. Öğrencilerimizin sadece akademik anlamda değil, zaman zaman yaptığımız etkinliklerle sosyal anlamda da yanlarında olmayı hedefledik. Bu doğrultuda Mersin Üniversitesi ziyaretimizi gerçekleştirmek istedik. Çünkü çocukların çok merak ettiği bölümlerimiz var. Üniversite kampüs hayatını tatmak istiyorlar, görmek istiyorlar. Baharın gelmesiyle öğrencilerde kırılma noktası söz konusu oluyor. Bunu da üniversitenin kampüs hayatını solumalarıyla beraber kırmak istiyoruz. Aynı şekilde üniversitenin ne kadar güzel olduğunu ve neler kazandıracağını görüp akademik anlamda eksik oldukları şeyleri daha hızlı kapatabileceklerine inandığımız için yaklaşık 100 öğrencimizle bu etkinliğimizi gerçekleştirdik” dedi.

Mersin’deki diğer üniversitelere de gezi turu yapacaklarını sözlerine ekleyen Turan,  “Mersin’de 4 köklü üniversitemiz var. Bunların ikisi vakıf, ikisi devlet üniversitesi, Mersin Üniversitesi ve Tarsus Üniversitesi devlet üniversitelerimiz. Toros ve Çağ Üniversitesi ise vakıf üniversitelerimiz. İlk olarak Mersin Üniversitesi’ne geldik ama devamında Tarsus Üniversitesi ve diğer vakıf üniversitelerimizi de gideceğiz. Öğrencilerimiz çok mutlu bir şekilde buraya geldiler ve gelecek sene burada olmanın hayalini kurdular. Bu anlamda da öğrencilerimiz adına çok mutluyuz” diye konuştu.

“Fakülteleri gezdik, bilgi verdiler”

Kurs Merkezi öğrencilerinden Azra Akdoğan, sayısal öğrencisi olduğunu belirterek, “Hedefim Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi. Büyükşehir Belediyesi de bizi gezdirmek ve üniversiteyi göstermek için buraya getirdi. Fakülteleri gezdik, bilgi verdiler. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim bize verilen emekler için. Çok faydalı oluyor” dedi.

“Şehrimizin üniversitesini gördük”

Kurs Merkezi’nin eğitiminden çok memnun olduğunu ifade eden Ferhat Akdemir, “Kurs Merkezi birçok etkinlik düzenliyor, birçok yere gidiyoruz. Bugün de bize Mersin Üniversitesi’ni gezdirmeye getirdiler. Şehrimizin üniversitesini görmek en azından farklı bir şehre gitsek bile burası hakkında bilgi sahibi olmak bence gayet mantıklı. Benim hedefim sinema ve televizyon. Olursa Mersin diye düşünüyorum, olmazsa başka bir şehre gitme ihtimalim var. En azından bu bölümle ilgili birçok sorunun da fakülteleri gezerek yanıtını alabildim” ifadelerine yer verdi.

Psikoloji bölümünü hedefleyen Gizem Atmaca ise “Kurs Merkezimizde derslerin yanı sıra sosyal etkinliklerde de bulunuluyor. Bugün de üniversite gezisi yaptı. Fakülteleri gezdik. Önce kısa bir tanıtım filmi izledik. Fakülteleri geziyoruz. Mersin Üniversitesi benim de hedeflerim arasında. Psikoloji bölümü istiyorum. Umarım kazanırız” dedi.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57