::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

FEVZİ MALAZGİRTLİ

FEVZİ MALAZGİRTLİ
Haber Giriş:
02 Şubat 2022 Çarşamba 08:35

Cemiyetçi olmak kolay değil.

Kendini cemiyette kabul ettirmek de zor. İsminizden güzel bahsettirmekte kolay değil.

Ben bunarlı sürekli yazıyorum.
Şehrimizde bugüne kadar 5 bini aşkın Cemiyetin içinden köşesi yazmışız. Cemiyetin içinden yazarken hep iş bilenleri, iş bitirenleri sevilip sayılan insanları  konuk etmişiz.

Zaman zaman böyle kişileri sizlerle paylaşıyorum.

Tampon köşemin sayısı 11 bini buldu, Cemiyetin içinde köşemin sayısı da 5 binleri buldu.

Güzel insanlarla her zaman bu köşede buluşuruz.

xx

FEVZİ MALAZGİRTLİ

Kent Lokantasının sahiplerinden olan FEVZİ MALAZGİRTLİ sevilen bir kardeşimiz. Fevzi Malazgirtli mesleğini severek yapar. Çok titizdir.. Bizatihi vatandaşa 24 saat hizmet eden Yeni Kent Lokantasında bizatihi her şeyle kendisi ilgileniyor.Yemeğiyle, etiyle, hizmetiyle kendisi ilgileniyor. Çünkü gıda sektörü önemli. Üretilen yemekler vatandaşın damak evine sunuluyor ve önem arz ediyor.

FEVZİ MALAZGİRTLİ’nin  bir kuralı var. Kendisinin beğenmediği yemeği müşterinin önün servis yaptırmaz. Ben kendisini 40 yılı aşkın süredir tanıyorum. Mesleğinden ödün vermeyen bir hemşehrimiz.

Tarsus’taki müşterilerine gönül kapısı açık. Fevzi beyin bir özelliği kelle paçasıyla meşhurdur lokantası. Yine diğer sulu yemekleriyle de halkı  ağırlıyor. Adana’dan, Mersin’den gelen müşterileri var.

Biz Tarsuslular nasıl ki Adana’ya şırdan yemeye gidiyorsak, Adanalılar Mersinlilerde Fevzi Malazgirtli’nin kelle paçasını içmeye geliyor. Fevzi bey, 50-60 yıl evvel yapılan kelle paçanın lezzetinde şimdiki  ustalara  kelle paça yaptırıyor. Mesleğine titiz ve orda çalışmaktan zevk alan bir kişi. Bizzat öğle yemeğinin servislerinde Yeni Kent Lokantasında bulunur. Onlarca çalışanının yanı sıra kendiside müşterileriyle ilgileniyor ve “Müşterilerimiz bizim velinimetimizdir” diyor. Yani işini severek yapıyor.

xx

TARSUS’TA 24 SAAT AÇIK BAŞKA LOKANTA YOK.
Yeni Kent Lokantası 24 saat hizmet verirken gündüz ayrı, gece ayrı personel çalışıyor. Tarsus çok büyüdü. Sipariş verip Kalburcu sırtlarından bile bir çorba isteseniz gönderiyor. Yine Atatürk mahallesi,Kırklarsırtı veya kentin en ücra köşesinden yemek yada çorba isteyin ayağınıza kadar servis yapılıyor.

Allah Yeni Kent Lokantasında halka hizmet veren herkese güç kuvvet versin.

Fevzi Malazgirtli bu dönem ayrıca Belediye Meclis üyeliği yapıyor. Kendisi MHP kadrolarından 2019 seçimlerinde  ŞEVKET CAN’ın listesinden Belediye Meclis üyesi oldu. MHP’den Meclis üyeliğine devam ederken siyaseti devre dışı bırakmıyor, siyasi toplantılara katılıyor, Meclisin toplantılarına iştirak ediyor, Komisyonlarda görev alıyor.

Yani 40 yıla yakın kentimizde Lokantacılık sektöründe hizmet veren Fevzi Malazgirtli ayrıca siyasette de hizmet üretiyor.Kendisini 40 yıldan fazla süredir tanırım,birde kendisiyle kan bağımız var. Fevzi Malazgirtli’yi sayfalar dolusu yazsam bitmez. Güler yüzü tatlı dili, esprili konuşmalarıyla kendisini dinlemeye doyamazsınız.

Kankisi ile Lokantacılar Odası başkanı ALİ TAVMAN’dır. Birbirlerine takılmadan ve  şaka yapmadan duramazlar. Yine bu ikili gibi 7-8 tane daha çok samimi dostları var. Fevzi bey bizim de dosthanemizdedir.

Onun için bugün siz değerli okurlarımla Fevzi Malazgirtli’yi buluşturmak istedim. Kendisini yakınen tanıyorsunuzdur, ama yeni nesilde bilsin dostları da hatırlasın diye bugün Cemiyetin içinden köşemize FEVZİ MALAZGİRTLİ’yi konuk ettik.

Kendisine , beraber çalıştığı kardeşlerine ve yanında çalışan tüm ustalara, personele Allah sağlık ve sıhhat versin.

Tarsus’ta böyle değerli işletmecilerin sayısı çoğalsın.

Tüm yemekleri ile meşhur olup döneri ve kelle paçasıyla da daha çok aranan biri olan Fevzi Malazgirtli kardeşimi böyle güzel bir işletmeyi Tarsus’a kazandırdığı için kutluyorum.

İYİ Kİ VARSIN FEVZİ MALAZGİRTLİ KARDEŞİM..

İYİKİ VARSIN.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MEHMET ÜSTÜNDAĞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

28 Haziran 2022 Salı 09:28

MEHMET ÜSTÜNDAĞ

09:28
MUSTAFA GÜÇYETMEZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Şubat 2022 Çarşamba 12:33

MUSTAFA GÜÇYETMEZ

12:33
BAŞKAN SEÇER VE MERAL SEÇER, ‘SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ'NE KATILDI
CEMİYETİN İÇİNDEN

17 Şubat 2022 Perşembe 11:28

BAŞKAN SEÇER VE MERAL SEÇER, ‘SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ'NE KATILDI

SEÇER: “SEVGİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN PANZEHİRİDİR”- “HERKES BELEDİYE BAŞKANI OLABİLİR AMA HERKES SANATÇI OLAMAZ”
11:28
FEVZİ MALAZGİRTLİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Şubat 2022 Çarşamba 08:35

FEVZİ MALAZGİRTLİ

08:35
MEHMET İNAK
CEMİYETİN İÇİNDEN

20 Aralık 2021 Pazartesi 09:43

MEHMET İNAK

09:43
MUSTAFA BOBUŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Aralık 2021 Çarşamba 20:24

MUSTAFA BOBUŞ

20:24
MURAT BABA
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Ağustos 2021 Pazartesi 10:14

MURAT BABA

10:14
MEHMET ERSAYOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Haziran 2021 Cuma 10:23

MEHMET ERSAYOĞLU

10:23
DOKTOR ADNAN USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Mart 2021 Pazartesi 09:02

DOKTOR ADNAN USALAN

09:02
ASUTAY KARDEŞLER
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Kasım 2020 Çarşamba 10:30

ASUTAY KARDEŞLER

10:30
MURAT AKBAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Ekim 2020 Pazartesi 10:35

MURAT AKBAŞ

Tarsus'un gözde okullarından olan Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son derece tecrübeli ve saygın müdürü Murat Akbaş'ın yüzünden tebessümü hiç eksik olmaz
10:35
KENAN YALÇINKAYA
CEMİYETİN İÇİNDEN

21 Eylül 2020 Pazartesi 09:51

KENAN YALÇINKAYA

Tarsus'un gözde eğitimcilerinden olan Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi müdürü Kenan Yalçınkaya son derece tecrübeli ve saygın bir müdür
09:51