::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gençlerin 20 Gezici Kütüphane Projesi Devam Ediyor

Gençlerin 20 Gezici Kütüphane Projesi Devam Ediyor
Haber Giriş:
02 Temmuz 2021 Cuma 09:28

Okuyan, öğrenen, düşünen ve üreten bir nesil yetiştirilmesinde kitabın öneminin vurgulanarak kütüphanelerin yaşamsal alanlara dönüştürülebilmesi için halkın dikkatini kitap ve kütüphaneler üzerine çekerek farkındalık oluşturulması hedeflediği Gezici Kütüphane projesinin yeniden durağı Tarsus Kadın Doğum Hastanesi.

Tarsus Gençlik Derneği Başkanı Deniz Durmuş Özdemir,gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak,derneğin faaliyetleriyle ilgili yazı işleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan’a bilgi verdi.

 "Pandemi sürecince sabırla büyük azimle çalışan kıymetli sağlık personelleri için kampanyamızın ikinci durağı Tarsus Kadın Doğum hastenesi Tarsus'ta bazı kurumlara da yapmayı planladığımız her gezici kütüphaneye 200’e yakın  kitap koyarak kitap severlere sunmayı planlıyoruz. Bağışcılarımızın desteği ile gerçekleştirdiğimiz kütüphanelerimize sizlerinde desteğini bekliyoruz" dedi.

Gezici Kütüphanenin 1.cisi Tarsus Huzurevi'ne Ahmet Duru anısına yapılırken, 2.cisi Sebahat Ayrı anısına Tarsus Kadın Doğum Hastanesi'ne yaptırılmış oldu. Geriye kalan 18 Gezici Kütüphane için çalışmalar devam ediyor.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57