::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi Forum Mersin'de

1915'ten Cumhuriyet'e; Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi Forum Mersin'de
Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi Forum Mersin'de
Haber Giriş:
08 Ağustos 2018 Çarşamba 09:26

Mersin’in alışveriş ve eğlence merkezi Forum Mersin, tarihimizin en önemli dönemlerinden biri olan Çanakkale Savaşı ve İstiklal Harbi’ni her yaştan insana heyecan duydurarak öğretmek üzere hazırlanan “1915’ten Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.

Forum Mersin, Telgraf Yapım ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından hazırlanan, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale ve İstiklal Harbi’nin sembolü olmuş kahramanlar ve yapılarla ilgili maketler, fotoğraflar, gerçek savaş objeleri ve müziklerden oluşan “1915’ten Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi’ni Mersinlilerle buluşturacak. Ziyaretçiler, ülkemizin temellerinin atıldığı bu büyük mücadele döneminin işlendiği proje kapsamında o günleri adeta yeniden yaşayacak; gerçek objeler, fotoğraflar ve müziklerle destan yazan kahramanlarla eş duygulara sürüklenecek.

 

Çanakkale Savaşı’ndan Cumhuriyet’e Uzanan Kutsal Yolculuğu, Canlı Tanıkları Anlatacak…

Sergilendiği her yerde büyük ilgi gösterilen projenin görevli uzman rehberleri, tiyatral anlatımlarla ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşatacak. Ziyaretçiler, savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalardan oluşan yüzlerce objeyi görme fırsatı bulacak. Ayrıca Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’na ait gerçek fotoğrafların sergilendiği sergi, meraklılarını tarihimizin dönüm noktasına bir daha unutamayacakları bir yolculuğa çıkaracak.

Her yaştan insanın ilgisini çekecek bölümlere sahip sergi, 7-12 Ağustos tarihleri arasında Forum Mersin’de ziyaret edilebilecek.(kaynak:Mersin Forum AVM)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57