:: 19 Eylül 2021 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HALUK TAN

HALUK TAN
29 Kasım 2019
Cuma 13:15

Doktor Haluk Tan’ı Tarsus tanır.

35-40 yıldır  tıp sektöründe  hizmet veriyor.

Doktor HALUK TAN Tarsus’ta önce Devlet Hastanelerinde çalıştı. Gece demedi gündüz demedi, hastalarına şifa dağıttı, elinden geldiği kadar ilgilendi.

Herkesle aynı mesafede durdu,  herkese eşit hizmet sundu.

Doktor HALUK TAN ‘ın o kadar çok özel hastası var ki.. Tan,  Tarsus gibi bölgede isim yapmış bir  doktor. Emekli olduktan sonra çok yerden teklif geldi. Ama sanırım Ortadoğu Hastanesine tercih etti.

Şu anda Ortadoğu hastanesinin yönetici konumunda olan Doktor HALUK TAN buranın direği gibidir,. Buraya gelen herkes Haluk beyi sorar. Dahiliye konusunda o kadar çok  hastası ve bunun dışında sevini var. Niçin seviliyor.

Doktor HALUK TAN‘ın tatlı dili güler yüzü hastalarına davranışı çok önemli. Herkese yanı güler yüz  ve tatlı dil. Gelenleri tatlı dili ile tedavi ediyor, gelenin muayenesini yapar ilacını yazar.

Doktor Haluk Tan’da sinir hiç yok gibidir. Sanki sinir sistemleri alınmış biridir.

Ortadoğu’nun bence Doktor HALUK TAN belkemiğidir. Yani Tarsus’ta  dahiliye doktoru denilince akla gelen ilk isim Doktor Haluk Tan’dır. Herkes birbirine sorar..

“Doktor HALUK TAN ‘a gittin mi, muayene oldun mu” diye sorarlar.

Doktor HALUK TAN’ın muayenesi ve tetkikleri yerindedir. Onda saat menfumu yoktur. İşe saat 09.00’ da başlayacağım, 12.00 de bitireceğim, 14.00’de başlayıp 17.00’ de bitireceğim demez. Sabah saat 08.00’de görevinin başındadır. Personel ile uyumlu çalışır. Orada idareci konumunda olan bir  kişidir Doktor Haluk Tan. Onun idarecilik otoritesini kullandığını görmedim, duymadım. Bundan 35 yıl kadar evvel Tarsus’a ilk geldiğinde kendisiyle Devlet Hastanesinde tanışmıştık. O günden beri  birbirimizden hiç ayrıyıp incinmedik. O zaman belirli yerlerde muayenehane açmak serbestti. Doktor Haluk Tan’da muayene açtı. Kendisinin muayenehanelerinde de görüştük. Gerek devlet hastanesinde olsun, gerek özelde olsun hep iyi ilişkiler içinde olduk.

Birine canım sıkılsa bile Doktor HALUK TAN’a kimse kızmak. Onun yeri apayrıdır. herkesin kendine göre hasta potansiyeli var. Ama Doktor Haluk Tan’ın hasta potansiyeli  elbette çok fazladır.

Ortadoğu hastanesinin nasıl kurulup nasıl alındığını biliyoruz. Bu gelişmelerin çoğunda Doktor Haluk Tan’ın bilgisi var. Burayı  Ortadoğu’nun sahipleri önce belediyeden kiralamıştı, sonra satın aldılar. İyi de ettiler. Tarsus’a güzel bir hastane kazandırdılar.

Buranın tam teşekküllü bir hastane olmasını isterdik, ama bu şu an mümkün olmadı. yinede Tarsus’un yükünü kaldıracak kadar ekip ve   donanımla hizmet veriyorlar. Fizik tedavileri de güzel ve iyi. Doktor Haluk Tan hepsini iyi organize edip çalıştırıyor.

Doktor Haluk Tan, hastanedeki tüm doktor arkadaşları ile samimi, sabah erken gelince kantinde onlarla çay içer sohbet eder, sonra hasta kabulüne başlar.

Allah Doktor Haluk Tan’a sağlık sıhhat, uzun ömür ve kolaylıklar versin.
Yazın Namrun yaylasını çok sever, yazın hafta sonu yaylada, kışın Tarsus’tadır. Yayla zamanı Doktor Haluk Tan’ın yaylada oluğunu bilenler gece bile kapısını çalarlar. Hani insan hastalanmazsa doktor akla gelmez. Yangın olamazsa itfaiye, kavga olmazsa polis akla gelmez dedikleri gibi. Hastası olanın aklına ilk olarak Doktor HALUK TAN  gelir.

Bende bugün  Doktor HALUK TAN’ı anlattım. Kendisiyle 35 yılı geçen bir dostluğumuz var. Allah kendine güç  kuvvet versin ki o da  hastalara şifa dağıtsın.

Yani Ortadoğu’dan ve doktorlardan herkes memnun. Tabi Doktor Haluk Tan’dan da herkes memnun bunu ben değil okuyucularım ve hastalar söylüyor,. Bizde bunu buradan paylaşıyorum.

İyi ki varsın Doktor Haluk Tan kardeşim iyi ki varsın.

 Allah gönlüne göre versin.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MURAT KARATAYLI
CEMİYETİN İÇİNDEN

29 Temmuz 2020 Çarşamba 18:34

MURAT KARATAYLI

Tarsus Lider Grup Sigorta müdürü Murat Karataylı, sigorta sektörün tanınmış simalarındandır
18:34
AHMET AKÇORA
CEMİYETİN İÇİNDEN

13 Temmuz 2020 Pazartesi 08:54

AHMET AKÇORA

Tarsus'un sevdiği simalardan birisidir Ahmet Akçora... Sevilen ve sayılan işadamları arasında yerini muhafaza eden Aktol Ticaretin sahiplerinden Ahmet Akçora gerçektende her türlü övgüye layık birisidir
08:54
MURAT TASGÜL
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Temmuz 2020 Cuma 18:27

MURAT TASGÜL

Şehrimizin genç ve dinamik işadamlarından Murat Tasgül, son derece sempatik ve sevecen bir şahsiyet
18:27
OKTAY-BELMA GÜRMAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Haziran 2020 Pazartesi 10:38

OKTAY-BELMA GÜRMAN

10:38
UTŞ PETROL VE MEHMET AKSAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Nisan 2020 Perşembe 17:25

UTŞ PETROL VE MEHMET AKSAN

17:25
ALİ ÖZGÜN
CEMİYETİN İÇİNDEN

03 Nisan 2020 Cuma 07:27

ALİ ÖZGÜN

13 yıl önce Demirkapı mevkiinde Kuruculuğunu yaptığı ‘'Desa Otomasyon Mühendislik'i‘' Tarsus'ta olmayanı Tarsus'a kazandırmak ‘'parolasıyla Tarsus'a kazandıran Ali Özgün gerçekten başarılı bir işadamı
07:27
ALİ RIZA ŞENLİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

24 Mart 2020 Salı 10:02

ALİ RIZA ŞENLİ

Maneviyatçı yapısıyla insanlara olan sevgi ve saygısıyla öylesine seviliyor ki
10:02
HALİT UÇAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

04 Mart 2020 Çarşamba 08:50

HALİT UÇAN

08:50
TUĞRUL CİHAN TOPAK
CEMİYETİN İÇİNDEN

03 Mart 2020 Salı 10:09

TUĞRUL CİHAN TOPAK

10:09
USTA HER ZAMAN USTADIR
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Şubat 2020 Perşembe 10:18

USTA HER ZAMAN USTADIR

Tarsus'ta birçok usta var. Mesleğinde herkes kendine göre ustadır. Bir insan her mevkiye gelebilir ama her meslekte usta olamaz, sanatkar olamaz. Bugün bahsedeceğim kişi benim 45-50 yıllık dostum, Necmettin İnal'dır
10:18
KUYUMCU EDİP
CEMİYETİN İÇİNDEN

31 Ocak 2020 Cuma 09:16

KUYUMCU EDİP

09:16
HALUK TAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

29 Kasım 2019 Cuma 13:15

HALUK TAN

13:15
CİLDİYE UZMANI DR. ULAŞ GÜVENÇ
09:33