:: 26 Eylül 2018 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.Şu sıralar eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.
HASAN AKÜZÜM
06 Temmuz 2018
Cuma 10:57

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.

Şu sıralar  eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.

Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.

Biri Hasan Aküzüm'ün yanına gitse araba almak veya bilgi almak için. Herkese güler yüz gösterir, yardımcı olur. Kendisi araç satacak olsa bile  elinden gelen ikramını yapar, birde üstüne hediye verir.

Hasan Aküzüm de tatlı dil vardır, sohbeti dinlenir, çayı içilir, yemeği yenir.

Hasan Aküzüm elinde bir ekmek olsa bile dostlarıyla paylaşır. Paylaşımcıdır, Galeride bazen 10 kişi, bazen 15 kişi bir araya gelir buluşurlar ve ikramı olur onlara da.Yanında kardeşleri de var. Onlarda Hasan Aküzüm'ün en  büyük yardımcılarıdır. Hasan bey ne derse kardeşleri gözünün içine bakar ve onlarla iyi geçinir. İçi dışı birdir.Esasında ana Temel babaları Ali Aküzüm'dür.

Ali abide yıllarca Üzümlü kavşakta galericilik yapmıştır.Şimdilerde Eski Afra yanındaki Oto galericiler sitesinin yapılmasına öncülük etmiştir. Hatta bu Oto Galericiler sitesinin başkanıdır. Kurulduğu günden beri başkanlık yapar. Kendisi bıraksa  oradaki galericiler bırakmaz.Ali Aküzüm'ü zaman zaman gündeme getirdik. Yazdık. Onun içindir ki oğlu Hasan Aküzüm de ayrı bir ekoldür.

Oto Galeride herkesle iyi geçinir, halkla diyaloğu iyidir. Gördüğüm kadarıyla Hasan Aküzüm herkese yardımcı olur. Birinin sorunu olsa, yarası olsa koşar gider yardımcı olur, Melhem olur...

Hasan Aküzüm'ün her kesimden dostu vardır. Sadece Tarsus'tan değil, Türkiye'nin değişik il ev ilçelerindeki insanlarla alış verişi vardır. Türkiye'de tanımadığı insan yoktur Hasan Aküzüm'ün..

 

İŞ VE SİYASET

Hasan Aküzüm de siyaset de vardır. Particiliğine gelince, Ak parti kurulduğu günden bu yana  partisine ve kentine insanlara hizmet eder. Ak Partide uzun yıllar parti yöneticiliği yaptı. Dostlarını parti yönünden de yarrdımcı olur. Birinin bir isteği oldu mu siyasetende yerine getirmeye çalışır.

Hasan Aküzüm'ün işyeri hala partinin irtibat bürosu gibidir. Gerek milletvekilleri ile olsun, gerekse bakanlarla olsun, il başkanları ile olsun iyi bir diyalog içindedir. Tatlı dili güler yüzü ile esprileri ile kendisini hep sevdirmiştir.

Kendisi parti yönetiminde iken de oraya canlılık getirirdi.  Partisine gönül vermiştir, partisinin mahalle çalışmalarında kendine düşeni her zaman yapmıştır. Dost gruplarıyla siyasetende yakın olmuştur.

Gündüz oto galeride, akşamları ise muhterem dostu Mahmut Kahraman ile buluşur. Şelalede Kahraman'ı yalnız bırakmaz. Orada bu iyi kalpli dostu  Mahmut beyle hoş sohbet ederler.Hasan Aküzüm'ün içi neyse dışı da öyledir. İçinden pazarlıklı değildir. Sadece dostluğa önem verir. Sevdiği insanı çok sever. Cumartesi ve Pazar günleri  yaylasını Çamlıyayla'da yapar. Tepe kahvesinde dostlarıyla buluşur.

Öğlen tavalarını yerler, hoş sohbete yaz sıcaklarında da Çamlıyayla'da devam ederler.

Bende Hasan Aküzüm'ü gençliğinden beri tanırım. Kendisi  benim çocuklarımla aynı zamanda okul arkadaşıdır. Cengiz Topel Lisesinde okul yıllarından beri kendisini çocuklarım gibi  takip ederim.Kendisinin bana şahsıma saygısını biliyorum, benim de kendisine sevgim vardır.

Hasan Aküzüm'ün Allah her zaman yar ve yardımcısı olsun.Sağlıklı ve mutlu günler seninle olsun Hasan Aküzüm kardeşim.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TARSUS BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MEHMET BULUT
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Şubat 2018 Salı 11:21

TARSUS BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MEHMET BULUT

Tarsus Belediyesi'nin genç ve dinamik İnsan Kaynakları müdürü Mehmet Bulut, efendi kişiliği ile dikkat çekiyor.
11:21
DR.BURAK TELLİOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Ekim 2017 Perşembe 08:38

DR.BURAK TELLİOĞLU

Tarsus Devlet Hastanesi'nin sevilen ve sayılan doktorlarından olan Dr.Burak Tellioğlu Dahiliye Uzmanı'dır. Burak Tellioğlu karşısına gelen kim olursa olsun, herkese eşit ve aynı davranmasıdır…
08:38
OSMAN İNANDIOĞLU VE MELEKLERİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

04 Ekim 2017 Çarşamba 12:15

OSMAN İNANDIOĞLU VE MELEKLERİ

Tarsus Lider Grup Sigorta sahibi Osman İnandıoğlu, iş dünyasındaki başarısının yanı sıra iyi bir aile babasıdır
12:15
CUMALİ YAĞCI
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Eylül 2017 Çarşamba 15:19

CUMALİ YAĞCI

Uzun yıllar İstanbul'da avukatlık yapmıştır. Sonra asıl mesleğini bırakarak ticarete döndü. Cumali Yağcı, yufka yüreklidir, garibanların yanında yer almayı çok sever.
15:19
MUHTAR BAYRAM ALİ TAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:17

MUHTAR BAYRAM ALİ TAŞ

Bayram Ali Taş, Çamlıyayla Belçınar mahallesinin sevilen muhtarıdır.Belçınar eskiden küçük bir yerdi. Şimdi burada yerleşimden dolayı genişledi. Bunun yanısıra burada genişlemeyle birlikte sorunlarda arttı. Muhtarın yükü de arttı.
09:17
ÖMER KURNAZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Şubat 2017 Çarşamba 18:03

ÖMER KURNAZ

Tarsus Emekliler Derneği Tarsus Şube Başkanı ve TÜED genel merkez mali sekreteri Ömer Kurnaz'ı herkes tanır. Kendisi tabandan gelen bir dernekçidir. Cemiyetçidir.
18:03
MEHMET BABA MURAT BABA
CEMİYETİN İÇİNDEN

11 Ocak 2017 Çarşamba 19:48

MEHMET BABA MURAT BABA

Bugün bahsedeceğim Mehmet ve Murat Baba'yı tanıyanlar bilir. Bu babalık temelden gelen bir babalık. Sonradan olma değil. Yani kökteng elmedir babalıklarını.. Mehmet Baba yıllar önce 1960'lı yıllarda Baba Kırtasiyeyi açmıştı. Şimdiki Denizbankın olduğu yerde bir işyeri vardı. Mehmet Baba dürüst bir insandır. Kendisi o küçük dükkanda iş yaptı, kanaat etti, Daha sonra bayrağı oğlu Murat Baba'ya devretti.
19:48
ADNAN ÖZYÜREKOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

19 Ağustos 2016 Cuma 09:17

ADNAN ÖZYÜREKOĞLU

Tarsuslu işadamlarından Adnan Özyürekoğlu'nu birçok kişi tanır.
09:17
TURİZMCİ FERHAT BEY
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Nisan 2016 Cumartesi 17:10

TURİZMCİ FERHAT BEY

Tarsus'ta genç ve sevilen bir turizm işletmecisi var. Ferhat Köksal.Düzenlediği turlarla çok uygun fiyatlarla Tarsus'u Avrupa'ya Asya'ya, yani dünyaya tanıttı.Turizmle ilgili nerede toplantı varsa Tarsus'tan kalkıp gidiyor
17:10
HALİL YILMAZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Kasım 2015 Çarşamba 09:00

HALİL YILMAZ

Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi müdürlüğünü yapan Halil Yılmaz genç ve sevilen bir müdür. İşini iyi yapan ve işini bilen bin müdür olarak tanınır. Halil Yılmaz, herkese oldukça saygılı.
09:00
HALUK BOZDOĞAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Kasım 2015 Pazar 06:35

HALUK BOZDOĞAN

Tarsus'ta “mesleğine aşık doktoru tanıyor musun” deseler hemen aklıma Dr. Haluk Bozdoğan gelir. Haluk Bozdoğan'ın gecesi yok, gündüzü yoktur. Hastaları Dr. Haluk Bozdoğan'ı görünce içine güven geliyor ve uyguladığı tedaviyle kısa sürede iyileşiyorlar.
06:35
ÖNDER EGE
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Kasım 2015 Pazartesi 08:51

ÖNDER EGE

Tarsus'un tanınmış avukatlarından birisidir Av. Önder Ege. Kendisi babadan gelme bir siyasetçidir. Önder Ege sevecen bir kardeşimizdir. Mesleğine son derece düşkün bir kişidir.
08:51
GÜL MURAT
CEMİYETİN İÇİNDEN

26 Ekim 2015 Pazartesi 19:07

GÜL MURAT

Adı başında Gül Murat…Yüzünden tebessüm eksik olmaz. Soyadı da Gül olunca ben kendisine Gül Murat diyorum. Büyüklerine saygılıdır, küçüklerini sever. Genç dinamik bir iş adamıdır kendisi…
19:07