::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hibeli Ayçiçek Tohumu Dağıtım töreni

Hibeli Ayçiçek Tohumu Dağıtım töreni
Haber Giriş:
22 Mart 2024 Cuma 09:37

Tarsus Ticaret Borsasında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde Hibeli Ayçiçek Tohumu Dağıtım töreni düzenlendi.

Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayri Erdoğan , Tarsus Müftüsü Murat Akçay, İl Tarım Şube Müdürleri ile hibeye konu tohumları alacak üreticiler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke “Çok uzun yıllardır BORSAMIZCA her platformda nadas alanları ve atıl tarım arazilerinin üretime kazandırılması talebimizin Bakanlığımıza iletilmiştir. Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Desteklenmesine dair kararın çok isabetli oldu. Ülkemiz için bereketli olmasını diliyorum” dedi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayri Erdoğan ise, Hibeli Ayçiçek Tohumu Dağıtımı için düzenlenen etkinliğimizin üreticilerimiz açısından önemine değinerek dışa bağımlı olduğumuz ürünlerde verim artışının sağlanacağını ifade etti.İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ , Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Desteklenmesine dair karar ile gerçekleştirilen bu tip projelerin üretimimizi arttıracağına, üreticimizin yüzünü güldüreceğini ifade etti.Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, üretimin alt yapısına kazandırılan, tarımsal üretimi teşvik eden, tarımsal üretim alanlarının atıl durumdan çıkarılmasına olanak sağlayacak teşvik ve hibelerle hem üreticinin hem de Ülkenin kazanacağını belirtti.

Tören Müftü Akçay’ın bereket duası ve temennisi ile son buldu.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı
EKONOMİ

20 Mart 2024 Çarşamba 09:52

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümü kutlandı
09:52
Tarsus Ticaret Borsası Personellerine Ödül
12:48
Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret
EKONOMİ

16 Kasım 2023 Perşembe 11:23

Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak'ı ziyaret etti
11:23