:: 17 Aralık 2018 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin'i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor
06 Mart 2018
Salı 17:05

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin’i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

 

 

Söz veren değil, güven veren bir anlayışın sahibi olduğunu, gerek Milletvekilliği, gerek Bakanlığı dönemlerinde yaptıkları hizmetlerle başta Mersin halkı olmak üzere tüm Türkiye’de güven veren bir siyasetçi olarak tanındığını belirten Talay, “Biz icraatlarımızla, hizmetlerimizle tanındık ve anıldık.” Dedi.

 

Tüm Mersin halkının Ankara’daki ‘Dost Kapısı’ olduğunu, bunu 7’den 77’ye kadar tüm hemşehrilerinin çok iyi bildiğinin özellikle dile getiren CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay,  “Önümüzdeki  2019 yılında hem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm ilçelerin Belediye Başkanlıklarına talibiz.2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ve ardından yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir. Biz CHP olarak aziz hemşehrilerimize ve tüm halkımıza güveniyor ve inanıyoruz ki; CHP başta önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacak, ardından Türkiye genelinde büyük bir destan yazarak tek başına iktidara gelecek” diye konuştu.

 

Talay’ı gittiği her yerde halk bağrına basarken, vatandaşlar kendisini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaya kararlı görünüyor.

 

Mersin Karadenizliler Derneği, Urfa Suruçlular Derneği, Sivaslılar Vakfı, çeşitli iş adamları ve işletmeler, Mersin Oto Galericileri Sitesi, Toroslar Halkkent’te mahalle toplantısı, Karacailyas’ta halkla toplantı, Adanalıoğlu ve Karaduvar’da vatandaş ve esnaf ziyaretleri ile taziyelerde bulunan İstemihan Talay, Mersin'i karış karış dolaşarak, halkla kucaklaşmayı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

 CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, dükkan dükkan, esnaf esnaf, ev ev,  kapı kapı dolaşarak, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere çok sıkı bir şekilde hazırlanmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Gidip, ziyaret ettiği her yerde sevgi ve saygı seliyle karşılanıp, halkın bağrına bastığı İstemihan Talay, “Halkımızın ve esnaflarımızın sorunları bizim sorunumuzdur. Sorunları dinliyor ve çözüm yollarını anlatıyoruz. Ayrıca Belediye Başkanlığını kazandığımızda Mersin’imiz ve ilçelerimize yönelik olarak düşüncelerimizi anlatıyoruz. Biz geçmişte ne söz verdiysek hepsini fazlasıyla yerine getirmiş bir anlayışa sahibiz. Bu nedenle halkımız bize güveniyor, halkımız bizim çok başarılı olacağımızdan son derece eminler.” dedi.

 

 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay, Adanalıoğlu’nda vefat eden Bedriye Genç, Bahayi Demir ve Derviş Söyle ile Karaduvar mahallesinde vefat eden Katife Bucak’ın ailelerini ziyaret ederek, taziyede bulundu.

 

“Dünyanın değişmeyen tek gerçeği ölümdür” diyen CHP’li Talay, “Üzüntüler paylaşıldıkça azalır, sevinçler ise paylaşıldıkça çoğalır. Vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz Karaduvar ve Adanalıoğlu’ndaki hemşehrilerimizin acılarını paylaştık” dedi.

 

 

Mersin’de yaşayan herkesin Mersinli olduğunu ve Mersinli olmanın ayrıcalığına sahip olduğunu dile getiren İstemihan Talay, “Nereli olup olmadığımız, hangi etnik kökenden gelip gelmediğimiz önemli değildir. Önemli olan hepimizin ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı sevmemizdir ve bu anlayış doğrultusunda hep birlikte barış içinde kardeşçe yaşamamızdır. “ dedi.

 

Kent yönetiminin doğumdan ölüme kadar herkes için çok önemli olduğunu, Mersin’de yaşayan herkesin eşit, adil ve en güzel hizmetleri almayı hak ettiğini vurgulayan Talay, “Bugün baktığımızda Mersin’de hizmetler yeterli değildir ve Mersinliler memnuniyetsizliklerini her fırsatta dile getirmektedirler. Mersin’in dört bir yanına çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri sunacağız. Biztüm hemşehrilerimize Mersin’de  yaşamanın ayrıcalıklı olduğunu hizmetlerimizle hissettireceğiz. Mersin’de yaşayan tüm hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzelini hak ediyor.” Diye konuştu.

 

 

Mersin’de herkesin birlik ve beraberlik içinde barış ve kardeşlik içinde yaşayacağını, Mersin’in özgürlük kenti olduğunun altını çizen Talay, “Mersin’imiz ve ilçeleri her türlü doğal güzellik ve zenginliklere sahiptir. Yeter ki iyi bir yönetim sergileyin” dedi.

 

Mersin’i yatırım cenneti yapacaklarını, yatırımcıların Mersin ve ilçelerine yatırım yapmalarına olanak sağlayacak tüm hizmetleri sunacaklarının müjdesini veren Talay, Mersin’in Türkiye’nin yatırım yapılabilecek en güzel ve en özel illerinin başında geldiğini, önemli olanın bunu hayata geçirebilecek yönetimin iş başında olmasını sağlamak olduğunu, kendilerinin yerli ve yabancı girişimcileri Mersin’e çekebilecek bir deneyim, birikim ve anlayışa sahip olduklarını kaydetti.

 

Talay, adil, halkçı, demokrat ve özgürlükçü bir yönetim anlayışını Mersin Büyükşehir Belediyesinde hakim kılacaklarından kimsenin şüphesinin bulunmadığını belirterek, “Bizim yönetimimizde kadına, engellisine, öğrencisine, iş insanlarına, çiftçisine, kentlisine, esnaflarına, kısaca Mersin’in tüm katmanlarına ve dinamiklerine her türlü kolaylık ve destek sağlanacaktır. Mersin hepimizindir, Mersin hepimizin geleceğidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Gittiği her yerde gördüğü ilgi ve alakadan dolayı son derece mutluluk duyduğunu vurgulayan İstemihan Talay'ın geçmişteki büyük hizmetlerini asla unutmayacaklarını belirten vatandaşlar, Talay'ı CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı görmek istediklerini ve bunun için tüm güçleriyle kendisinin yanında olduklarını ve bundan sonra da yanında olacaklarını dile getirdiler.

 

 

İstemihan Talay, “CHP olarak ilk hedefimiz Mersin’de yerel seçimde en az yüzde 45 oranında oy alarak seçimi kazanmaktır. Biz iddia ediyoruz; Mersin Büyükşehir Belediyesini yüzde 45 -yüzde 60 bandında oy alarak kazanmaya odaklandık. 2019 yerel ve genel seçimlerinde Mersin’de büyük bir başarı destanı yazacağız. ‘’dedi.(kaynak:İstemihan Talay)

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MEHMET SABIRLI İYİ PARTİ'YE GEÇTİ
SİYASET

05 Aralık 2018 Çarşamba 08:59

MEHMET SABIRLI İYİ PARTİ'YE GEÇTİ

Önceki gün partisi MHP'den istifa eden Tarsus Belediye Meclis üyesi Mehmet Sabırlı, İYİ Parti saflarına katıldı.
08:59
ÇOPUR'DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI
SİYASET

04 Aralık 2018 Salı 09:28

ÇOPUR'DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Rüştü Çopur 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir açıklama yaparak, ''İnsanların kanatları yok, insanların kanatları yüreklerinde'' dedi.
09:28
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MEHMET SABILRI PARTİSİ MHP'DEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

04 Aralık 2018 Salı 09:20

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MEHMET SABILRI PARTİSİ MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sabırlı, partisinden istifa etti.
09:20
Nevzat Çetin ziraat odasını ziyaret etti
SİYASET

04 Aralık 2018 Salı 09:18

Nevzat Çetin ziraat odasını ziyaret etti

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan aday adayı işadamı Nevzat Çetin ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.
09:18
BAŞKAN KOCAMAZ BUGÜN İYİ PARTİ'YE GEÇİYOR
SİYASET

04 Aralık 2018 Salı 09:17

BAŞKAN KOCAMAZ BUGÜN İYİ PARTİ'YE GEÇİYOR

MHP'den geçtiğimiz kasım ayında düzenlediği basın toplantısıyla istifa eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bugün İYİ Parti'ye geçecek.
09:17
Ak Parti Çamlıyayla ilçe başkanlığına Karataş getirildi
SİYASET

04 Aralık 2018 Salı 09:10

Ak Parti Çamlıyayla ilçe başkanlığına Karataş getirildi

Ak Parti Çamlıyayla ilçe başkanlığına Durmuş Karataş getirildi
09:10
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MEHMET SABIRLI PARTİSİ MHP'DEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

03 Aralık 2018 Pazartesi 16:31

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ MEHMET SABIRLI PARTİSİ MHP'DEN İSTİFA ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tarsus Belediye Meclis Üyesi Mehmet Sabırlı, partisinden istifa etti.
16:31
AK PARTİ'Lİ KARAOĞLU MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
SİYASET

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:18

AK PARTİ'Lİ KARAOĞLU MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ

Ak Parti Tarsus Belediye başkan aday adayı Mustafa Kemal Karaoğlu,muhtarlarla kahvaltıda buluştu
10:18
Ak parti Tarsus Tarsus ilçe başkanlığına Esabil Temel getirildi
SİYASET

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:17

Ak parti Tarsus Tarsus ilçe başkanlığına Esabil Temel getirildi

İlçe Başkanı İbrahim Gül'ün belediye başkan a.adaylığı için istifasının ardından toplanan yönetim kurulu, yeni başkanı seçti.
10:17
AK Parti Tarsus ilçe başkanı Gül istifa etti
SİYASET

03 Aralık 2018 Pazartesi 10:16

AK Parti Tarsus ilçe başkanı Gül istifa etti

AK Parti'nin Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül Belediye başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.
10:16
AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANLIĞINA TEMEL GETİRİLDİ
SİYASET

01 Aralık 2018 Cumartesi 17:24

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANLIĞINA TEMEL GETİRİLDİ

Ak Parti Tarsus ilçe başkanlığına Esabil Temel getirildi
17:24
AK PARTİ ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI YETİŞ,İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

30 Kasım 2018 Cuma 16:43

AK PARTİ ÇAMLIYAYLA İLÇE BAŞKANI YETİŞ,İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ak Parti Çamlıyayla İlçe başkanı Mehmet Yetiş, ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.
16:43
AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI GÜL,İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
SİYASET

30 Kasım 2018 Cuma 16:37

AK PARTİ TARSUS İLÇE BAŞKANI GÜL,İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ak parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül,ilçe başkanlığı görevinden istifa etti.
16:37