:: 24 Haziran 2018 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin'i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor
06 Mart 2018
Salı 17:05

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin’i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

 

 

Söz veren değil, güven veren bir anlayışın sahibi olduğunu, gerek Milletvekilliği, gerek Bakanlığı dönemlerinde yaptıkları hizmetlerle başta Mersin halkı olmak üzere tüm Türkiye’de güven veren bir siyasetçi olarak tanındığını belirten Talay, “Biz icraatlarımızla, hizmetlerimizle tanındık ve anıldık.” Dedi.

 

Tüm Mersin halkının Ankara’daki ‘Dost Kapısı’ olduğunu, bunu 7’den 77’ye kadar tüm hemşehrilerinin çok iyi bildiğinin özellikle dile getiren CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay,  “Önümüzdeki  2019 yılında hem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm ilçelerin Belediye Başkanlıklarına talibiz.2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ve ardından yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir. Biz CHP olarak aziz hemşehrilerimize ve tüm halkımıza güveniyor ve inanıyoruz ki; CHP başta önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacak, ardından Türkiye genelinde büyük bir destan yazarak tek başına iktidara gelecek” diye konuştu.

 

Talay’ı gittiği her yerde halk bağrına basarken, vatandaşlar kendisini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaya kararlı görünüyor.

 

Mersin Karadenizliler Derneği, Urfa Suruçlular Derneği, Sivaslılar Vakfı, çeşitli iş adamları ve işletmeler, Mersin Oto Galericileri Sitesi, Toroslar Halkkent’te mahalle toplantısı, Karacailyas’ta halkla toplantı, Adanalıoğlu ve Karaduvar’da vatandaş ve esnaf ziyaretleri ile taziyelerde bulunan İstemihan Talay, Mersin'i karış karış dolaşarak, halkla kucaklaşmayı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

 CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, dükkan dükkan, esnaf esnaf, ev ev,  kapı kapı dolaşarak, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere çok sıkı bir şekilde hazırlanmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Gidip, ziyaret ettiği her yerde sevgi ve saygı seliyle karşılanıp, halkın bağrına bastığı İstemihan Talay, “Halkımızın ve esnaflarımızın sorunları bizim sorunumuzdur. Sorunları dinliyor ve çözüm yollarını anlatıyoruz. Ayrıca Belediye Başkanlığını kazandığımızda Mersin’imiz ve ilçelerimize yönelik olarak düşüncelerimizi anlatıyoruz. Biz geçmişte ne söz verdiysek hepsini fazlasıyla yerine getirmiş bir anlayışa sahibiz. Bu nedenle halkımız bize güveniyor, halkımız bizim çok başarılı olacağımızdan son derece eminler.” dedi.

 

 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay, Adanalıoğlu’nda vefat eden Bedriye Genç, Bahayi Demir ve Derviş Söyle ile Karaduvar mahallesinde vefat eden Katife Bucak’ın ailelerini ziyaret ederek, taziyede bulundu.

 

“Dünyanın değişmeyen tek gerçeği ölümdür” diyen CHP’li Talay, “Üzüntüler paylaşıldıkça azalır, sevinçler ise paylaşıldıkça çoğalır. Vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz Karaduvar ve Adanalıoğlu’ndaki hemşehrilerimizin acılarını paylaştık” dedi.

 

 

Mersin’de yaşayan herkesin Mersinli olduğunu ve Mersinli olmanın ayrıcalığına sahip olduğunu dile getiren İstemihan Talay, “Nereli olup olmadığımız, hangi etnik kökenden gelip gelmediğimiz önemli değildir. Önemli olan hepimizin ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı sevmemizdir ve bu anlayış doğrultusunda hep birlikte barış içinde kardeşçe yaşamamızdır. “ dedi.

 

Kent yönetiminin doğumdan ölüme kadar herkes için çok önemli olduğunu, Mersin’de yaşayan herkesin eşit, adil ve en güzel hizmetleri almayı hak ettiğini vurgulayan Talay, “Bugün baktığımızda Mersin’de hizmetler yeterli değildir ve Mersinliler memnuniyetsizliklerini her fırsatta dile getirmektedirler. Mersin’in dört bir yanına çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri sunacağız. Biztüm hemşehrilerimize Mersin’de  yaşamanın ayrıcalıklı olduğunu hizmetlerimizle hissettireceğiz. Mersin’de yaşayan tüm hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzelini hak ediyor.” Diye konuştu.

 

 

Mersin’de herkesin birlik ve beraberlik içinde barış ve kardeşlik içinde yaşayacağını, Mersin’in özgürlük kenti olduğunun altını çizen Talay, “Mersin’imiz ve ilçeleri her türlü doğal güzellik ve zenginliklere sahiptir. Yeter ki iyi bir yönetim sergileyin” dedi.

 

Mersin’i yatırım cenneti yapacaklarını, yatırımcıların Mersin ve ilçelerine yatırım yapmalarına olanak sağlayacak tüm hizmetleri sunacaklarının müjdesini veren Talay, Mersin’in Türkiye’nin yatırım yapılabilecek en güzel ve en özel illerinin başında geldiğini, önemli olanın bunu hayata geçirebilecek yönetimin iş başında olmasını sağlamak olduğunu, kendilerinin yerli ve yabancı girişimcileri Mersin’e çekebilecek bir deneyim, birikim ve anlayışa sahip olduklarını kaydetti.

 

Talay, adil, halkçı, demokrat ve özgürlükçü bir yönetim anlayışını Mersin Büyükşehir Belediyesinde hakim kılacaklarından kimsenin şüphesinin bulunmadığını belirterek, “Bizim yönetimimizde kadına, engellisine, öğrencisine, iş insanlarına, çiftçisine, kentlisine, esnaflarına, kısaca Mersin’in tüm katmanlarına ve dinamiklerine her türlü kolaylık ve destek sağlanacaktır. Mersin hepimizindir, Mersin hepimizin geleceğidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Gittiği her yerde gördüğü ilgi ve alakadan dolayı son derece mutluluk duyduğunu vurgulayan İstemihan Talay'ın geçmişteki büyük hizmetlerini asla unutmayacaklarını belirten vatandaşlar, Talay'ı CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı görmek istediklerini ve bunun için tüm güçleriyle kendisinin yanında olduklarını ve bundan sonra da yanında olacaklarını dile getirdiler.

 

 

İstemihan Talay, “CHP olarak ilk hedefimiz Mersin’de yerel seçimde en az yüzde 45 oranında oy alarak seçimi kazanmaktır. Biz iddia ediyoruz; Mersin Büyükşehir Belediyesini yüzde 45 -yüzde 60 bandında oy alarak kazanmaya odaklandık. 2019 yerel ve genel seçimlerinde Mersin’de büyük bir başarı destanı yazacağız. ‘’dedi.(kaynak:İstemihan Talay)

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Bakan Elvan Takik Üyeleriyle Biraraya Geldi
SİYASET

21 Haziran 2018 Perşembe 12:25

Bakan Elvan Takik Üyeleriyle Biraraya Geldi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, önceki günkü Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret inde Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi Üyeleriyle(TAKİK) bir araya geldi
12:25
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

21 Haziran 2018 Perşembe 12:02

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, MHP Mersin Milletvekili adayı Yunus Kızıl ve Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Emre Bircan ile birlikte Yarenlik Alanında esnafları ziyaret edip, hayırlı işler dileklerinde bulunarak partisi ve Cumhur İttifakı için destek istedi.
12:02
Başkan Can ve Şimşek'ten esnaf gezisi
SİYASET

20 Haziran 2018 Çarşamba 10:29

Başkan Can ve Şimşek'ten esnaf gezisi

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ile birlikte Tarsus Atatürk Caddesi üzerinde bulunan esnafları ve vatandaşları ziyaret edip, Cumhur İttifakı'nın önemini anlatarak, Mecliste güçlü MHP için destek istedi.
10:29
Taşkın İstikrarın Devamı İçin Çalışıyor
SİYASET

20 Haziran 2018 Çarşamba 10:27

Taşkın İstikrarın Devamı İçin Çalışıyor

AK Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Seçim Çalışmalarını Tarsus'ta mahalle ve esnaf ziyaretleri yaparak destek istedi
10:27
Ayfer Yılmaz Bugün Tarsus'ta
SİYASET

20 Haziran 2018 Çarşamba 10:22

Ayfer Yılmaz Bugün Tarsus'ta

İYİ Parti Genel başkan yardımcısı hemşehrimiz Ayfer Yılmaz, bugün Tarsus'ta bir dizi ziyaretlerde bulunacak
10:22
Baki Şimşek seçim çalışmalarını tam gaz sürdürüyor
SİYASET

19 Haziran 2018 Salı 18:29

Baki Şimşek seçim çalışmalarını tam gaz sürdürüyor

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek,seçim çalışmalarını sürdürüyor
18:29
CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır
SİYASET

19 Haziran 2018 Salı 16:20

CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır

CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
16:20
İYİ Parti'den TSO'ya ziyaret
SİYASET

19 Haziran 2018 Salı 16:16

İYİ Parti'den TSO'ya ziyaret

İYİ Parti Mersin Milletvekili Adayı Behiç Çelik ve İYİ Parti Tarsus İlçe başkanı Başkanı Tekin Çelik Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
16:16
CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır
SİYASET

18 Haziran 2018 Pazartesi 09:42

CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için geri sayım sürerken, CHP Mersin Milletvekili Adayı Av. Ali Mahir Başarır çalışmalarını hızlandırarak, Mersin İlini karış karış geziyor.
09:42
MHP'de Bayramlaşma
SİYASET

18 Haziran 2018 Pazartesi 09:38

MHP'de Bayramlaşma

MHP Tarsus İlçe Teşkilatında Ramazan Bayramı nedeniyle bayramın birinci günü bayramlaşma töreni düzenlendi.
09:38
CHP Tarsus İlçe Teşkilatında Bayramlaşma
SİYASET

18 Haziran 2018 Pazartesi 09:37

CHP Tarsus İlçe Teşkilatında Bayramlaşma

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Tarsus İlçe Başkanlığı , partililerin katılımı ile Ramazan Bayramı bayramlaşma töreni yapıldı.
09:37
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

18 Haziran 2018 Pazartesi 09:32

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Toroslar Yeniköy ,Yavca , Arslanköy , Kızılbağ, Ayvagediği, Çandır, Gözne, Bekiralanı, Karaisalı mahalleleri ile Güzelyayla ve Soğucak mahalleleri ve esnaflarını ziyaret ederek vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı
09:32
CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi
SİYASET

13 Haziran 2018 Çarşamba 18:24

CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi

CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, 23-24. Dönem CHP Milletvekili Vahap Seçer, CHP İl BaŞkanı Adil Aktay, İlçe Başkanı Ali İlk, Mersin CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır ile beraberinde bulunan heyet Borsa ziyaretlerinde ekonomi ve politikalar üzerine istişarede bulundular.
18:24