:: 26 Eylül 2018 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin'i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor
06 Mart 2018
Salı 17:05

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin’i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

 

 

Söz veren değil, güven veren bir anlayışın sahibi olduğunu, gerek Milletvekilliği, gerek Bakanlığı dönemlerinde yaptıkları hizmetlerle başta Mersin halkı olmak üzere tüm Türkiye’de güven veren bir siyasetçi olarak tanındığını belirten Talay, “Biz icraatlarımızla, hizmetlerimizle tanındık ve anıldık.” Dedi.

 

Tüm Mersin halkının Ankara’daki ‘Dost Kapısı’ olduğunu, bunu 7’den 77’ye kadar tüm hemşehrilerinin çok iyi bildiğinin özellikle dile getiren CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay,  “Önümüzdeki  2019 yılında hem Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve tüm ilçelerin Belediye Başkanlıklarına talibiz.2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler ve ardından yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri Türkiye’nin kader seçimidir. Biz CHP olarak aziz hemşehrilerimize ve tüm halkımıza güveniyor ve inanıyoruz ki; CHP başta önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanacak, ardından Türkiye genelinde büyük bir destan yazarak tek başına iktidara gelecek” diye konuştu.

 

Talay’ı gittiği her yerde halk bağrına basarken, vatandaşlar kendisini Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmaya kararlı görünüyor.

 

Mersin Karadenizliler Derneği, Urfa Suruçlular Derneği, Sivaslılar Vakfı, çeşitli iş adamları ve işletmeler, Mersin Oto Galericileri Sitesi, Toroslar Halkkent’te mahalle toplantısı, Karacailyas’ta halkla toplantı, Adanalıoğlu ve Karaduvar’da vatandaş ve esnaf ziyaretleri ile taziyelerde bulunan İstemihan Talay, Mersin'i karış karış dolaşarak, halkla kucaklaşmayı aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceklerini ifade etti.

 

 CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı M. İstemihan Talay, dükkan dükkan, esnaf esnaf, ev ev,  kapı kapı dolaşarak, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle bir araya gelerek 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlere çok sıkı bir şekilde hazırlanmaya devam edeceklerini vurguladı.

 

 

Gidip, ziyaret ettiği her yerde sevgi ve saygı seliyle karşılanıp, halkın bağrına bastığı İstemihan Talay, “Halkımızın ve esnaflarımızın sorunları bizim sorunumuzdur. Sorunları dinliyor ve çözüm yollarını anlatıyoruz. Ayrıca Belediye Başkanlığını kazandığımızda Mersin’imiz ve ilçelerimize yönelik olarak düşüncelerimizi anlatıyoruz. Biz geçmişte ne söz verdiysek hepsini fazlasıyla yerine getirmiş bir anlayışa sahibiz. Bu nedenle halkımız bize güveniyor, halkımız bizim çok başarılı olacağımızdan son derece eminler.” dedi.

 

 

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay, Adanalıoğlu’nda vefat eden Bedriye Genç, Bahayi Demir ve Derviş Söyle ile Karaduvar mahallesinde vefat eden Katife Bucak’ın ailelerini ziyaret ederek, taziyede bulundu.

 

“Dünyanın değişmeyen tek gerçeği ölümdür” diyen CHP’li Talay, “Üzüntüler paylaşıldıkça azalır, sevinçler ise paylaşıldıkça çoğalır. Vefat eden hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz Karaduvar ve Adanalıoğlu’ndaki hemşehrilerimizin acılarını paylaştık” dedi.

 

 

Mersin’de yaşayan herkesin Mersinli olduğunu ve Mersinli olmanın ayrıcalığına sahip olduğunu dile getiren İstemihan Talay, “Nereli olup olmadığımız, hangi etnik kökenden gelip gelmediğimiz önemli değildir. Önemli olan hepimizin ülkemizi, vatanımızı, bayrağımızı sevmemizdir ve bu anlayış doğrultusunda hep birlikte barış içinde kardeşçe yaşamamızdır. “ dedi.

 

Kent yönetiminin doğumdan ölüme kadar herkes için çok önemli olduğunu, Mersin’de yaşayan herkesin eşit, adil ve en güzel hizmetleri almayı hak ettiğini vurgulayan Talay, “Bugün baktığımızda Mersin’de hizmetler yeterli değildir ve Mersinliler memnuniyetsizliklerini her fırsatta dile getirmektedirler. Mersin’in dört bir yanına çağın gerektirdiği çağdaş hizmetleri sunacağız. Biztüm hemşehrilerimize Mersin’de  yaşamanın ayrıcalıklı olduğunu hizmetlerimizle hissettireceğiz. Mersin’de yaşayan tüm hemşehrilerimiz hizmetlerin en güzelini hak ediyor.” Diye konuştu.

 

 

Mersin’de herkesin birlik ve beraberlik içinde barış ve kardeşlik içinde yaşayacağını, Mersin’in özgürlük kenti olduğunun altını çizen Talay, “Mersin’imiz ve ilçeleri her türlü doğal güzellik ve zenginliklere sahiptir. Yeter ki iyi bir yönetim sergileyin” dedi.

 

Mersin’i yatırım cenneti yapacaklarını, yatırımcıların Mersin ve ilçelerine yatırım yapmalarına olanak sağlayacak tüm hizmetleri sunacaklarının müjdesini veren Talay, Mersin’in Türkiye’nin yatırım yapılabilecek en güzel ve en özel illerinin başında geldiğini, önemli olanın bunu hayata geçirebilecek yönetimin iş başında olmasını sağlamak olduğunu, kendilerinin yerli ve yabancı girişimcileri Mersin’e çekebilecek bir deneyim, birikim ve anlayışa sahip olduklarını kaydetti.

 

Talay, adil, halkçı, demokrat ve özgürlükçü bir yönetim anlayışını Mersin Büyükşehir Belediyesinde hakim kılacaklarından kimsenin şüphesinin bulunmadığını belirterek, “Bizim yönetimimizde kadına, engellisine, öğrencisine, iş insanlarına, çiftçisine, kentlisine, esnaflarına, kısaca Mersin’in tüm katmanlarına ve dinamiklerine her türlü kolaylık ve destek sağlanacaktır. Mersin hepimizindir, Mersin hepimizin geleceğidir” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Gittiği her yerde gördüğü ilgi ve alakadan dolayı son derece mutluluk duyduğunu vurgulayan İstemihan Talay'ın geçmişteki büyük hizmetlerini asla unutmayacaklarını belirten vatandaşlar, Talay'ı CHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı görmek istediklerini ve bunun için tüm güçleriyle kendisinin yanında olduklarını ve bundan sonra da yanında olacaklarını dile getirdiler.

 

 

İstemihan Talay, “CHP olarak ilk hedefimiz Mersin’de yerel seçimde en az yüzde 45 oranında oy alarak seçimi kazanmaktır. Biz iddia ediyoruz; Mersin Büyükşehir Belediyesini yüzde 45 -yüzde 60 bandında oy alarak kazanmaya odaklandık. 2019 yerel ve genel seçimlerinde Mersin’de büyük bir başarı destanı yazacağız. ‘’dedi.(kaynak:İstemihan Talay)

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 09:51

CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar

CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar, kente hayat verecek projelerle göreve talip olduğunu bildirdi.
09:51
İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 09:00

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik,yazılı bir açıklama yaparak, Yerel seçimlerle ilgili İyi Parti Türkiye genelinde çok iddialı olarak sahaya iniyor... Bu konuda sloganımız ''İyi Belediyecilik Türkiye'ye örnek olacak.''dedi.
09:00
Büyükşehir Adayı Başkan Tuna'dan, İl ve İlçe Teşkilatlarına Ziyaret
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 08:42

Büyükşehir Adayı Başkan Tuna'dan, İl ve İlçe Teşkilatlarına Ziyaret

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulunmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl ve İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti.
08:42
KUYUCUOĞLU İLÇE ÖRGÜTLERİNİ ZİYARET ETTİ
SİYASET

15 Eylül 2018 Cumartesi 13:16

KUYUCUOĞLU İLÇE ÖRGÜTLERİNİ ZİYARET ETTİ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Serdal Kuyucuoğlu, partisinin Akdeniz ve Mezitli ilçe örgütlerini ziyaret ederek partililerle yerel seçimler üzerine sohbet etti
13:16
AK PARTİ'Lİ ÇOPUR'DAN ESNAF GEZİSİ
SİYASET

11 Eylül 2018 Salı 08:36

AK PARTİ'Lİ ÇOPUR'DAN ESNAF GEZİSİ

Ak Parti Tarsus Belediye Başkan A.Adayı Rüştü Çopur esnaf ziyaretlerine Eshab-ı Kehf'ten başladı.
08:36
Gül ve Avazer Ekspres'te Buluştu
SİYASET

06 Eylül 2018 Perşembe 13:23

Gül ve Avazer Ekspres'te Buluştu

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül ile Ak parti Belediye meclis üyesi Necati Avazer, gazetemize ayrı ayrı ziyaretlerinde Ekspres'te buluştular.
13:23
CHP'de adı öne çıkan Vahap Seçer
SİYASET

04 Eylül 2018 Salı 09:06

CHP'de adı öne çıkan Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için çalışmalarını sürdüren ve CHP'de adı öne çıkan Vahap Seçer, Mersin'i en iyi tanıyan, kentin dinamiklerini en iyi bilen, enerjik bir belediye başkanı adayıyla CHP'nin Mersin'de seçimi kazanacağını söyledi
09:06
Tarsus CHP'de Bayramlaşma
SİYASET

27 Ağustos 2018 Pazartesi 08:53

Tarsus CHP'de Bayramlaşma

CHP Tarsus İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma proğramında halk, partililer ve teşkilat yöneticileri bayramlaştı.
08:53
MHP'de Bayramlaşma
SİYASET

27 Ağustos 2018 Pazartesi 08:52

MHP'de Bayramlaşma

MHP Tarsus İlçe Teşkilatında Kurban Bayramı nedeniyle bayramın birinci günü bayramlaşma töreni düzenlendi
08:52
CHP 27. Dönem Mersin Milletvekilleri
SİYASET

16 Ağustos 2018 Perşembe 08:48

CHP 27. Dönem Mersin Milletvekilleri

CHP 27. Dönem Mersin Milletvekilleri, Mersin Valisi Ali İhsan Su'yu ziyaret etti
08:48
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'DAN TSO'YA ZİYARET
SİYASET

14 Ağustos 2018 Salı 07:57

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ BAŞARIR'DAN TSO'YA ZİYARET

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır,beraberinde CHP İlçe başkanı Ali İlk ile beraber Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Koçak ile görüştü.
07:57
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Ziyareti
SİYASET

08 Ağustos 2018 Çarşamba 09:25

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Ziyareti

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk, Belediye Meclis üyesi Ali Boltaç ve beraberindeki heyet, Tarsus Ticaret Borsası'nı ziyaret etti.
09:25
Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül
SİYASET

07 Ağustos 2018 Salı 08:56

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül, ABD'nin Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik yaptırım kararına ilişkin, ‘'15 temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanan İzmir'deki papaz brunson yargının tutukluluk halinin ev hapsinde devam etmesi kararı ABD yetkililerini rahatsız etmiştir .''dedi.
08:56