::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KAHVE BAHANE PROJESİ TARSUS'TA

KAHVE BAHANE PROJESİ TARSUS'TA
Haber Giriş:
21 Nisan 2024 Pazar 22:29

“Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.” anlayışından yola çıkılarak hazırlanan Kahve Bahane projesi bu hafta Tarsus Altaylar Mahalle Kahvesinde gerçekleşti.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan aile içi problemlerin ele alındığı tiyatro oyunu, anne babalara ulaşabilmek amacıyla mesai saatleri dışında sergileniyor. Velilerle bir araya gelip onlarla sohbet etmenin ve aile içi iletişimin, okul ve aile iletişiminin önemine dikkat çekmek istediklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, proje hakkında velilere bilgi verdi. Sürekli iletişim halinde olmak gerektiğine vurgu yaptı: “İletişim arttıkça problemler azalır. Sürekli iletişim halinde olmalıyız” dedi.
Rehber öğretmenlerin hazırlamış oldukları oyun, öğrencilerle empati yapabilmeyi, velilerde farkındalık oluşturmayı, madde ve teknoloji bağımlılığının önüne geçebilmeyi hedefliyor.

 
Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57
NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE NEŞTER VURULDU
KÜLTÜR - EĞİTİM

06 Aralık 2023 Çarşamba 11:30

NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE NEŞTER VURULDU

Sürekli yayınlarımızdan sonra 5 yıldır kaderiyle başbaşa ve can çekişen hasta gibi atıl bırakılan ve gözgörgüsü olan 75.Yıl Kültür Kültür Merkezine nihayet Tarsus Belediyesince neşter vurularak tadilat işlemleri başlatıldı.
11:30