::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kalaycı'dan evde eğitim gören Ceren'e duygulandıran ziyaret

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Evde eğitim alan Lütfiye Benli İlk- Ortaokulu öğrencisi Ceren Kızıltaş'a sürpriz doğum günü gerçekleştirilerek olacağı ilik nakli ameliyatı öncesi doğum gününü kutlayarak ona büyük moral verdiler
Kalaycı'dan evde eğitim gören Ceren'e duygulandıran ziyaret
Haber Giriş:
04 Haziran 2018 Pazartesi 04:18

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, Evde eğitim alan Lütfiye Benli İlk- Ortaokulu öğrencisi Ceren Kızıltaş'a sürpriz doğum günü gerçekleştirilerek olacağı ilik nakli ameliyatı öncesi doğum gününü kutlayarak ona büyük moral verdiler.

Kalaycı ziyarette; “Çocuklarımızın geleceğini birlikte düşünmek zorundayız. Bu açıdan çocuklarımızın iyi bir eğitim almaları bizim için önemli. Devletimiz, ‘Evde Eğitim’ projesiyle güzel çalışma başlatarak her ne koşulda olursa olsun çocuklarımıza güzel bir hizmet sunmakta. Ailelerimizin başvurusu sonucu öğrencilerin ihtiyacı süresince öğretmenlerimiz eğitim veriyor. Böylelikle yavrularımız eğitimlerinden ayrı kalmıyor” dedi.

Devletimiz her konuda olduğu gibi eğitim alanında da vatandaşın yardımına koştuğunu belirten Kalaycı, “Burada çocuğumuzun yüzündeki gülücük bize de yansıdı.” dedi.Küçük Ceren’in gözlerindeki sevinç ve heyecan görülmeye değerdi. Bu anlamlı ziyaretin ardından Kalaycı ve beraberindekiler iyi dilek ve temennilerde bulunarak ayrıldı.Minik Ceren’in anne ve babası İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya Ceren’in gözlerini ışıldatan evde eğitim sayesinde eğitiminden geri kalmadığını belirterek   “Kızımızın gözündeki sevinci görünce dünyalar bizim oluyor. Evde eğitim sayesinde hem geleceğe bağlandı hem de morali yükseldi. Allah bu imkanı sağlayanlardan razı olsun. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı’ya gösterdikleri bu ilgi ve alakadan ötürü teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Evde Eğitim öğrencisi olan Ceren Kızıltaş'a durumuyla ilgili okul müdüründen bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kalaycı, öğrenci Ceren’e çeşitli hediyeler verdi ve fırsat buldukça kendisini ziyaret edeceğini ifade etti.(kaynak:Tarsus Milli Eğitim müdürlüğü)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57