:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karaduvar Balık Festivali'nin Açılışı Vali Su'nun Katılımlarıyla Gerçekleşti

Karaduvar Balık Festivali'nin Açılışı Vali Su'nun Katılımlarıyla Gerçekleşti
15 Ekim 2021
Cuma 13:15

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla, Akdeniz Belediyesi öncülüğünde bu sene ikincisi düzenlenen  ‘Karaduvar Balık Festivali’ Vali Ali İhsan Su’nun katılımlarıyla başladı.

 

Akdeniz İlçesi Karaduvar Sahilinde gerçekleştirilen festivale Vali Su’nun yanı sıra, Mersin Milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan,  Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, il ve ilçe protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Festivalde ocak başına geçerek  vatandaşlara balık ekmek ikram eden Vali Su, daha sonra stantları gezerek el emeği ürünleri inceledi.

 

Festivalin açılışında konuşan Vali Ali İhsan Su, ilimizde hemen her sektörde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan, milletvekillerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla bir çok yatırımın hayata geçirildiğini kaydetti.

 

321 kilometrelik sahil şeridine sahip ilimizin balıkçılık sektöründe de iddialı bir konuma sahip olduğunu kaydeden Vali Su; “Turizm ve balıkçılık ilimiz için çok önemli. Kentimizde 7 balıkçı barınağında 500'e yakın balıkçı bulunmakta. İlimizde yaklaşık 56 su ürünü tesisinde bu yılın ilk 9 ayında 20.000 tonu aşkın deniz ürünleri üretimi gerçekleştirdik. Bunu daha da artırma yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Bu alanda balıkçı barınağının mendireğinin yükseltilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor ve bu çalışmalarımızı da inşallah en kısa zamanda sonuçlandıracağız” şeklinde konuştu.

 

Vali Su, festivalin hayata geçirilmesinde emeği geçen başta Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak olmak üzere tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti.

 

Programda Akdeniz Belediye Başkanı M.Mustafa Gültak ile Mersin Milletvekilleri de birer konuşma yaptı.

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen, geleneksel hale getirilmesi amaçlanan ve iki gün boyunca devam edecek olan festivalde, vatandaşlara sardalye-ekmek ikram edilecek. Birbirinden renkli gösteriler, çocuk aktiviteleri, söyleşiler yapılacak olan festival, konserlerle devam edecek

Paylaş:  Facebook Twitter Google