::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kaymakam Ünal Stem Eğitimi Uygulanmaya Başlayan Kazım Taşkın İlkokulunu Ziyaret Etti

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve beraberinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin projenin uygulanmaya başlandığı Kazım Taşkın İlkokulu'nu ziyaret ederek yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.
Kaymakam Ünal Stem Eğitimi Uygulanmaya Başlayan Kazım Taşkın İlkokulunu Ziyaret Etti
Haber Giriş:
20 Şubat 2019 Çarşamba 10:31

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ve beraberinde Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin projenin uygulanmaya başlandığı Kazım Taşkın İlkokulu’nu  ziyaret ederek yapılan faaliyetler hakkında  bilgi aldı.

Tarsus’ta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeyle   21. Yüzyıl becerilerini öğrencilere kazandırmak, teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi ve yeni bir ürün ortaya koyulmasına  imkan sağlayan öğretmenlere yönelik “STEM Yaklaşımı” ve “Oyun Temelli Blok Kodlama” alanlarında eğitimler düzenlemeye devam ediyordu.

Kaymakam Yüksel Ünal ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında,’’ Teknolojinin hayatımıza girmesi ile beraberinde kendimizi daha çok geliştirme ve yenilemeye ihtiyaç duyulmuştur.Bu proje ile öğrenciler eğlenerek yeni buluşlar keşfedecek,yeni ürünler ortaya koyacak,özgüven ve motivasyonlarının artmasına imkan tanınacaktır.’’ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin ise STEM eğitimlerinin düzenli olarak Haziran ayına kadar devam edeceğini , bu proje ile öğretmenlerimizin çağın gereksinimlerini karşılayabilecek donanıma sahip olmalarını ve Tarsus’ta eğitim çıtasını sürekli üst seviyelere çıkarmayı amaçladıklarını , hedeflerinin 21. Yüzyıl becerilerini barındıran öğrenciler yetiştirmek olduğunun altını çizdi.(HABER MERKEZİ)

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57