:: 30 Kasım 2021 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KIZILMURAT MAHALLESİNDE KIŞ HAZIRLIĞI

KIZILMURAT MAHALLESİNDE KIŞ HAZIRLIĞI
22 Kasım 2021
Pazartesi 11:11

Tarsus Kızılmurat mahallesi muhtarı Duran Topcuparlak, mahallesinin tarihi evler ve SİT alanı olmasından dolayı bazı metruk evlerin yıkılamadığını söyledi.

Muhtar Duran Topcuparlak ve 1. aza Sait Uzunoğlu Tarsus'un merkez mahallelerinden olan Kızılmurat'ta bazı yasal engellerden dolayı atıl durumdaki harap evleri dolaştı. Bu evlerin yıkılamadığını belirten Topcuparlak “Atıl ve harap evleri sahipleri de tamir ettiremiyor. Bu evsi evler zaman zaman kendiliğinden veya yağmurlu havalarda yıkılıyor. Bu da tehlike yaratıyor. Yıkılması için gereken yapılmalı” dedi.

Muhtar Topcuparlak ve 1. aza Sait Uzunoğlu el ele vererek kış öncesi mahalleyi geziyor ve mahallelinin eksikliklerini gideriyor, halkın isteklerini ilgili kurumlara bildirerek gerekenin yapılmasını sağlıyor. Bu kapsamda dün 2726 sokakta kışın meydana gelen olumsuzlukların giderilmesi için durum belediyeye bildirildi ve çıkmaz sokakta yol onarımı yapıldı. Yağmur sularının tahliyesi için döşeme yapıldı. Muhtar duran Topcuparlak belediye yetkililerine teşekkür etti.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google