::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Koçak: Ekonomiye odaklanma zamanı

Koçak: Ekonomiye odaklanma zamanı
Haber Giriş:
03 Nisan 2024 Çarşamba 09:54

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, tamamlanan yerel seçimler sonrası değerlendirmede bulunarak, siyasi gündemin ötesinde ekonomiye odaklanılması gerektiğini vurguladı. Koçak, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’Ülke olarak seçim sürecini demokratik bir olgunlukla huzur içinde tamamladık. Seçim sonuçlarının şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, seçilen belediye başkanlarımızı, meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Önümüzde seçimsiz 4 yıllık bir dönem söz konusu. Bu dönemi fırsat olarak değerlendirmekteyiz.

Seçim sonrası en öncelikli gündemimiz elbette ekonomi olmalı. Yapılması ve adım atılması gereken çok iş var. Enflasyonla mücadele en öncelikli konu olmalı. Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Maalesef seçim nedeniyle ekonomiye ve bu alandaki reformlara yönelik tempo arzu edilen seviyede olmadı. Artık çok ivedi bir şekilde ekonomiye ve sorunlara odaklanmak gerekiyor.

Önümüzde enflasyon ve yapısal reformların hayata geçirilmesi başta olmak üzere birçok sorunla kalıcı, sürdürülebilir ve rasyonel bir mücadele için çok iyi değerlendirilmesi gereken bir dönem var.

Aldığımız yeni yatırımlarla bölgemizin yıldızı haline gelen Tarsus’umuzu el birliği ve akıl birliğiyle daha güzel bir geleceğe hazırlayacağız.’’

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı
EKONOMİ

20 Mart 2024 Çarşamba 09:52

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümünde Yıldızları Zirve Yaptı

Tarsus Ticaret Borsası, kuruluşunun 72. Yıldönümü kutlandı
09:52
Tarsus Ticaret Borsası Personellerine Ödül
12:48
Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret
EKONOMİ

16 Kasım 2023 Perşembe 11:23

Kaan Saltık'dan TSO'ya ziyaret

Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak'ı ziyaret etti
11:23
Mersin Agropark Türkiye'ye model oluyor
EKONOMİ

02 Kasım 2023 Perşembe 10:08

Mersin Agropark Türkiye'ye model oluyor

10:08