:: 30 Mart 2015 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocamaz ve Can, alkışlarla karşılandı

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Kırklarsırtı ve Ergenekon Mahallesi'nde coşkuyla karşılandı.
Kocamaz ve Can, alkışlarla karşılandı
08 Ocak 2014
Çarşamba 18:42

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Kırklarsırtı ve Ergenekon Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Alkışlarla ve sloganlarla karşılanan Başkan Kocamaz ve Can, Tarsus’ta sağlanan huzurun devamı için destek istediler.

İlk olarak Ergenekon Mahallesi İnan Sitesi sakinleriyle buluşan Başkan Kocamaz ve Can, daha sonra Kırklarsırtı Mahallesi Özlem Sitesi sakinleriyle toplantı yaptı.

Toplantılarda açılış konuşmasını yapan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, Tarsus’ta üç hilalli bayrağı 5’nci kez dalgalandıracaklarını söyledi

Kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür eden Tarsus Belediye Başkan adayı Şevket Can, “20 yıldır şehrimize yapılan hizmetlerin devamı için, eserlerimizin devamı için, kaldığımız yerden devam etmek için bu birlikteliğimizi Allah’ım bozdurmasın. Gerçekten başkanımın başkanlığında şehrimize güzel hizmet yaptık, gerçekten şehrimizde ayrım gayrım yapmadık, partili partisiz bütün vatandaşlarımızı kucakladık. Allah’a çok şükür hepimizin 45 mahallemizde ayak izi, alın teri, müdürlerimizin, başkan yardımcılarımızın imzası var. İnşallah 30 Mart seçiminde de kaldığımız yerden devam edeceğiz. Artık Tarsus şehri bize, biz şehre alıştık. Onun için hep birlikte Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle, Tarsus’taki bütün vatandaşlarımızın desteğiyle 5. dönem kaldığımız yerden devam etmeyi Cenab-ı Allah bize nasip etsin. Tarsus’u kazandığımız gibi inşallah başkanımızı da hep birlikte desteklerimizle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmayı Cenab-ı Allah nasip etsin” dedi.

30 Mart’tan sonra Mersin’in bütün ilçelerinde yeni bir dönem başlayacağını belirten Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, 20 yıllık tecrübelerini Mersin geneline yayacaklarını söyledi.

Başkan Kocamaz, “30 Mart tarihindeki yerel seçim sonrasında Tarsus’ta bayrağı daha yükseklere götüreceğine inandığımız, daha yükseklere taşıyacağına inandığımız, değerli arkadaşımız Şevket Can Bey’in de belirttiği gibi 1994 Tarsus’ta Milat. 1994 yılından önceki Tarsus farklı, 1994 sonrası Tarsus çok daha farklı, adeta siyahla beyaz gibi. 1994 öncesi Tarsus’u şu anda anlatmaya gerek yok. O günkü görüntüleri görmek, hatırlamak, gözümüzün önünden geçirmek istemiyoruz. Allah bir daha o günleri ne Tarsus’a nede başka bir kente yaşatsın. Çünkü o günden bu yana Tarsus’ta hep birlikte verdiğimiz mücadele ortada ve bugün kim ne söylerse söylesin 20 yılda Tarsus’ta adeta parmağımızın dokunmadığı hiçbir yer kalmadı. Tarsus hayal etmeyeceği noktaya geldi, Tarsus adından söz ettiren bir kent haline geldi, Tarsus Tarsusluların artık göğsünü gere gere ben Tarsusluyum diyebileceği bir kent haline geldi, Tarsus bir barış, bir huzur, bir kardeşlik kenti oldu, Tarsus bir çok ilin başaramadığı hizmetlerin çok daha fazlasını başardı, Tarsus gerek çevre konusunda, gerek şehircilik açısından, gerekse çağdaş toplumun yaşayacağı ve birbiriyle kaynaşacağı mekanlar açısından Türkiye’de çok ileri noktalara geldi. İşte saymakla bitiremeyeceğimiz bu hizmetlerin hepsinde sizlerin yüreği var, alın teri var, emeği var. Dolayısıyla bizlere bu güzellikleri yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Mersin’de de 30 Mart 2014 tarihinde yeni bir milat başlayacağını altını çizen Başkan Kocamaz, “Öyle inanıyorum ki Allah’ın yardımıyla, sizlerin destekleriyle 20 yıl önce Tarsus’ta nasıl bir miladı ilan ettiyse, bu halk 20 yıl sonra 2014’de Mersin genelinde yeni bir milat ilan edecek ve Mersin’de bütün ilçeleriyle birlikte yeni bir dönemi başlatmış olacak. Ben öyle inanıyorum ki 20 yıllık Tarsus’taki tecrübelerimizi Mersin geneline aktardığımızda hiçbir vatandaşımız bundan pişmanlık duymayacak. Kentleri bir şekilde deneyerek öğrenecek kişiler yerine tecrübeleri sabit kişilere teslim edersek zaman kaybı olmayacağını da düşünüyoruz. Bu belediyecilikte yaşanan bir gerçek. Şayet Tarsus halkı bize bir dönemin dışında görev vermemiş olsaydı, Tarsus’un bugünkü geldiği noktaya ulaşması mümkün değildi. Sadece bir dönem verdiğinde insanlar iki, üç yılda ancak o belediyeciliği öğrenmeye çalışıyor. Zaman kaybı çok hat safha da oluyor. Ama tecrübeler bir araya geldiği zaman, o kentin zaman kaybı da ortadan kalkmış oluyor. Kentin geleceği nokta öne alınmış oluyor. Dolayısıyla çıktığımız bu hizmet yolculuğunda Cenab-ı Allah hepimizin Yar ve yardımcısı olsun diyorum. Hepinize teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” ifadesini kullandı.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Diğer Fotoğraflar
Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı Tamer Erdoğan köylü pazarını ziyaret etti
SİYASET

23 Mart 2015 Pazartesi 20:14

Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı Tamer Erdoğan köylü pazarını ziyaret etti

Dur durak bilmeden gezi ve ziyaretlerini sürdüren Ak Parti Mersin milletvekili aday adayı Tamer Erdoğan , köy ziyaretlerinin yanısıra, Köylü Pazarını da ziyaret etti.
20:14
CHP'li Atıcı ve İlk Emekliler Derneği Kongresindeydi
SİYASET

23 Mart 2015 Pazartesi 19:31

CHP'li Atıcı ve İlk Emekliler Derneği Kongresindeydi

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk,yönetim kurulu üyeleri ve CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr.Aytuğ Atıcı ile birlikte Tarsus Emekliler Cemiyeti 10.Olağan Kongresine katıldı.
19:31
MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TEKİN ÇELİK
SİYASET

23 Mart 2015 Pazartesi 19:22

MHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TEKİN ÇELİK

Gülek eski Belediye Başkanı tekin Çelik,MHP Mersin Milletvekili aday adayı oldu. Çelik,önce Tarsus ardından Mersin İl Teşkilatında düzenlediği basın toplantısıyla MHP'den Mersin Milletvekili aday adaylığını kamuoyuna duyurdu.
19:22
CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk “ İç Çatışmalara Tahammülümüz Yok”
SİYASET

23 Mart 2015 Pazartesi 19:12

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk “ İç Çatışmalara Tahammülümüz Yok”

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk,partisinin ülke genelinde iktidara yürüdüğünü belirterek,“ İktidara yürüyen partimizin, iç çatışmalara tahammülü yoktur. Partili olma kimliği her tür kişisel hesabın üzerindedir” ifadesini kullandı.
19:12
Mahir Başarır “Gençlerin önü açılmalı”
SİYASET

20 Mart 2015 Cuma 19:34

Mahir Başarır “Gençlerin önü açılmalı”

CHP Mersin Milletvekili kontenjan adayı hemşehrimiz Av. Mahir Başarır, gazetemizi ziyaret etti ve “CHP'de gençlerin önü açılmalı” dedi.
19:34
Talay,CHP ilçe teşkilatını ziyaret etti.
SİYASET

20 Mart 2015 Cuma 19:13

Talay,CHP ilçe teşkilatını ziyaret etti.

Kültür eski bakanı ve CHP Mersin Milletvekili a.adayı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşikilatına teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
19:13
Mehmet Özel Aleyhinde Konuşanlara Cevap Verdi
SİYASET

20 Mart 2015 Cuma 19:09

Mehmet Özel Aleyhinde Konuşanlara Cevap Verdi

CHP Tarsus eski İlçe Başkanı Mehmet Özel, aleyhinde konuşanlara karşı sert bir dille cevap verdi.
19:09
Erdoğan,esnaf gezilerini sürdürüyor.
SİYASET

19 Mart 2015 Perşembe 09:00

Erdoğan,esnaf gezilerini sürdürüyor.

Vatandaşımızın gören gözü, işiten kulağı ve haykıran sesi olmak için onlarla hemhal oluyoruz
09:00
MHP'li Baki Şimşek Kamyoncu Esnafıyla Bir Araya Geldi
SİYASET

19 Mart 2015 Perşembe 08:56

MHP'li Baki Şimşek Kamyoncu Esnafıyla Bir Araya Geldi

MHP Mersin Milletvekili aday adayı Baki Şimşek, Tarsus Kamyoncular Kooperatifi ziyaret etti.
08:56
MHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Küpeli Ziyaretlerini Sürdürüyor
SİYASET

19 Mart 2015 Perşembe 08:54

MHP Mersin Milletvekili Aday Adayı Küpeli Ziyaretlerini Sürdürüyor

MHP Mersin Milletvekili aday adayı Onursal Cumhuriyet Başsavcısı İsa Fırat Küpeli,seçim gezilerini dur durak bilmeden sürdürüyor.
08:54
Tamer Erdoğan,yoğun çalışıyor.
SİYASET

17 Mart 2015 Salı 10:52

Tamer Erdoğan,yoğun çalışıyor.

Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı Tamer Erdoğan,halkla bütünleşmeye ve kucaklaşmaya devam ediyor.
10:52
İsa Fırat Küpeli, aday adaylığı başvurusunu yaptı
SİYASET

17 Mart 2015 Salı 16:41

İsa Fırat Küpeli, aday adaylığı başvurusunu yaptı

MHP Mersin milletvekili aday adayı İsa Fırat Küpeli, aday adaylığı başvurusunu resmen yaptı.
16:41
Ak Parti Tarsus ilçe yönetimi
SİYASET

16 Mart 2015 Pazartesi 18:42

Ak Parti Tarsus ilçe yönetimi

Ak Parti ilçe yönetimi parti yönetimine, kadınlar ve gençlik kollarına yemek verdi.
18:42