:: 19 Ocak 2017 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocamaz ve Can, alkışlarla karşılandı

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Kırklarsırtı ve Ergenekon Mahallesi'nde coşkuyla karşılandı.
Kocamaz ve Can, alkışlarla karşılandı
08 Ocak 2014
Çarşamba 18:42

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Kırklarsırtı ve Ergenekon Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Alkışlarla ve sloganlarla karşılanan Başkan Kocamaz ve Can, Tarsus’ta sağlanan huzurun devamı için destek istediler.

İlk olarak Ergenekon Mahallesi İnan Sitesi sakinleriyle buluşan Başkan Kocamaz ve Can, daha sonra Kırklarsırtı Mahallesi Özlem Sitesi sakinleriyle toplantı yaptı.

Toplantılarda açılış konuşmasını yapan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, Tarsus’ta üç hilalli bayrağı 5’nci kez dalgalandıracaklarını söyledi

Kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür eden Tarsus Belediye Başkan adayı Şevket Can, “20 yıldır şehrimize yapılan hizmetlerin devamı için, eserlerimizin devamı için, kaldığımız yerden devam etmek için bu birlikteliğimizi Allah’ım bozdurmasın. Gerçekten başkanımın başkanlığında şehrimize güzel hizmet yaptık, gerçekten şehrimizde ayrım gayrım yapmadık, partili partisiz bütün vatandaşlarımızı kucakladık. Allah’a çok şükür hepimizin 45 mahallemizde ayak izi, alın teri, müdürlerimizin, başkan yardımcılarımızın imzası var. İnşallah 30 Mart seçiminde de kaldığımız yerden devam edeceğiz. Artık Tarsus şehri bize, biz şehre alıştık. Onun için hep birlikte Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle, Tarsus’taki bütün vatandaşlarımızın desteğiyle 5. dönem kaldığımız yerden devam etmeyi Cenab-ı Allah bize nasip etsin. Tarsus’u kazandığımız gibi inşallah başkanımızı da hep birlikte desteklerimizle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmayı Cenab-ı Allah nasip etsin” dedi.

30 Mart’tan sonra Mersin’in bütün ilçelerinde yeni bir dönem başlayacağını belirten Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, 20 yıllık tecrübelerini Mersin geneline yayacaklarını söyledi.

Başkan Kocamaz, “30 Mart tarihindeki yerel seçim sonrasında Tarsus’ta bayrağı daha yükseklere götüreceğine inandığımız, daha yükseklere taşıyacağına inandığımız, değerli arkadaşımız Şevket Can Bey’in de belirttiği gibi 1994 Tarsus’ta Milat. 1994 yılından önceki Tarsus farklı, 1994 sonrası Tarsus çok daha farklı, adeta siyahla beyaz gibi. 1994 öncesi Tarsus’u şu anda anlatmaya gerek yok. O günkü görüntüleri görmek, hatırlamak, gözümüzün önünden geçirmek istemiyoruz. Allah bir daha o günleri ne Tarsus’a nede başka bir kente yaşatsın. Çünkü o günden bu yana Tarsus’ta hep birlikte verdiğimiz mücadele ortada ve bugün kim ne söylerse söylesin 20 yılda Tarsus’ta adeta parmağımızın dokunmadığı hiçbir yer kalmadı. Tarsus hayal etmeyeceği noktaya geldi, Tarsus adından söz ettiren bir kent haline geldi, Tarsus Tarsusluların artık göğsünü gere gere ben Tarsusluyum diyebileceği bir kent haline geldi, Tarsus bir barış, bir huzur, bir kardeşlik kenti oldu, Tarsus bir çok ilin başaramadığı hizmetlerin çok daha fazlasını başardı, Tarsus gerek çevre konusunda, gerek şehircilik açısından, gerekse çağdaş toplumun yaşayacağı ve birbiriyle kaynaşacağı mekanlar açısından Türkiye’de çok ileri noktalara geldi. İşte saymakla bitiremeyeceğimiz bu hizmetlerin hepsinde sizlerin yüreği var, alın teri var, emeği var. Dolayısıyla bizlere bu güzellikleri yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Mersin’de de 30 Mart 2014 tarihinde yeni bir milat başlayacağını altını çizen Başkan Kocamaz, “Öyle inanıyorum ki Allah’ın yardımıyla, sizlerin destekleriyle 20 yıl önce Tarsus’ta nasıl bir miladı ilan ettiyse, bu halk 20 yıl sonra 2014’de Mersin genelinde yeni bir milat ilan edecek ve Mersin’de bütün ilçeleriyle birlikte yeni bir dönemi başlatmış olacak. Ben öyle inanıyorum ki 20 yıllık Tarsus’taki tecrübelerimizi Mersin geneline aktardığımızda hiçbir vatandaşımız bundan pişmanlık duymayacak. Kentleri bir şekilde deneyerek öğrenecek kişiler yerine tecrübeleri sabit kişilere teslim edersek zaman kaybı olmayacağını da düşünüyoruz. Bu belediyecilikte yaşanan bir gerçek. Şayet Tarsus halkı bize bir dönemin dışında görev vermemiş olsaydı, Tarsus’un bugünkü geldiği noktaya ulaşması mümkün değildi. Sadece bir dönem verdiğinde insanlar iki, üç yılda ancak o belediyeciliği öğrenmeye çalışıyor. Zaman kaybı çok hat safha da oluyor. Ama tecrübeler bir araya geldiği zaman, o kentin zaman kaybı da ortadan kalkmış oluyor. Kentin geleceği nokta öne alınmış oluyor. Dolayısıyla çıktığımız bu hizmet yolculuğunda Cenab-ı Allah hepimizin Yar ve yardımcısı olsun diyorum. Hepinize teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” ifadesini kullandı.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Diğer Fotoğraflar
Ak Parti Tarsus Kadın Kolları başkanlığına Afitap Melike Şavur getirildi
SİYASET

26 Aralık 2016 Pazartesi 21:18

Ak Parti Tarsus Kadın Kolları başkanlığına Afitap Melike Şavur getirildi

Ak Parti Tarsus Kadın kolları başkanlığı görevine Afitap Melike Şavur getirildiği bildirildi.
21:18
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM'de konuştu
SİYASET

18 Aralık 2016 Pazar 22:27

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM'de konuştu

‘'Tarsus Belediyesi 68 şehit ailesine birer tane konut verdi. Bunun bütün Türkiye'ye örnek olmasını bekliyorum''
22:27
Ziraat Odası Başkanı Ergezer'den Ak Parti'ye Ziyaret
SİYASET

18 Aralık 2016 Pazar 22:06

Ziraat Odası Başkanı Ergezer'den Ak Parti'ye Ziyaret

Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
22:06
Ak Parti Tarsus İlçe Yürütme Kurulu Belli Oldu
SİYASET

18 Aralık 2016 Pazar 22:04

Ak Parti Tarsus İlçe Yürütme Kurulu Belli Oldu

Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, yeni ilçe yönetimi olarak toplanarak Yürütme Kurulunu belirlediklerini bildirdi.
22:04
Ak Parti Tarsus İlçe Yeni Yönetimi
SİYASET

13 Aralık 2016 Salı 08:05

Ak Parti Tarsus İlçe Yeni Yönetimi

Ak Parti Tarsus İlçe Yeni Yönetimi Yemekte Bir Araya Geldi
08:05
Şimşek,TBMM'de Tarsus ve Mersin'in sorunlarını dile getirdi.
SİYASET

13 Aralık 2016 Salı 08:01

Şimşek,TBMM'de Tarsus ve Mersin'in sorunlarını dile getirdi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek Ulaştırma Bakanlığı bütçesi üzerine TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.
08:01
Ak Parti Tarsus'ta 30 Kişilik Yönetim Kurulu Belirlendi
SİYASET

10 Aralık 2016 Cumartesi 01:07

Ak Parti Tarsus'ta 30 Kişilik Yönetim Kurulu Belirlendi

AK Parti Tarsus ilçe Teşkilatı'nda asil yönetim kurulu listesi belirlendi.
01:07
CHP Genel Başkan Siyasi Başdanışmanı Talay
SİYASET

05 Aralık 2016 Pazartesi 08:05

CHP Genel Başkan Siyasi Başdanışmanı Talay

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi başdanışmanı,eski Kültür bakanı İstemihan Talay, gazetemizi ziyaret etti.
08:05
Talay CHP İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
SİYASET

05 Aralık 2016 Pazartesi 07:49

Talay CHP İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kültür Eski Bakanı İstemihan Talay,CHP Tarsus İlçe teşkilatı'nı ziyaret etti.
07:49
CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'ndan Mahalle Ziyaretleri
SİYASET

30 Kasım 2016 Çarşamba 08:05

CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'ndan Mahalle Ziyaretleri

CHP Tarsus ilçe başkanlığı mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.
08:05
Başkan Gül'e hayırlı olsun ziyareti
SİYASET

25 Kasım 2016 Cuma 08:03

Başkan Gül'e hayırlı olsun ziyareti

Gazetemiz Yazı İşleri müdürü Ahmet Can Erdoğan,Ak Parti Tarsus İlçe Başkanlığına atanan İbrahim Gül'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
08:03
AK Parti Tarsus teşkilatında başkanlık devir teslimi yapıldı
SİYASET

21 Kasım 2016 Pazartesi 10:47

AK Parti Tarsus teşkilatında başkanlık devir teslimi yapıldı

AK Parti Tarsus İlçe Başkanlığına atanan İbrahim Gül, başkanlık görevini coşkulu bir kalabalık önünde devraldı.
10:47
AK Parti Tarsus ilçe başkanlığına İbrahim Gül atandı.
SİYASET

18 Kasım 2016 Cuma 07:16

AK Parti Tarsus ilçe başkanlığına İbrahim Gül atandı.

AK Parti Tarsus İlçe Başkanlığı görevie İbrahim Gül atandı.
07:16