:: 13 Ekim 2015 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kocamaz ve Can, alkışlarla karşılandı

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Kırklarsırtı ve Ergenekon Mahallesi'nde coşkuyla karşılandı.
Kocamaz ve Can, alkışlarla karşılandı
08 Ocak 2014
Çarşamba 18:42

Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz ile Tarsus Belediye Başkan Adayı Şevket Can, Kırklarsırtı ve Ergenekon Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Alkışlarla ve sloganlarla karşılanan Başkan Kocamaz ve Can, Tarsus’ta sağlanan huzurun devamı için destek istediler.

İlk olarak Ergenekon Mahallesi İnan Sitesi sakinleriyle buluşan Başkan Kocamaz ve Can, daha sonra Kırklarsırtı Mahallesi Özlem Sitesi sakinleriyle toplantı yaptı.

Toplantılarda açılış konuşmasını yapan Tarsus Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, Tarsus’ta üç hilalli bayrağı 5’nci kez dalgalandıracaklarını söyledi

Kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür eden Tarsus Belediye Başkan adayı Şevket Can, “20 yıldır şehrimize yapılan hizmetlerin devamı için, eserlerimizin devamı için, kaldığımız yerden devam etmek için bu birlikteliğimizi Allah’ım bozdurmasın. Gerçekten başkanımın başkanlığında şehrimize güzel hizmet yaptık, gerçekten şehrimizde ayrım gayrım yapmadık, partili partisiz bütün vatandaşlarımızı kucakladık. Allah’a çok şükür hepimizin 45 mahallemizde ayak izi, alın teri, müdürlerimizin, başkan yardımcılarımızın imzası var. İnşallah 30 Mart seçiminde de kaldığımız yerden devam edeceğiz. Artık Tarsus şehri bize, biz şehre alıştık. Onun için hep birlikte Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle, Tarsus’taki bütün vatandaşlarımızın desteğiyle 5. dönem kaldığımız yerden devam etmeyi Cenab-ı Allah bize nasip etsin. Tarsus’u kazandığımız gibi inşallah başkanımızı da hep birlikte desteklerimizle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı yapmayı Cenab-ı Allah nasip etsin” dedi.

30 Mart’tan sonra Mersin’in bütün ilçelerinde yeni bir dönem başlayacağını belirten Tarsus Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, 20 yıllık tecrübelerini Mersin geneline yayacaklarını söyledi.

Başkan Kocamaz, “30 Mart tarihindeki yerel seçim sonrasında Tarsus’ta bayrağı daha yükseklere götüreceğine inandığımız, daha yükseklere taşıyacağına inandığımız, değerli arkadaşımız Şevket Can Bey’in de belirttiği gibi 1994 Tarsus’ta Milat. 1994 yılından önceki Tarsus farklı, 1994 sonrası Tarsus çok daha farklı, adeta siyahla beyaz gibi. 1994 öncesi Tarsus’u şu anda anlatmaya gerek yok. O günkü görüntüleri görmek, hatırlamak, gözümüzün önünden geçirmek istemiyoruz. Allah bir daha o günleri ne Tarsus’a nede başka bir kente yaşatsın. Çünkü o günden bu yana Tarsus’ta hep birlikte verdiğimiz mücadele ortada ve bugün kim ne söylerse söylesin 20 yılda Tarsus’ta adeta parmağımızın dokunmadığı hiçbir yer kalmadı. Tarsus hayal etmeyeceği noktaya geldi, Tarsus adından söz ettiren bir kent haline geldi, Tarsus Tarsusluların artık göğsünü gere gere ben Tarsusluyum diyebileceği bir kent haline geldi, Tarsus bir barış, bir huzur, bir kardeşlik kenti oldu, Tarsus bir çok ilin başaramadığı hizmetlerin çok daha fazlasını başardı, Tarsus gerek çevre konusunda, gerek şehircilik açısından, gerekse çağdaş toplumun yaşayacağı ve birbiriyle kaynaşacağı mekanlar açısından Türkiye’de çok ileri noktalara geldi. İşte saymakla bitiremeyeceğimiz bu hizmetlerin hepsinde sizlerin yüreği var, alın teri var, emeği var. Dolayısıyla bizlere bu güzellikleri yaşattığınız için teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Mersin’de de 30 Mart 2014 tarihinde yeni bir milat başlayacağını altını çizen Başkan Kocamaz, “Öyle inanıyorum ki Allah’ın yardımıyla, sizlerin destekleriyle 20 yıl önce Tarsus’ta nasıl bir miladı ilan ettiyse, bu halk 20 yıl sonra 2014’de Mersin genelinde yeni bir milat ilan edecek ve Mersin’de bütün ilçeleriyle birlikte yeni bir dönemi başlatmış olacak. Ben öyle inanıyorum ki 20 yıllık Tarsus’taki tecrübelerimizi Mersin geneline aktardığımızda hiçbir vatandaşımız bundan pişmanlık duymayacak. Kentleri bir şekilde deneyerek öğrenecek kişiler yerine tecrübeleri sabit kişilere teslim edersek zaman kaybı olmayacağını da düşünüyoruz. Bu belediyecilikte yaşanan bir gerçek. Şayet Tarsus halkı bize bir dönemin dışında görev vermemiş olsaydı, Tarsus’un bugünkü geldiği noktaya ulaşması mümkün değildi. Sadece bir dönem verdiğinde insanlar iki, üç yılda ancak o belediyeciliği öğrenmeye çalışıyor. Zaman kaybı çok hat safha da oluyor. Ama tecrübeler bir araya geldiği zaman, o kentin zaman kaybı da ortadan kalkmış oluyor. Kentin geleceği nokta öne alınmış oluyor. Dolayısıyla çıktığımız bu hizmet yolculuğunda Cenab-ı Allah hepimizin Yar ve yardımcısı olsun diyorum. Hepinize teşekkür ediyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” ifadesini kullandı.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Diğer Fotoğraflar
Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatında Bayramlaşma Töreni Yapıldı
SİYASET

29 Eylül 2015 Salı 19:36

Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatında Bayramlaşma Töreni Yapıldı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili adayı Lütfi Elvan, Tarsus'ta partilerle bayramlaştı.
19:36
CHP Tarsus İlçe Başkanlığı'nda Bayramlaşma
SİYASET

29 Eylül 2015 Salı 19:34

CHP Tarsus İlçe Başkanlığı'nda Bayramlaşma

CHP Tarsus İlçe Başkanlığı tarafından parti binasında arefe günü bayramlaşma töreni düzenlendi.
19:34
MHP Tarsus ilçe teşkilatında Kurban Bayramı kutlaması
SİYASET

29 Eylül 2015 Salı 19:33

MHP Tarsus ilçe teşkilatında Kurban Bayramı kutlaması

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Tarsus ilçe Teşkilatında Kurban Bayramı'nın ikinci gününde bayramlaşma töreni yapıldı.
19:33
MHP'li Şimşek, “Ülkenin Geleceğine Oy Ver”
SİYASET

29 Eylül 2015 Salı 19:32

MHP'li Şimşek, “Ülkenin Geleceğine Oy Ver”

MHP Mersin Milletvekili Adayı Baki Şimşek, 1 Kasım'da verilecek oyun sadece iktidarı değil, ülkenin geleceğini de belirleyeceğini bildirdi.
19:32
Ulaştırma eski bakanı Ak Parti Mersin Milletvekili adayı Lütfi Elvan, sahaya indi
SİYASET

29 Eylül 2015 Salı 19:09

Ulaştırma eski bakanı Ak Parti Mersin Milletvekili adayı Lütfi Elvan, sahaya indi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı ve Ak Parti Mersin Milletvekili adayı Lütfi Elvan, ‘'Tarsus için üzerime düşeni yapacağız.''dedi.
19:09
İşte Milletvekili adaylarımız
SİYASET

21 Eylül 2015 Pazartesi 18:22

İşte Milletvekili adaylarımız

Mersin'de CHP ve MHP'de herhangi bir sürpriz yaşanmazken, Ak Parti'nin açıklanan milletvekili listesinde Mersin'de köklü değişime gidildi.
18:22
Ak Parti Mersin Milletvekili A.Adayı Tamer Erdoğan‘'Her Şeyimle Hizmete Hazırım''
SİYASET

14 Eylül 2015 Pazartesi 11:05

Ak Parti Mersin Milletvekili A.Adayı Tamer Erdoğan‘'Her Şeyimle Hizmete Hazırım''

Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı Tamer Erdoğan, ilimizin ve bölgemizin hak ettiği yere gelmesi için her şeyiyle hizmete hazırım.''dedi.
11:05
Ak Parti Milletvekili A.Adayı Tamer Erdoğan
SİYASET

11 Eylül 2015 Cuma 18:09

Ak Parti Milletvekili A.Adayı Tamer Erdoğan

Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı Tamer Erdoğan,seçim çalışmalarını sürdürüyor.
18:09
AK Parti Mersin Milletvekili aday adayı Ahmet Akçora
SİYASET

11 Eylül 2015 Cuma 18:05

AK Parti Mersin Milletvekili aday adayı Ahmet Akçora

AK Parti Mersin Milletvekili aday adayı Makine mühendisi Aktol Ticaret yönetim kurulu başkanı Ahmet Akçora,gazetemizi ziyaret ederek,Kurucumuz Mustafa Erdoğan ile Yazı İşleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan'la görüştü.
18:05
Tamer Erdoğan kaldığı yerden
SİYASET

05 Eylül 2015 Cumartesi 14:53

Tamer Erdoğan kaldığı yerden

7 Haziran genel seçimleri öncesinde de AK Parti'den Mersin milletvekili aday adayı olan Tamer Erdoğan, bir kez daha adaylığını koydu.
14:53
MHP Milletvekili Şimşek, 'Sağduyu Ve Bayrak Asalım' Çağrısı Yaptı
SİYASET

10 Eylül 2015 Perşembe 18:07

MHP Milletvekili Şimşek, 'Sağduyu Ve Bayrak Asalım' Çağrısı Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Baki Şimşek, son günlerde ülkemizde meydana gelen terör olayları nedeniyle Mersinli tüm hemşehrilerimize sağduyu ve evlerinin balkonlarına, pencerelerine bayrak asın çağrısında bulundu.
18:07
Mersin Sağduyuya Çağrı Oluşumundan sağduyu çağrısı
SİYASET

10 Eylül 2015 Perşembe 18:00

Mersin Sağduyuya Çağrı Oluşumundan sağduyu çağrısı

Aralarında Tarsus Ticaret Borsası ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası'nın da bulunduğu Mersin Sağduyu Çağrı oluşumu, terör saldırılarını lanetleyerek, birlik, beraberlik ve kardeşlik çağrısında bulundu.
18:00
Ak Parti Tarsus İlçe Yönetimi Ankara'daki Büyük Kongreye Katılacak
SİYASET

10 Eylül 2015 Perşembe 17:55

Ak Parti Tarsus İlçe Yönetimi Ankara'daki Büyük Kongreye Katılacak

Ak Parti Tarsus ilçe yönetimi toplanarak Ankara'daki büyük kongreye katılacaklarını açıkladı.
17:55