:: 18 Temmuz 2018 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu
Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay
09 Ekim 2017
Pazartesi 09:26

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

İlçe Başkanı Ali İlk ve Yönetim Kurulu ile kalabalık bir topluluk tarafından sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılanan CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, 2019 Mart ayında yapılacak yerel ve aynı yıl Kasım ayında yapılması planlanan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde Mersin ve Türkiye genelinde büyük başarı elde edeceklerini, Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmasına referandum öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili düşüncelerini anlatarak başlayan İstemihan Talay, “Referandumda Mersin’de yüzde 64’ü geçen bir oy oranıyla büyük bir başarı elde ettik. Türkiye genelinde ise yüzde 55’leri geçen bir Hayır oyuna rağmen bazı oyunlar ve YSK’nın yanlış değerlendirmeleri sonucunda Evet oyları yüzde 51 oranında oy çıktığı açıklandı. Ancak bunun sonrasında ülkemizde yaşanan sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Ülke yönetimi tek kişinin kontrolünde. Tek kişinin her şeye hakim olduğu, her kararı tek başına aldığı yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin sakat olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Bir bakıyorsunuz ‘şunu kaldıralım’, bir bakıyorsunuz halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarını istifa ettiriyor.  Bunun adı demokrasi değil tek kişilik rejimdir. Bakın bunlara karşın yaptığı eylemler ve söylemleriyle halkın tek umudu haline gelen CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu referandum öncesinde CHP dışındaki güçleri de yanına toplayarak büyük bir başarıya imza attı. Ardından Adalet Yürüyüşü başlattı ve Çanakkale’de Hak, Hukuk, Adalet Çalıştayı yaparak kamuoyunun dikkatlerini CHP’de yoğunlaştırdı. İşte bu birlik ve beraberlik içindeki gücümüzle hedefimiz 2019 yerel ve Milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı seçimleridir” dedi.

2019 yerel ve Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir başarı göstereceğine yürekten inandığını belirten İstemihan Talay, şunları kaydetti:

“2019 Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’yi sandığa gömeceğiz. Ama bunun öncesinde 2019 yerel seçimlerinde referandum da hayır oylarının çıktığı 15 Büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarının fark atarak kazanması için el ele, gönül gönüle olacağız. Mersin Büyükşehir’de hedefimiz yüzde 45 oy oranının üzerine çıkmak. Bizim böyle bir potansiyelimiz var. Biz yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım, el ele gönül gönüle olalım. Yüzde 45’in de üzerine çıkarız. Böyle bir başarıyı diğer Büyükşehirlerde de göstereceğiz. Bundan emin olun, biz kendimize güveniyoruz.  Yerel seçimlerde elde edeceğimiz zaferi Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde de göstererek başarımızı taçlandıracağız. Böylece ülkemizde Atatürk ilkeleri doğrultusunda laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti anlayışını her alanda hakim kılacağız. Bu başarıyla insanlardaki baskı, korku ve algı ortadan kaldırılmış olacaktır.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin aydınlık geleceği olduğunun altını çizen İstemihan Talay, “Her birimiz kimseyi ötelemeden, Türk, Kürt, Arap, Alevi-Sünni demeden el ele vererek, sadece vatanımızı düşünerek hareket etmeliyiz. Bu vatan için dünde canımızı veriyorduk, bugün de vermeye hazır bir anlayışla herkesi yanımıza almak gibi tarihi bir görevimiz olduğunu unutmayalım.“ dedi.

Basın mensupları ve partililerin sorularını da yanıtlayan İstemihan Talay, bazı aday adaylarının kendilerinin Genel Başkanın adı şeklinde yorumladıklarına ilişkin sorularına karşılık ise, “Sayın Genel Başkanımızın belirlediği bir aday yoktur. Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını vakti zamanı geldiğinde Sayın Genel Başkanımız açıklayacaktır. Sayın Genel Başkanımızın adaylık konusunda hiç kimseye verilmiş bir sözü yoktur. Hiç kimse kendisini aday gibi göstermesin. Bu doğru değil. Bakın biz burada 2019 yerel ve genel seçimlerinde büyük bir başarıya imza atmak için hedef gösteriyoruz. Hepimiz çok ama çok çalışıp, başarıyı yakalamak zorundayız. İfade ettiğim gibi Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedefliyoruz. Biz halkımızı sandığa götürerek CHP’nin sandıktan zaferle çıkması için çalışacağız. Bizim hedefimiz yerel seçimleri kazandıktan sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır. Biz bunu başaracağız.” Diye konuştu.

İstemihan Talay ayrıca kendisine Türkiye’nin dört bir tarafından büyük teveccüh gösterilmesinden büyük gurur duyduğunu belirterek, “Biz apartman, yat kat sahibi olmadık. Onun yerine gönül sahibi olduk. Hangi görevde olursak olalım, biz toplum için, halk için varız” şeklinde sözlerini tamamladı.(kaynak:CHP Tarsus ilçe teşkilatı)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanlarıyla Biraraya Geldi
SİYASET

09 Temmuz 2018 Pazartesi 10:03

Ak Parti Mahalle Komisyon Başkanlarıyla Biraraya Geldi

Ak parti Tarsus ilçe Teşkilatı'nca Mahalle komisyon başkanlarıyla seçim sonrası istişare ve değerlendirme toplantımızı gerçekleştirildi.
10:03
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür
SİYASET

07 Temmuz 2018 Cumartesi 16:44

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin bir açıklama yaptı
16:44
Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı
SİYASET

05 Temmuz 2018 Perşembe 09:56

Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, CHP'den Mersin Milletvekili seçilen av.Ali Mahir Başarır, TBMM'ye giderek, kayıt işlemlerini yaptırdı
09:56
Baki Şimşek, mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:09

Baki Şimşek, mazbatasını aldı

MHP'den yeniden Mersin Milletvekili seçilen Baki Şimşek, mazbatasını aldı
09:09
CHP'li Başarır mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:08

CHP'li Başarır mazbatasını aldı

CHP'den Mersin Milletvekili seçilen Ali Mahir Başarır mazbatasını aldı
09:08
Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
SİYASET

02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:58

Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Mersin'de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın da aralarında olduğu AK Parti Mersin milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan mazbatalarını aldı
14:58
CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı
SİYASET

30 Haziran 2018 Cumartesi 16:34

CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Mersin milletvekili adayı Cavidan Demirağ, seçim kampanyasında kendisine güç ve moral verenlere teşekkür ederek, “Bu ülke bizim. Mücadelem, mücadeleniz olmaya devam edecektir” dedi.
16:34
Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür
SİYASET

29 Haziran 2018 Cuma 10:53

Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür

Ak Parti Mersin milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Ak parti Tarsus ilçe Başkanlığı ziyaret ederek, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
10:53
Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:24

Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür

Ak Parti Çamlıyayla Belediye meclis üyesi Ramazan İrişik Çamlıyayla halkına teşekkür etti.
10:24
Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:11

Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarının ardından açıklama yapan Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül, ‘'Bu seçimlerde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı” dedi.
10:11
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:48

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür

27.Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinden yeniden MHP Mersin Milletvekili olarak meclise giren Baki Şimşek, sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayınladı.
08:48
Ak Parti'de Seçim Kutlaması
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:46

Ak Parti'de Seçim Kutlaması

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sonuçların belli olmasının ardından Tarsus'ta sevinç gösterisi yapıldı
08:46
Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi
SİYASET

25 Haziran 2018 Pazartesi 09:01

Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi

Yurtdışı oyların dağıtılmasıyla Mersin'de milletvekili dağılımı değişti
09:01