:: 16 Aralık 2017 Cumartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu
Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay
09 Ekim 2017
Pazartesi 09:26

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

İlçe Başkanı Ali İlk ve Yönetim Kurulu ile kalabalık bir topluluk tarafından sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılanan CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, 2019 Mart ayında yapılacak yerel ve aynı yıl Kasım ayında yapılması planlanan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde Mersin ve Türkiye genelinde büyük başarı elde edeceklerini, Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmasına referandum öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili düşüncelerini anlatarak başlayan İstemihan Talay, “Referandumda Mersin’de yüzde 64’ü geçen bir oy oranıyla büyük bir başarı elde ettik. Türkiye genelinde ise yüzde 55’leri geçen bir Hayır oyuna rağmen bazı oyunlar ve YSK’nın yanlış değerlendirmeleri sonucunda Evet oyları yüzde 51 oranında oy çıktığı açıklandı. Ancak bunun sonrasında ülkemizde yaşanan sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Ülke yönetimi tek kişinin kontrolünde. Tek kişinin her şeye hakim olduğu, her kararı tek başına aldığı yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin sakat olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Bir bakıyorsunuz ‘şunu kaldıralım’, bir bakıyorsunuz halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarını istifa ettiriyor.  Bunun adı demokrasi değil tek kişilik rejimdir. Bakın bunlara karşın yaptığı eylemler ve söylemleriyle halkın tek umudu haline gelen CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu referandum öncesinde CHP dışındaki güçleri de yanına toplayarak büyük bir başarıya imza attı. Ardından Adalet Yürüyüşü başlattı ve Çanakkale’de Hak, Hukuk, Adalet Çalıştayı yaparak kamuoyunun dikkatlerini CHP’de yoğunlaştırdı. İşte bu birlik ve beraberlik içindeki gücümüzle hedefimiz 2019 yerel ve Milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı seçimleridir” dedi.

2019 yerel ve Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir başarı göstereceğine yürekten inandığını belirten İstemihan Talay, şunları kaydetti:

“2019 Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’yi sandığa gömeceğiz. Ama bunun öncesinde 2019 yerel seçimlerinde referandum da hayır oylarının çıktığı 15 Büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarının fark atarak kazanması için el ele, gönül gönüle olacağız. Mersin Büyükşehir’de hedefimiz yüzde 45 oy oranının üzerine çıkmak. Bizim böyle bir potansiyelimiz var. Biz yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım, el ele gönül gönüle olalım. Yüzde 45’in de üzerine çıkarız. Böyle bir başarıyı diğer Büyükşehirlerde de göstereceğiz. Bundan emin olun, biz kendimize güveniyoruz.  Yerel seçimlerde elde edeceğimiz zaferi Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde de göstererek başarımızı taçlandıracağız. Böylece ülkemizde Atatürk ilkeleri doğrultusunda laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti anlayışını her alanda hakim kılacağız. Bu başarıyla insanlardaki baskı, korku ve algı ortadan kaldırılmış olacaktır.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin aydınlık geleceği olduğunun altını çizen İstemihan Talay, “Her birimiz kimseyi ötelemeden, Türk, Kürt, Arap, Alevi-Sünni demeden el ele vererek, sadece vatanımızı düşünerek hareket etmeliyiz. Bu vatan için dünde canımızı veriyorduk, bugün de vermeye hazır bir anlayışla herkesi yanımıza almak gibi tarihi bir görevimiz olduğunu unutmayalım.“ dedi.

Basın mensupları ve partililerin sorularını da yanıtlayan İstemihan Talay, bazı aday adaylarının kendilerinin Genel Başkanın adı şeklinde yorumladıklarına ilişkin sorularına karşılık ise, “Sayın Genel Başkanımızın belirlediği bir aday yoktur. Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını vakti zamanı geldiğinde Sayın Genel Başkanımız açıklayacaktır. Sayın Genel Başkanımızın adaylık konusunda hiç kimseye verilmiş bir sözü yoktur. Hiç kimse kendisini aday gibi göstermesin. Bu doğru değil. Bakın biz burada 2019 yerel ve genel seçimlerinde büyük bir başarıya imza atmak için hedef gösteriyoruz. Hepimiz çok ama çok çalışıp, başarıyı yakalamak zorundayız. İfade ettiğim gibi Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedefliyoruz. Biz halkımızı sandığa götürerek CHP’nin sandıktan zaferle çıkması için çalışacağız. Bizim hedefimiz yerel seçimleri kazandıktan sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır. Biz bunu başaracağız.” Diye konuştu.

İstemihan Talay ayrıca kendisine Türkiye’nin dört bir tarafından büyük teveccüh gösterilmesinden büyük gurur duyduğunu belirterek, “Biz apartman, yat kat sahibi olmadık. Onun yerine gönül sahibi olduk. Hangi görevde olursak olalım, biz toplum için, halk için varız” şeklinde sözlerini tamamladı.(kaynak:CHP Tarsus ilçe teşkilatı)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

27 Kasım 2017 Pazartesi 01:35

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; her geçen yıl azalan köy nüfusunun artması ve köyde yaşamayı cazip hale getirebilmek için köyde ve beldede yaşayan vatandaşlardan su ve elektrik parasının alınmaması gerektiğini söyledi.
01:35
MHP'den Karadirlik-İbrişim Gezisi
SİYASET

27 Kasım 2017 Pazartesi 01:30

MHP'den Karadirlik-İbrişim Gezisi

MHP Tarsus İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur ve teşkilatı, Karadirlik ve İbrişim Mahallesi Sakinleri ile bir araya geldi.
01:30
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

20 Kasım 2017 Pazartesi 08:52

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti
08:52
İstemihan Talay'a Mersin'de Sevgi Seli
SİYASET

13 Kasım 2017 Pazartesi 00:29

İstemihan Talay'a Mersin'de Sevgi Seli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı İstemihan Talay'a Mersin'in her yerinde yoğun sevgi gösteriliyor
00:29
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

13 Kasım 2017 Pazartesi 00:26

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM bütçe komisyonu görüşmelerinde; hükümeti eleştirerek yerli otomobil fabrikalarından bir tanesinin Mersin'e açılması gerektiğini söyledi
00:26
CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay
SİYASET

07 Kasım 2017 Salı 07:03

CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay

Hedefimiz Önce Yerel, Sonra Genelde İktidar Olmak
07:03
CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı M. İstemihan Talay
SİYASET

30 Ekim 2017 Pazartesi 08:43

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı M. İstemihan Talay

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı M. İstemihan Talay, Mersin'in dört bir yanını karış karış dolaşıyor
08:43
Saadet Partisi Tarsus 6. Olağan İlçe Kongresi
SİYASET

30 Ekim 2017 Pazartesi 08:31

Saadet Partisi Tarsus 6. Olağan İlçe Kongresi

Tek listeyle gidilen seçimlerde Hüsamettin Alınmış tekrar ilçe başkanı seçildi
08:31
Ayfer Yılmaz İyi Parti'yle siyasete döndü
SİYASET

27 Ekim 2017 Cuma 11:11

Ayfer Yılmaz İyi Parti'yle siyasete döndü

Aktif siyasete dönen hemşehrimiz eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz, İyi Parti'de yer aldı
11:11
CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu
SİYASET

26 Ekim 2017 Perşembe 18:59

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak ve CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk ile birlikte Uluslararası Çukurova Havalimanı sahasında incelemelerde bulundu
18:59
Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatı
SİYASET

26 Ekim 2017 Perşembe 18:49

Ak Parti Tarsus İlçe Teşkilatı

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül beraberinde yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek kurucumuz Mustafa Erdoğan ve Yazı işleri müdürümüz Ahmet Can Erdoğan'la görüştü.
18:49
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

23 Ekim 2017 Pazartesi 13:02

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada, sosyal medyanın amacına uygun şekilde kullanılmadığını ifade ederek ; hakaret ve tehdit içeren sayfaların kapatılmasını istedi.
13:02
Biz Eserlerimizle Konuşuruz
SİYASET

19 Ekim 2017 Perşembe 19:28

Biz Eserlerimizle Konuşuruz

AK Parti İlçe Başkanı Gül Tarsus-Çamlıyayla karayolunu direk otoban gişelerine bağlayacak yolun yapım işlemi tamamlandı
19:28