:: 18 Ekim 2017 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu
Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay
09 Ekim 2017
Pazartesi 09:26

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

İlçe Başkanı Ali İlk ve Yönetim Kurulu ile kalabalık bir topluluk tarafından sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılanan CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, 2019 Mart ayında yapılacak yerel ve aynı yıl Kasım ayında yapılması planlanan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde Mersin ve Türkiye genelinde büyük başarı elde edeceklerini, Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmasına referandum öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili düşüncelerini anlatarak başlayan İstemihan Talay, “Referandumda Mersin’de yüzde 64’ü geçen bir oy oranıyla büyük bir başarı elde ettik. Türkiye genelinde ise yüzde 55’leri geçen bir Hayır oyuna rağmen bazı oyunlar ve YSK’nın yanlış değerlendirmeleri sonucunda Evet oyları yüzde 51 oranında oy çıktığı açıklandı. Ancak bunun sonrasında ülkemizde yaşanan sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Ülke yönetimi tek kişinin kontrolünde. Tek kişinin her şeye hakim olduğu, her kararı tek başına aldığı yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin sakat olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Bir bakıyorsunuz ‘şunu kaldıralım’, bir bakıyorsunuz halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarını istifa ettiriyor.  Bunun adı demokrasi değil tek kişilik rejimdir. Bakın bunlara karşın yaptığı eylemler ve söylemleriyle halkın tek umudu haline gelen CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu referandum öncesinde CHP dışındaki güçleri de yanına toplayarak büyük bir başarıya imza attı. Ardından Adalet Yürüyüşü başlattı ve Çanakkale’de Hak, Hukuk, Adalet Çalıştayı yaparak kamuoyunun dikkatlerini CHP’de yoğunlaştırdı. İşte bu birlik ve beraberlik içindeki gücümüzle hedefimiz 2019 yerel ve Milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı seçimleridir” dedi.

2019 yerel ve Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir başarı göstereceğine yürekten inandığını belirten İstemihan Talay, şunları kaydetti:

“2019 Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’yi sandığa gömeceğiz. Ama bunun öncesinde 2019 yerel seçimlerinde referandum da hayır oylarının çıktığı 15 Büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarının fark atarak kazanması için el ele, gönül gönüle olacağız. Mersin Büyükşehir’de hedefimiz yüzde 45 oy oranının üzerine çıkmak. Bizim böyle bir potansiyelimiz var. Biz yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım, el ele gönül gönüle olalım. Yüzde 45’in de üzerine çıkarız. Böyle bir başarıyı diğer Büyükşehirlerde de göstereceğiz. Bundan emin olun, biz kendimize güveniyoruz.  Yerel seçimlerde elde edeceğimiz zaferi Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde de göstererek başarımızı taçlandıracağız. Böylece ülkemizde Atatürk ilkeleri doğrultusunda laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti anlayışını her alanda hakim kılacağız. Bu başarıyla insanlardaki baskı, korku ve algı ortadan kaldırılmış olacaktır.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin aydınlık geleceği olduğunun altını çizen İstemihan Talay, “Her birimiz kimseyi ötelemeden, Türk, Kürt, Arap, Alevi-Sünni demeden el ele vererek, sadece vatanımızı düşünerek hareket etmeliyiz. Bu vatan için dünde canımızı veriyorduk, bugün de vermeye hazır bir anlayışla herkesi yanımıza almak gibi tarihi bir görevimiz olduğunu unutmayalım.“ dedi.

Basın mensupları ve partililerin sorularını da yanıtlayan İstemihan Talay, bazı aday adaylarının kendilerinin Genel Başkanın adı şeklinde yorumladıklarına ilişkin sorularına karşılık ise, “Sayın Genel Başkanımızın belirlediği bir aday yoktur. Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını vakti zamanı geldiğinde Sayın Genel Başkanımız açıklayacaktır. Sayın Genel Başkanımızın adaylık konusunda hiç kimseye verilmiş bir sözü yoktur. Hiç kimse kendisini aday gibi göstermesin. Bu doğru değil. Bakın biz burada 2019 yerel ve genel seçimlerinde büyük bir başarıya imza atmak için hedef gösteriyoruz. Hepimiz çok ama çok çalışıp, başarıyı yakalamak zorundayız. İfade ettiğim gibi Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedefliyoruz. Biz halkımızı sandığa götürerek CHP’nin sandıktan zaferle çıkması için çalışacağız. Bizim hedefimiz yerel seçimleri kazandıktan sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır. Biz bunu başaracağız.” Diye konuştu.

İstemihan Talay ayrıca kendisine Türkiye’nin dört bir tarafından büyük teveccüh gösterilmesinden büyük gurur duyduğunu belirterek, “Biz apartman, yat kat sahibi olmadık. Onun yerine gönül sahibi olduk. Hangi görevde olursak olalım, biz toplum için, halk için varız” şeklinde sözlerini tamamladı.(kaynak:CHP Tarsus ilçe teşkilatı)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Başkan Gül'den isabetli karar
SİYASET

02 Ekim 2017 Pazartesi 07:57

Başkan Gül'den isabetli karar

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül,yeni yönetiminde Tuğrul Cihan Topak'a yer vermesi memnuniyetle karşılandı.
07:57
Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatının 6. Olağan kongresi
SİYASET

29 Eylül 2017 Cuma 13:31

Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatının 6. Olağan kongresi

Ak Parti Tarsus ilçe teşkilatının 6. Olağan kongresi yarın yapılacak
13:31
MHP'de Kongre öncesinde birlik gösterisi
SİYASET

29 Eylül 2017 Cuma 11:49

MHP'de Kongre öncesinde birlik gösterisi

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından 1 Ekim 2017 Pazar günü düzenlenecek Olağan Kongre öncesinde bir istişare toplantısı düzenlendi
11:49
Tarsus idmanyurdu istediğini aldı
SİYASET

28 Eylül 2017 Perşembe 08:50

Tarsus idmanyurdu istediğini aldı

Tarsus idmanyurdu dün deplasmanda karşılaştığı Arsinspor'u 2-0 yenerek çıkışını sürdürdü
08:50
MHP Çamlıyayla ilçe başkanı Ali Rıza Genç
SİYASET

21 Eylül 2017 Perşembe 18:36

MHP Çamlıyayla ilçe başkanı Ali Rıza Genç

MHP Çamlıyayla ilçe başkanı Ali Rıza Genç, dün gazetemizi ziyaret etti.
18:36
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin teşkilatı
SİYASET

15 Eylül 2017 Cuma 18:03

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin teşkilatı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin teşkilatı, ilçe kongrelerinin ardından gerçekleştirdiği ilk istişare toplantısından “Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli'nin emrinde, İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli'nin yanındayız” mesajı ile çıktı.
18:03
Ak Parti Tarsus İlçe kongresi 30 Eylül'de yapılacak
SİYASET

13 Eylül 2017 Çarşamba 10:31

Ak Parti Tarsus İlçe kongresi 30 Eylül'de yapılacak

Ak Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül, İlçe kongresini 30 Eylül'de gerçekleştireceklerini söyledi
10:31
Cumhuriyet Halk Partisi 94. yaşını kutluyor
SİYASET

12 Eylül 2017 Salı 12:26

Cumhuriyet Halk Partisi 94. yaşını kutluyor

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Mersin İl Başkanlığı; Akdeniz, Mezitli, Toroslar, Yenişehir, Tarsus ve Erdemli İlçe örgütlerinin de katılımı ile bir kutlama programı gerçekleştirdi.
12:26
CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk
SİYASET

11 Eylül 2017 Pazartesi 08:46

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk,Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 94.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı
08:46
AK Parti İlçe Başkanı Gül ve Milletvekili Taşkın
SİYASET

18 Ağustos 2017 Cuma 18:44

AK Parti İlçe Başkanı Gül ve Milletvekili Taşkın

AK Parti İlçe Başkanı ve Milletvekili Taşkın mahallelerde sorun dinledi
18:44
AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül
SİYASET

15 Ağustos 2017 Salı 18:24

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül AK Parti'nin 16. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı
18:24
Amacımız halkımıza hizmet
SİYASET

08 Ağustos 2017 Salı 19:45

Amacımız halkımıza hizmet

İlçe Başkanı Zafer Şahin Özturan, halk gününde vatandaşlarla bir araya geldi
19:45
MHP Çamlıyayla İlçe Başkanlığına Genç atandı
SİYASET

02 Ağustos 2017 Çarşamba 08:18

MHP Çamlıyayla İlçe Başkanlığına Genç atandı

MHP Çamlıyayla ilçe başkanlığına Tarsus eski Ülkü Ocakları başkanı Ali Rıza Genç atandı.
08:18