:: 25 Mart 2018 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu
Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay
09 Ekim 2017
Pazartesi 09:26

Kültür eski Bakanı ve CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, CHP Tarsus ilçe teşkilatını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

İlçe Başkanı Ali İlk ve Yönetim Kurulu ile kalabalık bir topluluk tarafından sevgi gösterileri ve çiçeklerle karşılanan CHP Genel Başkan Başdanışmanı İstemihan Talay, 2019 Mart ayında yapılacak yerel ve aynı yıl Kasım ayında yapılması planlanan Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde Mersin ve Türkiye genelinde büyük başarı elde edeceklerini, Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmasına referandum öncesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili düşüncelerini anlatarak başlayan İstemihan Talay, “Referandumda Mersin’de yüzde 64’ü geçen bir oy oranıyla büyük bir başarı elde ettik. Türkiye genelinde ise yüzde 55’leri geçen bir Hayır oyuna rağmen bazı oyunlar ve YSK’nın yanlış değerlendirmeleri sonucunda Evet oyları yüzde 51 oranında oy çıktığı açıklandı. Ancak bunun sonrasında ülkemizde yaşanan sıkıntıları hep birlikte görüyoruz. Ülke yönetimi tek kişinin kontrolünde. Tek kişinin her şeye hakim olduğu, her kararı tek başına aldığı yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin sakat olduğu bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Bir bakıyorsunuz ‘şunu kaldıralım’, bir bakıyorsunuz halkın oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarını istifa ettiriyor.  Bunun adı demokrasi değil tek kişilik rejimdir. Bakın bunlara karşın yaptığı eylemler ve söylemleriyle halkın tek umudu haline gelen CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu referandum öncesinde CHP dışındaki güçleri de yanına toplayarak büyük bir başarıya imza attı. Ardından Adalet Yürüyüşü başlattı ve Çanakkale’de Hak, Hukuk, Adalet Çalıştayı yaparak kamuoyunun dikkatlerini CHP’de yoğunlaştırdı. İşte bu birlik ve beraberlik içindeki gücümüzle hedefimiz 2019 yerel ve Milletvekilliği ile Cumhurbaşkanlığı seçimleridir” dedi.

2019 yerel ve Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin büyük bir başarı göstereceğine yürekten inandığını belirten İstemihan Talay, şunları kaydetti:

“2019 Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’yi sandığa gömeceğiz. Ama bunun öncesinde 2019 yerel seçimlerinde referandum da hayır oylarının çıktığı 15 Büyükşehirde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarının fark atarak kazanması için el ele, gönül gönüle olacağız. Mersin Büyükşehir’de hedefimiz yüzde 45 oy oranının üzerine çıkmak. Bizim böyle bir potansiyelimiz var. Biz yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım, el ele gönül gönüle olalım. Yüzde 45’in de üzerine çıkarız. Böyle bir başarıyı diğer Büyükşehirlerde de göstereceğiz. Bundan emin olun, biz kendimize güveniyoruz.  Yerel seçimlerde elde edeceğimiz zaferi Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde de göstererek başarımızı taçlandıracağız. Böylece ülkemizde Atatürk ilkeleri doğrultusunda laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti anlayışını her alanda hakim kılacağız. Bu başarıyla insanlardaki baskı, korku ve algı ortadan kaldırılmış olacaktır.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye’nin aydınlık geleceği olduğunun altını çizen İstemihan Talay, “Her birimiz kimseyi ötelemeden, Türk, Kürt, Arap, Alevi-Sünni demeden el ele vererek, sadece vatanımızı düşünerek hareket etmeliyiz. Bu vatan için dünde canımızı veriyorduk, bugün de vermeye hazır bir anlayışla herkesi yanımıza almak gibi tarihi bir görevimiz olduğunu unutmayalım.“ dedi.

Basın mensupları ve partililerin sorularını da yanıtlayan İstemihan Talay, bazı aday adaylarının kendilerinin Genel Başkanın adı şeklinde yorumladıklarına ilişkin sorularına karşılık ise, “Sayın Genel Başkanımızın belirlediği bir aday yoktur. Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını vakti zamanı geldiğinde Sayın Genel Başkanımız açıklayacaktır. Sayın Genel Başkanımızın adaylık konusunda hiç kimseye verilmiş bir sözü yoktur. Hiç kimse kendisini aday gibi göstermesin. Bu doğru değil. Bakın biz burada 2019 yerel ve genel seçimlerinde büyük bir başarıya imza atmak için hedef gösteriyoruz. Hepimiz çok ama çok çalışıp, başarıyı yakalamak zorundayız. İfade ettiğim gibi Mersin’de yerel seçimlerde en az yüzde 45 oy almayı hedefliyoruz. Biz halkımızı sandığa götürerek CHP’nin sandıktan zaferle çıkması için çalışacağız. Bizim hedefimiz yerel seçimleri kazandıktan sonra Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmaktır. Biz bunu başaracağız.” Diye konuştu.

İstemihan Talay ayrıca kendisine Türkiye’nin dört bir tarafından büyük teveccüh gösterilmesinden büyük gurur duyduğunu belirterek, “Biz apartman, yat kat sahibi olmadık. Onun yerine gönül sahibi olduk. Hangi görevde olursak olalım, biz toplum için, halk için varız” şeklinde sözlerini tamamladı.(kaynak:CHP Tarsus ilçe teşkilatı)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP'li Vahap Seçer
SİYASET

13 Mart 2018 Salı 08:42

CHP'li Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik çalışmalarını sürdüren CHP'li Vahap Seçer, Mersin Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği'ni ziyaret etti
08:42
Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatına katılımlar durmaksızın sürüyor
SİYASET

09 Mart 2018 Cuma 11:41

Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatına katılımlar durmaksızın sürüyor

Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatına katılımlar durmaksızın sürüyor
11:41
Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül
SİYASET

07 Mart 2018 Çarşamba 11:29

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül, ”Her zaman vatandaşımın yanındayım” dedi.
11:29
İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor
SİYASET

06 Mart 2018 Salı 17:05

İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin'i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
17:05
Ak Parti Mahalle Komisyon Toplantısı Yapıldı
SİYASET

05 Mart 2018 Pazartesi 08:52

Ak Parti Mahalle Komisyon Toplantısı Yapıldı

ilçe başkanı İbrahim Gül, ''2019 da yerel seçimleri kazanmak için Mahalle komisyonlarımıza büyük görev düşüyor”
08:52
CHP'li Demirağ, CHP Tarsus İlçe Yönetimini ziyaret etti
SİYASET

05 Mart 2018 Pazartesi 03:07

CHP'li Demirağ, CHP Tarsus İlçe Yönetimini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, partisinin Tarsus İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.
03:07
CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'ndan Köy Ziyareti
SİYASET

27 Şubat 2018 Salı 09:33

CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'ndan Köy Ziyareti

CHP Tarsus İlçe teşkilatı köy ziyaretlerini sürdürüyor.
09:33
Mersinliler İstemihan Talay'ı Bağrına Basıyor
SİYASET

26 Şubat 2018 Pazartesi 01:17

Mersinliler İstemihan Talay'ı Bağrına Basıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı M. İstemihan Talay'ı gittiği her yerde halk bağrına basıyor
01:17
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

23 Şubat 2018 Cuma 11:34

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda Belediyelerde ve Kitlerde; araç kiralama şirketinde çalışan şoförlerin tümüne kadro verilmesini istedi.
11:34
CHP'li Vahap Seçer
SİYASET

22 Şubat 2018 Perşembe 18:57

CHP'li Vahap Seçer

Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik çalışmalarına Anamur'da devam eden CHP'li Vahap Seçer, esnaf odası ve sanayi odası ziyaretlerinde Mersin'deki ekonomik sorunlara dikkat çekti.
18:57
MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK
SİYASET

22 Şubat 2018 Perşembe 18:55

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; otizmli çocukların sorunlarını ve otizm eylem planını TBMM'ye taşıdı.
18:55
CHP'li işadamı Mustafa Baysan
SİYASET

20 Şubat 2018 Salı 17:28

CHP'li işadamı Mustafa Baysan

2014 yılı genel seçimlerinde CHP'den Mersin milletvekili adayı olan Mustafa Baysan dün Tarsus'a gelerek partilileri ile sohbet toplantısı yaptı
17:28
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan CHP'li Vahap Seçer
SİYASET

19 Şubat 2018 Pazartesi 12:16

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan CHP'li Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan CHP'li Vahap Seçer, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor
12:16