:: 26 Şubat 2020 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

KUYUMCU EDİP

KUYUMCU EDİP
31 Ocak 2020
Cuma 09:16

Güzele “GÜZEL” denir.

Bu insan güzelliği olabilir. meslek güzelliği olabilir.

Güzellikleri  çoğaltabilirsiniz.

Yeni yılın ilk aylarını  yaşarken şehrimizin genç, dinamik işadamlarından kuyumcu Edip, o kadar güzel yeniliklerle 2020 yılına girdi ki. Tahmin edemezsiniz.

Bilboardlarda tanıtım yapıyor. Şehrimiz insanlarına yaptıkları takıları sergilemişler. Hepsi birbirinden güzel.

KUYUMCU EDİP, mesleğini sürekli geliştiren biri. Tatlı dili güler yüzü ile müşterilerini büyülüyor.

Kuyumcu EDİP ALTUNDÖKEN’i tarif etmeme gerek yok. Kendisi çocukluğundan beri bu işin içinde. Yaptığı kaliteli ve güzel işlerle tanınıyor.

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz dedikleri gibi. Tıpkısının aynısı.

Kuyumcu Edip, işine bakar, dedikoduyu sevmez. Elinden geldiği kadar dostlarıyla yardımlaşmayı sever. kimseyi kapısından boş çevirmez. Ben kendisini böyle tanıyorum ve takdir ediyorum.

Eşine, İşine, aşına, ailesine çok tutkun biridir Kuyumcu Edip.

Kendisini bende çok severim. kendisi şehrimizin en eski kuyumcularından ve hayırseverlerinden 1970-1980’li yılların kuyumcusu olan İçel kuyumcusu sahibi AHMET KARADAĞLI’nın torunudur Kuyumcu Edip..

Edip beyin dedesi olan  Ahmet Karadağlı’yı da iyi tanırız. Şu an hak dünyasında olan  AHMET KARADAĞLI değerli bir işadamımız olarak tanındı. Atatürk caddesinde şu  sıralar oğlu Süleyman Karadağlı da Turkcell bayiliği yapıyor.

AHMET KARADAĞLI’da sineğin kanadını incitmeyecek kadar insancıl biriydi. Yaşı 60’ın üzerinde olanlar bilir, Tarsus’un kalburüstü insanları Ahmet Karadağlı’yı iyi bilir. Ahmet kardeşimde bizim dostumuzdu, oradan tanıdığımız torunu Kuyumcu Edip’de yine  dedesi gibi değerli bir işadamıdır. Kendisi MEHMET ALTUNDÖKEN’in oğludur. Babası da kuyumculuğun çıraklığından gelen bir kişidir. Sanırım  Edip de babasından bu mesleği öğrenmiştir. Şu sıralar Cengiz Topel caddesinde eski Maliye karşısındaki işyerinde geniş ve güzel bir vitrini ile şehrimize ve insanlarına yakışır bir yerde hizmet vermektedir.

KUYUMCU EDİP kardeşime hayırlı işler bol kazançlar diliyorum. İyiki senin gibi esnaf kardeşlerimiz var.

Allah  yar ve yardımcın olsun, bol kazançlar versin diyorum.

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
OLCAY TOK
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Ekim 2019 Çarşamba 09:31

OLCAY TOK

Cemiyetçilik çok önemlidir. Toplumla uğraşmak ve bir yerlere gelmek kolay değildir. Cemiyetin sevdiği, saydığı kişiler unutulmaz. Ataların bir sözü vardır. Herkes ektiğini biçer derler ya? Tıpkısının aynısı olanlardan OLCAY TOK müdürümüzü Cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz
09:31
UZM.DR.ALİ HAFTA
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Ekim 2019 Cuma 10:19

UZM.DR.ALİ HAFTA

Aman doktor canım doktor derler ya? Doktor ve sağlık denilince akan sular durur. Bu doktor değerli bir hemşehrimiz. Herkesin yakından tanıdığı doktor Ali Hafta
10:19
PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Ekim 2019 Salı 13:32

PROF.DR. SELAHATTiN ÇAYAN

Prof. Dr. Selahattin Çayan değerli bir doktor ve değerli bir hemşehrimiz. Daha öncede Prof. Dr. Selahattin Çayan hakkında yazı yazmış olabiliriz. Ama ÇAYAN gibi insanları sık sık yazmak gerek
13:32
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Ekim 2019 Perşembe 09:40

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'un değerlerinden olan Hasan Aküzüm aktif bir işadamı. Aktif bir siyasetçi. İki önemli işi bir arada yürütüyor. kendisi dost canlısı. Ofisi sabahtan akşama kadar dostları ile dolar taşar.
09:40
ALİ SEÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:56

ALİ SEÇER

Güzel insanlardan bahsetmek çok güzel.İnsanlar ne kadar zengin olursa olsun ne kadar makam sahibi olursa olsun, güzel olmak ahlaklı olmak güzel. Bu tür insanlardan bahsetmekte güzel.
09:56
RAMAZAN ŞAHİN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mayıs 2019 Perşembe 11:01

RAMAZAN ŞAHİN

11:01
DOKTOR FERİT ÜNAL
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2019 Çarşamba 10:34

DOKTOR FERİT ÜNAL

Eldeki değerler gittiği zaman kıymeti ancak o zaman bilinir. Düne kadar Tarsus Devlet Hastanesinin ortopedi bölümünün ana damarı gibi olan Dr. Ferit Ünal'ı bazı kişiler maalesef çok incitti. Doktoru oradan oraya atadılar. Bu durum doktor beyin iliğine tak dedi ve istifa etti.
10:34
ADNAN KAZIM USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

30 Ocak 2019 Çarşamba 09:22

ADNAN KAZIM USALAN

Yardımcı Doçent Dr. ADNAN KAZIM USALAN. Göğüs Hastalıkları uzmanı..Medical Park Hastanesinin gözde doktorlarından biri. Yıllardır başladığı görevi başarıyla yürüten çok değerli bir hekim.
09:22
MUSA ATAY
CEMİYETİN İÇİNDEN

28 Kasım 2018 Çarşamba 08:54

MUSA ATAY

Doktor Musa Atay herkesin yakından tanıdığı bir doktordur. Kendisi doktor olarak herkesin beyninde yer yapmıştır. Kalben de sevgi ile yer edinmiştir. Kolay değil, 35 yılı aşkındır aynı yerde doktorluk yapıyor. Tarsus'taki Devlet hastanelerinde görev yapması ile kendisini herkes tanıyor ve seviyor.
08:54
ATEŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Kasım 2018 Perşembe 08:34

ATEŞ

Soy ismi gibi Ateş. Bu Ateş, YAKUP ATEŞ.. Son derece insanlığa önem veren bir hemşehrimiz. Büyüğünü küçüğünü bilen, görgü ve geleneklerine sahip çıkan, gelenekleri sürdüren bir işadamıdır YAKUP ATEŞ
08:34
ORHAN ALTINÖZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2018 Pazartesi 09:03

ORHAN ALTINÖZ

Orhan Altınöz canların canı. İnsanlara çok sıcak ve yakın.Güler yüzünü tatlı dilini hiç eksik etmez. Kendisini ben bundan 8 yıl evvel Medical Park Hastanesinde tanıdım.
09:03
MEHMET GÜNGÖR
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Kasım 2018 Cuma 09:10

MEHMET GÜNGÖR

Tarsus'ta Mehmet Güngör denilince akla başarılı bir muhasebeci gelir.Kentimizde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan biridir Mehmet Güngör
09:10
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Temmuz 2018 Cuma 10:57

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.Şu sıralar eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.
10:57