::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Lütfen kızımla evlenir misiniz adlı ilk tiyatro oyunu beğeni ile izlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ‘Lütfen kızımla evlenir misiniz?' adlı tiyatro oyunu ile Mersin'den sonra ilçeleri de geziyor.
Lütfen kızımla evlenir misiniz adlı ilk tiyatro oyunu beğeni ile izlendi
Haber Giriş:
22 Aralık 2017 Cuma 10:25

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, ‘Lütfen kızımla evlenir misiniz?’ adlı tiyatro oyunu ile  Mersin’den sonra ilçeleri de geziyor. Ekip dün Tarsus’ta da aynı oyunu sahneledi.

 ‘Lütfen kızımla evlenir misiniz?’ adlı ilk tiyatro oyunu dün Tarsus Kültür Merkezinde sahneye konuldu. Tiyatro ücretsiz olarak izleyici ile buluştu.

Etkinliği izlemeye Tarsus Belediye başkan vekili Ali Şimşek ile başkan yardımcılarından Rıdvan Aksoy da katıldı.

‘Lütfen kızımla evlenir misiniz?’ adlı ilk tiyatro oyununda  Evlilik meselesi komik bir dille ele alınıyor. İki bölüm halinde bunulan oyunu izleyenler oyun sonunda tiyatrocuları ayakta alkışladı.

 

 

TİYATRONUN KONUSU

‘Lütfen kızımla evlenir misiniz?’ adlı ilk tiyatro oyununda  Evlilik meselesi komik bir dille ele alınıyor.

İki perde halinde oynanan oyun toplam 120 dakika sümekte.  Ünlü yazar Muzaffer İzgü tarafından kaleme alınan ve Güvenç Gümüş’ün yönetmenliğini yaptığı ‘Lütfen kızımla evlenir misiniz? oyunu, Gülen Serin Cesur, Seda Süzgan, Özgür Ahmet Gönenler, Ekrem Şenel ve Hasan Süzgan tarafından sahnelendi. Oyunun ışık sorumluluğunu Adnan Göksu üstlenirken, dekor sorumluluğunu da Mehmet Demir ve İskender Doğancılı paylaşıyor..

Oyun, eşini kaybetmiş ve tüm gayesi gözlerini kapatmadan önce kızını evlendirmek isteyen bir anne ve hayatın sıradanlığına kendini bırakmış mutsuz, umutsuz bir kadını konu alıyor. Ismarlama evliliklerin dayatılmasıyla kendisine karşı daha da hırçın davranan kızıyla annesinin komik öyküsünün anlatıldığı oyun, aynı zamanda evlilik meselesinin toplumsal hayattaki yerini de komik bir dille sorgulayıp, bu noktadaki çarpıklıkları gözler önüne seriyor.

 

Gösterimin ardından sahneye çıkan yönetmen Güvenç Gümüş, “2017-2018 tiyatro sezonumuzun bugün ilk oyununu oynadık. Sizlere ‘merhaba’ dedik. Bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum" dedi.

Öte yandan Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tüm sezon boyunca ücretsiz olarak her pazar saat 13.30’da sahnelenecek olan ’Ali Baba ve Kırk Haramiler’ isimli tiyatro oyunu da devam ediyor.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57