::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MEHMET BABA MURAT BABA

Bugün bahsedeceğim Mehmet ve Murat Baba'yı tanıyanlar bilir. Bu babalık temelden gelen bir babalık. Sonradan olma değil. Yani kökteng elmedir babalıklarını.. Mehmet Baba yıllar önce 1960'lı yıllarda Baba Kırtasiyeyi açmıştı. Şimdiki Denizbankın olduğu yerde bir işyeri vardı. Mehmet Baba dürüst bir insandır. Kendisi o küçük dükkanda iş yaptı, kanaat etti, Daha sonra bayrağı oğlu Murat Baba'ya devretti.
MEHMET BABA MURAT BABA
Haber Giriş:
11 Ocak 2017 Çarşamba 19:48

Bugün bahsedeceğim Mehmet ve Murat Baba’yı tanıyanlar bilir.

Bu babalık temelden gelen bir babalık.  Sonradan olma değil.

Yani kökten gelmedir babalıklarını.. Mehmet Baba yıllar önce 1960'lı yıllarda Baba Kırtasiyeyi açmıştı. Şimdiki Denizbank'ın olduğu yerde bir işyeri vardı.

Mehmet Baba dürüst bir insandır. Kendisi o küçük dükkanda iş yaptı, kanaat etti, Daha sonra bayrağı oğlu Murat Baba'ya devretti.

Murat Baba da küçük işyerinde başladı çalışmaya. Sonra işlyerini genişletti, ardından yeni aldığı yerde iki katlı güzel bir kitabevi oluşturdu. O da Murat Baba olarak isim yaptı.Birinci katta öğrenciler ile ilgili ve okul kayıtları ile glgili kırtasiyeler satılıyor. İkinci katında ise komple tarihi ve dini kitaplar var. Birçok yazarın da romanları kitapları burada halkın beğenisine sunuluyor.

Bu ikinci kat o kadar çok beğeni topluyor ki. Buraya gelenler bazen 2 saat arşiv araştırması yapıyor. Sonra kitabını bulup alıyor ve  memnun olarak gidiyor.

Murat Baba mütevazi bir kişiliğe sahip. Sinirlenmez ama söylenenleride unutmaz. Zamanın akışına bırakır.

Murat Baba iki dönem Belediye Meclis üyeliği ve daimi encümen üyeliği yapmış bir kişidir. Siyaset yaptığı dönemlerde zaman zaman buluşurduk. Görüşür sohbet ederdik.

Siyaset yaptığı dönelerde de Murat Babayı bu sütunlarda çok yazdım. Yaptığı hizmetleri yazdım, uğraştığı destek olduğu konuları ve hayırseverliliğini yazdım. Ama artık siyaset bitti iş bitti misali, kendisi Baba Kırtasiyede hizmete devam ediyor.

Şu sıralar sık görüşemememize rağmen Murat Baba bizim dost hanemizdedir. Her zaman dostumuzdur, dotumuz kalacaktır.

Gerek kalemimizle gerek dilimizle Sezar’ın hakkını Sezar'a vermeye hep özen gösterdik.

Murat Baba pek tezgahta ve kasada durmaz.  Kasa damattadır ve sağlamdadır. Yine tezgahtarlar sağlam ve iyi insanlar. Burada gelenlere karşı güleryüz ve tatlı dil eksik edilmez. Kendisi muhasebe ile uğraşır. Zaman bulursa tezgahının başına geçer. Bunun içindir ki Murat Baba, kökten  gelen bir baba.

Babadan gelen bir Murat Baba.

Zaman bulursa Cin köyündeki bahçesiyle uğraşır. Oradanda olan meyvelere sevdiği dostlarına ve arkadaşlarına paket yaptırır mevsimine göre götürüp hediye eder.

Bizim Murat Baba işte böyle bir baba..

Kendisi tahsillidir, üniversite mezunudur. Çok mümtaz bir aile yapısına sahiptir. Eşini ve işini çok seven bir işadamıdır.

Bizimde sevdiğimiz bir kardeşimizdir. Hiçbir zaman birbirimizden ağrıyıp incinmedik. Kendisiyle babası Mehmet Babadan gelen bir dostluğumuz var. 1960'lı yıllardan beri babasını ve kendisini sonraki yıllarda tanıyan biriyim. Babası Mehmet Baba'dan alış verişimizi yaparken bugün oğlu ile alışverişlerimiz devam ediyor.

Allah Mehmet Babaya sağlık ve sıhhat versin. Bir süredir reahatsız olduğunu duymuştum. İnşallah şu an iyileşmiştir ve sağlığına sıhhatine kavuşmuştur...

Bu vesileyle de Murat Babaya ve ailesi ile sevenlerine sağlıklı günler diliyorum.Allah Murat ve Mehmet Babanın gönlüne göre versin.

İyiki varsınız.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MEHMET ÜSTÜNDAĞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

28 Haziran 2022 Salı 09:28

MEHMET ÜSTÜNDAĞ

09:28
MUSTAFA GÜÇYETMEZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Şubat 2022 Çarşamba 12:33

MUSTAFA GÜÇYETMEZ

12:33
BAŞKAN SEÇER VE MERAL SEÇER, ‘SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ'NE KATILDI
CEMİYETİN İÇİNDEN

17 Şubat 2022 Perşembe 11:28

BAŞKAN SEÇER VE MERAL SEÇER, ‘SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ'NE KATILDI

SEÇER: “SEVGİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN PANZEHİRİDİR”- “HERKES BELEDİYE BAŞKANI OLABİLİR AMA HERKES SANATÇI OLAMAZ”
11:28
FEVZİ MALAZGİRTLİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Şubat 2022 Çarşamba 08:35

FEVZİ MALAZGİRTLİ

08:35
MEHMET İNAK
CEMİYETİN İÇİNDEN

20 Aralık 2021 Pazartesi 09:43

MEHMET İNAK

09:43
MUSTAFA BOBUŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Aralık 2021 Çarşamba 20:24

MUSTAFA BOBUŞ

20:24
MURAT BABA
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Ağustos 2021 Pazartesi 10:14

MURAT BABA

10:14
MEHMET ERSAYOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Haziran 2021 Cuma 10:23

MEHMET ERSAYOĞLU

10:23
DOKTOR ADNAN USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Mart 2021 Pazartesi 09:02

DOKTOR ADNAN USALAN

09:02
ASUTAY KARDEŞLER
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Kasım 2020 Çarşamba 10:30

ASUTAY KARDEŞLER

10:30
MURAT AKBAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Ekim 2020 Pazartesi 10:35

MURAT AKBAŞ

Tarsus'un gözde okullarından olan Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son derece tecrübeli ve saygın müdürü Murat Akbaş'ın yüzünden tebessümü hiç eksik olmaz
10:35
KENAN YALÇINKAYA
CEMİYETİN İÇİNDEN

21 Eylül 2020 Pazartesi 09:51

KENAN YALÇINKAYA

Tarsus'un gözde eğitimcilerinden olan Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi müdürü Kenan Yalçınkaya son derece tecrübeli ve saygın bir müdür
09:51