::
20 Mayıs 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meme Kanseri Bilinçlendirme Toplantısı

Başkan Bozdoğan, Meme Kanseri bilinçlendirme toplantısıyla kadınların sağlığına ışık tuttu
Meme Kanseri Bilinçlendirme Toplantısı
Haber Giriş:
01 Kasım 2023 Çarşamba 09:07

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 01-31 Ekim tarihleri arasında küresel düzeyde farkındalık yaratmayı hedefleyen Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı'nda, Tarsuslu kadınlarla bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı düzenledi. Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen kapsamlı bilgilendirme toplantısında, yüzlerce kadın, Meme Kanseri konusunda bilinçlenme fırsatı buldu.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, 01-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı'nı, Tarsuslu kadınlarla bilgilendirme toplantısı düzenleyerek anlamlı bir etkinlik düzenledi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde Belediye meclis salonunda gerçekleşen toplantı, yüzlerce kadının katılımıyla Meme Kanseri konusunda farkındalığın artmasına ve bilinçlenmeye destek oldu. Başkan Bozdoğan, bu toplantıda hem belediye başkanı kimliğiyle hem de tıbbi uzmanlık bilgisiyle konuya derinlemesine eğildi. Katılımcılara Meme Kanseri'nin belirtileri, risk faktörleri ve erken teşhisin hayati önemi konusunda içten bir şekilde bilgiler aktardı.  Aynı zamanda, tedavi seçenekleri ve sağlıklı yaşam tarzıyla ilgili ipuçlarıyla katılımcıları bilinçlendirdi. Katılımcılar tek tek soru yöneltti. Meme Kanseri’nin erken teşhisinin hayati önemini vurgulayan Başkan, katılımcılara düzenli kontrollerin ve bilinçli yaşam tarzının önemini vurguladı. Toplantı, katılımcılar arasında Meme Kanseri konusunda farkındalığın artmasına ve hastalıkla mücadelede erken teşhisin kritik rolüne dair derin bir anlayış oluşturulmasına katkı sağladı.

Başkan Bozdoğan'ın etkili konuşması ve sağlık konusundaki duyarlılığı, Tarsuslu kadınlar arasında takdir topladı ve katılımcılarda bilinçlenme ve önlem alma konusunda artan bir motivasyon oluşturdu. Toplantının sonunda, katılımcılar Başkan Bozdoğan'a ve belediyeye bu değerli bilgilendirme ve farkındalık etkinliği için teşekkür etti.

“ ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Başkan Bozdoğan erken teşhisin hayat kurtardığını belirterek, “Bugün anlatacağım konu, kadınları çok yakından ilgilendiriyor. Meme kanseri maalesef erkeklerde de görülebilen bir hastalıktır, ancak erkeklerde nadir görülür ve genellikle geç evrelerde teşhis edilir. Kadınlarda ise erken evrede teşhis edilmesi, tedavi başarısını artırır. Her yıl Ekim ayı, dünya çapında meme kanseri farkındalık ayı olarak belirlenmiş olup, 2.3 milyon kadını ilgilendiren hastalığın önlenmesi ve taranması amaçlanmaktadır. Bu farkındalık etkinliklerinde pembe kurdele sembolü kullanılır. Meme kanseri, kadınlarda görülen en sık meme hastalığıdır. Ülkemizde de maalesef meme kanseri sık görülmektedir. Kanser teşhisi alan her 4 kadından biri meme kanseri teşhisi almaktadır. Son derece üzücü bir gerçek olarak, meme kanseri nedeniyle her yıl binlerce kadınımızı kaybetmekteyiz. Bu yüzden bugün Tarsus Belediyesi olarak Tarsuslu kadınlara böyle bir toplantı düzenledik. Unutmayın erken teşhis hayat kurtarır.” ifadelerini kullandı.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Başhekim Direk'den TSO'ya ziyaret
SAĞLIK

29 Eylül 2023 Cuma 13:28

Başhekim Direk'den TSO'ya ziyaret

13:28
PROF.DR DENİZ ULAŞ'DAN ÜCRETSİZ MUAYENE
SAĞLIK

22 Şubat 2023 Çarşamba 19:21

PROF.DR DENİZ ULAŞ'DAN ÜCRETSİZ MUAYENE

19:21
TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENDİ
SAĞLIK

29 Aralık 2022 Perşembe 13:30

TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN DÜZENLENDİ

TARSUS BELEDİYESİ TARAFINDAN 4. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU YAPILDI
13:30
YENİ TARSUS DEVLET HASTANESİNE ANJİYO ÜNİTESİ
16:47
Acehan'dan Organ ve Doku Bağışı Haftası mesajı
11:17