:: 09 Ağustos 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KENT TURU PROJESİ'NİN SINIRLARINI GENİŞLETİYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KENT TURU PROJESİ'NİN SINIRLARINI GENİŞLETİYOR
29 Mayıs 2022
Pazar 18:12

Mersin Büyükşehir Belediyesi, özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan öğrencilerin, gezerek ve görerek farklı konularda bilgi sahibi olmaları adına çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin öncülüğünde yürütülen Kent Turu Projesi’nin sınırları genişletilerek, ilgili diğer Daire Başkanlıklarıyla ortak etkinlikler ve geziler gerçekleştirilmeye başlandı.

Öğrenciler Tarsus Doğa Parkı’nda gönüllerince eğlendi

Kentin farklı bölgelerinde yaşayan 5. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan proje kapsamında Akdeniz ilçesi sınırlarında bulunan Kazanlı Belediyesi Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler, Tarsus Doğa Parkı’na götürüldü. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veterinerlik Hizmetleri Dairesi’yle ortak gerçekleştirilen gezi kapsamında öğrenciler unutamayacakları bir gün geçirdi.

Onlarca tür hayvanı yakından görme olanağı bulan öğrencilere, proje kapsamında Tarsus Doğa Parkı Veteriner Hekimi Seçil Basılgan veteriner hekimliği anlattı. Ziraat Mühendisi Ayşe Yampar Gök’ün de kendi mesleği hakkında bilgi verdiği programda, öğrencilere bitkilerin önemi, bakımı ve dikimi konusunda uygulamalı eğitim verildi. Otobüslerle ulaşımları sağlanan öğrencilere yemek ikramında da bulunuldu. Projeyle gezi içerik ve çeşitliliği arttırılırken, katılan öğrencilere hizmette devamlılık sağlayabilmek adına yıl içinde katılabilecekleri farklı birçok etkinlik planlandı.

“Kent Turu Projemiz belirli periyotlarda tekrarlanmaya devam edecek”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Ceyda Dinçer, proje kapsamında önümüzdeki günlerde yapılacak gezilerde sadece kırsaldan merkeze değil bütün ilçeler dahil olmak üzere belirlenen lokasyonlara geziler yapılacağını belirterek, “Projemizin gezi içerik ve çeşitliliği artırılırken, projeye katılan öğrencilere yıl içinde katılabilecekleri farklı birçok etkinlik ve geziler planlandı. Böylece öğrencilerin bu faaliyetlere katılımlarının devamlılığının sağlanması amaçlandı. İçerik ve çeşitliliği arttırılan Kent Turu Projemiz belirli periyotlarda tekrarlanmaya devam edecek” dedi.

“Hayvanlara yakın olmak çok iyi bir şey”

Kazanlı Belediyesi Ortaokulu öğrencilerinden Derin Deniz Derman, Tarsus Doğa Parkı’nı gezdiği için mutlu olduğunu ifade ederek, “Buraya geldiğimde biraz heyecanlandım. Çünkü hayvanları görmek ve hayvanları tanımak benim için çok güzel bir duygu. Veterinerlik benim hayalim gibi bir şey. Hayvanlarla uğraşmak ilgi alanım. Burada böyle hayvanlara daha yakın olmak iyi bir şey. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerinden Haydar Alabdo da mutluluğunu dile getirerek, “Buraya geldiğim için çok mutluyum. Farklı farklı hayvanlar gördük. Farklı bilgiler öğrendik. Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. Çok güzel buldum, doğa çok iyi” dedi.

“En sevdiğim hayvan aslan oldu”

Öğrencilerden Demhat Süer ise “Hayvanları görmek için geldik buraya. En sevdiğim hayvan da aslan oldu. Başkanımıza teşekkür ederim bizi buraya getirdiği için. Güzel bir gün geçirdik. Buraya ilk defa geldim” ifadelerini kullandı.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ‘YKS TERCİH DANIŞMANLIK GÜNLERİ' BAŞLADI
KÜLTÜR - EĞİTİM

27 Temmuz 2022 Çarşamba 16:05

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN ‘YKS TERCİH DANIŞMANLIK GÜNLERİ' BAŞLADI

“ÖĞRENCİLERİMİZİ TERCİH DÖNEMİNİ DAHA KOLAY VE RAHAT GEÇİREBİLMELERİ ADINA BURAYA DAVET EDİYORUZ”
16:05
BAŞKAN BOZDOĞAN, “SANATA VE SANATÇIYA VERDİĞİMİZ DEĞER HİÇ BİTMEYECEK''
KÜLTÜR - EĞİTİM

27 Temmuz 2022 Çarşamba 15:59

BAŞKAN BOZDOĞAN, “SANATA VE SANATÇIYA VERDİĞİMİZ DEĞER HİÇ BİTMEYECEK''

AÇIK HAVA OYUNU YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
15:59
TARSUS'TA YAZ EĞLENCELERİ BAŞLIYOR
KÜLTÜR - EĞİTİM

19 Temmuz 2022 Salı 16:05

TARSUS'TA YAZ EĞLENCELERİ BAŞLIYOR

DUAYEN OYUNCULAR TARSUS'TA SAHNE ALACAK
16:05
SEBİL VE GÜLEK MAHALLE SAKİNLERİ, BÜYÜKŞEHİR'İN
KÜLTÜR - EĞİTİM

16 Temmuz 2022 Cumartesi 11:42

SEBİL VE GÜLEK MAHALLE SAKİNLERİ, BÜYÜKŞEHİR'İN

DÜZENLEDİĞİ PROGRAMDA MUTLU ANLAR YAŞADILAR
11:42
KÜLTÜR PARK'TAKİ SALDIRILARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ
KÜLTÜR - EĞİTİM

01 Temmuz 2022 Cuma 18:56

KÜLTÜR PARK'TAKİ SALDIRILARA BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR'İN ÖZGECAN ASLAN BARIŞ MEYDANI'NA KAZANDIRDIĞI SANATSAL ALANLAR TAHRİP EDİLİYOR
18:56
TARSUS'TA ÇOCUKLAR BİLİMLE BULUŞUYOR
KÜLTÜR - EĞİTİM

01 Temmuz 2022 Cuma 18:49

TARSUS'TA ÇOCUKLAR BİLİMLE BULUŞUYOR

Ülker Aydın STEM ( Bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) Merkezi 2022 yaz dönemi Atölyeleri çocukların büyük ilgisi ile devam ediyor
18:49