::
15 Temmuz 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KENT TURU PROJESİ'NİN SINIRLARINI GENİŞLETİYOR

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, KENT TURU PROJESİ'NİN SINIRLARINI GENİŞLETİYOR
Haber Giriş:
29 Mayıs 2022 Pazar 18:12

Mersin Büyükşehir Belediyesi, özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan öğrencilerin, gezerek ve görerek farklı konularda bilgi sahibi olmaları adına çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi’nin öncülüğünde yürütülen Kent Turu Projesi’nin sınırları genişletilerek, ilgili diğer Daire Başkanlıklarıyla ortak etkinlikler ve geziler gerçekleştirilmeye başlandı.

Öğrenciler Tarsus Doğa Parkı’nda gönüllerince eğlendi

Kentin farklı bölgelerinde yaşayan 5. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan proje kapsamında Akdeniz ilçesi sınırlarında bulunan Kazanlı Belediyesi Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler, Tarsus Doğa Parkı’na götürüldü. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veterinerlik Hizmetleri Dairesi’yle ortak gerçekleştirilen gezi kapsamında öğrenciler unutamayacakları bir gün geçirdi.

Onlarca tür hayvanı yakından görme olanağı bulan öğrencilere, proje kapsamında Tarsus Doğa Parkı Veteriner Hekimi Seçil Basılgan veteriner hekimliği anlattı. Ziraat Mühendisi Ayşe Yampar Gök’ün de kendi mesleği hakkında bilgi verdiği programda, öğrencilere bitkilerin önemi, bakımı ve dikimi konusunda uygulamalı eğitim verildi. Otobüslerle ulaşımları sağlanan öğrencilere yemek ikramında da bulunuldu. Projeyle gezi içerik ve çeşitliliği arttırılırken, katılan öğrencilere hizmette devamlılık sağlayabilmek adına yıl içinde katılabilecekleri farklı birçok etkinlik planlandı.

“Kent Turu Projemiz belirli periyotlarda tekrarlanmaya devam edecek”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nda görevli Sosyal Hizmet Uzmanı Ceyda Dinçer, proje kapsamında önümüzdeki günlerde yapılacak gezilerde sadece kırsaldan merkeze değil bütün ilçeler dahil olmak üzere belirlenen lokasyonlara geziler yapılacağını belirterek, “Projemizin gezi içerik ve çeşitliliği artırılırken, projeye katılan öğrencilere yıl içinde katılabilecekleri farklı birçok etkinlik ve geziler planlandı. Böylece öğrencilerin bu faaliyetlere katılımlarının devamlılığının sağlanması amaçlandı. İçerik ve çeşitliliği arttırılan Kent Turu Projemiz belirli periyotlarda tekrarlanmaya devam edecek” dedi.

“Hayvanlara yakın olmak çok iyi bir şey”

Kazanlı Belediyesi Ortaokulu öğrencilerinden Derin Deniz Derman, Tarsus Doğa Parkı’nı gezdiği için mutlu olduğunu ifade ederek, “Buraya geldiğimde biraz heyecanlandım. Çünkü hayvanları görmek ve hayvanları tanımak benim için çok güzel bir duygu. Veterinerlik benim hayalim gibi bir şey. Hayvanlarla uğraşmak ilgi alanım. Burada böyle hayvanlara daha yakın olmak iyi bir şey. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerinden Haydar Alabdo da mutluluğunu dile getirerek, “Buraya geldiğim için çok mutluyum. Farklı farklı hayvanlar gördük. Farklı bilgiler öğrendik. Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz. Çok güzel buldum, doğa çok iyi” dedi.

“En sevdiğim hayvan aslan oldu”

Öğrencilerden Demhat Süer ise “Hayvanları görmek için geldik buraya. En sevdiğim hayvan da aslan oldu. Başkanımıza teşekkür ederim bizi buraya getirdiği için. Güzel bir gün geçirdik. Buraya ilk defa geldim” ifadelerini kullandı.

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57