:: 23 Ocak 2019 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER

Allah'ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım
MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER
10 Ocak 2019
Perşembe 12:50

CHP Genel merkezi tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından Mersin’e dönen Vahap Seçer Mersin’de karşılama programı düzenlendi.

Çok sayıda partili, Mersin Stadyumu önünde karşıladığı Seçer ile konvoy eşliğinde CHP İl Başkanlığı binasına geldi.Burada alkışlarla karşılanan Vahap Seçer’i  ilk tebrik eden CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay oldu.  Burada birlik ve dayanışma mesajı veren İl Başkanı Adil Aktay, adaylığın Mersin’e ve tüm bölgeye hayırlı olmasını diledi.

CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel,  Ali Mahir Başarır ve  Av.Alpay Antmen ,Tarsus başta olmak üzere bütün CHP ilçe başkanlarının katıldığı buluşmada Parti otobüsünden CHP il binası önünde toplanan partililere hitap eden Seçer, Allah’ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım’’dedi.

Seçer,şu ifadelere yer verdi:

‘’Tüm aile burada . Birlik beraberlik ve kardeşlik içinde bir aradayız. Biz birliği sağlayacağız. Bizde bir söz vardır . “Kavgalı eve kız vermezler.” diye. Bizde kavga olmaz, kavga olmayacak olursa yolun sonu görülür.

Biz Mersinlilerden kızı istiyoruz. Bize kızı verecek misiniz? Var mısınız kızı bize vermeye.

Bugün tarihi bir gündür, Bugün  Mersin’imize Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak geldim.  Atatürk’ün, Kuvayi Milliye’nin partisi olarak CHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olmak benim için onurdur şereftir.

Partime partililerime  genel merkezime, beni Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptıkları için teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. Allah beni mahçup etmesin. Benimle beraber CHP içerisinde parti tüzüğüne ve terbiyesine yakışır bir şekilde mücadele verip katkı sunan  diğer aday adayı arkadaşlarıma ve sizlere teşekkür ediyorum. Onlara ve sizlere güveniyor inanıyorum. Onlar CHP parti terbiyesi almış insanlardır. Bizde küsme yok, bizde gönül koyma yok. Biz biriz, biz Mersin’iz, biz beraber Türkiye’yiz. Mart’ın sonunda Mersin’e  baharı birlikte getirmeye var mısınız?. Bende varım, bende hazırım.

Bir onurlu şeref. CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak. İnşallah 31 Martta bunu belediye başkanlığı ile taçlandıracağım.

8 yıl CHP Mersin milletvekilliği yaptım. Her kademede görev aldım. İlçe başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, parti meclisi üyeliği ve milletvekilliği yaptım. CHP de siyaset yaptım CHP terbiyesi ile yetiştim.

Mersin bir kardeşlik kenti. Mersin’i yönetmek zor olduğu kadar kolayda.

2014 yılında üzüntüler yaşadık. O seçim gününü hazırlayın. 15 yıl yönetimimizde olan belediyeyi kaybettik. O yada bu nedenle kaybettik. Gaflete düştük ve kaybettik. Mersin’e yaraşan CHP’li belediye başkanı olmaktır. Bu bilinçle yola çıktım. Mersin’i yönetecek Cumhuriyetçi Atatürkçü, devrimci bir belediye başkanı olmalı. Kardeşçe yöneten, halkça yöneten bir belediye başkanı olmalı. Onun içi yola çıktık.

Siyasetin yanında  hep çalışma hayatında oldum. Sırçalı köşklerde büyümedim. Tarsus’un Eskiömerli mahallesidenim. Aslımı inkar etmem. Aslını inkar eden haramzadedir. Ben geldiğim yeri biliyorum. Ben Anamur’luyum, Bozyazı, Aydıncık’lıyım. Ben Mut’luyum. Gülnar’ın yörüğüyüm. Ben Mezitlili, Yenişehirli, Akdeniz’li Toros’luyum. Ama Tarsus doğumluyum. Ben Mersin’liyim, ben Anadoluyum.

2 yıldır  sahada çalışıyorum. İyi yetişmiş takım arkadaşlarım var. Kaledran’dan  Yenice’ye Çamlıyayla’ya kadar her yeri gezdim.  Havaalanı, Sahil bandı projesini  bilirim. Mersin’in yüreğine saplı hançer  nükleer santralı bilirim. Türkmeni,  Arab’ı Kürt’ü Türk’ü Yörüğü Mersin’i Mersin’de yaşayanları  bilirim.

Vatandaşa sordum. Senin talebin, yerel yönetimlerden isteğin nedir? Dedi ki, oğlum, kızım, yeğenim işsiz.  Belediye istihdam alanı değil ama ekonomik projeler yapmak lazım. Mersin dışında 80 ilde hangisinde turizm, tarım, lojistik, sanayi var? Denizimiz, orman, dağ, ova var. Peki niye bu insanların çocukları işsiz. Neden bu kentte halen fakir var? Bunları irdeledik.

Hemen projelere koyulalım. Vatandaşların istihdam yaratma talebi var. Burada fakir var, yaşlı, genç, kadın, erkek, çoluk çocuk var. Herkes proje bekliyor. Bizler Mersin’in içinde sıkışıp kalmamalıyız.

Vatandaşlar, 10 dakikada gidilecek yolu 1 saatte gidemiyoruz diyorlar. Çarpık kentleşme, altyapı sorunu, trafik sorunu almış başını gitmiş. Bunları çözecek projelerimiz hazır. Kampanya sürecinde bu projelerimizi , neler yapacaklarımızı anlatacağım 3 başlık altında.

Bir ekonomik anlamda, biz yatırımcı  belediye olacağız.

 

İşsizliği ortadan kaldıracağız, işsizlik kader değil tembelliktir, basiretsizliktir bunları yıkacağız, yeneceğiz.

Tarım var, Allah bize verimli topraklar vermiş. Kadınlar taşı tutsa suyunu çıkarır ama imkanı yaratamazsanız o kadında   evde oturur. Biz kadınlara da iş sağlayacağız. Az konuşup çok iş yapacağız.

Bizim fakirimiz yoksulumuz var. Ben eleştirmeyeceğim, ben gıda yardımı yapacağım. Tok açın halinden anlamaz. Önce işsize iş sağlayacağız. Ama onlara karınlarını doyurmaları için elbette destek olacağız.  Belediyenin bütçesi kimsenin parası değil halkın parası. O paraları yoksullara harcayacağım ve yoksulların babası olacağım.

Mersin’de 1 milyon 800 bin hemşehrim var. Ben onların belediye başkanı olacağım. Bu kentte yaşayan başka kimse yok mu, kedi köpek yok mu sokakta kedi – köpek, kurt, kuş yok mu?. Onları Allah yaratmadı mı? Ben Allah’ın yarattığı her varlığın belediye başkanı olacağım.

Bizim kentte rant var mı? Bir ara inşaat sektörü patladı. Ben rantı bitireceğim. Rantiyeciler değil kent kazanacak, halk kazanacak,  rant kapısı kapanacak. Ben böyle bir belediye başkanı olacağım. Benim karnım ağrımıyor, çiğ yemedim Allah’tan başka kimseden korkum yok.

İyi bir kampanya yapacağız. CHP tarihinde böyle kampanya görmemiştir.

Az konuşup çok iş yapacağız.

Bu kentte İşsizlik, trafik,  doğa, betonlaşma, altyapı sorunu var. Bunları çözecek  Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak ben  varım. Ben davasına inanan adamım. Sizde davanıza inanın ve seçimi birlikte kazanalım”

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 08:57

BAŞKAN KOCAMAZ, İDDİALARI YALANLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ‘Seçimlere Damgasını Vuracak Gelişme', ‘FETÖ'nün Belediyeler İmamı Erkan Karaarslan Yakalandı' ve ‘İYİ Partili Burhanettin Kocamaz Kaçtı Mı?' gibi başlıklarla kamuoyunu yanıltmak amacıyla servis edilen yalan haberler dolayısıyla sosyal medyadan açıklama yaptı
08:57
İYİ PARTİ ÇAMLIYAYLA'DA MEHMET FATİH SOFU DEDİ
SİYASET

21 Ocak 2019 Pazartesi 08:53

İYİ PARTİ ÇAMLIYAYLA'DA MEHMET FATİH SOFU DEDİ

İYİ Parti'nin Çamlıyayla Belediye başkan adayının Mehmet Fatih Sofu olduğu bildirildi.
08:53
MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

18 Ocak 2019 Cuma 18:34

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin milletvekili Baki Şimşek TBMM genel kurulunda Tarsus'ta Mersin'de yaşanan sel felaketinden söz eden Baki Şimşek, yaşanan sel felaketinin Mersin ve ilçelerinde büyük hasarlara yol açtığını ve bu hasarlarının giderilmesi için hükümet yetkililerinin harekete geçmesi gerektiğini söyledi.
18:34
CHP'Lİ SEÇER, FIRTINADAN VE YAĞIŞTAN ETKİLENEN BÖLGELERİ İNCELEDİ
SİYASET

18 Ocak 2019 Cuma 18:25

CHP'Lİ SEÇER, FIRTINADAN VE YAĞIŞTAN ETKİLENEN BÖLGELERİ İNCELEDİ

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Mersin'de etkili olan kuvvetli fırtına ve sağanak yağış nedeniyle hasar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.
18:25
CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer 'Mersin'de kutuplaşma ve gerginlik var' iddialarını boşa çıkardı
SİYASET

16 Ocak 2019 Çarşamba 17:10

CHP Büyükşehir adayı Vahap Seçer 'Mersin'de kutuplaşma ve gerginlik var' iddialarını boşa çıkardı

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer , Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulund
17:10
BAŞKAN CAN VE BAŞKAN TUNA'YA KIRSAL MAHALLELERDEN TAM DESTEK
SİYASET

15 Ocak 2019 Salı 10:43

BAŞKAN CAN VE BAŞKAN TUNA'YA KIRSAL MAHALLELERDEN TAM DESTEK

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ve Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna ziyarete gittikleri Yeniköy, Gömmece, Sanlıca, Keşli, Eminlik, Kuşçular, Emirler, Kuzoluk, Çokak, Çavuşlu, Koçmarlı ve Yanıkkışla mahallelerinde alkışlarla karşılandı.
10:43
Mersin'de Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna
SİYASET

15 Ocak 2019 Salı 10:41

Mersin'de Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi MHP ve AK Parti tarafından yapılan Cumhur İttifakı, Türkiye genelinde açıklanan Belediye Başkan Adayları ile netleşiyor. MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'nın Mersin'deki ilk seçim ofisi açılışı Türkiye'de ilk kez Cumhur İttifakı'nın taraflarını buluşturdu.
10:41
BİZİM İŞİMİZ HİZMET,SEVDAMIZ MERSİN
SİYASET

14 Ocak 2019 Pazartesi 10:25

BİZİM İŞİMİZ HİZMET,SEVDAMIZ MERSİN

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz Böğrüeğri, Boztepe, Tepetaşpınar, Dorak, Kaklıktaşı, Pirömerli, Belen, Karadiken,Çakırlı,Ulaş ve Takbaş mahallelerini ziyaret etti.
10:25
MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER
SİYASET

10 Ocak 2019 Perşembe 12:50

MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER

Allah'ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım
12:50
AK PARTİ TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVZAT ÇETİN
SİYASET

09 Ocak 2019 Çarşamba 09:29

AK PARTİ TARSUS BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI NEVZAT ÇETİN

Ak Parti Tarsus Belediye başkan aday adayı Nevzat Çetin, siyasete heyecan ve hareket getirdi.
09:29
CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAHAP SEÇER,BUGÜN KARŞILANACAK
SİYASET

09 Ocak 2019 Çarşamba 09:21

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI VAHAP SEÇER,BUGÜN KARŞILANACAK

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer bugün saat 14.00'de karşılanacak.
09:21
CHP Tarsus ilçe Başkanı Ali ilk
SİYASET

08 Ocak 2019 Salı 10:37

CHP Tarsus ilçe Başkanı Ali ilk

CHP Tarsus ilçe Başkanı Ali ilk,Vahap Seçer'in CHP Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı olarak açıklanmasının ardından bir açıklama yaptı.
10:37
TALAY'DAN AÇIKLAMA
SİYASET

07 Ocak 2019 Pazartesi 11:50

TALAY'DAN AÇIKLAMA

CHP Mersin Büyükşehir Belediye başkan aday adayı İstemihan Talay,kamuoyuna bir açıklama yaptı.
11:50