:: 16 Temmuz 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER

Allah'ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım
MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER
10 Ocak 2019
Perşembe 12:50

CHP Genel merkezi tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından Mersin’e dönen Vahap Seçer Mersin’de karşılama programı düzenlendi.

Çok sayıda partili, Mersin Stadyumu önünde karşıladığı Seçer ile konvoy eşliğinde CHP İl Başkanlığı binasına geldi.Burada alkışlarla karşılanan Vahap Seçer’i  ilk tebrik eden CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay oldu.  Burada birlik ve dayanışma mesajı veren İl Başkanı Adil Aktay, adaylığın Mersin’e ve tüm bölgeye hayırlı olmasını diledi.

CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel,  Ali Mahir Başarır ve  Av.Alpay Antmen ,Tarsus başta olmak üzere bütün CHP ilçe başkanlarının katıldığı buluşmada Parti otobüsünden CHP il binası önünde toplanan partililere hitap eden Seçer, Allah’ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım’’dedi.

Seçer,şu ifadelere yer verdi:

‘’Tüm aile burada . Birlik beraberlik ve kardeşlik içinde bir aradayız. Biz birliği sağlayacağız. Bizde bir söz vardır . “Kavgalı eve kız vermezler.” diye. Bizde kavga olmaz, kavga olmayacak olursa yolun sonu görülür.

Biz Mersinlilerden kızı istiyoruz. Bize kızı verecek misiniz? Var mısınız kızı bize vermeye.

Bugün tarihi bir gündür, Bugün  Mersin’imize Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak geldim.  Atatürk’ün, Kuvayi Milliye’nin partisi olarak CHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olmak benim için onurdur şereftir.

Partime partililerime  genel merkezime, beni Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptıkları için teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. Allah beni mahçup etmesin. Benimle beraber CHP içerisinde parti tüzüğüne ve terbiyesine yakışır bir şekilde mücadele verip katkı sunan  diğer aday adayı arkadaşlarıma ve sizlere teşekkür ediyorum. Onlara ve sizlere güveniyor inanıyorum. Onlar CHP parti terbiyesi almış insanlardır. Bizde küsme yok, bizde gönül koyma yok. Biz biriz, biz Mersin’iz, biz beraber Türkiye’yiz. Mart’ın sonunda Mersin’e  baharı birlikte getirmeye var mısınız?. Bende varım, bende hazırım.

Bir onurlu şeref. CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak. İnşallah 31 Martta bunu belediye başkanlığı ile taçlandıracağım.

8 yıl CHP Mersin milletvekilliği yaptım. Her kademede görev aldım. İlçe başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, parti meclisi üyeliği ve milletvekilliği yaptım. CHP de siyaset yaptım CHP terbiyesi ile yetiştim.

Mersin bir kardeşlik kenti. Mersin’i yönetmek zor olduğu kadar kolayda.

2014 yılında üzüntüler yaşadık. O seçim gününü hazırlayın. 15 yıl yönetimimizde olan belediyeyi kaybettik. O yada bu nedenle kaybettik. Gaflete düştük ve kaybettik. Mersin’e yaraşan CHP’li belediye başkanı olmaktır. Bu bilinçle yola çıktım. Mersin’i yönetecek Cumhuriyetçi Atatürkçü, devrimci bir belediye başkanı olmalı. Kardeşçe yöneten, halkça yöneten bir belediye başkanı olmalı. Onun içi yola çıktık.

Siyasetin yanında  hep çalışma hayatında oldum. Sırçalı köşklerde büyümedim. Tarsus’un Eskiömerli mahallesidenim. Aslımı inkar etmem. Aslını inkar eden haramzadedir. Ben geldiğim yeri biliyorum. Ben Anamur’luyum, Bozyazı, Aydıncık’lıyım. Ben Mut’luyum. Gülnar’ın yörüğüyüm. Ben Mezitlili, Yenişehirli, Akdeniz’li Toros’luyum. Ama Tarsus doğumluyum. Ben Mersin’liyim, ben Anadoluyum.

2 yıldır  sahada çalışıyorum. İyi yetişmiş takım arkadaşlarım var. Kaledran’dan  Yenice’ye Çamlıyayla’ya kadar her yeri gezdim.  Havaalanı, Sahil bandı projesini  bilirim. Mersin’in yüreğine saplı hançer  nükleer santralı bilirim. Türkmeni,  Arab’ı Kürt’ü Türk’ü Yörüğü Mersin’i Mersin’de yaşayanları  bilirim.

Vatandaşa sordum. Senin talebin, yerel yönetimlerden isteğin nedir? Dedi ki, oğlum, kızım, yeğenim işsiz.  Belediye istihdam alanı değil ama ekonomik projeler yapmak lazım. Mersin dışında 80 ilde hangisinde turizm, tarım, lojistik, sanayi var? Denizimiz, orman, dağ, ova var. Peki niye bu insanların çocukları işsiz. Neden bu kentte halen fakir var? Bunları irdeledik.

Hemen projelere koyulalım. Vatandaşların istihdam yaratma talebi var. Burada fakir var, yaşlı, genç, kadın, erkek, çoluk çocuk var. Herkes proje bekliyor. Bizler Mersin’in içinde sıkışıp kalmamalıyız.

Vatandaşlar, 10 dakikada gidilecek yolu 1 saatte gidemiyoruz diyorlar. Çarpık kentleşme, altyapı sorunu, trafik sorunu almış başını gitmiş. Bunları çözecek projelerimiz hazır. Kampanya sürecinde bu projelerimizi , neler yapacaklarımızı anlatacağım 3 başlık altında.

Bir ekonomik anlamda, biz yatırımcı  belediye olacağız.

 

İşsizliği ortadan kaldıracağız, işsizlik kader değil tembelliktir, basiretsizliktir bunları yıkacağız, yeneceğiz.

Tarım var, Allah bize verimli topraklar vermiş. Kadınlar taşı tutsa suyunu çıkarır ama imkanı yaratamazsanız o kadında   evde oturur. Biz kadınlara da iş sağlayacağız. Az konuşup çok iş yapacağız.

Bizim fakirimiz yoksulumuz var. Ben eleştirmeyeceğim, ben gıda yardımı yapacağım. Tok açın halinden anlamaz. Önce işsize iş sağlayacağız. Ama onlara karınlarını doyurmaları için elbette destek olacağız.  Belediyenin bütçesi kimsenin parası değil halkın parası. O paraları yoksullara harcayacağım ve yoksulların babası olacağım.

Mersin’de 1 milyon 800 bin hemşehrim var. Ben onların belediye başkanı olacağım. Bu kentte yaşayan başka kimse yok mu, kedi köpek yok mu sokakta kedi – köpek, kurt, kuş yok mu?. Onları Allah yaratmadı mı? Ben Allah’ın yarattığı her varlığın belediye başkanı olacağım.

Bizim kentte rant var mı? Bir ara inşaat sektörü patladı. Ben rantı bitireceğim. Rantiyeciler değil kent kazanacak, halk kazanacak,  rant kapısı kapanacak. Ben böyle bir belediye başkanı olacağım. Benim karnım ağrımıyor, çiğ yemedim Allah’tan başka kimseden korkum yok.

İyi bir kampanya yapacağız. CHP tarihinde böyle kampanya görmemiştir.

Az konuşup çok iş yapacağız.

Bu kentte İşsizlik, trafik,  doğa, betonlaşma, altyapı sorunu var. Bunları çözecek  Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak ben  varım. Ben davasına inanan adamım. Sizde davanıza inanın ve seçimi birlikte kazanalım”

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN TÜM EMEK-DER VE MİLLİ EĞİTİME ZİYARET
SİYASET

08 Temmuz 2019 Pazartesi 09:55

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN TÜM EMEK-DER VE MİLLİ EĞİTİME ZİYARET

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin'i ziyarette bulundu
09:55
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN TÜM EMEK-DER'İ ZİYARET ETTİ
SİYASET

08 Temmuz 2019 Pazartesi 09:21

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN TÜM EMEK-DER'İ ZİYARET ETTİ

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı Nevzat Çetin Tüm Emekliler Derneği Tarsus Şubesini ziyaret ederek, Şube Başkanı Bülent Gözener ve yönetim kurulu üyeleriyle biraraya geldi.
09:21
Mersin'in vekil sayısı 12'ye düştü
SİYASET

03 Temmuz 2019 Çarşamba 09:51

Mersin'in vekil sayısı 12'ye düştü

Mersin'in yeni hesapla milletvekili sayısı 13'den 12'ye düştü.
09:51
BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VARAL HALKLA İÇİÇE
SİYASET

24 Haziran 2019 Pazartesi 10:23

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ VARAL HALKLA İÇİÇE

CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi av.Ozan Varal vatandaşlarla içiçe
10:23
MERSİN'DE CHP'Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YEREL YÖNETİM EĞİTİMİNE KATILDILAR
SİYASET

19 Haziran 2019 Çarşamba 09:40

MERSİN'DE CHP'Lİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ YEREL YÖNETİM EĞİTİMİNE KATILDILAR

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, insan odaklı ve daha yaşanabilir kentler yaratmak hedefiyle, 31 Mart Yerel Seçimlerinde seçilen belediye meclis üyelerinin eğitimine başladı
09:40
Demokrat Parti Tarsus ilçe kongresi yapıldı
SİYASET

15 Haziran 2019 Cumartesi 15:58

Demokrat Parti Tarsus ilçe kongresi yapıldı

Demokrat Parti Tarsus ilçe Teşkilatının olağan genel kurul toplantısı yapıldı
15:58
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET
SİYASET

14 Haziran 2019 Cuma 09:25

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Ak Parti Tarsus ilçe gençlik kolları başkanı Erkan Yıldırım ve yönetimi gazetemizi ziyaret etti
09:25
Yeniden Refah partisi Tarsus'ta çığ gibi büyüyor
SİYASET

08 Haziran 2019 Cumartesi 13:58

Yeniden Refah partisi Tarsus'ta çığ gibi büyüyor

Yeniden Refah partisi Tarsus ilçe başkanı Ali Sarı “Partili partisiz tüm halkımızın Ramazan bayramını kutluyorum” dedi
13:58
CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANAYASA KOMİSYONU ÜYESİ ALİ MAHİR BAŞARIR'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
SİYASET

03 Haziran 2019 Pazartesi 09:46

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ ANAYASA KOMİSYONU ÜYESİ ALİ MAHİR BAŞARIR'IN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

CHP Mersin Milletvekili Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır'ın Ramazan Bayramı Mesajı yayınladı
09:46
ÇİLEK MAHALLESİ BAŞKAN SEÇER'İ SEVGİ SELİ İLE KARŞILADI
SİYASET

31 Mayıs 2019 Cuma 09:25

ÇİLEK MAHALLESİ BAŞKAN SEÇER'İ SEVGİ SELİ İLE KARŞILADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ramazan'ın 24. gününde Çilek Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.
09:25
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI
SİYASET

15 Mayıs 2019 Çarşamba 11:12

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ MAYIS AYI 1. BİRLEŞİMİ YAPILDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Sizlerin desteğine, samimiyetine, güvenine ihtiyacım var
11:12
BAŞKAN SEÇER ALİFAKI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ
SİYASET

14 Mayıs 2019 Salı 10:50

BAŞKAN SEÇER ALİFAKI MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

Mersin Büyükşehir belediye Başkanı Vahap Seçer Tarsus programını Alifakı Mahallesi ziyareti ile sürdürdü
10:50
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN İFTİRALARA SUÇ DUYURUSU
SİYASET

14 Mayıs 2019 Salı 10:28

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ÇETİN'DEN İFTİRALARA SUÇ DUYURUSU

Ak Parti Tarsus İlçe başkanı Nevzat Çetin,sosyal medyada hakkında şahsıyla ilgili ortaya atılan bir takım gerçek dışı ve mesnetsiz iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu
10:28