:: 26 Mart 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER

Allah'ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım
MERSİN'DE COŞKUYLA KARŞILANAN SEÇER
10 Ocak 2019
Perşembe 12:50

CHP Genel merkezi tarafından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanmasının ardından Mersin’e dönen Vahap Seçer Mersin’de karşılama programı düzenlendi.

Çok sayıda partili, Mersin Stadyumu önünde karşıladığı Seçer ile konvoy eşliğinde CHP İl Başkanlığı binasına geldi.Burada alkışlarla karşılanan Vahap Seçer’i  ilk tebrik eden CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay oldu.  Burada birlik ve dayanışma mesajı veren İl Başkanı Adil Aktay, adaylığın Mersin’e ve tüm bölgeye hayırlı olmasını diledi.

CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel,  Ali Mahir Başarır ve  Av.Alpay Antmen ,Tarsus başta olmak üzere bütün CHP ilçe başkanlarının katıldığı buluşmada Parti otobüsünden CHP il binası önünde toplanan partililere hitap eden Seçer, Allah’ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım’’dedi.

Seçer,şu ifadelere yer verdi:

‘’Tüm aile burada . Birlik beraberlik ve kardeşlik içinde bir aradayız. Biz birliği sağlayacağız. Bizde bir söz vardır . “Kavgalı eve kız vermezler.” diye. Bizde kavga olmaz, kavga olmayacak olursa yolun sonu görülür.

Biz Mersinlilerden kızı istiyoruz. Bize kızı verecek misiniz? Var mısınız kızı bize vermeye.

Bugün tarihi bir gündür, Bugün  Mersin’imize Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak geldim.  Atatürk’ün, Kuvayi Milliye’nin partisi olarak CHP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olmak benim için onurdur şereftir.

Partime partililerime  genel merkezime, beni Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptıkları için teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle sizlerin yardımıyla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. Allah beni mahçup etmesin. Benimle beraber CHP içerisinde parti tüzüğüne ve terbiyesine yakışır bir şekilde mücadele verip katkı sunan  diğer aday adayı arkadaşlarıma ve sizlere teşekkür ediyorum. Onlara ve sizlere güveniyor inanıyorum. Onlar CHP parti terbiyesi almış insanlardır. Bizde küsme yok, bizde gönül koyma yok. Biz biriz, biz Mersin’iz, biz beraber Türkiye’yiz. Mart’ın sonunda Mersin’e  baharı birlikte getirmeye var mısınız?. Bende varım, bende hazırım.

Bir onurlu şeref. CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak. İnşallah 31 Martta bunu belediye başkanlığı ile taçlandıracağım.

8 yıl CHP Mersin milletvekilliği yaptım. Her kademede görev aldım. İlçe başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği, parti meclisi üyeliği ve milletvekilliği yaptım. CHP de siyaset yaptım CHP terbiyesi ile yetiştim.

Mersin bir kardeşlik kenti. Mersin’i yönetmek zor olduğu kadar kolayda.

2014 yılında üzüntüler yaşadık. O seçim gününü hazırlayın. 15 yıl yönetimimizde olan belediyeyi kaybettik. O yada bu nedenle kaybettik. Gaflete düştük ve kaybettik. Mersin’e yaraşan CHP’li belediye başkanı olmaktır. Bu bilinçle yola çıktım. Mersin’i yönetecek Cumhuriyetçi Atatürkçü, devrimci bir belediye başkanı olmalı. Kardeşçe yöneten, halkça yöneten bir belediye başkanı olmalı. Onun içi yola çıktık.

Siyasetin yanında  hep çalışma hayatında oldum. Sırçalı köşklerde büyümedim. Tarsus’un Eskiömerli mahallesidenim. Aslımı inkar etmem. Aslını inkar eden haramzadedir. Ben geldiğim yeri biliyorum. Ben Anamur’luyum, Bozyazı, Aydıncık’lıyım. Ben Mut’luyum. Gülnar’ın yörüğüyüm. Ben Mezitlili, Yenişehirli, Akdeniz’li Toros’luyum. Ama Tarsus doğumluyum. Ben Mersin’liyim, ben Anadoluyum.

2 yıldır  sahada çalışıyorum. İyi yetişmiş takım arkadaşlarım var. Kaledran’dan  Yenice’ye Çamlıyayla’ya kadar her yeri gezdim.  Havaalanı, Sahil bandı projesini  bilirim. Mersin’in yüreğine saplı hançer  nükleer santralı bilirim. Türkmeni,  Arab’ı Kürt’ü Türk’ü Yörüğü Mersin’i Mersin’de yaşayanları  bilirim.

Vatandaşa sordum. Senin talebin, yerel yönetimlerden isteğin nedir? Dedi ki, oğlum, kızım, yeğenim işsiz.  Belediye istihdam alanı değil ama ekonomik projeler yapmak lazım. Mersin dışında 80 ilde hangisinde turizm, tarım, lojistik, sanayi var? Denizimiz, orman, dağ, ova var. Peki niye bu insanların çocukları işsiz. Neden bu kentte halen fakir var? Bunları irdeledik.

Hemen projelere koyulalım. Vatandaşların istihdam yaratma talebi var. Burada fakir var, yaşlı, genç, kadın, erkek, çoluk çocuk var. Herkes proje bekliyor. Bizler Mersin’in içinde sıkışıp kalmamalıyız.

Vatandaşlar, 10 dakikada gidilecek yolu 1 saatte gidemiyoruz diyorlar. Çarpık kentleşme, altyapı sorunu, trafik sorunu almış başını gitmiş. Bunları çözecek projelerimiz hazır. Kampanya sürecinde bu projelerimizi , neler yapacaklarımızı anlatacağım 3 başlık altında.

Bir ekonomik anlamda, biz yatırımcı  belediye olacağız.

 

İşsizliği ortadan kaldıracağız, işsizlik kader değil tembelliktir, basiretsizliktir bunları yıkacağız, yeneceğiz.

Tarım var, Allah bize verimli topraklar vermiş. Kadınlar taşı tutsa suyunu çıkarır ama imkanı yaratamazsanız o kadında   evde oturur. Biz kadınlara da iş sağlayacağız. Az konuşup çok iş yapacağız.

Bizim fakirimiz yoksulumuz var. Ben eleştirmeyeceğim, ben gıda yardımı yapacağım. Tok açın halinden anlamaz. Önce işsize iş sağlayacağız. Ama onlara karınlarını doyurmaları için elbette destek olacağız.  Belediyenin bütçesi kimsenin parası değil halkın parası. O paraları yoksullara harcayacağım ve yoksulların babası olacağım.

Mersin’de 1 milyon 800 bin hemşehrim var. Ben onların belediye başkanı olacağım. Bu kentte yaşayan başka kimse yok mu, kedi köpek yok mu sokakta kedi – köpek, kurt, kuş yok mu?. Onları Allah yaratmadı mı? Ben Allah’ın yarattığı her varlığın belediye başkanı olacağım.

Bizim kentte rant var mı? Bir ara inşaat sektörü patladı. Ben rantı bitireceğim. Rantiyeciler değil kent kazanacak, halk kazanacak,  rant kapısı kapanacak. Ben böyle bir belediye başkanı olacağım. Benim karnım ağrımıyor, çiğ yemedim Allah’tan başka kimseden korkum yok.

İyi bir kampanya yapacağız. CHP tarihinde böyle kampanya görmemiştir.

Az konuşup çok iş yapacağız.

Bu kentte İşsizlik, trafik,  doğa, betonlaşma, altyapı sorunu var. Bunları çözecek  Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak ben  varım. Ben davasına inanan adamım. Sizde davanıza inanın ve seçimi birlikte kazanalım”

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
BAŞKAN TUNA ''BİZ BU MİLLETİN TA KENDİSİYİZ''
SİYASET

25 Mart 2019 Pazartesi 09:13

BAŞKAN TUNA ''BİZ BU MİLLETİN TA KENDİSİYİZ''

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna,Tarsus'ta iş adamı, esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor
09:13
Gazetemizi ziyaret eden Bozdoğan ''Halkın yoğun teveccühü ile karşılaşıyoruz''
SİYASET

25 Mart 2019 Pazartesi 09:08

Gazetemizi ziyaret eden Bozdoğan ''Halkın yoğun teveccühü ile karşılaşıyoruz''

CHP Tarsus Belediye başkan adayı Dr.Haluk Bozdoğan, gazetemize nezaket ziyaretinde bulunarak, halkın gösterdiği teveccühe teşekkür etti
09:08
BAŞKAN ADAYI BOZDOĞAN TARSUS'UN EN BÜYÜK HALAYINI 1 NİSAN'DA SİZLERLE BİRLİKTE ÇEKECEĞİZ
SİYASET

25 Mart 2019 Pazartesi 09:01

BAŞKAN ADAYI BOZDOĞAN TARSUS'UN EN BÜYÜK HALAYINI 1 NİSAN'DA SİZLERLE BİRLİKTE ÇEKECEĞİZ

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan'ın mahallerde düzenlenen toplantılara binlerin katılımıyla miting havasında geçiyor
09:01
ESİN ERKOÇ, TÜM TARSUSUN SESİ OLDUK
SİYASET

25 Mart 2019 Pazartesi 08:58

ESİN ERKOÇ, TÜM TARSUSUN SESİ OLDUK

İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mimar Esin Erkoç, beraberinde İlçe teşkilatı yöneticileri, meclis üyesi adayları ile birlikte Organize Sanayi bölgesindeki bazı firmaları işçilerle buluştu.
08:58
EMRAH OKSAL'DAN CUMHUR İTTİFAKINA DESTEK
SİYASET

25 Mart 2019 Pazartesi 08:52

EMRAH OKSAL'DAN CUMHUR İTTİFAKINA DESTEK

CHP eski Mersin il Genel meclis üyelerinden Emrah Oksal ile babası CHP Tarsus eski ilçe başkanlarından Mehmet Oksal, düzenlenen bir toplantıyla CHP'den istifa ettiklerini kamuoyuna duyurdu
08:52
AYFER YILMAZ'' BU SEÇİMDE MERSİN'İN GELECEĞİNİ OYLAYACAĞIZ''
SİYASET

25 Mart 2019 Pazartesi 08:51

AYFER YILMAZ'' BU SEÇİMDE MERSİN'İN GELECEĞİNİ OYLAYACAĞIZ''

Demokrat Parti(DP) Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı Ayfer Yılmaz “Bu seçim Mersin'imiz adına son derece önemli bir seçim. ‘'dedi.
08:51
VAHAP SEÇER,ESNAFLARLA BULUŞTU
SİYASET

23 Mart 2019 Cumartesi 10:29

VAHAP SEÇER,ESNAFLARLA BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Zafer Çarşısı'nı da ziyaret etti ve esnafın çayını içti.
10:29
BAŞKAN TUNA; 114 İDDİALI PROJEYLE GELİYOR
SİYASET

23 Mart 2019 Cumartesi 10:25

BAŞKAN TUNA; 114 İDDİALI PROJEYLE GELİYOR

Cumhur İttifakı MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin'i geleceğe taşıyacak 114 projesini kamuoyuna tanıttı.
10:25
BOZDOĞAN KÖYLERDE ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİ KURACAĞIZ
SİYASET

23 Mart 2019 Cumartesi 10:08

BOZDOĞAN KÖYLERDE ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİ KURACAĞIZ

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr.Haluk Bozdoğan'ın Bahşiş Mahallesi'nde gerçekleştirdiği toplantı olumsuz hava şartlarına rağmen yoğun katılım gösterildi.
10:08
MHP Tarsus Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Yavuz
SİYASET

22 Mart 2019 Cuma 09:33

MHP Tarsus Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Yavuz

MHP Tarsus Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Yavuz, ‘'Huzurun ve hizmetlerin devamı için ''Tarsus'ta Şevket Can'ı Mersin'de Hamit Tuna'yı seçmeliyiz.''dedi
09:33