:: 21 Mayıs 2019 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN'İN GENÇ GİRİŞİMCİLERİ TOROS'TA

MERSİN'İN GENÇ GİRİŞİMCİLERİ TOROS'TA
09 Mart 2019
Cumartesi 10:16

Toros Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu ve Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MERSİN GİAD) birlikteliği ile “Sektör Zirvesi” konulu konferans düzenlendi.

4 Mart 2019 Pazartesi günü 45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen zirveye Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Topluluk Danışmanı İİSBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mert Aktaş, akademisyenler, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferansta açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, düzenlenen zirvenin tamamen bir öğrenci organizasyonu olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz bu tip organizasyonların nasıl yapılabileceğini bu tür faaliyetlerle öğrenmiş oluyorlar” dedi.  Girişimcilerin bir ülkenin en büyük zenginliklerinden biri olduğunun altını çizen Rektör Korkmazyürek, “Un, yağ, şeker gereklidir ama helvayı yapan girişimcilerdir. Üretim faktörleriniz ülkenizde bol miktarda olabilir, eğer o üretim faktörlerini bir araya getirerek bu işin riskini üstlenmeyecek girişimciniz yoksa onlar olduğu gibi kalır. Girişimci bir ülkenin en değerli varlıklarından birisidir. Yönetim ve organizasyon alanında birçok teori ve kavram girişimcilerin, yaptıkları uygulamaların incelenmesi, analiz edilmesi sonucunda gerçekleşmiştir. Girişimciler sadece bir iş kurmak ve istihdam sağlamakla kalmıyorlar, aynı zamanda bazı sosyal bilim alanlarının da gelişmesine öncülük etmiş oluyorlar. Aramızda 8 farklı sektörden çok değerli genç iş adamlarımız var. Her biri en az 20 yıllık tecrübe sahibi olsa 160 yıllık tecrübeyi burada Genç Girişimciler Topluluğu üyesi öğrencilerimiz önünüze getiriyor, bu çok kıymetli bir şey. Söyleyecekleri bir cümle, paylaşacakları basit bir tecrübe sizin iş hayatınıza atıldığınızda karşılaşacağınız bir sorunu çözmede veya bir kararı vermenizde çok yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

Rektör Korkmazyürek’in ardından söz alan konferansın moderatörlüğünü üstelenen Doç. Dr. Mert Aktaş, “Kurulduğu günden bu yana iş dünyasının içinde olmayı ilke edinmiş Toros Üniversitesi, öğrencilerini bu yönde teşvik etmekte ve öğrencilerini sivil toplumlar ile ilgili yapmak istediği işbirliklerine sürekli olarak destek olmaktadır. Bugünkü zirvede aslında Toros Üniversite Genç Girişimciler Topluluğu’nun organize ettiği ve MERSİN GİAD’ın desteklerinin sonucunda ortaya çıkmış bir zirvedir. Bu sebepten dolayı da Mersin GİAD Yönetim Kurulu üyelerine bizlere değerli vakitlerini ayırdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkena İzol, City Hospital Sağlık Yaşam ve Bakım Bölümü Dr. Abbas Taşdemir, Daraba Event Ajans Başkanı Cezmi Yılmaz, Mersin TURSAB Bölge Başkanı Hakan Bayındır, Arıcan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcan ve Baqlar’s Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Bağ sektörde yaşadıkları tecrübeleri ve girişimcilik konusundaki tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Soru cevap bölümünün ardından konuşmacılara plaketleri takdim edildi.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
ÖĞRENCİLER, BAŞARILI ÇALIŞMALARINI PROJE PAZARI'NDA MESİAD İÇİN SERGİLEDİ
EKONOMİ

04 Mayıs 2019 Cumartesi 11:21

ÖĞRENCİLER, BAŞARILI ÇALIŞMALARINI PROJE PAZARI'NDA MESİAD İÇİN SERGİLEDİ

MESİAD ve Mersin Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu iş birliğinde düzenlenen ‘Proje Pazarı' kapsamında öğrencilerin birbirinden yaratıcı onlarca projesi sergilendi. Başarılı görülen projeler kategorilerine göre MESİAD tarafından ödüllendirilecek.
11:21
1 No'lu komiteden tabana yayılan kooperatifçilik modeli önerisi
EKONOMİ

04 Mayıs 2019 Cumartesi 11:17

1 No'lu komiteden tabana yayılan kooperatifçilik modeli önerisi

MTSO 1 No'lu Meyve ve Sebzelerin İşlenmesi ve Ticareti Meslek Komitesi, tarım sektöründe çiftçiden, lojistikçiye, marketten ihracatçıya kadar ilgili tüm kesimlerin sorunlarına çare olacak yeni bir kooperatifçilik modeli önerisi getirdi.
11:17
TSO TOBB GENEL KURULU İÇİN ANKARA'DA
EKONOMİ

03 Mayıs 2019 Cuma 16:09

TSO TOBB GENEL KURULU İÇİN ANKARA'DA

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu Başkanı Ruhi Koçak, Meclis Başkanı Eyüphan Eyüpoğlu, yönetim Kurulu ve meclis üyeleri, genel kurul delegeleri, TOBB 75. Genel Kurulu için Ankara'daydı.
16:09
RASİM SARI AB EĞİTMİNE KATILDI
EKONOMİ

03 Mayıs 2019 Cuma 15:51

RASİM SARI AB EĞİTMİNE KATILDI

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası genel sekreter yardımcısı Rasim Sarı, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu” (TEBD) projesi kapsamında düzenlenen “Akademi 2019 Eğitim Programı”, na katıldı.
15:51
Slow Food Tarsus Sarıulak Zeytini Toplantısı Borsada Gerçekleşti
EKONOMİ

02 Mayıs 2019 Perşembe 10:34

Slow Food Tarsus Sarıulak Zeytini Toplantısı Borsada Gerçekleşti

Mersin Kent Konseyi kurucu Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ile beraberinde Slow Food ekibi ''Slow Food – Slow City” kapsamında hazırlanan Tarsus yol haritası kapsamında Tarsus Ticaret Borsasında Slow Food Tarsus Sarıulak Zeytin Grubunun çalışmalarının anlatıldığı toplantıya katıldı.
10:34
''Derman'' büyük ilgi gördü
EKONOMİ

02 Mayıs 2019 Perşembe 10:21

''Derman'' büyük ilgi gördü

Koluman A.Ş tarafından üretilen ‘'Derman'' adındaki zırhlı askeri lojistik destek aracı ve diğer ürünleri Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda (IDEF 2019) görücüye çıktı.
10:21
HASOĞLU İSTİKBAL MOBİLYA'DA 2018 EKİM FİYATLARIYLA SATIŞA DEVAM
EKONOMİ

02 Mayıs 2019 Perşembe 10:16

HASOĞLU İSTİKBAL MOBİLYA'DA 2018 EKİM FİYATLARIYLA SATIŞA DEVAM

Tarsusun seçkin mağazalarından Hasoğlu istikbal Mobilya AVM'de Ekim 2018 fiyatlarıyla satışa devam ediliyor.
10:16
Borsa Akreditasyon Denetiminde
EKONOMİ

29 Nisan 2019 Pazartesi 12:39

Borsa Akreditasyon Denetiminde

TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında üyelerine 5 yıldızlı hizmet sunan Tarsus Ticaret Borsası 'nın Akreditasyon Sistemine bağlı geliştirme çalışmaları Türk Loydu Denetçisi Serkan Şahin tarafından denetlendi
12:39
BAŞKAN SEÇER,YATIRIMCILARIN MİHMANDARI OLURUZ
EKONOMİ

27 Nisan 2019 Cumartesi 10:07

BAŞKAN SEÇER,YATIRIMCILARIN MİHMANDARI OLURUZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın eski ve yeni meclis üyeleri adına düzenlenen yemeğe katıldı.
10:07
17 No'lu komite korsan taşımalardan şikayetçi
EKONOMİ

27 Nisan 2019 Cumartesi 10:01

17 No'lu komite korsan taşımalardan şikayetçi

MTSO 17 No'lu Yolcu Taşımacılığı Meslek Komitesi Başkanı Selçuk Kılıç “Her yıl şehir dışında faaliyet gösteren servisler yaz aylarıyla birlikte şehirlerarası taşımaya yöneliyor. Mersin'e yapılan korsan taşımalar nedeniyle iş hacmimiz bu dönemde yaklaşık yüzde 60 azalıyor.” dedi.
10:01
MERSİN'DE MOBİLYA FUARI AÇILDI
EKONOMİ

23 Nisan 2019 Salı 09:43

MERSİN'DE MOBİLYA FUARI AÇILDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, mobilya sektörüne yön veren ve Türk mobilya sektörünü Mersin'de bir araya getiren CNR İMOB Mersin Mobilya Fuarı'nın açılışına katıldı
09:43
AKDENİZ BELEDİYESİ'NDEN PERSONELE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ
EKONOMİ

23 Nisan 2019 Salı 09:38

AKDENİZ BELEDİYESİ'NDEN PERSONELE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Akdeniz Belediyesi; iş kazaları, meslek hastalıkları ve istenmeyen olaylara karşı Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında, belediyenin farklı birimlerinde göreve başlayan personele yönelik iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi düzenledi
09:38
Tarsus Ticaret Borsası URGE İhracat Takımı Moskova'da
EKONOMİ

22 Nisan 2019 Pazartesi 08:47

Tarsus Ticaret Borsası URGE İhracat Takımı Moskova'da

Yaş meyve sebze sektörünü URGE projesi kapsamında ciddi iş bağlantıları kurmasını hedefleyen Borsa proje kapsamındaki üyelerini bir yıl içinde farklı ülkelere ihracat yapmasına olanak sağlayacak Moskova ticari ikili görüşmelerini gerçekleştirdi.
08:47