:: 25 Mart 2019 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MERSİN'İN GENÇ GİRİŞİMCİLERİ TOROS'TA

MERSİN'İN GENÇ GİRİŞİMCİLERİ TOROS'TA
09 Mart 2019
Cumartesi 10:16

Toros Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu ve Mersin Girişimci İşadamları Derneği (MERSİN GİAD) birlikteliği ile “Sektör Zirvesi” konulu konferans düzenlendi.

4 Mart 2019 Pazartesi günü 45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen zirveye Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Topluluk Danışmanı İİSBF Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mert Aktaş, akademisyenler, çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan konferansta açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, düzenlenen zirvenin tamamen bir öğrenci organizasyonu olduğunu belirterek, “Öğrencilerimiz bu tip organizasyonların nasıl yapılabileceğini bu tür faaliyetlerle öğrenmiş oluyorlar” dedi.  Girişimcilerin bir ülkenin en büyük zenginliklerinden biri olduğunun altını çizen Rektör Korkmazyürek, “Un, yağ, şeker gereklidir ama helvayı yapan girişimcilerdir. Üretim faktörleriniz ülkenizde bol miktarda olabilir, eğer o üretim faktörlerini bir araya getirerek bu işin riskini üstlenmeyecek girişimciniz yoksa onlar olduğu gibi kalır. Girişimci bir ülkenin en değerli varlıklarından birisidir. Yönetim ve organizasyon alanında birçok teori ve kavram girişimcilerin, yaptıkları uygulamaların incelenmesi, analiz edilmesi sonucunda gerçekleşmiştir. Girişimciler sadece bir iş kurmak ve istihdam sağlamakla kalmıyorlar, aynı zamanda bazı sosyal bilim alanlarının da gelişmesine öncülük etmiş oluyorlar. Aramızda 8 farklı sektörden çok değerli genç iş adamlarımız var. Her biri en az 20 yıllık tecrübe sahibi olsa 160 yıllık tecrübeyi burada Genç Girişimciler Topluluğu üyesi öğrencilerimiz önünüze getiriyor, bu çok kıymetli bir şey. Söyleyecekleri bir cümle, paylaşacakları basit bir tecrübe sizin iş hayatınıza atıldığınızda karşılaşacağınız bir sorunu çözmede veya bir kararı vermenizde çok yardımcı olacaktır” şeklinde konuştu.

Rektör Korkmazyürek’in ardından söz alan konferansın moderatörlüğünü üstelenen Doç. Dr. Mert Aktaş, “Kurulduğu günden bu yana iş dünyasının içinde olmayı ilke edinmiş Toros Üniversitesi, öğrencilerini bu yönde teşvik etmekte ve öğrencilerini sivil toplumlar ile ilgili yapmak istediği işbirliklerine sürekli olarak destek olmaktadır. Bugünkü zirvede aslında Toros Üniversite Genç Girişimciler Topluluğu’nun organize ettiği ve MERSİN GİAD’ın desteklerinin sonucunda ortaya çıkmış bir zirvedir. Bu sebepten dolayı da Mersin GİAD Yönetim Kurulu üyelerine bizlere değerli vakitlerini ayırdıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkena İzol, City Hospital Sağlık Yaşam ve Bakım Bölümü Dr. Abbas Taşdemir, Daraba Event Ajans Başkanı Cezmi Yılmaz, Mersin TURSAB Bölge Başkanı Hakan Bayındır, Arıcan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arıcan ve Baqlar’s Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Bağ sektörde yaşadıkları tecrübeleri ve girişimcilik konusundaki tecrübelerini öğrencilere aktardı.

Soru cevap bölümünün ardından konuşmacılara plaketleri takdim edildi.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
TARİHİ TEŞVİKLERDEN FAYDALANIN
EKONOMİ

06 Mart 2019 Çarşamba 11:28

TARİHİ TEŞVİKLERDEN FAYDALANIN

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak ile Tarsus Ticaret Borsası başkanı Murat Kaya ‘'istihdam seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunları pek çoğu tarihi destekler şeklinde.'dediler
11:28
ÜRETEREK KAZANABİLİRİZ
EKONOMİ

02 Mart 2019 Cumartesi 19:43

ÜRETEREK KAZANABİLİRİZ

Üretimde ana noktanın dünya pazarında talebi olanı, dünya kalitesi ve dünya fiyatıyla üretebilmektir diyen Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, üreterekk kazanabileceklerini bildirdi
19:43
BAŞKAN KOCAMAZ'DAN İŞÇİYE MÜJDE
EKONOMİ

02 Mart 2019 Cumartesi 19:34

BAŞKAN KOCAMAZ'DAN İŞÇİYE MÜJDE

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile belediye işçilerine seslenerek sendika üyesi olabilmelerinin önünün açıldığını kaydetti
19:34
ÜRETİCİ ÜRETTİĞİNİN DEĞERİNİ ALACAK
EKONOMİ

28 Şubat 2019 Perşembe 09:25

ÜRETİCİ ÜRETTİĞİNİN DEĞERİNİ ALACAK

Tarsus Eshab-ı Kehf Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı ve Sayköy muhtarı Mehmet Keven gazetemizi ziyaret etti
09:25
YAVUZ ''PÜİS ÜLKE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR''
EKONOMİ

28 Şubat 2019 Perşembe 09:18

YAVUZ ''PÜİS ÜLKE EKONOMİSİNİN CAN DAMARIDIR''

Püis yöneticileri Ankara genel merkezde İmran Okumuş başkanlığında toplandı
09:18
ÜYE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDECEK
EKONOMİ

27 Şubat 2019 Çarşamba 12:49

ÜYE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDECEK

Tarsus Ticaret Borsası başkanı Murat Kaya, üyelerine yönelik gerçekleştirilen ziyaretlerin devam edeceğini bildirdi
12:49
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi'nden Hisarcıklıoğlu'na ziyaret
EKONOMİ

25 Şubat 2019 Pazartesi 08:34

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi'nden Hisarcıklıoğlu'na ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi üyesi olan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu üyesi Osman İnandıoğlu,icra kömitesi üyeleriyle beraber TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştü.
08:34
TARSUS'TA ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK
EKONOMİ

22 Şubat 2019 Cuma 12:06

TARSUS'TA ÇİFTÇİYE TARIMSAL DESTEK

Tarsus'ta Çiftçiye 2018 yılı destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren 14 milyon 683 bin 834 TL tarımsal destek ödemesi yapılacak
12:06
ÜRETMEYE VE DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA MECBURUZ
EKONOMİ

22 Şubat 2019 Cuma 12:00

ÜRETMEYE VE DAHA ÇOK ÇALIŞMAYA MECBURUZ

Tarsus Ticaret Borsası Murat Kaya, özel sektör olarak ticari ve ekonomik süreçte zor bir dönemi geride bırakmak için ilk hedefin daha çok üretmekle ve daha çok çalışmakla başlayacağına belirtti
12:00
Tarsus'ta Girişimci İstihdam Atağı
EKONOMİ

22 Şubat 2019 Cuma 11:45

Tarsus'ta Girişimci İstihdam Atağı

Girişimcilik eğitimlerini 2015 yılından bu yana Tarsus İŞKUR ile birlikte sürdüren Tarsus Ticaret Borsası bu süre boyunca 52 eğitim yaparak 1300 'ü aşkın kişiyi sertifikalandırarak, işyerlerini açmalarına öncü oldu.
11:45
TSO'DAN SANAYİ SİCİL BELGELİ ÜYELERE DUYURU
EKONOMİ

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:54

TSO'DAN SANAYİ SİCİL BELGELİ ÜYELERE DUYURU

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası sanayi sicil belgeli üyelerimize yıllık işetme cetveli duyurusunda bulundu
10:54
TSO BAŞKANI KOÇAK , ICC TÜRKİYE TAHKİM GÜNÜ TOPLANTISINA KATILDI
EKONOMİ

18 Şubat 2019 Pazartesi 10:47

TSO BAŞKANI KOÇAK , ICC TÜRKİYE TAHKİM GÜNÜ TOPLANTISINA KATILDI

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak,Milletlerarası Ticaret Odası – ICC Türkiye Milli Komitesi, ICC Milletlerarası Tahkim Divanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğinde, İstanbul'da Wyndham Grand Otel'de düzenlenen “ICC Türkiye Tahkim Günü toplantısına katıldı.
10:47