:: 25 Mayıs 2022 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meslek dededen toruna geçti, baba-oğul ihracatla büyüdü

Meslek dededen toruna geçti, baba-oğul ihracatla büyüdü
15 Kasım 2021
Pazartesi 09:01

Borsa üyelerine gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında Borsa Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer ve Genel Sekreter Hasan Şanlı,     NTB Tarım Gıda Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi – Mustafa Bobuş ve Nail Turan Bobuş’a ziyaretlerinde, sektörde deden toruna devam ettirilen mirasa ihracatı da ekleyerek  pandemi sürecinde ticaretinden hız kesmeden devam etmeleri nedeniyle de plaket takdim ettiler. 

Mustafa Bobuş, ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirterek, babadan miras mesleği günün gerektirdiği şartlarda büyüterek geliştirdiklerini ifade etti. 

Babadan oğula geçen ve şimdilerde işini kendi oğlu ile birlikte yürüttüğünü belirten Mustafa Bobuş, Ziraat mühendisliğinden mezun olan oğlum Nail Turan ile salgın sürecinde de üretmeye devam ettiklerini, üretileni baba-oğul olarak ihraç ettiklerinin mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını belirterek; “ Hedeflerimiz  tabi  ki  büyük.  Kısa vadedeki  ilk  hedefimiz,  paketleme ve işleme parkurumuzu  daha  da  geliştirip,  ürün  çeşidini artırarak  komşu  ülkelere  direkt  olarak  ihracat  yapmak.  Bunun  içinde  altyapımızı oluşturuyoruz. Oğlum Nail Turan ziraat  mühendisliğinden mezun oldu. Birlikte burada çalışıyoruz. Burada işin teknik boyutunda bize çok faydası oluyor. Şuan işlerimiz ilerledi. Yurt dışına ihracatımızda arttı.” dedi.  

Üniversiteden mezun olmadan önce de babasına yardıma gittiğini söyleyen Nail Turan, şimdilerde babası ile çalışmaktan ve babasını gururlandırıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.  

Başkan Yardımcısı Seçer , “ Yıllarını bu işe adayan babadan oğula, oğuldan toruna devam ettirilen işin büyüyerek genç nesillerce de geliştirilerek devam etmesi bizleri de mutlu ediyor. Borsamızda dış ticaret konusunda birebir eğitimlerimiz oluyor, Nail Turan’ında bu eğitimlerden faydalanması, geleneksel ihracatın yanında e-ihracat ve e-ticarete de önem vermesini temenni ediyorum. Borsa sizlerin. Gücünü de sizlerden alıyor. “dedi 

 

Seçer ziyaretin sonunda Mustafa Bobuş ve Nail Turan Bobuş’a teşekkür plaketi takdim etti. 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Tarsus Ticaret Borsası 70 Yaşında
09:17
TAKİK TOPLANDI
EKONOMİ

04 Mart 2022 Cuma 10:22

TAKİK TOPLANDI

10:22
MESKİ, ARAÇ VE İŞ MAKİNELERİNİN BAKIMINA DEVAM EDİYOR
EKONOMİ

03 Mart 2022 Perşembe 12:35

MESKİ, ARAÇ VE İŞ MAKİNELERİNİN BAKIMINA DEVAM EDİYOR

MESKİ, 1 YILDA 5 BİN 887 ADET BAKIM VE ONARIM GERÇEKLEŞTİRDİ
12:35
Tarsus'un ve TSO'nun Gurur Tablosu
EKONOMİ

11 Şubat 2022 Cuma 09:10

Tarsus'un ve TSO'nun Gurur Tablosu

09:10
TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI BEKTAŞ ASLAN
EKONOMİ

10 Ocak 2022 Pazartesi 10:59

TARSUS YENİ ESNAF KEFALET KOOPERATİFİ BAŞKANI BEKTAŞ ASLAN

''ORTAKLARIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE HİZMET KERVANIMIZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ''
10:59
BAŞKAN MURAT KAYA MÜJDELİ HABERİ VERDİ
10:57