:: 23 Mart 2018 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
20 Kasım 2017
Pazartesi 08:52

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

 

 Şimşek “TOKİ, başta seçim bölgem olan Mersin olmak üzere-  şehir merkezlerindeki statların birçoğunu devraldı - karşılığında şehir merkezinin dışına yeni statlar yaptı. Mersin'deki stat, hemen sahilde, şehrin en güzel yerinde ve insanların yürüme mesafesindeydi. Bu stadın yerini devraldı, şehrin dışına, insanların araçla ulaşamayacağı, otoparkı olmayan, yürüme mesafesinde gidemeyeceği bir stadyum yaptı ve bugün maça giden insan sayısı en az yarı yarıya azaldı. Şehir merkezindeki yere de alışveriş merkezi ve konut yapacağız diyorlar. Şehir merkezindeki yerin ya yeniden stadyum yapılması ya da buranın bir meydan, park olarak düzenlenmesi gerekmektedir” dedi.

2B arazilerinin satışıyla ilgili birçok problemle karşılaşıldığını belirten Şimşek; hazine arazilerinin satışının kolaylaştırılması gerektiğini söyledi. Şimşek “Hazine arazileriyle ilgili problem çoktur, sadece satışla ilgili değil, kiralamayla ilgili, özel ağaçlandırmayla ilgili birçok sorun bulunmaktadır. 2/B alanlarında, yine belediye sınırları içerisinde, 2 tane komşu parsel düşünün, 2'sinin sahipleri farklı insanlar. İmar planıyla beraber bu bölge turizm alanı ilan ediliyor. 2/B olarak kullanan şahsın birisi hak sahibi oluyor, diğer vatandaşa devlet beş kuruş para ödemeden yerini gasbediyor, el koyuyor. Burada bir hak kaybı vardır. Özellikle 2/B satışlarında, turizm alanları içerisinde, imar planı içerisinde kalan bu tip yerlerdeki hak sahiplerinin hakkının korunması, devletin, nasıl diğer 2/B sahiplerine arsa veriyorsa, bu insanlara da bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

       

 
    Toki’in asıl görevinin kentsel dönüşüm yapmak olduğunu söyleyen Şimşek konuşmasını şöyle sürdürdü. Hazine arazileriyle ilgili yaşadığımız sorunlardan biri de özellikle şehir merkezlerindeki imara açılan bölgelerdeki hazine arazilerini Maliye Bakanlığı, TOKİ'ye iki satır yazıyla hemen devrediyor. Bir ülkenin sadece konut yaparak, apartman yaparak büyümesi mümkün değil. TOKİ'nin görevi, müteahhitlerin yapamadığı yapmaktır, vatandaşın yapamadığını yapmaktır, kentsel dönüşüm yapmaktır ama bugün TOKİ, şehir içerisindeki rantı çok yüksek olan arsaları Maliyeden, Millî Emlakten devralarak bunları Emlak Konut ya da müteahhit iş birliğiyle milyon dolarlık konutlar yapmaktadır. TOKİ'nin öncelikle kentsel dönüşüm yapması ve Maliyenin de TOKİ'ye bu tip yerleri devretmemesi gerektiğini düşünüyoruz. “dedi.

              TARSUS ŞEHİR HASTANESİNİ ARTIK YAPIN

Seçim döneminde vaat edilen Tarsus’ta şehir hastanesi yapılma projesinin henüz faaliyete geçmediğini belirten Şimşek ; hastanenin doğru alana yapılması gerektiğini ve biran önce yapılıp, faaliyete geçmesi gerektiğini belirterek sözlerine şöyle son verdi. “  
“Mersin Tarsus'ta on yılı aşkındır bir hastane serüveni yaşanıyor. Hastane yapılabilecek iki tane alan belirleniyor. Alanın bir tanesi bataklık, alanın bir tanesi de dolgu alanı, Bakanlık bir karar veriyor, "Bataklığa yapalım.". Kamuoyunda tepki oluyor, değiştiriyor, gidiyor, "Dolgu alanına yapalım." Ona da uzmanlar karar vermiyorlar. Her seçim billboard asılıyor: "Tarsus'a şehir hastanesi yapıyoruz." "İhaleyi yaptık." deniyor. İki yıl geçti 2015 seçimlerinden bu tarafa, ortada hastane de yok, ihale de yok, hâlâ hastanenin nereye yapılacağı da belli değil. Özellikle 100-110 milyon TL para harcanacak bir hastane için her iki yerin de biz uygun olmadığını düşünüyoruz ama devlet yatırım yaparken "Arazi bedava olsun." diyor. Bedava uygun yer yoksa, 110 milyon liraya hastane yapılacaksa, bir 5-10 milyon liraya da koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti hastane yapacak bir yeri satın alıp doğru yere hastane yatırımını yapmalıdır.”dedi.(kaynak:MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP'li Vahap Seçer
SİYASET

13 Mart 2018 Salı 08:42

CHP'li Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik çalışmalarını sürdüren CHP'li Vahap Seçer, Mersin Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği'ni ziyaret etti
08:42
Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatına katılımlar durmaksızın sürüyor
SİYASET

09 Mart 2018 Cuma 11:41

Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatına katılımlar durmaksızın sürüyor

Ak Parti Tarsus İlçe teşkilatına katılımlar durmaksızın sürüyor
11:41
Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül
SİYASET

07 Mart 2018 Çarşamba 11:29

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül

Ak Parti Tarsus ilçe başkanı İbrahim Gül, ”Her zaman vatandaşımın yanındayım” dedi.
11:29
İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor
SİYASET

06 Mart 2018 Salı 17:05

İstemihan Talay çalışmalarını sürdürüyor

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. Adayı olarak seçime yönelik çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren M. İstemihan Talay, gittiği her yerde halkın sevgi seliyle karşılanırken, Mersin'i dünya kenti haline dönüştürecek birbirinden değerli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.
17:05
Ak Parti Mahalle Komisyon Toplantısı Yapıldı
SİYASET

05 Mart 2018 Pazartesi 08:52

Ak Parti Mahalle Komisyon Toplantısı Yapıldı

ilçe başkanı İbrahim Gül, ''2019 da yerel seçimleri kazanmak için Mahalle komisyonlarımıza büyük görev düşüyor”
08:52
CHP'li Demirağ, CHP Tarsus İlçe Yönetimini ziyaret etti
SİYASET

05 Mart 2018 Pazartesi 03:07

CHP'li Demirağ, CHP Tarsus İlçe Yönetimini ziyaret etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, partisinin Tarsus İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.
03:07
CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'ndan Köy Ziyareti
SİYASET

27 Şubat 2018 Salı 09:33

CHP Tarsus İlçe Teşkilatı'ndan Köy Ziyareti

CHP Tarsus İlçe teşkilatı köy ziyaretlerini sürdürüyor.
09:33
Mersinliler İstemihan Talay'ı Bağrına Basıyor
SİYASET

26 Şubat 2018 Pazartesi 01:17

Mersinliler İstemihan Talay'ı Bağrına Basıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Başdanışmanı, Kültür eski Bakanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a.adayı M. İstemihan Talay'ı gittiği her yerde halk bağrına basıyor
01:17
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
SİYASET

23 Şubat 2018 Cuma 11:34

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda Belediyelerde ve Kitlerde; araç kiralama şirketinde çalışan şoförlerin tümüne kadro verilmesini istedi.
11:34
CHP'li Vahap Seçer
SİYASET

22 Şubat 2018 Perşembe 18:57

CHP'li Vahap Seçer

Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik çalışmalarına Anamur'da devam eden CHP'li Vahap Seçer, esnaf odası ve sanayi odası ziyaretlerinde Mersin'deki ekonomik sorunlara dikkat çekti.
18:57
MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK
SİYASET

22 Şubat 2018 Perşembe 18:55

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK

MHP Mersin Milletvekili Baki ŞİMŞEK; otizmli çocukların sorunlarını ve otizm eylem planını TBMM'ye taşıdı.
18:55
CHP'li işadamı Mustafa Baysan
SİYASET

20 Şubat 2018 Salı 17:28

CHP'li işadamı Mustafa Baysan

2014 yılı genel seçimlerinde CHP'den Mersin milletvekili adayı olan Mustafa Baysan dün Tarsus'a gelerek partilileri ile sohbet toplantısı yaptı
17:28
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan CHP'li Vahap Seçer
SİYASET

19 Şubat 2018 Pazartesi 12:16

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan CHP'li Vahap Seçer

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan CHP'li Vahap Seçer, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor
12:16