:: 17 Temmuz 2018 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
20 Kasım 2017
Pazartesi 08:52

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

 

 Şimşek “TOKİ, başta seçim bölgem olan Mersin olmak üzere-  şehir merkezlerindeki statların birçoğunu devraldı - karşılığında şehir merkezinin dışına yeni statlar yaptı. Mersin'deki stat, hemen sahilde, şehrin en güzel yerinde ve insanların yürüme mesafesindeydi. Bu stadın yerini devraldı, şehrin dışına, insanların araçla ulaşamayacağı, otoparkı olmayan, yürüme mesafesinde gidemeyeceği bir stadyum yaptı ve bugün maça giden insan sayısı en az yarı yarıya azaldı. Şehir merkezindeki yere de alışveriş merkezi ve konut yapacağız diyorlar. Şehir merkezindeki yerin ya yeniden stadyum yapılması ya da buranın bir meydan, park olarak düzenlenmesi gerekmektedir” dedi.

2B arazilerinin satışıyla ilgili birçok problemle karşılaşıldığını belirten Şimşek; hazine arazilerinin satışının kolaylaştırılması gerektiğini söyledi. Şimşek “Hazine arazileriyle ilgili problem çoktur, sadece satışla ilgili değil, kiralamayla ilgili, özel ağaçlandırmayla ilgili birçok sorun bulunmaktadır. 2/B alanlarında, yine belediye sınırları içerisinde, 2 tane komşu parsel düşünün, 2'sinin sahipleri farklı insanlar. İmar planıyla beraber bu bölge turizm alanı ilan ediliyor. 2/B olarak kullanan şahsın birisi hak sahibi oluyor, diğer vatandaşa devlet beş kuruş para ödemeden yerini gasbediyor, el koyuyor. Burada bir hak kaybı vardır. Özellikle 2/B satışlarında, turizm alanları içerisinde, imar planı içerisinde kalan bu tip yerlerdeki hak sahiplerinin hakkının korunması, devletin, nasıl diğer 2/B sahiplerine arsa veriyorsa, bu insanlara da bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

       

 
    Toki’in asıl görevinin kentsel dönüşüm yapmak olduğunu söyleyen Şimşek konuşmasını şöyle sürdürdü. Hazine arazileriyle ilgili yaşadığımız sorunlardan biri de özellikle şehir merkezlerindeki imara açılan bölgelerdeki hazine arazilerini Maliye Bakanlığı, TOKİ'ye iki satır yazıyla hemen devrediyor. Bir ülkenin sadece konut yaparak, apartman yaparak büyümesi mümkün değil. TOKİ'nin görevi, müteahhitlerin yapamadığı yapmaktır, vatandaşın yapamadığını yapmaktır, kentsel dönüşüm yapmaktır ama bugün TOKİ, şehir içerisindeki rantı çok yüksek olan arsaları Maliyeden, Millî Emlakten devralarak bunları Emlak Konut ya da müteahhit iş birliğiyle milyon dolarlık konutlar yapmaktadır. TOKİ'nin öncelikle kentsel dönüşüm yapması ve Maliyenin de TOKİ'ye bu tip yerleri devretmemesi gerektiğini düşünüyoruz. “dedi.

              TARSUS ŞEHİR HASTANESİNİ ARTIK YAPIN

Seçim döneminde vaat edilen Tarsus’ta şehir hastanesi yapılma projesinin henüz faaliyete geçmediğini belirten Şimşek ; hastanenin doğru alana yapılması gerektiğini ve biran önce yapılıp, faaliyete geçmesi gerektiğini belirterek sözlerine şöyle son verdi. “  
“Mersin Tarsus'ta on yılı aşkındır bir hastane serüveni yaşanıyor. Hastane yapılabilecek iki tane alan belirleniyor. Alanın bir tanesi bataklık, alanın bir tanesi de dolgu alanı, Bakanlık bir karar veriyor, "Bataklığa yapalım.". Kamuoyunda tepki oluyor, değiştiriyor, gidiyor, "Dolgu alanına yapalım." Ona da uzmanlar karar vermiyorlar. Her seçim billboard asılıyor: "Tarsus'a şehir hastanesi yapıyoruz." "İhaleyi yaptık." deniyor. İki yıl geçti 2015 seçimlerinden bu tarafa, ortada hastane de yok, ihale de yok, hâlâ hastanenin nereye yapılacağı da belli değil. Özellikle 100-110 milyon TL para harcanacak bir hastane için her iki yerin de biz uygun olmadığını düşünüyoruz ama devlet yatırım yaparken "Arazi bedava olsun." diyor. Bedava uygun yer yoksa, 110 milyon liraya hastane yapılacaksa, bir 5-10 milyon liraya da koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti hastane yapacak bir yeri satın alıp doğru yere hastane yatırımını yapmalıdır.”dedi.(kaynak:MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür
SİYASET

07 Temmuz 2018 Cumartesi 16:44

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel'den Seçmene Teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine ilişkin bir açıklama yaptı
16:44
Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı
SİYASET

05 Temmuz 2018 Perşembe 09:56

Milletvekili Başarır kayıt yaptırdı

24 Haziran'da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, CHP'den Mersin Milletvekili seçilen av.Ali Mahir Başarır, TBMM'ye giderek, kayıt işlemlerini yaptırdı
09:56
Baki Şimşek, mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:09

Baki Şimşek, mazbatasını aldı

MHP'den yeniden Mersin Milletvekili seçilen Baki Şimşek, mazbatasını aldı
09:09
CHP'li Başarır mazbatasını aldı
SİYASET

03 Temmuz 2018 Salı 09:08

CHP'li Başarır mazbatasını aldı

CHP'den Mersin Milletvekili seçilen Ali Mahir Başarır mazbatasını aldı
09:08
Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı
SİYASET

02 Temmuz 2018 Pazartesi 14:58

Kalkınma Bakanı Elvan ve AK Parti Mersin Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

Mersin'de Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın da aralarında olduğu AK Parti Mersin milletvekilleri Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz ve Hacı Özkan mazbatalarını aldı
14:58
CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı
SİYASET

30 Haziran 2018 Cumartesi 16:34

CHP'li Demirağ'dan teşekkür mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi 27. Dönem Mersin milletvekili adayı Cavidan Demirağ, seçim kampanyasında kendisine güç ve moral verenlere teşekkür ederek, “Bu ülke bizim. Mücadelem, mücadeleniz olmaya devam edecektir” dedi.
16:34
Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür
SİYASET

29 Haziran 2018 Cuma 10:53

Taşkın'dan Teşkilata Teşekkür

Ak Parti Mersin milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Ak parti Tarsus ilçe Başkanlığı ziyaret ederek, verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.
10:53
Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:24

Ak Parti'li Ramazan İrişik'ten Çamlıyayla halkına teşekkür

Ak Parti Çamlıyayla Belediye meclis üyesi Ramazan İrişik Çamlıyayla halkına teşekkür etti.
10:24
Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı
SİYASET

27 Haziran 2018 Çarşamba 10:11

Bu seçimde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarının ardından açıklama yapan Ak Parti Tarsus İlçe başkanı İbrahim Gül, ‘'Bu seçimlerde Türkiye'de kazandı, Tarsus'ta kazandı” dedi.
10:11
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:48

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek'den teşekkür

27.Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinden yeniden MHP Mersin Milletvekili olarak meclise giren Baki Şimşek, sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı yayınladı.
08:48
Ak Parti'de Seçim Kutlaması
SİYASET

26 Haziran 2018 Salı 08:46

Ak Parti'de Seçim Kutlaması

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde sonuçların belli olmasının ardından Tarsus'ta sevinç gösterisi yapıldı
08:46
Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi
SİYASET

25 Haziran 2018 Pazartesi 09:01

Mersin'de milletvekili dağılımı yeniden şekillendi

Yurtdışı oyların dağıtılmasıyla Mersin'de milletvekili dağılımı değişti
09:01
Hemşehrimiz Baki Şimşek Meclis'te
SİYASET

25 Haziran 2018 Pazartesi 08:39

Hemşehrimiz Baki Şimşek Meclis'te

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek yeniden meclise girdi
08:39