:: 19 Ekim 2018 Cuma

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek
20 Kasım 2017
Pazartesi 08:52

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; Mersin Şehir stadının yanlış yere yapıldığını; şehir merkezine ya stadyumun yapılması gerektiğini ya da buranın meydan ya da park alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

 

 Şimşek “TOKİ, başta seçim bölgem olan Mersin olmak üzere-  şehir merkezlerindeki statların birçoğunu devraldı - karşılığında şehir merkezinin dışına yeni statlar yaptı. Mersin'deki stat, hemen sahilde, şehrin en güzel yerinde ve insanların yürüme mesafesindeydi. Bu stadın yerini devraldı, şehrin dışına, insanların araçla ulaşamayacağı, otoparkı olmayan, yürüme mesafesinde gidemeyeceği bir stadyum yaptı ve bugün maça giden insan sayısı en az yarı yarıya azaldı. Şehir merkezindeki yere de alışveriş merkezi ve konut yapacağız diyorlar. Şehir merkezindeki yerin ya yeniden stadyum yapılması ya da buranın bir meydan, park olarak düzenlenmesi gerekmektedir” dedi.

2B arazilerinin satışıyla ilgili birçok problemle karşılaşıldığını belirten Şimşek; hazine arazilerinin satışının kolaylaştırılması gerektiğini söyledi. Şimşek “Hazine arazileriyle ilgili problem çoktur, sadece satışla ilgili değil, kiralamayla ilgili, özel ağaçlandırmayla ilgili birçok sorun bulunmaktadır. 2/B alanlarında, yine belediye sınırları içerisinde, 2 tane komşu parsel düşünün, 2'sinin sahipleri farklı insanlar. İmar planıyla beraber bu bölge turizm alanı ilan ediliyor. 2/B olarak kullanan şahsın birisi hak sahibi oluyor, diğer vatandaşa devlet beş kuruş para ödemeden yerini gasbediyor, el koyuyor. Burada bir hak kaybı vardır. Özellikle 2/B satışlarında, turizm alanları içerisinde, imar planı içerisinde kalan bu tip yerlerdeki hak sahiplerinin hakkının korunması, devletin, nasıl diğer 2/B sahiplerine arsa veriyorsa, bu insanlara da bedelini ödemesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

       

 
    Toki’in asıl görevinin kentsel dönüşüm yapmak olduğunu söyleyen Şimşek konuşmasını şöyle sürdürdü. Hazine arazileriyle ilgili yaşadığımız sorunlardan biri de özellikle şehir merkezlerindeki imara açılan bölgelerdeki hazine arazilerini Maliye Bakanlığı, TOKİ'ye iki satır yazıyla hemen devrediyor. Bir ülkenin sadece konut yaparak, apartman yaparak büyümesi mümkün değil. TOKİ'nin görevi, müteahhitlerin yapamadığı yapmaktır, vatandaşın yapamadığını yapmaktır, kentsel dönüşüm yapmaktır ama bugün TOKİ, şehir içerisindeki rantı çok yüksek olan arsaları Maliyeden, Millî Emlakten devralarak bunları Emlak Konut ya da müteahhit iş birliğiyle milyon dolarlık konutlar yapmaktadır. TOKİ'nin öncelikle kentsel dönüşüm yapması ve Maliyenin de TOKİ'ye bu tip yerleri devretmemesi gerektiğini düşünüyoruz. “dedi.

              TARSUS ŞEHİR HASTANESİNİ ARTIK YAPIN

Seçim döneminde vaat edilen Tarsus’ta şehir hastanesi yapılma projesinin henüz faaliyete geçmediğini belirten Şimşek ; hastanenin doğru alana yapılması gerektiğini ve biran önce yapılıp, faaliyete geçmesi gerektiğini belirterek sözlerine şöyle son verdi. “  
“Mersin Tarsus'ta on yılı aşkındır bir hastane serüveni yaşanıyor. Hastane yapılabilecek iki tane alan belirleniyor. Alanın bir tanesi bataklık, alanın bir tanesi de dolgu alanı, Bakanlık bir karar veriyor, "Bataklığa yapalım.". Kamuoyunda tepki oluyor, değiştiriyor, gidiyor, "Dolgu alanına yapalım." Ona da uzmanlar karar vermiyorlar. Her seçim billboard asılıyor: "Tarsus'a şehir hastanesi yapıyoruz." "İhaleyi yaptık." deniyor. İki yıl geçti 2015 seçimlerinden bu tarafa, ortada hastane de yok, ihale de yok, hâlâ hastanenin nereye yapılacağı da belli değil. Özellikle 100-110 milyon TL para harcanacak bir hastane için her iki yerin de biz uygun olmadığını düşünüyoruz ama devlet yatırım yaparken "Arazi bedava olsun." diyor. Bedava uygun yer yoksa, 110 milyon liraya hastane yapılacaksa, bir 5-10 milyon liraya da koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti hastane yapacak bir yeri satın alıp doğru yere hastane yatırımını yapmalıdır.”dedi.(kaynak:MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek)

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
AK PARTİ'Lİ ÖKSÜZ'DEN SİYASİ PARTİ ADAY ADAYLARINA AÇIK ÇAĞRI
SİYASET

08 Ekim 2018 Pazartesi 08:40

AK PARTİ'Lİ ÖKSÜZ'DEN SİYASİ PARTİ ADAY ADAYLARINA AÇIK ÇAĞRI

Ak parti Tarsus Belediye başkan aday adayı av.Hicabi Öksüz, belediye başkan aday adaylarına ve aday adaylığını düşünenlere açık çağrıda bulundu
08:40
TALAY, BUGÜN ÖNCE BASIN DAHA SONRA PARTİLİLERLE BULUŞACAK
SİYASET

02 Ekim 2018 Salı 08:37

TALAY, BUGÜN ÖNCE BASIN DAHA SONRA PARTİLİLERLE BULUŞACAK

CHP genel başkan başdanışmanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan a. adayı İstemihan Talay, bugün Tarsus'ta basınla buluşuyor.
08:37
CHP'Lİ HARPUTLUOĞLU,PARTİSİN İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ
SİYASET

02 Ekim 2018 Salı 08:34

CHP'Lİ HARPUTLUOĞLU,PARTİSİN İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu, CHP Tarsus İlçe teşkilatını ziyaret etti.
08:34
CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu
SİYASET

01 Ekim 2018 Pazartesi 11:19

CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu

CHP Tarsus Belediye başkan a.adayı Prof.Dr.e.Tbp.Albay Servet Harputluoğlu, CHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret etti.
11:19
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu
SİYASET

29 Eylül 2018 Cumartesi 08:56

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu

Kuyucuoğlu, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı ve Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı ve Esnaf Kefalet Başkanı Sabit Yelkovan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların sorunlarını dinledi, çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulundu.
08:56
Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz
SİYASET

26 Eylül 2018 Çarşamba 08:42

Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz

Kılavuz, Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'yı makamında ziyaret etti.
08:42
BAŞKAN TUNA, ESNAF VE VATANDAŞ ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR
SİYASET

26 Eylül 2018 Çarşamba 08:37

BAŞKAN TUNA, ESNAF VE VATANDAŞ ZİYARETLERİ İLE GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin kent merkezinin yanı sıra 13 ilçe ve İlçelere bağlı mahallelerde gerçekleştirdiği ziyaretlerine yoğun bir şekilde devam ediyor.
08:37
Faruk Şimşekkaya Ak Partiden Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
SİYASET

24 Eylül 2018 Pazartesi 11:45

Faruk Şimşekkaya Ak Partiden Tarsus Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Geçen dönem Ak Partiden milletvekili aday adayı olan Faruk Şimşekkaya, bu kez Tarsus belediye başkan aday adayı oldu.
11:45
İyilik Kervanı Anamur'da
SİYASET

22 Eylül 2018 Cumartesi 17:10

İyilik Kervanı Anamur'da

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in talimatı doğrultusunda Genel Başkan Yardımcıları, Genel İdare Kurulu Üyeleri ve Milletvekilleri'nden oluşan heyet, yaklaşan Yerel Seçimler öncesi vatandaşlarla buluşmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere ilk etapta 32 ili kapsayacak ziyaret programları için dün dualarla yola çıktı.
17:10
İYİ PARTİ'DEN MEDYAD'A ZİYARET
SİYASET

21 Eylül 2018 Cuma 08:48

İYİ PARTİ'DEN MEDYAD'A ZİYARET

İyi Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu, Mersin'in iki Milletvekili İle birlikte Tarsus'taydı.
08:48
Seçer'den İnteraktif Çalışma
SİYASET

21 Eylül 2018 Cuma 08:43

Seçer'den İnteraktif Çalışma

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP'den adı öne çıkan Vahap Seçer, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
08:43
CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 09:51

CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar

CHP Tarsus belediye başkan aday adayı Vedat Günyar, kente hayat verecek projelerle göreve talip olduğunu bildirdi.
09:51
İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik
SİYASET

18 Eylül 2018 Salı 09:00

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik

İYİ Parti Tarsus ilçe başkanı Tekin Çelik,yazılı bir açıklama yaparak, Yerel seçimlerle ilgili İyi Parti Türkiye genelinde çok iddialı olarak sahaya iniyor... Bu konuda sloganımız ''İyi Belediyecilik Türkiye'ye örnek olacak.''dedi.
09:00