:: 09 Ağustos 2022 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MURAT BABA

MURAT BABA
09 Ağustos 2021
Pazartesi 10:14

Zaman buldukça hemşehrilerimizi, değerli kardeşlerimizi cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz. bu konu bizim için çok önemli.. Zaman buldukça değerli işadamlarını sizlere güzellikleriyle anlatmaya çalışıyorum.

Bugün kentimizin en eski esnaflarından MURAT BABA’yı  köşeme alayım. Baba Kırtasiye sahibi Murat Baba ile ve babası ile tanışırız. MURAT BABA ile politikada da birlikte çalışmışlığımız var. Murat Baba işini ve eşini çok seven bir muhterem kardeşimiz.

Ben buradan Murat BABA’yı kutluyorum. kendisinin gözü ve gönlü bol. Kırtasiye dükkanında işinin başında duran ve çalışan biri. Kırtasiyeden çok şehrimizin gençlerinin kültürlerini geliştirmek için Baba Kırtasiyenin ikinci katını düzenledi. Burada kültürel kitapları raflara doldurdu. Orayı gidip bir görmelisiniz.
Kitap en iyi arkadaştır ve insanların kültürünü artırır. MURAT BABA da  gençlere ve okuma alışkanlığı olan insanlara her türlü  kültürel dini ve aydınlatıcı kitaplar getiriyor. Türkiye’nin ve dünyanın gelmiş geçmiş en değerli ve kıdemli yazarlarının kitaplarını getirip insanların hizmetine sunuyor. Bu nedenle seni kutluyorum MURAT BABA..

XX

MURAT BABA geçtiğimiz günlerde  değerli kızı MERVE HANIMI evlendirdi.  MERVE BABA, şehrimizin genç avukatlarından  ABDULKADİR  KÜPELİ ile hayatını birleştirdi.

Allah’ım herkesin evladını böyle allı duvaklı gelin olmayı nasip etsin. Eşi Zahide BABA  da çok muhterem bir hanımefendi.

Devamlı olarak eşi MURAT BABA’ya yardımcı oluyor. İkinci kattaki Kitap reyonunda  gelen insanlara yol gösteriyor. Ben Zahide hanıma da teşekkür ediyordum. Allah size de sağlık sıhhat ve uzun ömürler versin diyorum.

xx

GENÇ OĞUL

MURAT BABA’nın birde genç çitili (küçük evladı)  var.  Babasına yardımcı olan oğul MEHMET BABA herkese yardımcı oluyor. Güler yüzlü tatlı dilli bir genç beyefendi..

Böyle gençlere ve delikanlılara şehrimizin ve ülkemizin ihtiyacı var. Gençlerin böyle terbiyeli ve ahlaklı yetişmesi ile geleceğe ışık tutmaktayız. MEHMET BABA, babası MURAT BABA’nın yokluğunu aratmıyor. Babası yokken de işi çeviriyor. Babasının dostlarını yakından tanımaya çalışıyor.

MURAT BABA’nın en  küçük evladı olan MEHMET BABA’yı çocukluk yıllarından beri tanırım. Dün ilkokula gidiyordu, bugün  tahsilini bitirmiş ve işinin başına geçmiş. Ben genç MEHMET BABA’ya da Allah yolunu açık etsin,  Allah kimseye kaza bela vermesin diyorum..

xx

İşte MURAT BABA ve ailesi böylesine değerli bir aile..

Murat bey zaman bulunca babasının köyü Cinköyü’ne gidiyor. Orada ekonomiye katkı sunmak için arazilerini ekiyor. Cinköyü’ne ağaç ve fidan dikmeye başladı,köylüler onu örnek aldı. Kendisini tanıyan bilen köylüleri MURAT BABA’ya teşekkür ediyor.

Bir insanın herkese iyi olacak diye şartı olmayabilir. Ama bence MURAT BABA’yı herkes seviyor ve çok iyi biri.

Bizim kendisiyle 1980’lerden gelen bir dostluğumuz var. O yıllarda babası MEHMET BABA’nın yanında tanıdığım genç işadamı MURAT BABA’yı köşemize konuk etmekten mutluluk duyuyorum. MURAT BABA ve babası MEHMET BABA değerli bir baba oğul. Murat kardeşim, babasını hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Babası da, oğul MURAT BABA ile övünmektedir.
Ne mutlu Baba ailesine.

Yolunuz açık olsun. Allah kimseye kaza bela vermesin..

İYİKİ VARSINIZ BABA AİLESİ, İYİKİ VARSINIZ.

ADI BAŞINDA  “BABA”.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MUSTAFA BOBUŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Aralık 2021 Çarşamba 20:24

MUSTAFA BOBUŞ

20:24
MURAT BABA
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Ağustos 2021 Pazartesi 10:14

MURAT BABA

10:14
MEHMET ERSAYOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Haziran 2021 Cuma 10:23

MEHMET ERSAYOĞLU

10:23
DOKTOR ADNAN USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Mart 2021 Pazartesi 09:02

DOKTOR ADNAN USALAN

09:02
ASUTAY KARDEŞLER
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Kasım 2020 Çarşamba 10:30

ASUTAY KARDEŞLER

10:30
MURAT AKBAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Ekim 2020 Pazartesi 10:35

MURAT AKBAŞ

Tarsus'un gözde okullarından olan Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son derece tecrübeli ve saygın müdürü Murat Akbaş'ın yüzünden tebessümü hiç eksik olmaz
10:35
KENAN YALÇINKAYA
CEMİYETİN İÇİNDEN

21 Eylül 2020 Pazartesi 09:51

KENAN YALÇINKAYA

Tarsus'un gözde eğitimcilerinden olan Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi müdürü Kenan Yalçınkaya son derece tecrübeli ve saygın bir müdür
09:51
MURAT KARATAYLI
CEMİYETİN İÇİNDEN

29 Temmuz 2020 Çarşamba 18:34

MURAT KARATAYLI

Tarsus Lider Grup Sigorta müdürü Murat Karataylı, sigorta sektörün tanınmış simalarındandır
18:34
AHMET AKÇORA
CEMİYETİN İÇİNDEN

13 Temmuz 2020 Pazartesi 08:54

AHMET AKÇORA

Tarsus'un sevdiği simalardan birisidir Ahmet Akçora... Sevilen ve sayılan işadamları arasında yerini muhafaza eden Aktol Ticaretin sahiplerinden Ahmet Akçora gerçektende her türlü övgüye layık birisidir
08:54
MURAT TASGÜL
CEMİYETİN İÇİNDEN

10 Temmuz 2020 Cuma 18:27

MURAT TASGÜL

Şehrimizin genç ve dinamik işadamlarından Murat Tasgül, son derece sempatik ve sevecen bir şahsiyet
18:27
OKTAY-BELMA GÜRMAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Haziran 2020 Pazartesi 10:38

OKTAY-BELMA GÜRMAN

10:38
UTŞ PETROL VE MEHMET AKSAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Nisan 2020 Perşembe 17:25

UTŞ PETROL VE MEHMET AKSAN

17:25