::
17 Haziran 2024 Pazartesi

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MURAT BABA

MURAT BABA
Haber Giriş:
09 Ağustos 2021 Pazartesi 10:14

Zaman buldukça hemşehrilerimizi, değerli kardeşlerimizi cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz. bu konu bizim için çok önemli.. Zaman buldukça değerli işadamlarını sizlere güzellikleriyle anlatmaya çalışıyorum.

Bugün kentimizin en eski esnaflarından MURAT BABA’yı  köşeme alayım. Baba Kırtasiye sahibi Murat Baba ile ve babası ile tanışırız. MURAT BABA ile politikada da birlikte çalışmışlığımız var. Murat Baba işini ve eşini çok seven bir muhterem kardeşimiz.

Ben buradan Murat BABA’yı kutluyorum. kendisinin gözü ve gönlü bol. Kırtasiye dükkanında işinin başında duran ve çalışan biri. Kırtasiyeden çok şehrimizin gençlerinin kültürlerini geliştirmek için Baba Kırtasiyenin ikinci katını düzenledi. Burada kültürel kitapları raflara doldurdu. Orayı gidip bir görmelisiniz.
Kitap en iyi arkadaştır ve insanların kültürünü artırır. MURAT BABA da  gençlere ve okuma alışkanlığı olan insanlara her türlü  kültürel dini ve aydınlatıcı kitaplar getiriyor. Türkiye’nin ve dünyanın gelmiş geçmiş en değerli ve kıdemli yazarlarının kitaplarını getirip insanların hizmetine sunuyor. Bu nedenle seni kutluyorum MURAT BABA..

XX

MURAT BABA geçtiğimiz günlerde  değerli kızı MERVE HANIMI evlendirdi.  MERVE BABA, şehrimizin genç avukatlarından  ABDULKADİR  KÜPELİ ile hayatını birleştirdi.

Allah’ım herkesin evladını böyle allı duvaklı gelin olmayı nasip etsin. Eşi Zahide BABA  da çok muhterem bir hanımefendi.

Devamlı olarak eşi MURAT BABA’ya yardımcı oluyor. İkinci kattaki Kitap reyonunda  gelen insanlara yol gösteriyor. Ben Zahide hanıma da teşekkür ediyordum. Allah size de sağlık sıhhat ve uzun ömürler versin diyorum.

xx

GENÇ OĞUL

MURAT BABA’nın birde genç çitili (küçük evladı)  var.  Babasına yardımcı olan oğul MEHMET BABA herkese yardımcı oluyor. Güler yüzlü tatlı dilli bir genç beyefendi..

Böyle gençlere ve delikanlılara şehrimizin ve ülkemizin ihtiyacı var. Gençlerin böyle terbiyeli ve ahlaklı yetişmesi ile geleceğe ışık tutmaktayız. MEHMET BABA, babası MURAT BABA’nın yokluğunu aratmıyor. Babası yokken de işi çeviriyor. Babasının dostlarını yakından tanımaya çalışıyor.

MURAT BABA’nın en  küçük evladı olan MEHMET BABA’yı çocukluk yıllarından beri tanırım. Dün ilkokula gidiyordu, bugün  tahsilini bitirmiş ve işinin başına geçmiş. Ben genç MEHMET BABA’ya da Allah yolunu açık etsin,  Allah kimseye kaza bela vermesin diyorum..

xx

İşte MURAT BABA ve ailesi böylesine değerli bir aile..

Murat bey zaman bulunca babasının köyü Cinköyü’ne gidiyor. Orada ekonomiye katkı sunmak için arazilerini ekiyor. Cinköyü’ne ağaç ve fidan dikmeye başladı,köylüler onu örnek aldı. Kendisini tanıyan bilen köylüleri MURAT BABA’ya teşekkür ediyor.

Bir insanın herkese iyi olacak diye şartı olmayabilir. Ama bence MURAT BABA’yı herkes seviyor ve çok iyi biri.

Bizim kendisiyle 1980’lerden gelen bir dostluğumuz var. O yıllarda babası MEHMET BABA’nın yanında tanıdığım genç işadamı MURAT BABA’yı köşemize konuk etmekten mutluluk duyuyorum. MURAT BABA ve babası MEHMET BABA değerli bir baba oğul. Murat kardeşim, babasını hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Babası da, oğul MURAT BABA ile övünmektedir.
Ne mutlu Baba ailesine.

Yolunuz açık olsun. Allah kimseye kaza bela vermesin..

İYİKİ VARSINIZ BABA AİLESİ, İYİKİ VARSINIZ.

ADI BAŞINDA  “BABA”.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MEHMET ÜSTÜNDAĞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

28 Haziran 2022 Salı 09:28

MEHMET ÜSTÜNDAĞ

09:28
MUSTAFA GÜÇYETMEZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Şubat 2022 Çarşamba 12:33

MUSTAFA GÜÇYETMEZ

12:33
BAŞKAN SEÇER VE MERAL SEÇER, ‘SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ'NE KATILDI
CEMİYETİN İÇİNDEN

17 Şubat 2022 Perşembe 11:28

BAŞKAN SEÇER VE MERAL SEÇER, ‘SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ'NE KATILDI

SEÇER: “SEVGİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN PANZEHİRİDİR”- “HERKES BELEDİYE BAŞKANI OLABİLİR AMA HERKES SANATÇI OLAMAZ”
11:28
FEVZİ MALAZGİRTLİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Şubat 2022 Çarşamba 08:35

FEVZİ MALAZGİRTLİ

08:35
MEHMET İNAK
CEMİYETİN İÇİNDEN

20 Aralık 2021 Pazartesi 09:43

MEHMET İNAK

09:43
MUSTAFA BOBUŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

15 Aralık 2021 Çarşamba 20:24

MUSTAFA BOBUŞ

20:24
MURAT BABA
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Ağustos 2021 Pazartesi 10:14

MURAT BABA

10:14
MEHMET ERSAYOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

18 Haziran 2021 Cuma 10:23

MEHMET ERSAYOĞLU

10:23
DOKTOR ADNAN USALAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Mart 2021 Pazartesi 09:02

DOKTOR ADNAN USALAN

09:02
ASUTAY KARDEŞLER
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Kasım 2020 Çarşamba 10:30

ASUTAY KARDEŞLER

10:30
MURAT AKBAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Ekim 2020 Pazartesi 10:35

MURAT AKBAŞ

Tarsus'un gözde okullarından olan Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son derece tecrübeli ve saygın müdürü Murat Akbaş'ın yüzünden tebessümü hiç eksik olmaz
10:35
KENAN YALÇINKAYA
CEMİYETİN İÇİNDEN

21 Eylül 2020 Pazartesi 09:51

KENAN YALÇINKAYA

Tarsus'un gözde eğitimcilerinden olan Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi müdürü Kenan Yalçınkaya son derece tecrübeli ve saygın bir müdür
09:51