:: 25 Ağustos 2019 Pazar

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MUSA ATAY

Doktor Musa Atay herkesin yakından tanıdığı bir doktordur. Kendisi doktor olarak herkesin beyninde yer yapmıştır. Kalben de sevgi ile yer edinmiştir. Kolay değil, 35 yılı aşkındır aynı yerde doktorluk yapıyor. Tarsus'taki Devlet hastanelerinde görev yapması ile kendisini herkes tanıyor ve seviyor.
MUSA ATAY
28 Kasım 2018
Çarşamba 08:54

Doktor Musa Atay herkesin yakından tanıdığı bir doktordur.

Kendisi doktor olarak herkesin beyninde yer yapmıştır. Kalben de sevgi ile yer edinmiştir.

Kolay değil, 35 yılı aşkındır aynı yerde doktorluk yapıyor. Tarsus'taki Devlet hastanelerinde görev yapması ile kendisini herkes tanıyor ve seviyor.

Bir insan nöroloji konusunda hastalanınca hemen aklına DR. MUSA ATAY gelir. Niçin Musa Atay geliyor?

Çünkü herkes MUSA ATAY'ı tanıyor.

O da hastalarını tanıyor.

Çünkü doktorun  10 yıl, 15 yıldır takip ettiği hastaları var. Bunları biliyorum.

 Kendisi aynı zamanda tatlı dilli güler yüzlü biri. Zaten oraya gelen insanın hastanın  durumunu  konuşarak anlıyor ve tatlı diliyle güler yüzü ile sempati ile o hasta insanlara moral veriyor. Tedavilerini de büyük bir ciddiyetle yapıyor. Bu tür doktorların sayısı çok azdır.

Bende DR. MUSA ATAY kardeşimi üniversitede okurken bilirim. Kendisi bizleri görünce saygısını sevgisini hiçbir zaman esirgemez.Biri hastalandığı zaman doğru MUSA ATAY'ın yanına gidilir. Musa bey, hastalığı kendi branşı değilse  bu işin uzmanı başka doktora yönlendirir. Çoğu zamanda kendisi hastanın önüne düşer ve o branşın  doktoruna götürür.

İşte Hipokrat yemini budur.

Ben çok hastayla konuştum. Hep yukarıda yazdıklarını anlattılar.  Sevgilerini saygılarını gösterip söylediler.

Bende diyorum ki.”Allah sana güç kuvvet versin  Musa bey. Sen hastanede bir köşe taşı gibisin. Senin branşın belki ağır bir branş olabilir. Nöroloji denilince bu konu çok hassastır. Elbette tüm hastalıklar önemli. Ama senin branşın bir başka özel. Herkese iyi hizmet veriyorsun. Belki istemeyerek kırdığın kişiler olsa bile onlara  tatlı dilin ile iyi hizmet verip gönüllerini alıyorsundur. Sen mesleğine önem veren birisin. Hastaları önce Allah sonra senin şifa dağıtan ellerinle tedavi uyguluyorsun. Sen iyi bir doktor iyi bir dostsun. Yıllardır aynı telefon numarasını kullanırsın. Telefonunu değiştirmiyorsun ki, tüm hastalar sana aradıklarında rahatça ulaşabiliyor.Zaman bulunca dostlarınla ilgileniyorsun. Zaman buldukça dostlarınla sohbet ediyorsun, stresini atıyor, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsun.

Bu nedenle diyorum ki Allah senin yar ve yardımcın olsun, Allah senin gönlüne göre versin.Hastalara da önce Allah'ım sonra sen şifa dağıt.Seninle ilgili güzel ve iyi şeyler duymak inan ki, beni de mutlu ediyor sevindiriyor.

Sana görevinde ve mesleğinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

XXX

Geçen hafta başıydı. MUSA ATAY kardeşimin babası ALİ  ATAY  vefat etti.  Kendisi bugünlerde babasını kaybettiği için elbette çok üzgün.

Bende derim ki.

Başın sağ olsun kardeşim.

Elbette her yaşta ölüm erken bir ölüm der. Sen babana iyi baktın. Ama ecel gelince yapacak bir şey yok.   Hepimiz gibi sende babanı kaybettin. Başın sağ olsun. Sana ve ailene taziyelerimi iletiyor, Ali  Atay Amcamıza da  Allah’tan rahmet diliyorum. Allah geride kalanlara ve sana sabırlar versin. Babanızda nur içinde yatsın.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
ORHAN ALTINÖZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2018 Pazartesi 09:03

ORHAN ALTINÖZ

Orhan Altınöz canların canı. İnsanlara çok sıcak ve yakın.Güler yüzünü tatlı dilini hiç eksik etmez. Kendisini ben bundan 8 yıl evvel Medical Park Hastanesinde tanıdım.
09:03
MEHMET GÜNGÖR
CEMİYETİN İÇİNDEN

02 Kasım 2018 Cuma 09:10

MEHMET GÜNGÖR

Tarsus'ta Mehmet Güngör denilince akla başarılı bir muhasebeci gelir.Kentimizde Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olan biridir Mehmet Güngör
09:10
HASAN AKÜZÜM
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Temmuz 2018 Cuma 10:57

HASAN AKÜZÜM

Tarsus'ta sevilen bir işadamıdır Hasan Aküzüm.Şu sıralar eski AFRA yanında Barış Oto Galeri Sahipliğini yapmaktadır.Dostlarına yardımcı olmayı çok sever.
10:57
TALAT DİNÇER
CEMİYETİN İÇİNDEN

08 Mayıs 2018 Salı 09:49

TALAT DİNÇER

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (MESOB) başkanlığını başarıyla yapan TALAT DİNÇER'i herkes tanır.. MESOB deyip geçmeyin. Bu birliği yönetmek kolay değil. Mersin genelinde 70 tane oda var. Dinçer bu 70 oda ile görüşüyor. Her gün en az 3-4 oda başkanı veya yönetimi MESOB başkanı Dinçer'in makamına varır.
09:49
ULAŞ GÜVENÇ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Nisan 2018 Cuma 09:46

ULAŞ GÜVENÇ

Doktor Ulaş Güvenç, çok çalışkan ve sevilen bir doktor.Kendisi doktor olmasından dolayı çok yoğun çalışıyor. Adı gibi, Ulaş beye ulaşmak zor. Bunun nedeni mesleğidir.Kendisi mesleğini severek yapan başarılı ve iyi bir doktor.
09:46
MUSTAFA KIZIL
CEMİYETİN İÇİNDEN

23 Kasım 2017 Perşembe 15:54

MUSTAFA KIZIL

Mustafa Kızıl yabancı bir isim değil. Mustafa bey, bölgemizin insanı. Kendisi aslen Erdemlili. Ama insanlara yakınlığı ile, sevecen yapısı ile tanınır. Deneyimi had safhadadır.. Şu anda bölgemizin milletvekillerinden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın danışmanlığını yapıyor.
15:54
ORKUN VE ORÇUN KALAN KARDEŞLER
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Mart 2018 Cuma 12:16

ORKUN VE ORÇUN KALAN KARDEŞLER

Sevilmek, sayılmak ve iyi anılmak kadar güzel ne olabilir ki?... Tarsus'ta Bosch, Simens ve Profilo yetkili servisi ve Orkar Soğutma Sanayi alanında hizmet veren kurumun işletmecileri olan Orkun ve Orçun Kalan kardeşler gül gibi açan kalpleriyle insanlara sevgi ve saygıyla pozitif enerji veriyorlar.
12:16
OSMAN HAKAN ARSLAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

20 Şubat 2018 Salı 13:00

OSMAN HAKAN ARSLAN

Gamgam İnşaat Genel müdürü Osman Hakan Arslan çok insancıl biridir..Sineğin kanadını bile incitmeyecek kadar kibar bir insandır
13:00
TARSUS BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MEHMET BULUT
CEMİYETİN İÇİNDEN

06 Şubat 2018 Salı 11:21

TARSUS BELEDİYESİ İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRÜ MEHMET BULUT

Tarsus Belediyesi'nin genç ve dinamik İnsan Kaynakları müdürü Mehmet Bulut, efendi kişiliği ile dikkat çekiyor.
11:21
DR.BURAK TELLİOĞLU
CEMİYETİN İÇİNDEN

12 Ekim 2017 Perşembe 08:38

DR.BURAK TELLİOĞLU

Tarsus Devlet Hastanesi'nin sevilen ve sayılan doktorlarından olan Dr.Burak Tellioğlu Dahiliye Uzmanı'dır. Burak Tellioğlu karşısına gelen kim olursa olsun, herkese eşit ve aynı davranmasıdır…
08:38
OSMAN İNANDIOĞLU VE MELEKLERİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

04 Ekim 2017 Çarşamba 12:15

OSMAN İNANDIOĞLU VE MELEKLERİ

Tarsus Lider Grup Sigorta sahibi Osman İnandıoğlu, iş dünyasındaki başarısının yanı sıra iyi bir aile babasıdır
12:15
CUMALİ YAĞCI
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Eylül 2017 Çarşamba 15:19

CUMALİ YAĞCI

Uzun yıllar İstanbul'da avukatlık yapmıştır. Sonra asıl mesleğini bırakarak ticarete döndü. Cumali Yağcı, yufka yüreklidir, garibanların yanında yer almayı çok sever.
15:19
MUHTAR BAYRAM ALİ TAŞ
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Temmuz 2017 Perşembe 09:17

MUHTAR BAYRAM ALİ TAŞ

Bayram Ali Taş, Çamlıyayla Belçınar mahallesinin sevilen muhtarıdır.Belçınar eskiden küçük bir yerdi. Şimdi burada yerleşimden dolayı genişledi. Bunun yanısıra burada genişlemeyle birlikte sorunlarda arttı. Muhtarın yükü de arttı.
09:17