::
16 Temmuz 2024 Salı

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Müzik Festivali'nden, Başkan Tuna'ya Ziyaret

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Uluslar arası Müzik Festivali Komitesi'ni makamında ağırladı.
Müzik Festivali'nden, Başkan Tuna'ya Ziyaret
Haber Giriş:
20 Ocak 2014 Pazartesi 21:00

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Uluslar arası Müzik Festivali Komitesi’ni makamında ağırladı.

Bu yıl 13.sü düzenlenecek olan Mersin Uluslar Arası Müzik Festivali Komitesi Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı önderliğinde ziyareti gerçekleştiren Komite Üyeleri, desteklerinden dolayı Başkan Tuna’ya teşekkür ettiler.

24 Mayıs-7 Haziran tarihleri arasında yapılacak festivale tüm Mersin’li sanatseverleri davet eden Mersin Uluslar Arası Müzik Festivali Komitesi Sanat Yönetmeni Remzi Buharalı; “Mersin Uluslar Arası Müzik Festivali bu kentin en önemli organizasyonlarından bir tanesi. Sadece Mersin kenti için değil hem ülkemiz hem de uluslar arası alanda Mersin’in tanıtımına katkı sağlanması adına da önemli bir etkinlik. Ayrıca, Mersin’li sanatseverlerde festival kapsamında yer alacak etkinlikleri izleme şansına sahip olacaklar. Mersin şehrimizin sadece sanatsal çalışmalarıyla değil, bölgesinde yaşayan insanlara götürdüğü hizmetlerle o dinamik yapısıyla çalışan Sayın Başkanımız Hamit Tuna Bey’de festivalimize destek oluyor. Kendisine yaptığı hizmetler ve festivalimize sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Festivalin Mersin sanatının tanıtılmasında çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ise; “Mersin Uluslar Arası Müzik Festivali 24 Mayıs-7 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival; kentimizin tanıtılması, Mersin’in kültür-sanat şehri olması ve özellikle müzik anlamında insanları bir araya getirmesi noktasında çok önemli bir etkinlik. Festival komitesinin; Mersin sanatının tanıtılmasında göstermiş oldukları özen yıllardır ortada. İnşallah 13. sü düzenlenecek festival kapsamında Toroslar İlçemizde gerçekleştirilecek etkinlik yeni yaptığımız Kültür Merkezi’nde olacak. İnşallah Kültür Merkezi ile ilgili çalışmalarımızı o tarihe kadar bitireceğiz. Bizleri ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. 13. sü düzenlenecek festivalin çok daha geniş katılımlı ve kapsamlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Festival Komite Üyeleri Başkan Tuna’ya bir çiçek takdim etti.

 

 

 

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK
KÜLTÜR - EĞİTİM

18 Mart 2024 Pazartesi 08:57

MERYAD KARADİKEN KÖYÜNE OKUL YAPACAK

Mersin Yatırımcı İş Adamları Derneği'nin (MERYAD) Tarsus'un Karadiken Köyüne okul yapacağı bildirildi
08:57