::
21 Şubat 2024 Çarşamba

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE NEŞTER VURULDU

Sürekli yayınlarımızdan sonra 5 yıldır kaderiyle başbaşa ve can çekişen hasta gibi atıl bırakılan ve gözgörgüsü olan 75.Yıl Kültür Kültür Merkezine nihayet Tarsus Belediyesince neşter vurularak tadilat işlemleri başlatıldı.
NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE NEŞTER VURULDU
Haber Giriş:
06 Aralık 2023 Çarşamba 11:30

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, kentin merkezinde yer alan kaderine terk edilmiş 75. Yıl Kültür Merkezi için çalışmaları başlattı. 75. Yıl Kültür Merkezi’ni Tarsus'a yeniden kazandırılmak üzere uzun uğraşlar veren Başkan Bozdoğan, Tarsusluları Kültür Merkezi’ne kavuşturuyor. Ekipler tarafından alanda güçlendirme çalışmalarına başlandı. Kültür Merkezi kısa sürede Tarsus’a kazandırılacak.

Tarsus Belediyesi, kentin sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin ev sahipliğini yapan 75. Yıl Kültür Merkezi’nin kapılarını yeniden hizmete açılması için harekete geçti. Yıllar sonra yeniden Tarsuslu sanatseverlere hizmet verecek düzeye getirilmesi için alanda çalışmalar başladı.Ekipler tarafından Kültür Merkezi’nin güçlendirme çalışmaları, alanın elektrik bağlantıları, dış cephe, iç cephe ve tüm çalışmaları gerçekleştiriliyor. İçinde sinema salonu, tiyatro salonu, bale salonu, kütüphane, sanat odaları ve idari büroların bulunduğu Kültür Merkezi, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın kente yeniden kazandırmak için verdiği uzun uğraşlar ile hazırlanıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Tarsus’un zengin sanat ve kültür hayatı artarak devam edecek, sanatseverler Kültür Merkezi’ne kavuşacak. Daha öncesinde müze olarak kullanılan kısım çocuk kütüphanesine çevrilecek. Sergi salonu, kafe ve kütüphane olan kısım ise 7/24 kütüphaneye dönüştürülecek. Aynı zamanda Tarsus yıllar sonra tiyatro salonuna sahip olacak.

Kültür merkezinde ihaleyi alan firma tarafından çalışmalar sürdürülüyor, belediye ise kontrol hizmetlerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak.Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan en kısa sürede bitirmek üzere çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini ifade ederek “Her defasında üstünde durduğumuz ve yeniden eski günlerine kavuşturacağımız 75. Yıl Kültür Merkezi’nin çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Tamamlandığında atıl durumda olan merkezimiz sosyal donatı ile hizmete girecek.” dedi.

 

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
Mersin ''2. Uluslararası Tarsus Festivali'ne Hazır
KÜLTÜR - EĞİTİM

07 Kasım 2023 Salı 17:46

Mersin ''2. Uluslararası Tarsus Festivali'ne Hazır

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, geçtiğimiz yıl ‘Kleopatra' teması ile ilki düzenlenen Uluslararası Tarsus Festivali, bu yıl da ‘Şahmeran Yılı' teması ile gerçekleştirilecek
17:46