:: 03 Aralık 2020 Perşembe

:

:

:
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OLCAY TOK

Cemiyetçilik çok önemlidir. Toplumla uğraşmak ve bir yerlere gelmek kolay değildir. Cemiyetin sevdiği, saydığı kişiler unutulmaz. Ataların bir sözü vardır. Herkes ektiğini biçer derler ya? Tıpkısının aynısı olanlardan OLCAY TOK müdürümüzü Cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz
OLCAY TOK
23 Ekim 2019
Çarşamba 09:31

Cemiyetçilik çok önemlidir.

Toplumla uğraşmak ve bir yerlere gelmek kolay değildir. Cemiyetin sevdiği, saydığı kişiler unutulmaz.

Ataların bir sözü vardır. Herkes ektiğini biçer derler ya?

Tıpkısının aynısı olanlardan OLCAY TOK müdürümüzü Cemiyetin içinden köşemize konuk ediyoruz.

OLCAY TOK, Tarsuslu bir hemşehrimizdir. Hemşehriciliğe ve dostluğa çok önem veren bir insandır.

Geçmişteki mesleği de zaten insanlığa yakındır. Kendisi eski bir emniyetçidir. Emniyetçi olmak kolay değildir. Emniyetin her kademesinde çalışmış,  A’sından Z’sine kadar işini iyi bilir.

Yurdun çeşitli yerlerinde çalışmış. Yalova’da Emniyet Müdürlüğü  yapmış ve en son Adana  gibi Türkiye’nin 4. büyük kentinde Asayiş Müdürlüğü yapmıştır. O dönem bile Adana’da isim yaptı. Görevlerinde başarılı oldu, adını iyi  duyurdu. Vatanına milletine, devletine bağlı bir emniyetçi olması onu nereden nereye getirdi. Emniyette sevilen ve sayılan bir kişiydi. Vazifesini tamamladı ve emekli oldu. Bu herkese nasip olmaz.

İşte hemşehrimiz OLCAY TOK, böylesine başarılı ve sevilen bir kardeşimizdir.

Emniyetçilik çok zor bir iş. OLCAY TOK’un yaptığı görevlerde önemlidir. Adana gibi bir büyük ilde o dönemlerde Asayiş Müdürü olmak da kolay değildir. Biz kendisi görevdeyken de verdiği uğraşlardan ve çalışmalardan bahsettik. Tok, Devletçi bir yapısıyla görevini layıkıyla yaptı. Görevini tamamladıktan sonra siyasete atıldı.

CHP’den bir dönem Tarsus  ilçe başkanlığına aday oldu. Aday olmak cesaretini  gösterdi, az bir farkla seçimi kaybetti. Ama bağlı olduğu partisinden bir gün olsun vazgeçmedi. Sonra özel  sektörde iş hayatına atıldı.. İşiyle meşgul oldu. Siyasi görüşünden ve partisinden yana taviz vermedi. Gençliğinden beri VAHAP SEÇER ile dostluğu vardı. Vahap beyi  gerek görevde iken, gerek görevden sonra hiç yalnız bırakmadı. Vahap bey milletvekili iken de yine yanındaydı. 6 ay önce Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda da yanındaydı. Desteğini hiç eksik etmedi. Yıllardır iyi birer dost olan VAHAP SEÇER ve OLCAY TOK iyi yerlere layıktır.

xx

GENEL SEKRETER YARDIMCISI

OLCAY TOK , şu anda görevi Mersin Büyükşehir Belediyesinde genel sekreter yardımcısıdır. Bence olumlu ve yerinde bir karar verilmiş. Vahap bey bu görev için iyi bir seçim yapmıştır.  İş ve işteki başarı Olcay Tok beyindir. İşinde adeta Beyin olan  ve koordine görevi yapan OLCAY TOK  görevinde başarılı. Gelenle gidenle, tanıdığı ve tanımadığı herkesle ilgileniyor. Bilhassa Tarsus’tan giden hemşehrileri Olcay beyin daha çok yanına gidiyorlar. O da derdi sorunu olana çözüm buluyor. OLCAY TOK  beyden en çok istenen ise iş konusu. Ah işsizlik konusuna ülke genelinde bir çözüm bulunabilse..

Olcay Tok, başkan Vahap beyin yanında, onun verdiği görevi başarı ile sürdürüyor.

OLCAY TOK, bizimde dost hanemizde yazılı. Kendisi Emniyetteyken, emekli olduktan sonra, siyasete ve iş hayatına atıldığında hep yanında olduk. Kendisinden selamımızı hiç kesmedik. İnşallah bu dostluk ölünceye kadar devam edecektir.
Ben Olcay Tok’u bugün köşeme konuk ettim. Kendisini tanıyanlar bilir. Olcay bey dostluğa önem veren bir kişi. Sineğin kanadını  incitmez.  Şu an iyi bir görevde, yine daha üst mevkilere geleceğine inanıyorum.

Kendisi Tarsus ve tüm  Mersin halkına başarılı hizmetler vermektedir.  O da belediyede görev dağılımında adamını buluyor ve işi bilene iş veriyor.

Allah’ım Olcay beyi mahçup etmedi. Kapısı her zaman herkese açık olan OLCAY TOK  kardeşime bende sağlık ve sıhhatler, başarılar diliyorum.

Gönlü kalbi nasıl açıksa, kapısı da herkese açık olan OLCAY TOK kardeşim.. İyi ki varsın..

ALLAH’IM  YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

 

Paylaş:  Facebook Twitter Google
OKTAY-BELMA GÜRMAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

22 Haziran 2020 Pazartesi 10:38

OKTAY-BELMA GÜRMAN

10:38
UTŞ PETROL VE MEHMET AKSAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

09 Nisan 2020 Perşembe 17:25

UTŞ PETROL VE MEHMET AKSAN

17:25
ALİ ÖZGÜN
CEMİYETİN İÇİNDEN

03 Nisan 2020 Cuma 07:27

ALİ ÖZGÜN

13 yıl önce Demirkapı mevkiinde Kuruculuğunu yaptığı ‘'Desa Otomasyon Mühendislik'i‘' Tarsus'ta olmayanı Tarsus'a kazandırmak ‘'parolasıyla Tarsus'a kazandıran Ali Özgün gerçekten başarılı bir işadamı
07:27
ALİ RIZA ŞENLİ
CEMİYETİN İÇİNDEN

24 Mart 2020 Salı 10:02

ALİ RIZA ŞENLİ

Maneviyatçı yapısıyla insanlara olan sevgi ve saygısıyla öylesine seviliyor ki
10:02
HALİT UÇAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

04 Mart 2020 Çarşamba 08:50

HALİT UÇAN

08:50
TUĞRUL CİHAN TOPAK
CEMİYETİN İÇİNDEN

03 Mart 2020 Salı 10:09

TUĞRUL CİHAN TOPAK

10:09
USTA HER ZAMAN USTADIR
CEMİYETİN İÇİNDEN

27 Şubat 2020 Perşembe 10:18

USTA HER ZAMAN USTADIR

Tarsus'ta birçok usta var. Mesleğinde herkes kendine göre ustadır. Bir insan her mevkiye gelebilir ama her meslekte usta olamaz, sanatkar olamaz. Bugün bahsedeceğim kişi benim 45-50 yıllık dostum, Necmettin İnal'dır
10:18
KUYUMCU EDİP
CEMİYETİN İÇİNDEN

31 Ocak 2020 Cuma 09:16

KUYUMCU EDİP

09:16
HALUK TAN
CEMİYETİN İÇİNDEN

29 Kasım 2019 Cuma 13:15

HALUK TAN

13:15
CİLDİYE UZMANI DR. ULAŞ GÜVENÇ
09:33
NURDENİZ SERİN AKYOL!
CEMİYETİN İÇİNDEN

05 Kasım 2019 Salı 09:51

NURDENİZ SERİN AKYOL!

09:51
MUSTAFA YILDIRIM
CEMİYETİN İÇİNDEN

01 Kasım 2019 Cuma 12:02

MUSTAFA YILDIRIM

Alpet Tarsus Petrol İşletme müdürü Mustafa Yıldırım'ı tanımayan yoktur. Açık sözlülüğü, dürüstlüğü onun en büyük özelliklerindendi
12:02
EREN OĞUZ
CEMİYETİN İÇİNDEN

25 Ekim 2019 Cuma 11:27

EREN OĞUZ

Tarsus'un sevilen şahsiyetlerinden olan Oğuz iletişim-inşaat'ın sahibi Eren Oğuz bilindiği üzere Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan vekilliği görevini de yürütüyor
11:27